Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacje narciarskie przyjazne narciarzom


ptk89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też raczej na BSA już nigdy nie wrócę. 

No chyba że ktoś zorganizuje tam WZF.  Ale wtedy będę go musiał udusić po spotkaniu ?

Wszystko by było ok,  ale nie znoszę tego nakręcania jaki to niby  topowy ośrodek,  którym nie jest pod żadnym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Co do Beskidu (BSA) - trochę więcej rozsądku. Ja akurat znam tę górkę sprzed przebudowy i nie przypominam sobie, aby nowy inwestor zmienił parametry tej górki (nie dosypał kilkuset metrów, nie zmienił profilu) - to dalej jest ta sama górka ! Oczywiście są różnice - nowy wyciąg, ratraki, naśnieżanie, restauracja, imprezy. Nie wiem czego oczekiwali narciarze, którzy się zawiedli (zwłaszcza w dobie internetu - są tam informacje o położeniu nad poziom morza, różnice wysokości pomiędzy dołem a górą, mapki).

  Nie należy wierzyć we wszystko, co nam przedstawia sprzedawca O.o (3 metry śniegu - bo gdyby tak było, to jadąc do góry moglibyśmy dotknąć nartami śniegu, niebieska trasa - na pewno nie zabrałbym na nią kogoś, kto słabo jeździ). Jeżeli wybieram się w miejsce, gdzie nigdy nie byłem (zwłaszcza na narty) szukam wszelkich informacji - mapki, filmy, opinie, i przeważnie jest tak, że jak zaczynamy jeździć i mówię, że za tym zakrętem będzie bardzo stromo, albo tu nie hamujcie, bo potem jest płasko, to nikt mi nie wierzy, że jestem tu pierwszy raz :D. Kilka razy zdarzyło mi się cierpliwie tłumaczyć, jak dostać się z Hali Skrzyczeńskiej na Juliany,  z Julianów do Czyrnej, a także wyjaśniać dlaczego nie da się przejechać z Małego Skrzycznego na Skrzyczne bez mocnego używania kijków xD, chociaż w odwrotną stronę jest to możliwe.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sapient napisał:

Jak ktoś policzył rentowność takiego przedsięwzięcia ?

Popatrz na Nową Osadę - mała górka, żeby nie powiedzieć pole za stodołą, a jakie tłumy tam ciągną! Widać, jest sporo klienteli na małe, ale dobrze prowadzone stacje. Ktoś uznał, że warto spróbować zrobić coś jeszcze lepszego i to może się opłacić. Popatrz na taki Złoty Groń, Zagron i wiele innych. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jednak jest, że BSA pobił rekordy nachalnosci w swoim marketingu.... a inwestycje.? Cóż o gustach nie należy dyskutować. .. no ale...

Przyjeżdżam, wbijam na parking przy wejsciu. Po wyjściu z samochodu widzę coś, co finezją architektury przypomina piętrowy paking podziemny lub 15 metrowe mury obronne.... odwracam zniesmaczony wzrok w lewo i widzę gustowny inaczej pietrowy kontener Snowboxu... z ulgą wchodzę do 'galerii wejsciowej'.... można w ten spodob pisac dalej - i nic nieprawdziwego nie bedzie -ale po co ... gorka jest ok, nachylenie uczciwej czerwonej, szybki wyciąg ( kanspa nieco skrzypi ale może się nie urwie), jest gdzie pojeździć. ... raz w roku. Ośrodków tej klasy w Wiśle jest 5-6. Tam mam bliżej. ... ;-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Popatrz na Nową Osadę - mała górka, żeby nie powiedzieć pole za stodołą, a jakie tłumy tam ciągną! Widać, jest sporo klienteli na małe, ale dobrze prowadzone stacje. Ktoś uznał, że warto spróbować zrobić coś jeszcze lepszego i to może się opłacić. Popatrz na taki Złoty Groń, Zagron i wiele innych. :rolleyes:

Wymienione ośrodki i kilka jeszcze innych to dobry przykłada dla właścicieli jak prowadzić ten biznes. Bez ściemy i hiper sprzętu za to z odpowiednią warstwą śniegu i podejściem do klienta.

