Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku ten sam scenariusz w Święta odwilż i tak kilkanaście dni, na pewno do Sylwestra jak i po... temperatury mocno plusowe do plus 10 nawet w górach. Dodatkowo w święta deszcz i wilgotno. Ciekawe co dalej. Czy po Nowym Roku pogoda zrobi się dla nas bardziej łaskawa. Ufff ciężkie czasy dla narciarzy i właścicieli wyciągów od kilkunastu sezonów mamy, a może być jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam prośbę w zakresie pogody i warunków - w takie kiepskie zimy gdzie zazwyczaj były w PL najlepsze warunki w lutym - wg Waszego doświadczenia? Praktycznie teraz muszę "obstalować" tydzień ferii na początku lutego i nie wiem, czy Beskid Sądecki będzie dobrym wyborem? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale co tam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamad czy  twoja prognoza pogody z przed Świąt czasem nie była inna ? Nie napiszę jak wszyscy na mnie naskoczyli ale chyba nie miałeś racji, a i 28.12 na SON może być problem z jazdą Halny grasuje, jednak życzę powodzenia.  To tymczasem powodzenia i pustki na stoku życzę śniegu też ale szans nie ma na naturalny natomiast sztuczny też duży znak zapytania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 16:44, mamad napisał:

 

Grudzień zimowy od około połowy bardzo zimowy do tego śniegu brakować nie będzie. Święta bajkowe.

 

 

2 godziny temu, Milzbi napisał:

Mamad czy  twoja prognoza pogody z przed Świąt czasem nie była inna ? 

Masz bełkot z końca września☻

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamad a czy halnego tam u Was nie widać? :D Bo w Niemczech, przynajmniej tutaj u mnie wygląda to coraz mniej optymistyczne. W ośrodkach które nie mają naśnieżania zostało 20cm śniegu (a to te najfajniejsze) i narazie są zamknięte. Prognoza narazie wygląda tak

Screenshot_2017-12-27-09-51-21.thumb.png.377b81af0143ebdceca8f7d2d542af47.png

W tym roku pogoda bawi się z nami. Ciekawy jestem jak to dalej będzie wyglądać porównując pogodę tutaj z Szczyrkiem do końca sezonu, wysokość podobna tylko inna lokalizacja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mamad prognozy ci się nie sprawdziły, święta miały być bajeczne, a było +10 i lał deszcz, taki, że resztki śniegu kompletnie wypłukał, połowa ośrodków się nie otworzyła, a druga połowa ledwo przędzie. To, że gdzieś tam można pojeździć po breji, to nie znaczy że mamy bajeczną zimę. Prognozowanie ma sens na kilka dni do przodu, a na dłużej, to w stylu "będzie zima, albo jej nie będzie".

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plywak masz sporo racji i cenię cię za odwagę jednak tu na forum jest sporo takich którzy mocno krytykują za takie wpisy a często obrażają. Osobiście uważam że prognozowanie pogody to wielka sztuka i ogrom doświadczeń, najgorsze jest to że nie wszyscy potrafią przyznać że nie mieli racji, ogólnie w Polsce taki trend jest mocno zauważalny. Ktoś kiedyś powiedział ... " już nam nikt nie powie że białe jest białe a czarne jest czarne".... To tyle powodzenia Plywak.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plywak napisał:

@mamad prognozy ci się nie sprawdziły, święta miały być bajeczne, a było +10 i lał deszcz, taki, że resztki śniegu kompletnie wypłukał, połowa ośrodków się nie otworzyła, a druga połowa ledwo przędzie. To, że gdzieś tam można pojeździć po breji, to nie znaczy że mamy bajeczną zimę. Prognozowanie ma sens na kilka dni do przodu, a na dłużej, to w stylu "będzie zima, albo jej nie będzie".

Pewnie masz rację, ale wiedząc to, należy niniejszy wątek czytać niejako z "przymrużeniem oka" i nie mogę zrozumieć kilku osób, które za wszelką cenę najeżdżają na tych, którzy coś tam w wolnej chwili studiują/analizują i dzielą się tym z resztą na tym forum. Ba - odnosi się wrażenie, że dla tych kilku osób, to że mamadowi, lub komuś innemu, akurat to prognozowanie nie bardzo wyszło, jest ich wielkim źródłem radości i satysfakcji. Nie podoba Ci się - nie czytaj. Potrafisz lepiej - to się tym podziel.

