Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marek_kapica napisał:

A może wina w tkwi jednak w zmianie klimatu a nie w wszystkim innym dookoła? 

Nazywaj to sobie jak chcesz. Ja tylko stwierdzam gołe fakty, ale jeśli małe ośrodki jak Białka, Czarna Góra czy Beskid Sport Arena startują z sezonem szybciej niż ośrodek wysokogórski położony na wysokościach pomiędzy 1000-2000 m n.pm. to ja wtedy nazywam to nieudacznictwem, kalkulowaniem, zdzieraniem kasy(na tych co wpłacili kasę w kwietniu/wrześniu) itd.

W przyszłym roku kupie sezonówkę tylko na Szczyrk(jazda w okresie styczeń-marzec), a w grudniu i kwietniu postawię na Alpy. Mam gdzieś Chopok bo kiedy można by śnieżyć to oni mają wyłączone naśnieżanie lub włączone na 30% i działa co trzecia lanca.

Teraz na Chopoku -5, a w Białce -2. Efekty jak widać na zdjęciach.

bialka.png

chopok.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

PTK mordeczko wyluzuj J 

Będzie co będzie, zawsze do Białki będziesz mógł pojechać.

 

Staram się być spokojny. Sezonówkę kupiłem, narty po serwisie i miałem plan wyskoczyć na tydzień około 10 grudnia na Chopok. Później z uwagi na sprawy rodzinne pojadę dopiero w lutym. Wychodzi na to, że oprócz wydanej kasy na sezonówkę będę musiał ekstra wybulić 1000 zł za dwie osoby w Białce, bo nie odpuszczę sobie jazdy.

Wkurwia po prostu ten fakt, że warunki do śnieżenia są na Chopoku, a oni z nich nie korzystają albo korzystają na pół gwizdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ptk89 napisał:

Staram się być spokojny. Sezonówkę kupiłem, narty po serwisie i miałem plan wyskoczyć na tydzień około 10 grudnia na Chopok. Później z uwagi na sprawy rodzinne pojadę dopiero w lutym. Wychodzi na to, że oprócz wydanej kasy na sezonówkę będę musiał ekstra wybulić 1000 zł za dwie osoby w Białce, bo nie odpuszczę sobie jazdy.

Wkurwia po prostu ten fakt, że warunki do śnieżenia są na Chopoku, a oni z nich nie korzystają albo korzystają na pół gwizdka.

No tylko nie jeden i nie raz już tu pisał, że jazda na Chopoku zaczyna się w lutym, a najlepsza jest w marcu, boska w kwietniu.

W grudniu to tylko dla narciarzy - maruderzy marudzą ...

Trzeba było dobrze czytać forum, nie kupować sezonówki i siedzieć na d..., a nie w kółko porównywać kto lepiej śnieży ... i narzekać ...

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moloo napisał:

No tylko nie jeden i nie raz już tu pisał, że jazda na Chopoku zaczyna się w lutym, a najlepsza jest w marcu, boska w kwietniu.

W grudniu to tylko dla narciarzy - maruderzy marudzą ...

Trzeba było dobrze czytać forum, nie kupować sezonówki i siedzieć na d..., a nie w kółko porównywać kto lepiej śnieży ... i narzekać ...

Ty możesz się cieszyć, że jesteś dymany na kasę, mnie to średnio odpowiada. Policz sobie ilość otwartych dni w sezonie to może zrozumiesz. Dwa lata temu start był chyba jeszcze w listopadzie, a ośrodek w większości działał prawie do majówki. Rok temu start 1 grudnia, a w kwietniu to pojedyncze trasy działały. W tym roku wprowadzili sobie dodatkowe opłaty za poszczególne okresy, sezonówka zdrożała, a sezon się kurczy. Skok na kasę i tyle.

Jeżdżę około 30 dni w sezonie i chciałbym móc to rozłożyć w miarę równomiernie na wszystkie miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ptk89 napisał:

Ty możesz się cieszyć, że jesteś dymany na kasę, mnie to średnio odpowiada. Policz sobie ilość otwartych dni w sezonie to może zrozumiesz. Dwa lata temu start był chyba jeszcze w listopadzie, a ośrodek w większości działał prawie do majówki. Rok temu start 1 grudnia, a w kwietniu to pojedyncze trasy działały. W tym roku wprowadzili sobie dodatkowe opłaty za poszczególne okresy, sezonówka zdrożała, a sezon się kurczy. Skok na kasę i tyle.

