Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ptk89 zachowuje się tak jakby to były "państwowe" ośrodki narciarskie, które mają na swoje pensje kasę z budżetu. A to są firmy które mają konkretnych właścicieli i którzy chcą na zbudowanej za swoją kasę infrastrukturze zarobić. Na pewno nie trzeba na nich naciskać. Jak któryś z ośrodków nie działa odpowiednio efektywnie to w jego miejsce wchodzi konkurencja i tyle. Jak ktoś doszedł do tak dużych pieniędzy aby go było stać na tak wielkie inwestycje to jest na tyle bystry że dokładnie kalkuluje co i kiedy uruchomić. Dobrym przykładem są wnioski jakie wyciągnął TMR. Miał w zeszłym roku problem z wcześniejszym startem w sezon, więc na ten rok zrobił inwestycje w trasy wyżej położone i poprawił naśnieżanie. Oczywiście pogoda też pisze własny scenariusz. Jak warunki zrobią się szybciej niż to było zakładane to czasami może się okazać że nie mogą znaleźć ludzi do pracy:;) Ot Zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pawelb91 napisał:

W dniach 28.12-31.12 cennik na miejscu w kasie:
1 dniowy skipass 60 euro
6 dniowy skipass 308 euro

xDxDxD

To jedna strona medalu - a w najbliższe zbliżające się dni są ceny na poziomie 20-23 EUR (więc raczej rozsądne), do tego mrugnęła mi gdzieś reklama voucherów za 9EUR, choć nie czytałem jakie są ich warunki.

W każdym razie na froncie śnieżenia są widoczne postępy od wczoraj:

image.png.6df2aab19e66a3cac8cb803a193c62a3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, moloo napisał:

Powiem szczerze - kosmos :( tylko z czego wynikają te ceny ? pisali, że im więcej ludzi tym wyższe ceny - czyli już dużo sprzedali ?

No co się krzywisz. TMR jest zajebiste, trzeba okazywać tylko swoje zadowolenie wobec nich. Zapłać te 308 euro i przestań marudzić, a jak Ci nie pasuje to jedź gdzie indziej.

PS. jestem uprzejmy, odpisuje to samo co Ty mi. I dalej uprzedzam, jeśli będziemy akceptować politykę TMR, kupować ich drogie karnety i akceptować inne dziwne wyskoki to za 2-3 lata będzie płacić 2x tyle, a jeździć tylko od Świąt do końca ferii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, moloo napisał:

Powiem szczerze - kosmos :( tylko z czego wynikają te ceny ? pisali, że im więcej ludzi tym wyższe ceny - czyli już dużo sprzedali ?

Wiadomo. Sylwester. Wynajmuje pół domku w podobnym czasie w Szaflarach i nie dziwię się jak Marceli Szpaku. Co do opinii to rozumiem, że część akcjonariusze, inni jeżdżą tam 20+. Ja z Szaflar rusze raczej na Lomnice, bo wspinaczkowy sentyment. W Szpindlu też zwykle kilka dni, w Szczyrku może raz na pustym wiosennym stoku...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofali się na razie z otwarcia południowej strony na najbliższy weekend.

Z fb:
"Počas víkendu 1.12. - 2.12.2018 otvárame tieto tieto zjazdovky ⛷️

▶️Biela Púť (č. 13)
▶️Pretekárska (č. 1) z Priehyby na Záhradky
▶️Májová (č. 2) z Priehyby do Jasnej.

Tieto zjazdovky majú aktuálne do 30 cm a podmienky na lyžovanie sú dobré a miestami obmedzené. 
Podmienky na lyžovanie sú však obmedzené a otvorenie zjazdovky zavisí od snehových podmienok."