Każda racjonalnie myśląca osoba wie, że ten wątek to jest bardziej zabawa i pasja kilku osób niż zawodowa meteorologia. Nota bene - mam wrażenie oglądając różne prognozy pogody, że tym "zawodowcom" też często to prognozowanie średnio wychodzi. 

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, artix napisał:

Ja trochę nie rozumiem dlaczego miał bym wierzyć bardziej forumowym wróżką niż profesjonalnym sajtom pogodowy? 

Przecież gdy ktoś planuje wyjazd to nie kieruje się chyba przepowiedniami z tego wątku?  😂

Mala  korekta: profesjonalnym sajtom ktorym tez nie zawsze wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cosworth240 napisał:

Ba - odnosi się wrażenie, że dla tych kilku osób, to że mamadowi, lub komuś innemu, akurat to prognozowanie nie bardzo wyszło, jest ich wielkim źródłem radości i satysfakcji. Nie podoba Ci się - nie czytaj. Potrafisz lepiej - to się tym podziel.

Jeśli pisało się z wielkim przekonaniem ocierającym się o pewnośćo swoich "wizjach" to teraz wystarczyłoby odrobinę samokrytyki i posypania głowy popiołem w stylu:
"niestety ale zostałem zupełnie zaskoczony układem frontów w grudniu które jeszcze w październiku zapowiadały piękną zimę"
a nie pójścia w zaparte że jest cudownie i bajkowo
Oczywiście że w górach zawsze jest bajkowo i doskonale jest spędzić czas na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie nawet na skrawkach śniegu! Sam mam takie podejście, ale to zupełnie nie ten temat.

A na przyszłość zwykła nauczka dla @mamad - pisania z większą dozą przypuszczenia, wróżenia etc.

Edytowane przez shuger
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, shuger napisał:

A na przyszłość zwykła nauczka dla @mamad - pisania z większą dozą przypuszczenia, wróżenia etc.

Nawiasem mówiąc wygląda to identycznie jak zachowanie SMR który zamiast napisać że ma problem ze śniegiem na trasach i czeka na mróz - wypisuje brednie o silnym wietrze jako powodzie zatrzymania wyciągów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na forach narciarskich działam od kilkunastu lat i  zawsze był ktos kto pisał o pogodzie "ku pokrzepieniu serc". To taki nasz lokalny folklor, niestety zostaliśmy jako naród obdarowani górami na południu a morzem na północy. Zostaje nam pocieszanie się prognozami i czekiwanie na zime stulecia.

Tak wiec jeśli ktoś traktuje takie prognozy śmiertelnie poważanie to jego problem. Ja co roku czytuje te wątki, targany emocjami odwiedzam kolejne portale pogodowe, sprawdzam jak tam El Nino itd. 

Tymczasem doświadczenie pokazuje ze konkretna prognoza sprawdza sie zazwyczaj na kilka dni do przodu. 

BTW ruscy przewidują opad sniegu w naszych gorach za tydzień

image.png.3cc863cb58be0d759635a129e42e8ddd.png

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre prognozy na przyszłe dni czy tygodnie. Zero zimy na nizinach jak i w górach. Na nizinach obawiam się że niektórzy w ogóle nie zobaczą stałej pokrywy śnieżnej i mrozu przez cały styczeń. Góry to tzw "incydenty zimowe", przyjdzie zimny front to trochę pośnieży i niewielki mróz nocą. Ale tak to cały czas Atlantyk i strefówka. Ośrodki narciarskie położone po niżej 800 m n.p.m będą miały problem wystartować.... nie mówiąc już o wyciągach na Pogórzu czy na Wyżynach lub Mazurach.  Jedyna nadzieja w wyżu rosyjskim ale ten jest baaaaaaardzo daleko.

Przykre to że dzieci urodzone po 2010 roku nie wiedzą co to stała pokrywa śnieżna i mróz....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...