Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, leitner napisał:

Jutro rusza nowa gondola na południu. Biela Put czynne od 7:30 a Funitel od 8 - tak, żeby każdy mógł zdążyć na pierwszą jazdę nową koleją.

Ha, ha, ja już na nią wybrałem się raz jak zobaczyłem, że jeździ... ale na górę musiałem wdrapywać się orczykiem i starym krzesłem, bo jeździła, ale tylko testowo przez chwilę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwersja, inwersją a termometr na Lukovej jest zwalony od kilku sezonów tak samo jak wiatromierz na szczycie. 

PS. jak ktoś z szanownych Forumowiczów odwiedzi rejony Chopoka pomiędzy świętami a Nowym Rokiem to mnie będzie można spotkać standardowo o godzinie 10.30 - 11 na Kosodrevinie. 

PS2. kolej wozi na razie worki z piaskiem :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po wczorajszym ociepleniu, ratraki pięknie ugniotły ciapę, która w nocy zamarzła! Na szczęście nad ranem sypnęło i przysypało 5 cm pierzynką. Było bosko... dopóki nie zachciało mi się zobaczyć nową kolej. Wiało... wiało jak diabli Funitel szedł na zwolnionych a co tam. Na południu rewelacyjne warunki na czarnej i czerwonej 33. naśnieżyli całą szerokość, coś pięknego. A tu nowinka: armatka na Chopku! łał

20161227_102416.jpg20161227_102459.jpg

I tak było by pięknie ale... o 11.20 wyłączają górną kolej zostaje hotelowa która na ściance oraz treningowa pokryta jednolitą taflą lodu! 

Wciągają nas na awaryjnym dopiero o 15. Wjazd na szczyt zajmuje 25 minut!!! 

Na szczycie wiatr 140 km/h!!! i zamarznięty lód sypiący po twarzy. Horror! ale co cię nie zabije to cię wzmocni

PS. nowy peron na Kosodrevinie

20161227_104030_Pano.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2016 o 21:53, Jasiek napisał:

No a ponoć miała być otwarta... "chwilowo" :D  

Trasa od szczytu była wygłaskana jak łysina i szaleńcy którzy próbowali tamtędy zjeżdżać padali jak muchy! 

sz2.jpg

ale cóż ułańska fantazja bierze górę. 

A teraz mam fajną fotkę, pewna snowboardzistka modli się o śnieg :D

modlitwa.jpg

chciałem klęknąć obok niej ale jak widać miała bodyguarda  >:( 

 

Nie modli się tylko pisze na fejsa, że jest właśnie w połowie trasy!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chopoku sypało całą noc i dzień a więc warunki coraz lepsze, śniegu coraz więcej. Dzisiaj naśnieżali dalej Jeleni Gruń. Śniegu naprodukowali po same lance. A więc trzeba się spodziewać otwarcia Jeleniego, Majstrovskiej i górnej części FISu choć z tą ostatnią morże być cienko bo wiatr siał tam spustoszenie.

Dziś po wczorajszych extrmalnych doznaniach, trzymałem się z dala od szczytu. Ale musiało być nieźle  bo Funitel znów jeździł na wolnym biegu z rozrzedzonymi wagonami. (na tablicy podawali 95-110 km/h)

Niestety na drogach poza miastami lodowy horror. Jeździ się fatalnie. Jak ktoś się wybiera dodajcie sobie godzinkę od granicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2016 o 20:49, Bumer napisał:

Nie modli się tylko pisze na fejsa, że jest właśnie w połowie trasy!

A jednak wymodliła! na południu spadło dobre 60cm świeżego puchu :D 

Freeride'owcy przycinali już kosówkę. 

Ale zaczyna być cudnie i pogoda się uspokaja. Choć dziś znów południowa kolej stała a na szczycie oprócz wiatru -16!

i kilka fotek 

20161229_094105.jpg

20161229_094113.jpg

20161229_094215.jpg

20161229_094229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWE PLANY CHOPOKU!!!

