Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czechy pytania


paluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W styczniu jadę do Szpindla i mam kilka pytań:

1. Czy muszę kupować winietę?

2. Lepiej zabrać EUR czy CZK? Jaki lepszy przelicznik na miejscu?

3. Czy w ośrodku znajdę polskojęzycznego instruktora dla 4 letniego syna czy z czechem się dogada chłopak?

4. Brać łańcuchy?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 Jadąc przez Lubawkę nie miałem po drodze dróg płatnych, więc nie potrzebowałem winiety. Jednak ja ostatni raz byłem tam 3 lata temu, więc lepiej się upewnić w PZMocie albo u Czechów.

Ad 2 Jeśli miałbyś kupować u nas EUR i tam wymienić na CZK, to pewnie lepiej kupić od razu CZK. PLN też można wymienić na miejscu, ale jak kiedyś sprawdzałem, to lepszy kurs był u nas.

Ad 3 O całkiem polskojęzycznego może być trudno, ale wielu zna trochę słów po polsku i dzieciak powinien spokojnie zrozumieć, jak tylko się nauczy, że paliczki to kijki :)

Ad 4 Ja byłem kilka razy, zawsze miałem łańcuchy, założyłem je raz. Niemniej nie jeżdżę w góry bez łańcuchów. Zależy gdzie będziesz mieszkał, jak gdzieś na dole przy głównej drodze, to mogą się nie przydać, ale jak wyżej, to podjazdy bywają strome. Zależy czy masz 4x4. A najwięcej  oczywiście zależy od pogody, a tę trudno przewidzieć.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając jeszcze to co napisał DziadekT to:

Ad.1 Winiety nie potrzebujesz jak będziesz jechał przez Szklarską czy Lubawkę, jeśli z innego miejsca musisz sprawdzić czy po drodze masz jakieś autostrady czy drogi ekspresowe, jeśli tak, wtedy musisz mieć winietę.

Ad.2 Zdecydowanie korony, euro też przyjmą ale pewnie nie wszędzie, kantory na miejscu w razie co są dostępne. Jadąc w sezonie zimowym masz także czynne cały tydzień kilka kantorów na obu powyższych granicach, gdzie spokojnie wymienisz złotówki.

Ad.3 A jazda pługiem to kawałek pizzy :)

Ad.4 Jeśli chcesz dojechać do Spindla i stanąć na pierwszym wolnym parkingu to łańcuchów nie potrzebujesz, ale jeśli będziesz tam mieszkał to jest spore prawdopodobieństwo, że bez łańcuchów możesz do lokum nie dojechać. W wielu miejscach, zjeżdżając z głównej drogi jest nakaz jazdy w łańcuchach, więc mimo wszystko bez nich bym się nie wybierał. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

Jadę przez Lubawkę wiec wg Was winieta nie potrzebna.

PLN zamienię na CZK w Polsce. Młody pewnie się dogada, a sprawdzę jeszcze tą szkołę skolmax.

Niestety auto z napędem na przód więc łańcuchy wrzucę do bagażnika jakby co.

Jeszcze raz dzięki

Jak macie jakąś miejscówkę z dobrym jedzeniem i tanim piwem to śmiało piszcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

 

Wyjeżdżam już w czwartek i jeszcze jedno pytanie: czy narty dla dziecka 4 letniego lepiej wypożyczyć w Polsce czy na miejscu w Szpindlu znajdę jakąś tanią wypożyczalnie?

Jeszcze myślałem żeby po drodze w Kamiennej Górze zajechać do wypożyczalni i wypożyczyć mu narty.

Szkoda ze zlikwidowali karnety godzinowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, paluk said:

Wyjeżdżam już w czwartek i jeszcze jedno pytanie: czy narty dla dziecka 4 letniego lepiej wypożyczyć w Polsce czy na miejscu w Szpindlu znajdę jakąś tanią wypożyczalnie?

Zależy na ile jedziesz, ale jeśli na dłużej, to zastanów się na kupieniem dla dziecka odpowiednich używek. Koszt wypożyczenia na tydzień może być podobny. Swoje narty będzie miał na cały sezon, a potem je możesz odsprzedać, ew. wymienić na dłuższe w kolejnym sezonie. Kiedyś Interspot miał program, który to umożliwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zdam relację. Wykupiłem ubezpieczenie w Warta Direct.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli wykupię karnet 4 dniowy w czwartek o 13 to będzie aktywny do poniedziałku do 13 czy do końca niedzieli?

Jakby ktoś z forum był akurat w Szpindlu to śmiało dajcie znać. W pogodzie zapowiadają cały czas opady i mam nadzieję na małe offpiste.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro opady mają zanikać. My jedziemy też jutro w czeskie Karkonosze, do Cernego Dulu, łańcuchy bierzemy. Od piątku do niedzieli opady śniegu tylko przelotne, za to pioruńsko zimno. :ph34r:

W Szpindlu to zależy gdzie mieszkacie - dojazd do niektórych pensjonatów to niezła jazda pod górkę, ale osobówka z łańcuchami poradzi sobie nawet przy ciągłych opadach śniegu - wypróbowane. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...