Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wybieram się na Chopok (dokładnie miejscowość Beszeniowa). Granicę polsko-słowacką będę przekraczał w miejscowości Chyżne. Teraz moje pytanie czy na Chopok kierować się drogą:

opcja 1:

1. Wjeżdżając do Słowacji automatycznie jestem na drodze: nr 59 -> potem E77 -> Dolny Kubin -> Rużomberk

opcja 2:

2. Wjeżdżając do Słowacji automatycznie jestem na drodze: nr 59 -> wjeżdżam na drogę 584 i jestem w Beszeniowa.

Przez 584 wydaje się krócej ale patrze to droga górska i nie wiem jak to będzie wyglądało z warunkami, natomiast opcje pierwszą widzę że to droga główna.

Ktoś jechał tymi drogami i co poleca? Na chopoku będę 05-14.02

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trasa przez Dolny Kubin i Rozomberk jest zdecydowanie polecana przez wszystkich. Jechalem ostatnio dwa razy i idzie calkiem sprawnie. Nawet zacząłem się zastanawiać czy będę jeździć przez góry bo czasowo wyglada to podobne, kilometrowo również.

Tylko uwaga na policję stali przy każdym przejeździe w środę nawet poza zabudowanym!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grunder napisał:

Witam,

wybieram się na Chopok (dokładnie miejscowość Beszeniowa)

Jak na Beszenova to jedź przez Rozembarok. Na serpentynach pewnie jeszcze lodowy horror. A przez Rozembarok wjedziesz z 18 prosto na Beszenovą. Jadąc 18 z Rozembaroka około 20-25km zobaczysz znak autostrada 1000m i stację benzynową Slovnaftu to za nią odbijasz w prawo i za około kilometr masz kierowanie na Beszenovą (w lewo).

PS. Ale na basenach remont pełną parą. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dzień i nadal piękne słońce, lekki mrozik i zero wiatru. Pogodowa bajka!

Mimo niedzieli da się pojeździć. Warun rewelacja. 

No i widoki po Warszawę ? tylko Babia Góra zastawia i nie widać ?

20170128_115250_Pano.jpg

20170128_114625.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieliśmy na 4 dni przyjechać na Chopok, ale młody rozchorował się i z wypadu nic nie wyszło :( A i ja od niego zaraziłem się, bo od wczoraj mnie już coś jak grypa sieknęło :( I teraz to nie wiadomo kiedy przyjedziemy, a takiej pogody jak była przez ostatnie ileś tam dni to już raczej na pewno nie będzie. a w ferie warszawskie pewnie to i pewnie ludzi od groma, a nie tak jak teraz. Dziś Jasiek na kamerki z żalu patrzyłem i faktycznie mimo niedzieli było spoko z kolejkami do wyciągów. Na Zahradkach na max. kilka minut, a często poniżej minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze na chopoku są przejścia single line i nawet jak jest kolejka to 2min i siedzisz na kanapie. Ostatnio nawet na krupovej zrobili szybkie wejście:)

Marcin zdrowej a pogoda jeszcze wróci:) Sam sie zastanawiam jak z tym tyg. prognozy są sprzeczne.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powróciłem... tylko nie wiem po co 9_9 aaa bo do pracy trzeba iść... tylko nie wiem po co 9_9 

Dobra do rzeczy: wyjazd dzisiaj przez Rozembarok był nie za bardzo możliwy! Korek zaczynał się na autostradzie przed Beszenovą a kończył chyba w Rozembaroku! a więc szybka decyzja nawrót i przez serpentyny na Zuberec. 

Trasa nadal fatalna! górny odcinek i zjazd to test zawieszenia i trening kontroli poślizgów. Nie polecam ale jak trzeba to cóż zrobić.

@kmarcin zdrowiej bo na matkę naturę nie ma silnych!

Takiej pogody na Chopoku przez 8 lat jeszcze nigdy nie miałem, żeby siadło 10 słonecznych dni, bez wiatru, bez ani jednej chmurki  i mgły. W ogóle ten sezon nas rozpieszcza! Oby tak dalej...  tylko poprosimy jeszcze o metr śniegu. Bo poza trasy to nie za bardzo...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leitner napisał:

@Jasiekmasz trochę więcej fotek? Bo aż mnie skręca :ph34r:

Marcin jutro... dziś mam nokaut! 

300 km w nogach a dzisiaj po 9 dniach wsadziłem sobie 60km do 14 .Choć gopass pokazał 53 ale on liczy Pretakarską a ja jeździłem FISem i stąd ta różnica.

ekg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie[emoji5] To już nasz tradycja z Kolegami, po zamknięciu wyciągów jedzonko w schronisku i zjazd do Lucków. Bywa że na niebieskiej jedziemy po sztruksie[emoji6]

PS. Jakby kogoś interesowało, taka kompilacja z tego sezonu



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinn napisał:

Jasie dawaj tu do mnie w Beskidy

Wprawdzie jutro jestem zaje.... robotą ale od wtorku coś możemy pojeżdzić

Napiszę Ci usprawiedliwienie,100 procent płatne :D

kusząca propozycja... myślałem na COSem albo Czantorią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że dzisiaj kolejny dzień na Chopoku:)

Ogolnie pogoda w kratkę. Od slonecznej chmury wiatr bylo wszystko.

I niestety ten ostatni wywial cały śnieg z 11a trasa jest zamknięta, zjechalismy po niej ale został tylko lodowy doslownie! podkład czasami wystają kamienie i do tego nierówno wyratrakowany. Śniegu na trasie zero tydzien ratrakowania podszedł do kosowki.

Wiatr wywial też snieg na Pretakarskiej od szczytu do Konskiego. Trasa również zamknięta, zdarzają sie duze lodowe poletka. Da sie ominac po ok 500m superowo aż do funitela. Pozostale trasy mocnobnie ucierpiały, choć ma kilka dni wiać.

Ogólnie wyjazd na plus jak zna sie tą górę to można się wyjeździc nawet w taki dzień. Udalo nam się zaliczyć większość tras, przez dlugi czas sloneczko.

Ludzi mało, kolejek brak. Dla slabiej jeżdżących tylko dolne trasy.

 

Pozdro P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

...I niestety ten ostatni wywial cały śnieg z 11a trasa jest zamknięta, zjechalismy po niej ale został tylko lodowy doslownie! podkład czasami wystają kamienie i do tego nierówno wyratrakowany. Śniegu na trasie zero tydzien ratrakowania podszedł do kosowki.

Wiatr wywial też snieg na Pretakarskiej od szczytu do Konskiego. Trasa również zamknięta, zdarzają sie duze lodowe poletka. Da sie ominac po ok 500m superowo aż do funitela. Pozostale trasy mocnobnie ucierpiały...

Co Ty tu wypisujesz za horrory! :o 

Ja rozumie jesteś zmęczony i wyczerpany... ale jak już ochłoniesz to napisz coś pozytywnego!

Że spadło metr śniegu... albo co! :(   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...