  • Nowa koncepcja rozbudowy ośrodka
  • W planach trzy nowoczesne koleje linowe
  • Powstaną nowe, długo wyczekiwane trasy
  • System naśnieżania zostanie porządnie rozbudowany

 Nowe koleje:

Biela Put - Priehyba

Otupne - Lukova

Krupova - Jelenia Luka (Derese)

Naśnieżanie ma zostać rozbudowane do takiego stopnia, że w 10 dni naśnieżą cały ośrodek.

 http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=1020&str=jasna http://www.lanovky.sk/_files/ts/JASNA_2016_ROZVOJ24_FINAL_DECEMBER_nahlad.pdf

Druga mapka jest niedokładna, ale nie mogę jej usunąć.

chopok!!!.jpg

chopok!!!.jpg

Edytowane przez leitner
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Matifcb said:

hej kolezanki i koledzy :) jade tam na narty od 5 do 8 stycznia. Na stronie nie widzialem informacji o wypozyczaniu nart. Jakie sa ceny i jak to wyglada czy ktos sie orientuje ? 

tutaj powinno coś być, ale w tej chwili mi się nie wyświetla:

http://www.jasna.sk/pl/szkola-i-wypozyczalnia/wypozyczalnia-i-test-centrum/

wypożyczalnie na pewno są na Luckach i Biela Put, ale w Demanovej znajdziesz o połowę tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez nic nie mam. Znalazlem cos takiego 

http://www.jasna.sk/en/prices/skipass-pricelist/rental-price-list/

 

jest to mysl zeby wypozyczyc gdzie indziej ( bede mieszkac w liptokowym mikluszu czy jak to sie miasto z tatralandia nazywa. Moze tam byc taniej, transport ok jakos dalbym rade je w aucie przewiesc te 10-15km. Mam jeden problem dlatego ze ja chcialem na narty jechac wczesnie zeby byc tam z rana. Czy taka wypozyczalnia nie bedzie zbyt pozno otwarta  gdzies u mnie w miescie albo w tej Demanovej ktora ty polecales. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w wersji angielskiej coś się pojawia :) nie korzystałem z wypożyczalni, ale kolega pożyczał i wziął narty dzień wcześniej wieczorem. W Mikulaszu masz Intersport (koło Tesco) tam można wypożyczyć narty. Jadąc po drodze na Chopok też parę spotkasz, min. na pierwszym parkingu zaraz za Demanovą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "pekne pocasi i pekne lyzovanie": 

Śnieżą czarnulkę i górny FIS "byde pekne" 

20161231_105347.jpg20161231_113142.jpg

a teraz idę na Sylwka! 

I innym forumowiczom: udanej Sylwestrowej zabawy i oby kac krótko trzymał! 

PS. ja jutro 8.00 na stoku :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, czy to już było na forum. Takie info o planach rozbudowy Chopoka można znaleźć na stronie TMRu:

http://tmr.sk/dla-mediow/informacje-prasowe/the-resort-of-jasna-nizke-tatry-has-introduced-its-development-plan-/ 

W skrócie - wygląda na to, że plany zakładają przede wszystkim poszerzenie oferty noclegowo-gastronomicznej. W ciągu 5-lat ma powstać jeszcze kolejka z Bielej Put na Priehyba. O dalszych inwestycjach kolejkowych mowa w tekście o perspektywie "więcej niż 5 lat" - Krupova-Derese i Otupne. Mówią też o poszerzeniu niebieskich tras i rozbudowie systemu naśnieżania. Wygląda więc na to, że raczej będą dopieszczać to co już jest bez jakiejś znaczącej rozbudowy ośrodka pod względem oferty tras. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem narciarze ;) 

Za 2 tygodnie wybieram się na Chopok z rodziną. Doradźcie proszę jaki stok wybrać na naukę dla dzieci - które będą miały pierwszy kontakt.

... i gdzie najlepiej wypożyczyć dla nich buty i narty ??

 

Pozdrowienia ze sztormowego 3miasta - u nas dzisiaj spadło 0,5 cm śniegu ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...