Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

Większość Grudnia nie był pełen bo był nieczynny i o to się rozchodzi. Spokojnie można by zaczynać w Szczyrku od 1 Grudnia (szczególnie ta nowa trasa na górze) a Chopok od połowy Listopada.  Oczywiście wszystko zależnie od warunków ale z nastawieniem na start jak najwcześniej się da i z otwieraniem wszystkich tras, przynajmniej w górnej części Chopoka.

Pomnik Ci postawie chyba. Właśnie użyłeś słowa klucz - nastawienie. Tego u nich brakuje bo mają przekalkulowane, że po co się starać wcześniej jak można później. Nikt przecież protestował nie będzie, sezonówki kupią tak czy siak, a prawdziwa kasa przyjedzie dopiero na Święta i ferie. Ja od wielkiego potentata(jak sami o sobie mówią) oczekuje dużoooo więcej. Ja osobiście chciałbym jeździć już w listopadzie bo to jest realne, tylko Chopok co roku ustawia się na pierwszy weekend grudnia i ani dnia wcześniej. Warunki często są dobre do naśnieżania, tylko sprzęt moim zdaniem kiepski. Przypomnę, że rok temu 1 grudnia to wystartował Kasprowy bez nawet jednej armatki, to chyba mocno pokazuje jak słabe podejście ma TMR.

Kolego @andrzej1982 teraz przekłamujesz. Właśnie w grudniu 2017 Szczyrk w ogóle prawie nie działał. Sam odwołałem swój wyjazd w dniach 3-7 stycznia 2018 z uwagi na brak śniegu na większości ośrodka. Natomiast w marcu byłem dwukrotnie i robiłem po 55 km jednego dnia. Dolatywało się praktycznie do pustych bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacy w porównaniu z klanem Dziubasików z Białki mogli by się wiele uczyć. Wiem że Jasna to nieporównywalnie większy ośrodek ale po kilku dniach intensywnego naśnieżania kilku tras dzisiaj już STOP. Przecież mogli by śnieżyć inne trasy np.Bhrliska, Lucky itd. No chyba że im już brakło wody :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, remus74 napisał:

Słowacy w porównaniu z klanem Dziubasików z Białki mogli by się wiele uczyć. Wiem że Jasna to nieporównywalnie większy ośrodek ale po kilku dniach intensywnego naśnieżania kilku tras dzisiaj już STOP. Przecież mogli by śnieżyć inne trasy np.Bhrliska, Lucky itd. No chyba że im już brakło wody :)

Nie porównuj osłoniętej Białki z wysokościami do 900 m i płaskimi trasami w naśnieżaniu, do Jasnej, gdzie wysokości i wiatry i aparatura jest wystawione na ekstremalne warunki w porównaniu do Białki i  jej niebieskich tras.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andrzej1982 napisał:

Nie porównuj osłoniętej Białki z wysokościami do 900 m i płaskimi trasami w naśnieżaniu, do Jasnej, gdzie wysokości i wiatry i aparatura jest wystawione na ekstremalne warunki w porównaniu do Białki i  jej niebieskich tras.

5, 14, 10 na Chopoku to też podobne wysokości i prawie wszystko w lesie. A tam nic się nie dzieje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można wpaść na otwarcie np. tutaj, skoro na Chopoku za mało śniegu :):):), nawet karnet darmowy moąna wyszarpać

 

News release 29.11.2018

Lifts:

- n° 1 Folgarida Gondola
- n° 2 Belvedere Gondola
- n° 3 Spolverino Chairlift
- n° 5 Vigo Chairlift
- n° 6 Malghette Chairlift
- n° 7 Orso Bruno Chairlift
- n° 8 Bamby Chairlift
- n° 9 Malghet Aut 1 Ski Lift
- n° 12 Marilleva 900 Gondola - n° 13 Ometto Chairlift
- n° 14 Albarè Gondola
- n° 20 Panciana Gondola
- n° 21 Sghirlat Chairlift
- n° 23 Bassetta Chairlift
- n° 25 Daolasa 1 Gondola
- n° 26 Daolasa 2 Gondola

Funivie Folgarida Marilleva S.p.A.

Slopes:

- n° 4 Spolverino
- n° 6 Malghetto
- n° 7 Panoramica
- n° 9 Delle Rocce
- n° 10 Malghette
- n° 11 Orso Bruno
- n° 14 Malghet Aut 1 and 2 - n° 19 Pancianina

- n° 22 Sghirlat
- n° 29 Ometto 1 - n° 34 Bamby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Na południowej stronie Chopoka aktualnie dużo chmur i pada śnieg. Chyba natura wzięła się do roboty.

