Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 17/18


Rekomendowane odpowiedzi

Król, królem... ale moc chłop ma! i to przez tyle sezonów. 

Ale nudne się to robi 😉 Marcel... Machaela... Marel... Michaela... itd. itd... 😀 aaa i jeszcze Miistrz Axelund...

Mam tylko nadzieję że ktoś wreszcie namiesza, Petra? może jest boska ale... to chyba przepaść. Raz się udało!

A wśród facetów?... Kristoffersen oby nie! za dzisiejszy popis chamstwa... Można się nie lubieć ale to było poniżej klasy sportowca. NIE!

no to kto? 

Bo zjazd to Svindal da radę ale slalom? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jasiek napisał:

....

A wśród facetów?... Kristoffersen oby nie! za dzisiejszy popis chamstwa... Można się nie lubieć ale to było poniżej klasy sportowca. NIE!

no to kto?...

Jasiek o jakim chamstwie piszesz? No po Tobie bym się nie spodziewał, Ty pierwszy krzykacz na forum, zarzucasz Heńkowi chamstwo?. Chyba nigdy nie uprawiałeś żadnego sportu ( w sensie walki o miejsce)? Jest coś takiego jak sportowa złość. Tylko tyle i aż tyle. Tak ciężko to zrozumieć. Kristoffersen jest ambity nie mniej jak Marcel. Henrik świetnie pojechał w drugim przejeździe i witał się już z gąską,  a tu obaj Austriacy nie dali się przegonić. Do tego straty do nich miał minimalne, to się zagotował. Ja to doskonale rozumiem. W ubiegłych sezonach w slalomach potrafił już często wygrywać i czół się numerem 1, a tu Marcel go kontruje i pokazuje swoją dominację w slalomie. I tak doszedł do frustracji. Ja pamiętam jak Marcel stroił fochy, gdy ktoś go pokonał. Bardziej nie podobało mi się jak Hirscher brał tyczkę między nogi i się nie przyznawał do tego. Dopiero po protestach innych zawodników (trenerów, czy teamów), sędziowie go dyskwalifikowali. Przypomnę jeszcze przypadki Lindsay Vonn. Słynne fack you do Tiny Maze po porażkach z Nią. I znane obrażenie się na swoją wielką przyjaciółkę Marie Höfl-Riesch, za przegrany PŚ, po odwołaniu ostatnich zawodów z powodu beznadziejnej pogody (jakby Riesch miała na to wpływ). Reasumując Jasiek wyluzuj to jest sport i walka, ale według z góry określonych regół, a tych wg mojej opinii Henrik nie przekroczył. Ja wielokrotnie się w...rwiam po porażkach, ale zawsze na siebie, że byłem słabszy, a nie na rywali, że mnie pokonali (nieależnie od dyscypliny). No ale jeśli nie rozumiesz sensu zdrowej rywalizacji, to niepotrzebnie bazgram tego posta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "...pierwszy krzykacz na forum" dzięki! to musisz mi kryształową kulkę ze sponsorować :) 

2."Chyba nigdy nie uprawiałeś żadnego sportu ( w sensie walki o miejsce)?"  "Jest coś takiego jak sportowa złość" -  Złe założenie, to i dowód teorii do d... Ja się nie znam na rywalizacji sportowej :rolleyes: :D też fajnie!

3. Poza tym, chyba Ty nie wiesz co to sportowa złość, a co to zawiść! wszyscy wiedzą że Heniek (jak go nazywasz) nie trawi Marcela (sam to przyznał w wywiadzie) młody, nerwowy g...rz! a to nie była sportowa złość tylko w najlepszym wypadku brak kultury i szacunku dla rywala! młody i głupi i tyle go usprawiedliwia! 

PS. ale to moja opinia i musisz chyba przyznać że mam do niej prawo? czy nie? 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko swoją opinię i nie mam zamiaru Ciebie do niej przekonywać, a w zasadzie byłem pewny, że pozostaniesz przy swojej. A co do Marcela to w PŚ większość go nie lubi. Ale może przez to, że wszystkich ogrywa od wielu lat i końca dalej nie widać. Twoje argumenty oczywiście mnie nie przekonały niestety.

PS Czuły pisze się przez u ( to do mnie). Chyba pomyliłem się z czółnem.:$

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jasiek napisał:

1. "...pierwszy krzykacz na forum" dzięki! to musisz mi kryształową kulkę ze sponsorować 

wszyscy wiedzą że Heniek (jak go nazywasz) nie trawi Marcela (sam to przyznał w wywiadzie) młody, nerwowy g...rz! a to nie była sportowa złość tylko w najlepszym wypadku brak kultury i szacunku dla rywala! młody i głupi i tyle go usprawiedliwia! 