Jeżdżę około 30 dni w sezonie i chciałbym móc to rozłożyć w miarę równomiernie na wszystkie miesiące.

Na obecnym karnecie byłem już 6 dni na Chopoku - biorąc pod uwagę, że cały sezon przed nami do tych 30 dni bez problemu dobiję - za 219 EURO to jest dymanie kasy ??? 

To wychodzi 7,3 EURO za dzień - czyli jakieś 32 zeta za dzień, o przepraszam za 7 godzin jazdy - nie widzę żadnego skoku na kasę - wręcz przeciwnie - "darmochę".

Trzeba ruszyć tyłek zza kompa i w drogę - siedząc przed nim na pewno Ci się karnet nie zwróci.

Koniec tematu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moloo napisał:

Na obecnym karnecie byłem już 6 dni na Chopoku - biorąc pod uwagę, że cały sezon przed nami do tych 30 dni bez problemu dobiję - za 219 EURO to jest dymanie kasy ??? 

To wychodzi 7,3 EURO za dzień - czyli jakieś 32 zeta za dzień, o przepraszam za 7 godzin jazdy - nie widzę żadnego skoku na kasę - wręcz przeciwnie - "darmochę".

Trzeba ruszyć tyłek zza kompa i w drogę - siedząc przed nim na pewno Ci się karnet nie zwróci.

Koniec tematu :) 

Kiedy spędziłeś te 6 dni w tym sezonie, skoro tam nie ma śniegu? Ja zapłaciłem jakieś 369 euro za Chopok+Szczyrk+Wieczorna jazda.

Kończąc. Właśnie chciałbym ten tyłek ruszyć, tylko TMR nie daje mi takiej możliwości. Podejrzewam, że kupię kolejny karnet do Białki lub na Czarną Górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ptk89 napisał:

Kiedy spędziłeś te 6 dni w tym sezonie, skoro tam nie ma śniegu? Ja zapłaciłem jakieś 369 euro za Chopok+Szczyrk+Wieczorna jazda.

Kończąc. Właśnie chciałbym ten tyłek ruszyć, tylko TMR nie daje mi takiej możliwości. Podejrzewam, że kupię kolejny karnet do Białki lub na Czarną Górę.

"Drogi Kliencie - prosimy o przemyślane zakupy - zwrotów i reklamacji nie przyjmujemy" :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamad napisał:

To Ci podpowiem bo widzę że koledzy się z Ciebie delikatnie mówiąc wyśmiewają a Ty dalej brniesz jakbyś się z choinki urwał. Kupiłeś coś ale wyraźnie nie masz pojęcia co dlatego zaczynają Cię traktować jak bałwana.

Na tej Twojej sezonowne mogłeś jeśli mnie pamięć nie myli zaliczyć już około 30 dni na nartach. Kolaga który Ci napisał uzyskał "tylko" 6 dni co i tak jest niezłe. Sezonówka obowiązuje od 1 kwietnia tego roku. Czyli Ci co wiedzieli co kupili już korzystali z niej. Ty albo nie wiedziałeś że możesz albo kupiłeś już po zakończeniu sezonu na Chopoku. Jedna i druga opcja nie jest winą naszą tylko Twoją. Ty nie skorzystałeś za to Ci bardziej ogarnięcia maja już dobrych kilka dni na nartach za tą samą cene co Ty i sobie chwalą. Bardzo dużo ludzi z tego skorzystało a znam takiego co ma na tej sezonowce juz 16 dni. Teraz cierpliwie czekaj bo napewno i Tobie uda się zaliczyć pierwszy dzień na sezonowce którą zakupiłeś. Życzę tylko fajnych warunków i bezpiecznych wyjazdów.

Wychodzi na to, że Ty jesteś teraz bałwanem . Szkoda, bo jednak szanowałem Cię za Twoją wiedzę i hobby pogodowe.