 

Ze strony:
"Lyžiarsku sezónu 2018/19 odštartuje ako prvé z tatranských stredísk stredisko 
Jasná v Nízkych Tatrách na viac ako 3 kilometroch. V sobotu 1. decembra sa spúšťa lyžovačka na troch zjazdovkách, ktoré majú aktuálne 30 cm a podmienky na lyžovanie dobré a miestami obmedzené. Lyžovať sa bude na severnej strane Chopku na modrej zjazdovke č. 13 Biela Púť a na červených zjazdovkách č. 1 Pretekárskaz Priehyby na Záhradky a č. 2 Májová z Priehyby do Jasnej." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ptk89 napisał:

No co się krzywisz. TMR jest zajebiste, trzeba okazywać tylko swoje zadowolenie wobec nich. Zapłać te 308 euro i przestań marudzić, a jak Ci nie pasuje to jedź gdzie indziej.

PS. jestem uprzejmy, odpisuje to samo co Ty mi. I dalej uprzedzam, jeśli będziemy akceptować politykę TMR, kupować ich drogie karnety i akceptować inne dziwne wyskoki to za 2-3 lata będzie płacić 2x tyle, a jeździć tylko od Świąt do końca ferii.

Weź Ty chłopie jakieś herbatki zacznij pić albo leki zażywać, bo coś pod sufitem Ci się pomieszało. I zacznij wreszcie liczyć - nie muszę płacić 308 EURO, żeby pojechać na Chopok - zapłaciłem już 219 EURO - z tego co pamiętam nasza wymiana zdań dotyczyła terminu otwarcia sezonu i opłacalności kupna karnetu, a nie pojedynczych / jednodniowych skipassów :) 

Poza tym w żadnej ze swojej wypowiedzi nie napisałem, że TMR jest zajebisty - więc dodatkowo naucz się czytać.

 

P.S. Znikam stąd, bo zaczynam się wkręcać w bezsensowne dyskusję, które i tak nie mają sensu ... a tylko psują tutaj atmosferę ...

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, moloo napisał:

Weź Ty chłopie jakieś herbatki zacznij pić albo leki zażywać, bo coś pod sufitem Ci się pomieszało. I zacznij wreszcie liczyć - nie muszę płacić 308 EURO, żeby pojechać na Chopok - zapłaciłem już 219 EURO - z tego co pamiętam nasza wymiana zdań dotyczyła terminu otwarcia sezonu i opłacalności kupna karnetu, a nie pojedynczych / jednodniowych skipassów :) 

Poza tym w żadnej ze swojej wypowiedzi nie napisałem, że TMR jest zajebisty - więc dodatkowo naucz się czytać.

 

P.S. Znikam stąd, bo zaczynam się wkręcać w bezsensowne dyskusję, które i tak nie mają sensu ... a tylko psują tutaj atmosferę ...

Teraz to dopiero pokazałeś...kupiłeś sezonówkę i marudzisz, że zwykłe karnety są drogie?! Przecież masz sezonówkę to po cholerę tu marudzisz na ceny karnetów? Masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni.

Ja przynajmniej marudzę na TMR bo chciałbym zaczynać sezon jak najwcześniej, jak chyba każdy poważny narciarz. Na mnie pieprzysz, a dzień później sam włącza tryb maruda bez uzasadnienia(posiada sezonówkę) - hipokryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mamad napisał:

image.png.6df2aab19e66a3cac8cb803a193c62a3.png.5744ef5b2a1488b4662e9100645d12eb.png

Ten piękny obrazek pokazuje jakie te lance są fatalne jak mało wydajne i jaki to fatalny system naśnieżania TMR zbudował na Chopoku😂 Nie mogłem się powstrzymać. Jutro wrzucimy fotke jakie są fatalne w Szczyrku.

To jeszcze sprawdź ile warunków musi być spełnionych, żeby były takie wydajne oraz ile dni w miesiącu trafi się takich idealnych dla lanc. Danych producenta nie oszukasz. Armatka jest mniej wymagająca od lancy i dużo szybciej "zrobi robotę". Chopok jako potentat na brak ludzi nie narzeka, więc mógłby nieco mocniej zainwestować w armatki.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

To jeszcze sprawdź ile warunków musi być spełnionych, żeby były takie wydajne oraz ile dni w miesiącu trafi się takich idealnych dla lanc. Danych producenta nie oszukasz. Armatka jest mniej wymagająca od lancy i dużo szybciej "zrobi robotę". Chopok jako potentat na brak ludzi nie narzeka, więc mógłby nieco mocniej zainwestować w armatki.

