Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co się dzieje?


Piotr_67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu na forum zaczęły pojawiać się "dziwne postaci":
cosiki1.thumb.jpg.94628fcbaf5830a532aeedf1313ba18d.jpgcosiki2.thumb.jpg.bee13f509cacacc7501a0fc2ff1f9cc6.jpg

To tylko jedni z wielu, tego jest naprawdę dużo.

System ich działania jest zawsze ten sam. Na początek powitanie - gdzie bądź. Albo tak jak powyżej, albo w jakimś totalnym "odkopie".

Potem miesiąc przerwy by w końcu "zaatakować" pytaniem :)

Albo potrzeba prawnika, albo jak dzisiaj "pozycjonowanie stron www" albo jeszcze Bóg wie co.

Po naturalnym braku odpowiedzi i braku reakcji adminów, pojawia się podbicie wątku na zasadzie "cytatu" z siebie ale już z jakimś zakamuflowanym mniej lub bardziej linku do czegoś tam.

W związku z tym mam pytanie.

Na ch.....j? W jakim celu? Przecież na forum narciarskim to nawet nie wywoła dyskusji, że nie wspomnę o ewentualnym odwiedzeniu linkowanej strony.

Powoduje natomiast totalne zaśmiecanie forum dziwnymi "wykopami" i tematami za przeproszeniem z "dupy".

Nie wiem jak was ale mnie zaczyna to pomału wnerwiać.

Jeśli można prosić szanowną "dyrekcję" o opinię to będę wdzięczny. Jeszcze bardziej wdzięczny będę za jakieś działania zapobiegawcze (nawet takie w których będę musiał brać udział ;) )

I druga prośba - do tych "użytkowników" (specjalnie w cudzysłowach) - Dajcie sobie spokój. I tak nic nie wskóracie, a utrudniacie "życie" innym.

 

Pozdrawiam.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,

tego nie da się uniknąć. Odkąd Google gnębi farmy linków, firmy robią co mogą, aby w ten sposób wstawiać linki na rożnych stronach. Częśc z tego to zwykłe roboty, które rejestrują się z dziwnych adresów. Tych nawet nie widzicie, bo nie przechodzą weryfikacji. "Ręcznej roboty" nie da się uniknąć - trzeba wycinać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są dwie opcje
1. Traktujemy tych "użytkowników" jak powietrze - nie zwracamy na nich uwagi i jedynie zgłaszamy posty, żeby łatwiej było ich usuwać.
2. Klikamy w link i patrzymy co to za firma. Potem ostracyzm (wybór innej firmy doradczej, ubezpieczeniowej itd) i (to już wymaga większego zaangażowania) pisanie do tych firm o tym jak beznadziejny mają marketing / reklamę - pisanie mailem a także na FB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś za to płaci, ktoś na tym zarabia. Nas traktują jak idiotów. Trolling.

Są fora, gdzie administracja po adresie ID blokuje niesfornych użytkowników. OK, ci sprytniejsi pewnie jakieś VPN-y stosują, ale taki Netflix na przykład blokuje dostęp do  zawartości jeżeli logujemy się przez takie "maskownice".

Szkoda, że w takim fajnym forum, różne śmiecie zostawiają swoje śmieci. :(

A kliknięcie dzisiaj ma wielką cenę. Na FB, aby dowiedzieć się, o co w jakimś poście chodzi, to muszę w niego kliknąć. A potem właściciel strony podbija ceny ze umieszczenie reklamy chwaląc się ilością kliknięć. Ostatnio "super" zachowuje się pewien portal: chcę wejść na swoją pocztę, chcę kliknąc na pasek do logowania a ten nagle zjeżdża mi na dół a ja z rozpędu klikam w reklamę banku umieszczoną u góry. Nikt mi nie wmówi, że to opóźnienie wywołane wolnym internetem, bo mam zaje...ście szybki internet. Portal, później temu bankowi pewnie wciska kit, ile to kliknięć ma ich reklama, chcociaż pewnie specjalnie w reklamę nie klikał.