 

Przepraszam Jasiek, ale przeczytałem Twój post jeszcze kilka razy i ciągle mi się gęba cieszy. Czekałem na opinię na forum, kto zaatakuje Kristoffersena i myślałem o każdym, ale z wyjątkiem Ciebie i dalej nie mogę przestać się śmiać (tak zwana głupawka). Jeszcze raz sorrki. Kuli niestety nie mam, ale jak się w końcu gdzieś na nartach spotkamy, to kolejkę (przy barze) oczywiście u mnie masz ( z radością). Bo w końcu wszyscy narciarze się lubią. Nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to o Marcelu w Polsce nie słyszałem. Natomiast o Henriku było w Polsce głośno, a może dzięki niemu i treningom z Nim, ktoś z polskich młodych narciarzy dołączy do czołówki alpejskiej kiedyś. Trening z idolem jest niezwykle inspirujący. A dzieci z Kasprowego zapamiętają wizytę Kristoffersena na długie lata. Kilka postów o Henriku:

Dnia 24.10.2016 o 15:16, JC napisał:

Zapraszam do działu Sport, gdzie prezentujemy ciekawy film o Henriku  Kristoffersenie.

 

Dnia 13.02.2012 o 00:31, ojciecpramatki napisał:

Wczoraj w Pamporowie w Bułgarii odbyły się kolejne zawody Pucharu Europie w slalomie, ich nieoczekiwanym zwycięzcą został 17-letni Henrik Kristoffersen z Norwegii, wśród pokonanych zostawił między innymi Yuasę, Herbsta, Hoerla, Sasakiego, Vogela.Tym samym stał się najmłoszym zwycięzcą zawodów PE w historii, będąc o ponad rok młodszy od dotychczasowych rekoerdzistów Reto Schmidigera i Marcela Hirschera.

W ubiegłym roku Kristoffersen zdobył dwa złote medale w trakcie Europejskiego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, w tym roku zadebiutował w PE, na początku sezonu punktując w 3 dziesiątce, w styczniu awansując coraz wyżej, aż znalazł się na 9 miejscu w slalomie w Lenzerheide, a wczoraj odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, jadąc z numerem 24.

Co ciekawe jeszcze nigdy nie startował na MŚJuniorów, a ma duże szanse zadebiurować w PŚ w Bansku, albo Kranjskiej Gorze. Niewątpliwie nazwisko do zapamiętania i talent na miarę Hirschera i Pinturault.

Dziś kolejny slalom w Bułgarii i tym razem młody Henrik pojedzie z numerem 1.

 

Dnia 21.04.2016 o 12:35, pawelb91 napisał:

Świeżutki film od Rossignola :smile:

[video=youtube;LW0nGgljaks]

 

Dnia 8.04.2016 o 06:53, Piotr_67 napisał:

I jeszcze z FB znalezione na stronce "prowodyrów" tego wydarzenia :smile:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/10,88283,19880097,henrik-kristoffersen-poprowadzil-trening-na-kasprowym-wierchu.html

Mieć możliwość uczenia się od takiego mistrza - bezcenne.

Pozdrawiam

Mam nadzieję, że kiedyś my się "dorobimy" takiego "gówniarza"

Edytowane przez marionen
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend będzie bardzo ciekawie, w końcu weekend konkurencji technicznych:

Sobota:

09:15, Kranjska Gora - Gigant kobiet, 1 przejazd Eurosport 1 (Maryna Gąsienica-Daniel BIB 57)

10:15, Adelboden - Gigant mężczyzn, 1 przejazd Eurosport 1 (Adam Chrapek BIB 69)

12:45, Kranjska Gora - Gigant kobiet, 2 przejazd Eurosport 1 

13:15, Adelboden - Gigant mężczyzn, 2 przejazd Eurosport 1

Niedziela:

09:30, Kranjska Gora - Slalom kobiet, 1 przejazd ?

10:15, Adelboden - Slalom mężczyzn, 1 przejazd Eurosport 1

12:00, Kranjska Gora - Slalom kobiet, 2 przejazd Eurosport 2

13:00, Adelboden - Slalom mężczyzn, 2 przejazd Eurosport 1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

:D@marionen długo czekałem i Cię złapałem :D 

Ufff jakie to szczęście, że nie tylko ja robię byki ^_^

Pozdrowka serdeczne :) 

Że mną  nawet nie macie szans 😋

 

A w temacie to: 

Henio znowu dostał pstryczka w nos,  0.3 od Michaela 😂

W tamtym roku Marcel był chyba w takiej samej sytuacji jak dobrze pamiętam? 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

Z tego co wiem to minimalna długość nart do slalomu jest ustalona na 165 cm dla facetów i 155 dla kobiet.

Czy tak wysocy zawodnicy jak 2 metrowy szwajcar  używają nart o długości 165 czy też wybierają dłuższe deski.

Czy narta 165 cm dla 2 metrowca daje mu przewagę bo jest zwinniejsza  od np. 170 cm czy też jednak jest zbyt krótka, aby utrzymać takiego chłopa w carvingowym skręcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, artix said:

165cm dla wszystkich. 

A czy uważasz że na dłuższych miał by większe szanse? 

Nie wiem, ale skoro dla nas amatorów są jakieś tam reguły doboru długości nart do wzrostu, wagi i umiejętności to może dla alpejczyków też ?

I dopiero po dobraniu długości takiemu alpejczykowi / alpejce jeździ się najlepiej, najefektywniej a nie chłop 2 m / 100 kg - narta 165, chłop 1,65 m / 70 kg - narta 165 cm .

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...