Wiem, wiem, powinien być milion armatek, karnety po pół Euro i kompletny brak ludzi na trasach... pstryk... pora się obudzić... też miałem taki fajny sen.

Inna sprawa, że ciężko Cie do czegokolwiek przekonać. Akurat na Chopoku te lance - które tam w teorii sprawdzać się wcale nie powinny - rok rocznie dają radę. A w teorii nie powinny się sprawdzać dlatego, że co do zasady powinno się je stosować na trasach mało wietrznych i wąskich. A na Chopoku śnieżone są nimi duże powierzchnie i jak każdy wie, kto na Chopoku był, fuka tam nieźle. Ale system generalnie sprawdza się właśnie zadziwiająco dobrze. Co zresztą było przyczyną dlaczego Słowacy postawili na podobny system na początku w Szczyrku. Nie docenili jednak różnicy temperatur między Tatrami i Beskidami i stąd obecne wzmocnienie armatami systemu w Szczyrku. 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Cosworth240 napisał:

Wiem, wiem, powinien być milion armatek, karnety po pół Euro i kompletny brak ludzi na trasach... pstryk... pora się obudzić... też miałem taki fajny sen.

Inna sprawa, że ciężko Cie do czegokolwiek przekonać. Akurat na Chopoku te lance - które tam w teorii sprawdzać się wcale nie powinny - rok rocznie dają radę. A w teorii nie powinny się sprawdzać dlatego, że co do zasady powinno się je stosować na trasach mało wietrznych i wąskich. A na Chopoku śnieżone są nimi duże powierzchnie i jak każdy wie, kto na Chopoku był, fuka tam nieźle. Ale system generalnie sprawdza się właśnie zadziwiająco dobrze. Co zresztą było przyczyną dlaczego Słowacy postawili na podobny system na początku w Szczyrku. Nie docenili jednak różnicy temperatur między Tatrami i Beskidami i stąd obecne wzmocnienie armatami systemu w Szczyrku. 

Pierwszego zdania nigdzie nie napisałem. Mogę dać 100 euro więcej za sezonówkę gdyby otwierali powiedzmy w połowie listopada, albo 1 grudnia ale cały ośrodek. Na kasie mi nie zależy, tylko na tym by jak najwięcej razy wyskoczyć na narty.

W tym roku do końca listopada będzie około 10-14 dni mrozu - to mało? Co z tego kiedy przez pierwsze 6 dni mrozu nie sypali w ogóle albo lekko prószyli, a teraz nie mogą sypać na szczytowych partiach bo wiatr wieje. Podsumowując zaraz minie 10-14 dni mrozu, a oni mają gotowe na ten weekend 3 trasy o łącznej długości 3km. Właśnie lance mają problem z wiatrem, potrzebują bardzo niskiej temp. do wydajnego śnieżenia i najlepiej od razu bardzo niskiej wilgotności. Armata jest droższa, ale nie jest aż tak wymagająca co ma wielkie znaczenie przy coraz gorszych zimach, bo wystarczy choćby -2 i rypią ładnie(pokazała to Białka czy Czarna Góra). Inna kwestia to zagęszczenie lanc/armat na Chopoku - moim zdaniem jest ich za mało na takie przestrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Mogę dać 100 euro więcej za sezonówkę gdyby otwierali powiedzmy w połowie listopada, albo 1 grudnia ale cały ośrodek. Na kasie mi nie zależy, tylko na tym by jak najwięcej razy wyskoczyć na narty.

