Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by ktoś chciał wiedzieć jak jest na CHOPKU. 

To na PRIV bo nie chce mi się tu pisać dla tych którzy np. mają problemy z naklejkami 

PS. napiszę tyle SZTYWNO! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga nie była zaśnieżona, jechałem w styczniu na początku miesiąca i na przełomie stycznia lutego. Jedzie się spokojnie . mały ruch , bezpiecznie, nie ma serpentyn z wyjątkiem jednego miejsca-ale to góry^_^. Moja żona nie panikowała:D. Ajedzie się tak mn.więcej do 6 godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bolec napisał:

Jak wyglądają serpentyny w tym tygodniu bo jedziemy w piątek i musimy coś wybrać ? @Jasiek - adrenalina, adrenaliną ale bardziej myślę o zawieszeniu naszego samochodu :) 

 

Bezproblemowo sie przejedzie!Przeciez pisalem ze jechalem w ubiegla srode,a od tego czasu nic nie padalo,troche posypki lezalo,i ogolnie caly czas po rownym :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bolec napisał:

Jak wyglądają serpentyny w tym tygodniu bo jedziemy w piątek i musimy coś wybrać ? @Jasiek - adrenalina, adrenaliną ale bardziej myślę o zawieszeniu naszego samochodu :) 

 

Tak jak pisze @Baartos trasa jest czysta. Ale... w niedziele słońce mocno operowało i rozpuszczało zaspy na poboczach a spływająca woda zamarzała w zacienionych miejscach. Tak że miejscami cienka warstwa lodu. Ale spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na Bielsko, eską na  Żywiec ,Korbielów ,Rużomberok  i Liptowski Mikulasz. Winietę kupisz na najbliższej stacji benzynowej. Możesz też przez Kraków ale mi się najlepiej jedzie prze Korbielów. Jeżdżę ze Zduńskiej Woli[emoji3]

Który odcinek tej trasy wymaga winiety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

I druga droga alternatywna skręcasz na Besenovą i wlatujesz do Mikulasza od Tatralandii. 

Obie drogi 21 km a autostrada do ronda ma dokładnie 14km. Warto??? niech każdy sam oceni. 

PS. Chyba warto jeżeli ktoś planuje np. wypady na Strbskie czy Łomnice.

Chociaż... powiatówką za 40-45 min i też jestem na Strbskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tamtędy nie jechałem ale kojarzy mi się ta droga jako mocno dziurawa  z dużą ilością łat. Auto nieźle się tam tłukło. Chyba wolę dopłacić...[emoji52][emoji3]

Chyba wyremontowali, bo nie zauważyłem problemów. Co to za auto z tak wrażliwym zawieszeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, endrju napisał:

Tak sobie pomyślałem jeszcze, że jadąc przez Słowację od Korbielowa to jednak trochę się to ciągnie, więc chociaż pod koniec można trochę wygodniej i szybciej:)

Z tym szybciej to bym nie przesadzał. Stajesz kupić winietę na stacji beznzynowej i czas zaoszczędzony na jeździe autostradą idzie w pi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szplukasz napisał:

Z tym szybciej to bym nie przesadzał. Stajesz kupić winietę na stacji beznzynowej i czas zaoszczędzony na jeździe autostradą idzie w pi....

Winiety można kupować online. Ja mam kupioną już od miesiąca, a jadę za tydzień na Chopok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobyt oceniam na bardzo dobry. Zatrzymałem się w pokoju nad zajadem Koliba Besenova w miejscowości Beszeniowa, bardzo dobre żarcie. Na stoku codziennie od 8 do 12, od poniedziałku do czwartku  mało ludzi, można do południa pośmigać na pełnym carvingu, kto jak lubi. Potem robota przy biurku i co zauważyłem robił się nagle napływ dość sporej ilości narciarzy od 12. W niedziele dodatkowo zauważyłem że od 10:00 policja nie wpuszczała tak po prostu na Domanowską Dolinę ze względu na zapełnione parkingi, przeludnienie? potem trzeba było wsiadać na skibusa. (Mnie musieli puścić i tak :P) . Dojazd dobry, nie ma aż tyle dziur na drodze, trzeba patrzeć jak jechać aby nie wjechać. Dojazd drogą przez góry serpentyną to nie opłaca się, szybciej i wygodniej pojedziesz ekspresówką i autostradą do Lipovski Mikulasz, mało tego w dniu kiedy jechałem w radiu usłyszałem że droga zablokowana bo kolizja. Dodatkowa uwaga, to sporo policji na drodze i okolicach co za tym idzie kontroli: trzeźwość, papiery, winieta, lina holownicza i łańcuchy na koła-o więcej mnie nie pytali. Odnośnie pogody, to pochmurno było, słońce się pojawiało i mróz trzymał. Wrzucam parę zdjęć:

DSC_8066.JPG

DSC_8074.JPG

DSC_8075.JPG

DSC_8077.JPG

DSC_8078.JPG

DSC_8082.JPG

DSC_8084.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janek57 napisał:

Co wy z tymi fotami ,z ,,papu'' na talerzach macie. Tu jedno ale @idealist to chyba z 10 fotek wstawiła ,a tam tam tłuszczu, cukru i produktów kancerogennych od groma.Wszystko to mało zdrowe^_^

Liptovskie Pieroski I klasa :P

 

44 minuty temu, endrju napisał:

Czy to jest wposażenie obowiązkowe ?

Tak, i nie tylko to. Na granicy w kantorze była informacja co trzeba posiadać. Poszperaj na necie co jeszcze trzeba. Jak się nie mylę to jeszcze żarówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grunder napisał:

W niedziele dodatkowo zauważyłem że od 10:00 policja nie wpuszczała tak po prostu na Domanowską Dolinę ze względu na zapełnione parkingi, przeludnienie?...

Zawsze tak jest jak zapełnią się parkingi 1-4 to policja zamyka wjazd!

1 godzinę temu, grunder napisał:

Dodatkowa uwaga, to sporo policji na drodze i okolicach co za tym idzie kontroli: trzeźwość, papiery, winieta, lina holownicza i łańcuchy na koła-o więcej mnie nie pytali...

Jak się jeździ głównymi drogami to policji jest mnóstwo. Moja trasa nie tylko jest najkrótsza ale w ciągu 23 dni widziałem 4 patrole!!! ja nie wiem gdzie wy ich widzicie? 

Horror to był rok, dwa, trzy... lata temu kiedy zjeżdżając z Chopoka po nartach na odcinku: Jasna - Tatralandia stały 3 - 4 patrole!

Poza tym od tego roku nie mają prawa żądać pokwitowania winiety. Tak samo jak nie mają prawa żądać liny holowniczej czy łańcuchów. Łańcuchy tylko na terenie gdzie jest znak - obowiązkowe łańcuchy. A taki niekiedy jest otwarty np. na drodze do Chopoka, na wysokości parkingu Jaskini Lodowej. 

Policia Slovacka kocha kontrolę szybkości szczególnie na zabudowanym oraz kamizelka (ma być w zasięgu ręki) oraz apteczka. Wiem napiszecie że wg prawa międzynarodowego wymagane jest wyposażenie pojazdu wg prawa w którym jest rejestrowane ale... jak zabiorą ci papiery to odbierasz w Bratyslavie!

PS. Poza tym nie wyobrażam sobie jak można być kierowcą i nie posiadać apteczki! czy żarówki!

PS2. a jak wymienisz żarówkę? umiesz? bo u mnie trzeba "pół samochodu rozebrać" :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...