Przypadek który opisałeś działa tylko przy pierwszym zakupie sezonówki, kiedy kupujesz w kwietniu przedpłatę na kolejny sezon i już cały kwiecień możesz śmigać na Chopoku. Jak rok temu miałem sezonówkę to na "starej" jeździłem do zakończenia sezonu. Nawet jakbym nie kupił nowej na sezon 2019 to poprzedni sezon mógłbym jeździć na tej co była ważna w 2018. Teraz po prostu dokonałem kolejnego zakupu na te "najlepsze ośrodki w Europie Wschodniej" i chciałbym pojeździć szybciej niż w Święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mamad napisał:

No ale musisz zrozumieć to że inni już jeździli na niej i to właśnie Ci piszą. Chopok otwiera się w weekend i pewnie do piątku dowiesz się ile tras. Nie warto było pisać tych dwóch stron jakie to be i fe ten TMR. Czasem warto być cierpliwym i dac robić wlascicielą to na czym się znają a jak wiemy znają się bo na tym biznesie już zęby zdarli. Za rok poprostu kubek melisy. Życzę udanego nartowania w ten weekend.

Musisz też zrozumieć, że ja też jeździłem w kwietniu :) Tylko po prostu nie zaliczam tego do sezonu 2019, który się zbliża, tylko jeszcze na konto sezonu 2018. Sezonówkę 2019 kupiłem dlatego, bo uwierzyłem w ich marketing, który wychwala pod niebiosa inwestycje jakie czynią, ich różne systemy, zabezpieczenia no i choćby wysokie położenie Chopoku. To wszystko pozwoliło mi wierzyć, że sezon zaczną tydzień/dwa przed całą resztą. Jak się okazuje ich gadanie to tylko mrzonka, bo ośrodki małe typu Czarna Góra, Białka czy BSA wystartują tak samo lub szybciej bez tego wielkiego gadania i milionowych inwestycji. Jedno się sprawdziło - Marketing mają zajebisty! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

Musisz też zrozumieć, że ja też jeździłem w kwietniu :) Tylko po prostu nie zaliczam tego do sezonu 2019, który się zbliża, tylko jeszcze na konto sezonu 2018. Sezonówkę 2019 kupiłem dlatego, bo uwierzyłem w ich marketing, który wychwala pod niebiosa inwestycje jakie czynią, ich różne systemy, zabezpieczenia no i choćby wysokie położenie Chopoku. To wszystko pozwoliło mi wierzyć, że sezon zaczną tydzień/dwa przed całą resztą. Jak się okazuje ich gadanie to tylko mrzonka, bo ośrodki małe typu Czarna Góra, Białka czy BSA wystartują tak samo lub szybciej bez tego wielkiego gadania i milionowych inwestycji. Jedno się sprawdziło - Marketing mają zajebisty! ;)

No ale jak już kupiłeś to nie narzekaj tylko czekaj - Chopok zawsze startował w pierwszy weekend grudnia i teraz też otworzą. Raz otwiera jedną trasę, innym razem dwie, kilka, kilkanaście - zobacz choćby zdjęcia @keisyzrk z ubiegłego roku - już wiele postów było tutaj napisane o specyfice tej góry … trzeba ją po prostu przyjąć i polubić … tak jak się lubi inne góry albo nie … (piszesz o Białce a wg mnie tam po prostu nie ma gdzie jeździć - ale to moje zdanie). To jest góra, która ma swoje "za uszami" i albo ją kochasz albo rzucasz - nie żebym się wymądrzał ale po prostu ją zrozumiałem ...

Jeśli chodzi o kupowanie karnetu - jeśli masz narzekać to też trzeba trochę pogłówkować i policzyć - ja np. kupuje karnet co drugi sezon, m.in. dlatego, żeby w kwietniu nie zastanawiać się czy mam jeździć jeszcze na nowym czy już na starym. Podczas tego sezonu, w którym nie mam karnetu korzystam z promocji w sezonie niskim lub innych - no ale trzeba się trochę wysilić, żeby ich poszukać i poszperać po necie. Jak nie ma mnie na Chopoku (nie mam karnetu) jeżdżę w Polsce - czysta kalkulacja … a i tak da się pojeździć kilka razy za całkiem niezłe pieniądze ...

Nie patrzę na marketing … czytam co piszą inni - choć na tym też można się przejechać, ale znam już z forum kilka osób, z którymi fajnie pojeździliśmy dwa lata temu i w zeszłym roku i mam nadzieję, że w sobotę też się spotkamy, a jak nie w sobotę to w niedzielę, a jak nie w niedzielę to w przyszły weekend - tydzień w plecy to żaden czas, wszystko można nadrobić, a nie biadolić już któryś dzień jaki ten Chopok beznadziejny ...