I dobrze, że natura pomaga, bo z wodą kiepsko i nie da się wszystkiego włączyć na full gaz... to samo w polskich górach. Mieliśmy suchą jesień i wielu ośrodkom brakuje wody... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie sezonu na Chopoku całkiem udane, z małym wyjątkiem, śnieg Ok, 3 stoki zgodnie z planem, ale... wczoraj na herbatce niemal nie wyskoczyłem pod sufit z radości widząc w karcie baru w Jasnej moja ulubiona teneryfianska najlepsza na Świecie kawę barraquito, pełen entuzjazmu, zachwycony, ze napije sie mojej ulubione barraquitu na nartach wale jak w dym do barku i próbuje zamówić barraquito ,..., chwila konsternacji i wielkie zdziwienie na twarzy barmana, wiec pędzę czem prędzej do stolika po nowa kartę w której jak wół napisano barraquito i co, barman pyta kolegę ..., chwila konsternacji i, ..., No mamy cafe latte, espresso i takie tam, ale tej nie mamy i nie robimy, ech, pomyślałem, to po co macie to cudo w karcie, po dłuższym namyśle stwierdziłem jednak, ze i tak by nie wiedzieli jak to cudo przygotować, wiec dopijam ... herbatę owocową zamiast doskonałej barraquito i rozładowuje niezadowolenie na stoku. Ogólnie start sezonu bardzo fajny narciarski, ale to barraquito to byłoby coś czego sie niezapomina do końca świata i jeden down dłużej, a dla zaintersowanych oryginał wyglada tak, w karcie na Chopoku jest, barmani widocznie nie potrafią jej przyrządzać, chociaż skład w karcie jest niemal idealny, brakuje tylko skórki limonki ;).

EF84EEBC-5D91-460C-B7F2-D3540CE73814.jpeg

48DA0FCE-BEA7-4468-84BC-2406BAF11650.jpeg

F3A3A5FA-1430-47DE-BF4A-E6C03FEE4364.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Otwarcie sezonu na Chopoku całkiem udane, z małym wyjątkiem, śnieg Ok, 3 stoki zgodnie z planem, ale... wczoraj na herbatce niemal nie wyskoczyłem pod sufit z radości widząc w karcie baru w Jasnej moja ulubiona teneryfianska najlepsza na Świecie kawę barraquito, pełen entuzjazmu, zachwycony, ze napije sie mojej ulubione barraquitu na nartach wale jak w dym do barku i próbuje zamówić barraquito ,..., chwila konsternacji i wielkie zdziwienie na twarzy barmana, wiec pędzę czem prędzej do stolika po nowa kartę w której jak wół napisano barraquito i co, barman pyta kolegę ..., chwila konsternacji i, ..., No mamy cafe latte, espresso i takie tam, ale tej nie mamy i nie robimy, ech, pomyślałem, to po co macie to cudo w karcie, po dłuższym namyśle stwierdziłem jednak, ze i tak by nie wiedzieli jak to cudo przygotować, wiec dopijam ... herbatę owocową zamiast doskonałej barraquito i rozładowuje niezadowolenie na stoku. Ogólnie start sezonu bardzo fajny narciarski, ale to barraquito to byłoby coś czego sie niezapomina do końca świata i jeden down dłużej, a dla zaintersowanych oryginał wyglada tak, w karcie na Chopoku jest, barmani widocznie nie potrafią jej przyrządzać, chociaż skład w karcie jest niemal idealny, brakuje tylko skórki limonki ;).

EF84EEBC-5D91-460C-B7F2-D3540CE73814.jpeg

48DA0FCE-BEA7-4468-84BC-2406BAF11650.jpeg

F3A3A5FA-1430-47DE-BF4A-E6C03FEE4364.jpeg

Z Tobą to ja nigdy wspólnego języka nie znajdę niestety.... Tanie szpanerstwo

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jeeb napisał:

i ciesz się to kawa pomieszana z likierem - obrzydliwe

Wlasnie, ze nie jest pomieszana i to wlasnie chodzi, o sztukę baristyczna, anie nalewania czarnej breji z automatu. W kontekście dyskusji o ekologii, w TMR nie będzie już plastkiku, tylko materiały podlegające recyclingowi, jednak warto głośno walczyć, oby nie skończyło sie jak z rzeczowym barraquito na intencjach zamiast czynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Pierwszy raz słyszę to określenie. Ale z brzmienia raczej nic ze Słowacją wspólnego nie ma. Ale sorry... nie jestem światowcem.