Nie ONI tylko TY musisz to zmienić, przeprowadź się bliżej prawdziwych gór to jest szansa że więcej pojeździsz.

W Dolinie Saas rozpocząłem sezon 1 listopada a zakończyłem 7 kwietnia (na jednej sezonówce)

Edytowane przez Jeeb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTK pomieszało ci się już wszystko. Po co ty na tym chopoku jeździsz.

Nie kumasz że to nie lance są nie wydajne, tylko zarząd ośrodek otwiera uwaga NA ŚWIĘTA!!!! Teraz minimum kosztów, później zobaczą. Będzie trzeba będą śnieżyc jak teraz 4dni i fatalny system trasy otwiera.

I tak to działa co roku.

Piszesz o specyficznych warunkach? Jakich? pizga tam cały czas, wilgotności nie ma, trochę wieje ale tak zarządzają żeby w kosowke nie leciało.

Twoje biadolenie nic nie zmieni. Dam ci radę chcesz oddać tą ch. Sezonowke? Idź do lekarza nich ci wypisze papier że nie możesz jeździć do maja i pozwolą ci ją przepisać na wybraną osobę.

Ty zyskasz wolność od tego oszustwa, a my spokój tego wątku:)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ptk89 napisał:

Pierwszego zdania nigdzie nie napisałem. Mogę dać 100 euro więcej za sezonówkę gdyby otwierali powiedzmy w połowie listopada, albo 1 grudnia ale cały ośrodek. Na kasie mi nie zależy, tylko na tym by jak najwięcej razy wyskoczyć na narty.

W tym roku do końca listopada będzie około 10-14 dni mrozu - to mało? Co z tego kiedy przez pierwsze 6 dni mrozu nie sypali w ogóle albo lekko prószyli, a teraz nie mogą sypać na szczytowych partiach bo wiatr wieje. Podsumowując zaraz minie 10-14 dni mrozu, a oni mają gotowe na ten weekend 3 trasy o łącznej długości 3km. Właśnie lance mają problem z wiatrem, potrzebują bardzo niskiej temp. do wydajnego śnieżenia i najlepiej od razu bardzo niskiej wilgotności. Armata jest droższa, ale nie jest aż tak wymagająca co ma wielkie znaczenie przy coraz gorszych zimach, bo wystarczy choćby -2 i rypią ładnie(pokazała to Białka czy Czarna Góra). Inna kwestia to zagęszczenie lanc/armat na Chopoku - moim zdaniem jest ich za mało na takie przestrzenie.

pomimo że sam jestem mocno krytyczny do wielu działań TMR - akurat w SON, (ale czego oczy jeszcze nie widzą, itd...), to:

"stawiam wniosek przesunięcia kolegi "Śpiewaka" do sekcji gimnastycznej. Po pierwsze: nie będzie samotny, będzie w kolektywie
Po drugie: nabierze więcej optymizmu w życiu. Jeszcze więcej optymizmu..
Po trzecie, co jest też ważne, przestanie śpiewać."

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się z narzekań kolegi ale poruszył ważny problem.

TMR gdyby zmienił podejście, mógłby konkurować z Alpami a obecnie porównywany jest z Białką. 

Czy na dłuższą metę większa kasa na naśnieżanie i obsługę tras by się nie zwróciła? Wcale nie jestem pewien.

Białka od lat śnieży na potęgę i przy o wiele mniejszym potencjale odnosi sukcesy. Dając gwarancje śniegu niemal jak na lodowcu przyciąga wielu ceprów z grubym portfelem.

Nie każdy ma czas i chęci by jeździć do Austrii.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Grudnia nie był pełen bo był nieczynny i o to się rozchodzi. Spokojnie można by zaczynać w Szczyrku od 1 Grudnia (szczególnie ta nowa trasa na górze) a Chopok od połowy Listopada.  Oczywiście wszystko zależnie od warunków ale z nastawieniem na start jak najwcześniej się da i z otwieraniem wszystkich tras, przynajmniej w górnej części Chopoka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...