Na przeciwległym końcu BSA......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba dać im trochę czasu. W końcu to był ich pierwszy sezon, być może muszą się jeszcze nauczyć jak gospodarować chociażby śniegiem który uda im się wytworzyć. Pewnie po sezonie przyjdzie czas na podsumowanie i wyciąganie wniosków na przyszłość. Nie wierzę, że ktoś zainwestował taką kasę w ośrodek i może pozwolić sobie na ponoszenie strat tylko dlatego, że nie będzie chciał słuchać opinii osób z niego korzystających. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sapient napisał:

Bez ściemy i hiper sprzętu

A czy to źle, że próbują czegoś nowego? Ja uważam inaczej. Po tym sezonie będą mądrzejsi i zapewne zajdze parę zmian. Wierzcie mi, że oni uważnie czytają fora, również to. Po za tym nie uważam żeby stacja była gorzej zarządzana niż wcześniej wymienione. Jeśli już to brak im jeszcze doświadczenia. Przykład? BSA uczciwie podaje na bieżąco, jak długa jest kolejka do kolejki, kiedy Nowa Osada oferuje dowuz z parkingów w centrum Wisły, jak u nich brak miejsca, nie informując co to w praktyce oznacza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił nam się potężny, bardzo merytoryczny, off top, w którym liczy się siła argumentu, a nie na odwrót. Czyli można!
Utworze z tego nowy temat, żeby wątek pozostał w temacie SON.
Propozycja nazwy dla nowego tematu???

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, johnny_narciarz napisał:

A czy to źle, że próbują czegoś nowego? Ja uważam inaczej. Po tym sezonie będą mądrzejsi i zapewne zajdze parę zmian. Wierzcie mi, że oni uważnie czytają fora, również to. Po za tym nie uważam żeby stacja była gorzej zarządzana niż wcześniej wymienione. Jeśli już to brak im jeszcze doświadczenia. Przykład? BSA uczciwie podaje na bieżąco, jak długa jest kolejka do kolejki, kiedy Nowa Osada oferuje dowuz z parkingów w centrum Wisły, jak u nich brak miejsca, nie informując co to w praktyce oznacza... 

Dla mnie przerost formy nad treścią narciarską i wywalone kasa, a mogło być mniej fanaberii i np. niższe ceny karnetów.

A czytać fora czytają pamiętam ich cenzurę ! A fee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek " Infrastruktura narciarska przyjazna narciarzom"

Ps. Po względem infrastrukturalny, organizacyjnym i finansowym.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sapient napisał:

Nie patrzę na stację tylko jedna versus druga. Cenę karnetu dałem jako przykład, zresztą w Wiśle taniej jest :D

Tak, jest taniej. Na Nowej Osadzie 4 h kosztują 65 zł a na BSA 5 zł więcej (karnet normalny). Za to ulgowy na BSA kosztuje 56 zł a na Nowej Osadzie 55 zł. Tylko porównaj do tego infrastrukturę. Na NO nigdy nie byłem, więc nie chcę pisać o tamtej trasie.

Co do ilości śniegu na BSA, to "gołym okiem" było widać, że jest go tam na pewno ponad 1-2 m. Najlepiej jest przyjechać tam z miarką, stanąć z boku trasy i zmierzyć grubość śniegu, jak ktoś uważa, że stacja kłamie podając 3 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, leitner napisał:

Tylko porównaj do tego infrastrukturę. Na NO nigdy nie byłem, więc nie chcę pisać o tamtej trasie.

Niczego mi pod względem infrastruktury na Nowej Osadzie nie brakuje, a to że ktoś gdzieś tam ma więcej to nie znaczy że lepiej dla narciarzy.

Jasne że można by w  większość stacji w Wiśle wpompować grubą kasę tylko pytanie po co ? To nie Alpy !

Faktem jest że stacje narciarskie w Wiśle, Istebnej  potrafią działać równie długo bez hiper automatycznego sprzętu do wytwarzania śniegu.

Na dodatek potrafią ten śnieg właściwie wykorzystać, a nie nasypać hałdy "piachu".

PS.

Myślę że jak SON się zmodernizuje to być może będzie dobry przykład "jak zrobić by zarobić, a nie zaszkodzić"

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ich doświadczenie w modernizacji ośrodków to może nie będzie tak źle.

Ja jestem nastawiony pozytywnie oprócz tego że do Szczyrku nie będzie się dało dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba dać im troche czasu........ [...]Nie wierzę, że ktoś zainwestował taką kasę w ośrodek i może pozwolić sobie na ponoszenie strat tylko dlatego, że nie będzie chciał słuchać opinii osób z niego korzystających. 

Nie wierzyłem juz wtedy, ze ktoś może 3 lata budować ośrodek narciarski z jednym wyciągiem.... ale kto bogatemu zabroni.
Ja znam przyjemniejsze sposoby na wyrzucanie pieniędzy. Myślę że czasu mieli w nadmiarze.
Przy okazji ta 'cicha' NO chodziła 3 dni dłużej od BSA. Zresztą w tym roku pogoda postawiła ONy w sytuacji przymusowej. 25 stopni przez kilka dni i 'po ptokach'...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mig12345 napisał:


Nie wierzyłem juz wtedy, ze ktoś może 3 lata budować ośrodek narciarski z jednym wyciągiem.... ale kto bogatemu zabroni.
Ja znam przyjemniejsze sposoby na wyrzucanie pieniędzy. Myślę że czasu mieli w nadmiarze.
Przy okazji ta 'cicha' NO chodziła 3 dni dłużej od BSA. Zresztą w tym roku pogoda postawiła ONy w sytuacji przymusowej. 25 stopni przez kilka dni i 'po ptokach'...