 

Edytowane przez moloo
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTK dlaczego piszesz pierdoły że ktoś cię na kasę dyma. Chcesz jechać 10.12 i biadolisz.

Po co kupować sezonowke i później użalać się nad sobą. 

Przyjmij to do wiadomości Chopok rusza w sobotę, tak jak napisałem. Jeżeli nie odszczekam tak jak pisałem.

Ale wydaje mi się że jednak ty odszczekasz, i skończysz gorzkie żale. Nie ma sensu podsumowywać sezonu przed jego rozpoczęciem...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przemo_narciarz napisał:

PTK dlaczego piszesz pierdoły że ktoś cię na kasę dyma. Chcesz jechać 10.12 i biadolisz.

Po co kupować sezonowke i później użalać się nad sobą. 

Przyjmij to do wiadomości Chopok rusza w sobotę, tak jak napisałem. Jeżeli nie odszczekam tak jak pisałem.

Ale wydaje mi się że jednak ty odszczekasz, i skończysz gorzkie żale. Nie ma sensu podsumowywać sezonu przed jego rozpoczęciem...

Cześć

Kolega PTK napisał prawie 300 postów i wszystkie są utrzymane w tym samym tonie (zerknij sobie Przemo). Nie ma co czytać nie ma co reagować, nie ma co się denerwować.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ptk89 napisał:

Musisz też zrozumieć, że ja też jeździłem w kwietniu :) Tylko po prostu nie zaliczam tego do sezonu 2019, który się zbliża, tylko jeszcze na konto sezonu 2018. Sezonówkę 2019 kupiłem dlatego, bo uwierzyłem w ich marketing, który wychwala pod niebiosa inwestycje jakie czynią, ich różne systemy, zabezpieczenia no i choćby wysokie położenie Chopoku. To wszystko pozwoliło mi wierzyć, że sezon zaczną tydzień/dwa przed całą resztą. Jak się okazuje ich gadanie to tylko mrzonka, bo ośrodki małe typu Czarna Góra, Białka czy BSA wystartują tak samo lub szybciej bez tego wielkiego gadania i milionowych inwestycji. Jedno się sprawdziło - Marketing mają zajebisty! ;)

Ty naprawdę masz spore ciśnienie na tę jazdę. Nie bierz tego za bardzo do siebie, ale Twoja walka z lancami w zasadzie w każdym wątku zaczyna niebezpiecznie przypominać zmagania pewnego hiszpańskiego rycerza z La Manchy z wiatrakami 😉, ale co do marketingu, to jednak TMR dość rzetelnie informował, że Szczyrkowski ruszy 15-go grudnia, a otwarcie Chopoka planują na najbliższy weekend. Póki co mamy 28-go listopada i w związku z tym póki co nikogo nie okłamali. Chopok od wielu lat zaczyna skromnie kilkoma trasami, co i tak oznacza, że jest tam więcej jazdy niż w mniejszych ośrodkach. Wolisz Białkę - jasne warunki śniegowe mają tam zazwyczaj extra, ale czy naprawdę jesteś się w stanie tam, czy w innej Czarnej Górze "wyjeździć"? 

Ośrodek narciarski nie zarabia zbyt wiele w okresie przed świętami, dlatego z punktu widzenia ich interesów, nie warto silić się na otwarcie cholera wie ilu km tras. Pragnę zwrócić Twoją uwagę na fakt, że w takiej Austrii Ischgl zaczął tegoroczny sezon z 60 km tras, Schladming też otwiera tylko górne odcinki. Tak to już jest. Gdyby natura pomogła - opady śniegu, wielkie mrozy, to pewnie sprawy nabrałyby większego tempa. Faktem jest, że póki co wielkich mrozów nie było, a naprawdę jest wielka różnica, czy robisz śnieg, przy -2/-3 czy -10. To nie jest tak, że przy -10 tego śniegu zrobisz 2 razy więcej - zrobisz go 5-8 razy więcej. Wilgotność powietrza też ma znaczenie - w Polsce zwykle bardzo wysoka.