Pozdrowienia

@Mitek ta kawa akurat jest bardzo, ale to bardzo lokalna, gdybyś próbował ja zamówić na sąsiedniej Gran Canarii, kelner w najlepszym wypadku strzeliłby focha> Nie zrozumiałeś mojej intencji, jeśli TMR oferuje cos wyjątkowego oficjalnie w karcie, a na miejscu okazuje się, że nie przeszkolił personelu w zakresie przygotowania produktu, to moje pretensje są jak najbardziej uzasadnione, nie sądzisz? Gdyby TMR nie przechwalał się, że ma barraquito, to nawet do głowy by mi nie przyszło zamawianie tej, natomiast w zaistniałych okolicznościach, będę zamawiał barraquito tak długo, jak długo będzie figurować w cenniku ważnym od 30 listopada 2018. Podsumowując odpowiedz szczerze na pytanie kto tu jest chwalipiętą, ja czy TMR?

 

Pozdrawiam i ponownie życzę więcej obiektywizmu i rozumienia postów z podtekstem ;).

 

P.S. Degustacje barraquito w oryginalnej formie serdecznie polecam, zwłaszcza dla kogoś kto tak ceni sobie naturalność, barraquito i tradycja jej przyrządzania ma niewiele wspólnego z wypowiedzią Pana @Jeeb, który wie, że dzwonią, ale nie wie w którym kościele :), więc lepiej jeśli pozostanie przy tradycyjnych trunkach alpejskich, zamiast wypowiadać się w temacie, o którym nie ma pojęcia, po odwiedzeniu południa wyspy z flagowym, jak ja top nazywam, Szajs Vegas z centrum w Las Americas, @Jeeb południe Teneryfy, które zapewne odwiedziłeś, ma niewiele wspólnego z tradycją i kulturą wyspy, co więcej jest to twór sztuczny, stworzony przez generała Franco. Prawdziwe barraquito pija się na północy wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ewangelizator napisał:

a może cos o trasach, warunkach na stoku? myślę że to bardziej zainteresuje forumowiczów niż "barakiata", załóż wątek Teneryfa jakiej nie znacie, tez chętnie poczytam

PS. jakiegoś snowtrikkera widziałeś chociaż 😉?

No  właśnie. Ledwo 3 otwarte a śnieżenia nie widać. Nie wiem jak z temperaturą ale na stronie Jasnej piszę że jest -7 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ewangelizator napisał:

a może cos o trasach, warunkach na stoku? myślę że to bardziej zainteresuje forumowiczów niż "barakiata", załóż wątek Teneryfa jakiej nie znacie, tez chętnie poczytam

PS. jakiegoś snowtrikkera widziałeś chociaż 😉?

pisałem o trasach i warunkach dzień wcześniej, śnieżenie obecnie w górę 1 b,c, do szczytu oraz druga strona. Powtórzę, 1 grudnia rano -12 na dolnej stacji, śnieg twardy zmrożony, otwarte 3 trasy, ludzi całkiem sporo, dało się pojeździć, sieżą w górę więc za 1-2 tygodnie powinna być możliwa jazda ze szczytu na zahradki, kosodrevina czy jasna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sariensis napisał:

pisałem o trasach i warunkach dzień wcześniej, śnieżenie obecnie w górę 1 b,c, do szczytu oraz druga strona. Powtórzę, 1 grudnia rano -12 na dolnej stacji, śnieg twardy zmrożony, otwarte 3 trasy, ludzi całkiem sporo, dało się pojeździć, sieżą w górę więc za 1-2 tygodnie powinna być możliwa jazda ze szczytu na zahradki, kosodrevina czy jasna.

ale chyba nie w tym wątku 

z tego co widzę to jest otwarta 1 z konkretnych tras, poza tym ośla łączka nad hotelami, szału nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ewangelizator napisał:

ale chyba nie w tym wątku 

z tego co widzę to jest otwarta 1 z konkretnych tras, poza tym ośla łączka nad hotelami, szału nie ma

 

zgadza się, plus łącznik - trasa nr. 2, powrót na ośle łączki, ta trasa w bardzo dobrym stanie, bo prawie nie używana, mało komu chce się stać w kolejce do biedronki tylko po to, aby śmignąć dwójką przez chwilę, na jedynce w niedziele już była widoczna trawa, szybko się zdegradowała, o dziwo ośla łączka, trzymała się nieźle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...