Ostatnio od tych trolli dowiedziałem się jakiej strony do przelewania pieniędzy unikać. Mimo że akurat mógłbym być zainteresowany. Ale skoro ktoś traktuje mnie jak idiotę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku,w tym sęk ,że nie da się wyśledzic.To są roboty.Tak napisane programy,które szukają w sieci aktywnosć,tam wrzucają linki,same się rejestrują,pomijając program weryfikujący..Na wielu forach jest tego peło i tylko aktualizacje oprogramowania na silnikach for coś dają.To się pojawia i nie chce zniknąć.Zobaczcie sobie na stronę jednego z producentów odzieży turystyczno-sportowej.Jak Jacek wyrazi zgodę,to podam o kogo chodzi(teraz mają sttonę nie czynna  i zapowiadają wznowienie za 4 tygodnie).

Pozdrawiam.,Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipski napisał:

Tylko nie punkt 2.Nie klikamy.Im o to chodzi,żeby klikać.Usuwać,tworzyć nowe zabezbieczenia na forum,tego dziadostwa jest wszędzie pełno.

Pozdrawiam.Filip

 

Jeszcze ani razu nie kliknąłem, ale podejrzewam, że w większości to są te same firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.6.2017 o 16:56, JC napisał:

"Ręcznej roboty" nie da się uniknąć - trzeba wycinać.

Masz tu kilku "etatowych"  pisarzy, obecnych niemal 24 godz. na dobę

- daj im uprawnienia moderatora to w czynie społecznym będą wywalać cały spam

 

2 godziny temu, filipski napisał:

,że nie da się wyśledzic.To są roboty.Tak napisane programy,które szukają w sieci 

Filip - tu to chyba ręczna robota jakichś praktykantów - przynajmniej ładnie się witają.

Na Twoim forum logują się z automatu i od razu bez powitania powiększenie penisa

proponują

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, filipski napisał:

Ja nie mam forum,ale mam stronę www i co chwilę trzeba zrobić zrzut,albo nową stronę...

Ja administruje kilka stron i problem jest w tym, że robale włamuj się od zaplecza.

Musisz czyścić codziennie lub co kilka dni max! Jeżeli choć jednego dziwnego użytkownika pozostawisz, no to na 90% odbudowujesz bazę danych. Oczywiście jak masz z czego (kopia zapasowa co 2-4 tygodnie zalecana) niestety!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem moderatorem na Racingforum.pl (nawet do dzis mam funkcje, ale nie odwiedzam :) ). Do kazdego dzialu byl przydzielony jeden lub dwoch moderatorow aby trzymac porzadek. Miedzy innymi czyszczenie forum, ostrzezenia i bany. 

Tego forum jeden Admin nie ogarnie, bo przeciez mod tu juz nie zaglada.

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/3/2017 at 4:26 PM, paolomario said:

Ostatnio "super" zachowuje się pewien portal: chcę wejść na swoją pocztę, chcę kliknąc na pasek do logowania a ten nagle zjeżdża mi na dół a ja z rozpędu klikam w reklamę banku umieszczoną u góry. Nikt mi nie wmówi, że to opóźnienie wywołane wolnym internetem, bo mam zaje...ście szybki internet. Portal, później temu bankowi pewnie wciska kit, ile to kliknięć ma ich reklama, chcociaż pewnie specjalnie w reklamę nie klikał.

ja ma tak samo jak odpalam forum skionline na komórce, najpierw ładują się nowe wiadomości, a potem dopiero reklama, niejednokrotnie już klikałem w najnowszy temat i zanim zdążyłem go kliknąć, to wjeżdżała mi w to miejsce reklama

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pewne mnie "oświecenie" w tych meandrach "internetów" ;)

W takim wypadku nie pozostaje jak być czujnym i reagować - znaczy się "kapować" czy inaczej "raportować" do moderatorów. :D

Myślę, że każdy powinien się do tego poczuwać aby "życie forumowe" takich osobników ograniczyć do minimum.

Ja w każdym razie będę (co zauważę) raportował i z góry przepraszam tych których ewentualnie skrzywdzę, bo zdarzyć się to może.

Pamiętajcie będzie to "pro publico bono".

 

Pozdrawiam

PS: reklamy mnie również pobolewają, ale jakoś szaleńczo nie doskwierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...