Michał może nie mają aż takich pieniędzy o jakich się mówi i budowa prowadzona była systemem gospodarczym :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ptk89 napisał:

Dokładnie. BSA w moich oczach upadło w momencie podjęcia decyzji o inwestycji w tym miejscu. Byłem w Szczyrku dwa razy w tym roku i nie podjechałem nawet na parking zobaczyć co i jak. Nie ciekawi mnie to. Pagórek z jedną trasą nie zadowoli mnie przez cały dzień, więc nie ma sensu. Choćby nawalili tam sto SnowBox i innych dupereli to nigdy tam nie pojadę. To miejsce nie ma potencjału do bycia wielkim, a bycie trzecim wyborem to lepiej się zawinąć i inwestować w coś innego. Wybieram COS i SON bo mają potencjał jazdy od rana do wieczora przez kilka dni. W Polsce moim zdaniem potencjał to ma jakieś 5-6 ośrodków: Kasprowy, Skrzyczne, Pilsko, Szrenica i Krynica z Wierchomlą(jeśli się połączą). Reszta to są ośrodki o potencjale dwóch tras i do wypadu na 2 godziny. 

Pilsko to raczej ma potencjał do zostania "rezerwatem przyrody" - tam też są właściwie dwie trasy (nr 1 przy nieczynnej "Buczynce") i nr 5 (w górnej połowie), w dodatku niepołączone ze sobą (+ krótkie trasy dł. 420m nad Miziową). Ale reszta ośrodków jak najbardziej.

Co do narzekania na COS-SON - to nie będzie to samo "narzekanie":) Ja np. mam jeden wymóg, gdy jadę na narty - wystarczy mi wyprzęgana kanapa (lub szybki talerzyk), a przy niej co najmniej dwie urozmaicone trasy o przewyższeniu ok. 400m lub więcej. Jaworzyna, Szrenica i Kasprowy spełniają to wymaganie (choć na Szrenicy nie byłem), natomiast połączony rejon COS-SON spełni ten wymóg z 5-krotną nadwyżką. Natomiast BSA to ośrodek z jedną (jak dotąd) trasą o przewyższeniu ciut wyższym niż stacje wiślańskie. 3 metrów śniegu nie potrzebuję, wystarczy mi dobrze utrzymane 40cm.

 

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leitner napisał:

Co do ilości śniegu na BSA, to "gołym okiem" było widać, że jest go tam na pewno ponad 1-2 m. Najlepiej jest przyjechać tam z miarką, stanąć z boku trasy i zmierzyć grubość śniegu, jak ktoś uważa, że stacja kłamie podając 3 m.

  Nie, nie skłamali (nie doprecyzowali tylko, że na dwóch "kupach" - koło "fabryki śniegu" i za tunelem), a wystarczyło napisać, że przy odpowiedniej temperaturze wystarczy śniegu do bezpiecznej jazdy. Gdyby było 3 metry śniegu, to orczyki (liny) byłyby poniżej poziomu trasy. Do bezpiecznej jazdy wystarczy 30 cm twardego, "sztucznego" śniegu o czym przekonałem się "naocznie" np. na Kronplatzu na początku sezonu w grudniu - zatrzymałem się przy krawędzi trasy, wszedłem na trawę (bo tylko na trasach był śnieg) i okazało się, że sięga do połowy łydki (ok. 30 cm) i przez 6 dni nie narzekałem, że przydałoby się 3 metry śniegu. Może się niektórym narażę, ale nadmiar śniegu (świeżego) przeszkadza (chyba, że ma się pod butem 118 mm :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Złotym Groniu 19 marca płaciłem za 4 godziny 30 zł. Kanapa działała. Bardzo przyzwoite warunki wiosenne za te pieniądze.

W BSA byłem tydzień wcześniej (11 marca). Nie pamiętam dokładnie, ale chyba był tylko jeden wariant do wyboru za jakieś 50 zł. Było też jakieś fresh snow od 7.00 do 9.00. Ja byłem właśnie od 9, więc z opcji fresh snow nie skorzystałem. O 9.00 w BSA warunki były gorsze niż tydzień później na Złotym Groniu o 12.00. Kanapa też działała jak na Złotym Groniu.

Tyle w zakresie porównania cen - przynajmniej w marcu. 

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...