Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

W zeszłym sezonie miałem się skusić na odwiedzenie Czarnej Góry, skipassy nabyłem we wrześniu ze zniżką, noclegi zarezerwowane, ale po ich akcjach w styczniu z otwartymi trasami gdzie panowały tragiczne warunki i usunięciem kamer z podglądem ze swojej strony internetowej wszystko odwołałem a skipassy odsprzedałem. Do tego wieczny tłok nawet poza feriami.

Drugi raz się nie skuszę. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pawelb91 napisał:

W zeszłym sezonie miałem się skusić na odwiedzenie Czarnej Góry, skipassy nabyłem we wrześniu ze zniżką, noclegi zarezerwowane, ale po ich akcjach w styczniu z otwartymi trasami gdzie panowały tragiczne warunki i usunięciem kamer z podglądem ze swojej strony internetowej wszystko odwołałem a skipassy odsprzedałem. Do tego wieczny tłok nawet poza feriami.

Drugi raz się nie skuszę. :rolleyes:

W styczniu była bieda ze śniegiem po 3 tygodniach odwilży, CG jakoś się uchowała z mizernym warunkiem na stokach.

Na CG warto uderzyć po feriach zimowych, tutaj w 02.03.2023 zrobiłem w 4 godz w totalu 72km, na twardym warunie pod nartą i niskiej frekwencji.

Przechwytywanie11.PNG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grimson napisał:

Na CG warto uderzyć po feriach zimowych, tutaj w 02.03.2023 zrobiłem w 4 godz w totalu 72km, na twardym warunie pod nartą i niskiej frekwencji.

To może jakiś dzień się zdarzył gdy było mniej ludzi, widziałem rożne wpisy z tygodnia po feriach i ludzi dalej było sporo. Na razie mnie nie przekonają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarioJ napisał:

A w Krynicy (Jaworzyna, czy inne) jest mniej ludzi ?

 

Myślę że tak. Przykładowo Kraków najeżdża bardziej na Podhale, a np. Wrocław na Czarną Górę. 

Po feriach na Jaworzynie zawsze była dobra jazda (najlepsza w całym sezonie) najwięcej czynnych tras do połowy marca (chyba że pogoda wybitnie się nie trafi) i brak tłoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawelb91 napisał:

W zeszłym sezonie miałem się skusić na odwiedzenie Czarnej Góry, skipassy nabyłem we wrześniu ze zniżką, noclegi zarezerwowane, ale po ich akcjach w styczniu z otwartymi trasami gdzie panowały tragiczne warunki i usunięciem kamer z podglądem ze swojej strony internetowej wszystko odwołałem a skipassy odsprzedałem. Do tego wieczny tłok nawet poza feriami.

Drugi raz się nie skuszę. :rolleyes:

W styczniu w całej Polsce było kiepsko ze śniegiem, ja na styczeń planowałem Krynice i przełożyłem na później, bo w styczniu mało co tam działało. Jeździłem po feriach i w Krynicy i w Czarnej Górze, ilość narciarzy była porównywalna w obu ośrodkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ZdolnyŚlązak napisał:

W styczniu w całej Polsce było kiepsko ze śniegiem, ja na styczeń planowałem Krynice i przełożyłem na później, bo w styczniu mało co tam działało. Jeździłem po feriach i w Krynicy i w Czarnej Górze, ilość narciarzy była porównywalna w obu ośrodkach.

Nagranie z 06.01.2023 z CG. Widać przecierki na D Fis, poza tym warun był fajny, bo równo, twardo i pusto na stoku:

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem od 9 stycznia i z każdym dniem to była coraz większa tragedia, fotki wrzucałem tutaj i w wątku aktualne warunki.  Byłem jeszcze raz pod koniec lutego, to trasy były białe, ale ludzi też sporo więcej, bardziej mnie wkurzało zamykanie trasy C na zawody, bez wyraźniej łatwiej do znalezienia informacji, wg map "fizycznych" w ośrodku też była otwarta. 

W tym roku na początku stycznia wybieram się w Alpy, tylko że jest to bardziej związane z tym że już jest sens jechać tam z 5 letnią córką, dwa udało się zmontować większą ekipę z dziećmi. 

Edytowane przez Cappo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cappo napisał:

Ja byłem od 9 stycznia i z każdym dniem to była coraz większa tragedia, fotki wrzucałem tutaj i w wątku aktualne warunki.  Byłem jeszcze raz pod koniec lutego, to trasy były białe, ale ludzi też sporo więcej, bardziej mnie wkurzało zamykanie trasy C na zawody, bez wyraźniej łatwiej do znalezienia informacji, wg map "fizycznych" w ośrodku też była otwarta. 

W tym roku na początku stycznia wybieram się w Alpy, tylko że jest to bardziej związane z tym że już jest sens jechać tam z 5 letnią córką, dwa udało się zmontować większą ekipę z dziećmi. 

Dlatego warto uderzać na nocne w tygodniu, żeby frekwencja była mniejsza. Lub przed/po feriami, żeby się wyjeździć.

W ferie też można pośmigać, tylko trzeba odczekać w kolejkach do wyciągów. Dla każdego coś miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cappo napisał:

Patrząc na styczniową odwilż to chyba już wolę po feriach, o ile zostanie jeszcze śnieg. W ferie to chyba ciężko przewidzieć gdzie może być trochę luźniej. 

Jest takie miejsce w Czechach, Dolni Morava. Jeździłem tam przez cały zeszły sezon głównie w weekendy. Nigdy nie było kolejek dłuższych niż 5 min do głównych wyciągów. Zwykle bez kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, grimson napisał:

No to jest pytanie. Czy karnet całodniowy to 7 godzin jazdy 9-16, czy tez razem z nocnymi?

 

Na Czarnej w poprzednim roku tez nie było jezdniowego całodniowego.

 

Jeśli zaczniesz wcześnie rano to musisz dokupić na jazdy nocne karnet :) 

 

Wypowiadając się wyżej na temat kolejek, to szczerze wole chwile postać i pośmigać na trasach Resortu Czarnej, niż jechać do np. Zieleńca.

Myśle ze w tym roku będę stał jak najmniej, wczoraj zarezerwowaliśmy sobie wyjazd do Pejo przed świetami a dalej w planach wyjazdy na Słowacje z FastPassaami  :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grimson napisał:

No to jest pytanie. Czy karnet całodniowy to 7 godzin jazdy 9-16, czy tez razem z nocnymi?

W zeszłym sezonie wielodniowy obejmował jazdę nocną.

Miejmy nadzieję, że zgodnie z informacją na stronie , w tym sezonie też:

** Karnety wielodniowe ważne są w godzinach otwarcia ośrodka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 14:57, Michas222k napisał:

Jest takie miejsce w Czechach, Dolni Morava. Jeździłem tam przez cały zeszły sezon głównie w weekendy. Nigdy nie było kolejek dłuższych niż 5 min do głównych wyciągów. Zwykle bez kolejek.

Byłem jakoś 5 lat temu, też w styczniu i też akurat trafiłem odwilż, śnieg i deszcz, ale to fakt i tka było lepiej niż w tym roku w Czarnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...