Jak jesteś ciekawy jak wygląda produkcja śniegu zależnie od temperatury i wilgotności, to wrzucam Ci krzywą śnieżenia na przykładzie już trochę starszej armatki Areco, ale to dobrze pokazuje, jak wielkie znaczenie mają temperatury dwucyfrowego mrozu - potem krzywa się wypłaszcza, bo armatka zaczyna osiągać swój maksymalny przepływ wody, więc aż tak wielkiej różnicy między -10 a -15 już nie ma, choć dalej jakaś tam jest. 

Oto zapowiedziana krzywa:

image.png.5de5120afa410aacd87b565e5db54352.png

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 3
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, jedyna różnica jest taka, że ten zacny rycerz walczył lanca a nie z lancą ;), prawdę mówiąc to w tym roku i tak sporo ośrodków zaczęło dość szybko sezon i trzeba korzystać, 2 grudnia to bardzo dobra data na start Chopoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że w Białce czy BSa nie wyjeżdżę się tak dobrze jak na 40km tras w Chopoku czy 20km tras w SMR. Inna specyfika tras. Tego nie neguje.

Po prostu dla mnie sezon mógłby trwać cały rok i uważam, że należy wywierać presję, żeby otwierać ośrodki maksymalnie szybko i zamykać maksymalnie późno. Jeśli będziemy ślepo kupowali karnety sezonowe i tylko chwalili właścicieli jacy to oni są dobrzy to zaczną nam przesuwać te granice i za 10 lat możemy płakać bo otwierają dopiero na Święta i zamykają po feriach. Po co działać dłużej jak wtedy jeżdżą tylko "zapaleńcy", którzy nie przynoszą takich zysków jak 4-osobowe rodziny z Warszawy.

Ja po prostu walczę o dłuższy sezon dla nas wszystkich i trochę nie rozumiem ataków na moją osobę. Jakby Wam nie zależało, żeby taki Chopok ruszał powiedzmy 15 listopada. Choćby z dwiema trasami ze szczytu na północ i południe. Potrzebują tylko mega wydajnego i skutecznego naśnieżania, które powiedzmy naśnieży 5-10km tras w 4 dni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ptk89 napisał:

Oczywistym jest, że w Białce czy BSa nie wyjeżdżę się tak dobrze jak na 40km tras w Chopoku czy 20km tras w SMR. Inna specyfika tras. Tego nie neguje.

Po prostu dla mnie sezon mógłby trwać cały rok i uważam, że należy wywierać presję, żeby otwierać ośrodki maksymalnie szybko i zamykać maksymalnie późno. Jeśli będziemy ślepo kupowali karnety sezonowe i tylko chwalili właścicieli jacy to oni są dobrzy to zaczną nam przesuwać te granice i za 10 lat możemy płakać bo otwierają dopiero na Święta i zamykają po feriach. Po co działać dłużej jak wtedy jeżdżą tylko "zapaleńcy", którzy nie przynoszą takich zysków jak 4-osobowe rodziny z Warszawy.

Ja po prostu walczę o dłuższy sezon dla nas wszystkich i trochę nie rozumiem ataków na moją osobę. Jakby Wam nie zależało, żeby taki Chopok ruszał powiedzmy 15 listopada. Choćby z dwiema trasami ze szczytu na północ i południe. Potrzebują tylko mega wydajnego i skutecznego naśnieżania, które powiedzmy naśnieży 5-10km tras w 4 dni.

Napisałem, abyś nie brał do siebie. Obawiam się jednak, że Twoja "walka" jest raczej skazana na niepowodzenie. Tu działają zwykłe mechanizmy rynkowe (popyt i podaż) - karnety będą się sprzedawały dopóki większość będzie uznawała taką ofertę za atrakcyjną rynkowo, niezależnie od tego, co o tym myślisz. Wszystkim nam zależy na jak najdłuższym sezonie zimowym, bo w końcu to forum narciarskie, a nie deskorolkarzy, czy wrotkarzy i tu nikt Ci niczego na pewno nie zarzuca. Pamiętaj jednak, że jest gdzieś tam cienka granica pomiędzy pasją i "walką", a forumowym spamem. Nie twierdzę, że tą granicę przekroczyłeś, ale inni mogą tak sądzić. 

Na pocieszenie wszystkim i poprawę humoru, także Tobie, aktualny screen z Zahradek - uwaga będzie zdjęcie lanc - kurzą aż miło 😄

image.png.8400ab4a0072b639f92e51558552cde4.png

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...