Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przy tej stacji będzie więcej hoteli niż metrów na trasach.

Kiedyś bardzo lubiłem Cz.G. Kiedyś. Dziś dla mnie za duża komercja, za mało nart.

Być może to nie jest głupi pomysł. Do okoła nie ma wsi z chatami, gdzie można wynająć pokój jak w Krynicy, Białce czy Zakopanym. Jak chcą mieć turystów na dłużej niż jeden dzień, to muszą zbudować miejsca noclegowe, albo dogadać, się z kimś kto zbuduje. Oczywiście w wyciagi też powinni zainwestować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wizualizacja tego nowego obiektu.

Szkoda że narciarsko od 2016r nie dzieje się nic nowego, bo wtedy odpalili Luxtorpedę. Dochodzą teraz prace ziemne na D Fis, jak pisał @izydar, ale to tylko skutek rozplanowania ziemi z budowy nowego apartamentowca. W ostatnim sezonie zamknęli ski bar przy Żmiji, na jego miejsce postawili marną budkę z jedzeniem tylko na wynos, bez możliwości ogrzania reumatycznych kości.

Ja na CG jeżdżę na narty, a nie na lans w tych miejscówkach.

Przechwytywanie111.JPG

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, grimson napisał:

Tu jest wizualizacja tego nowego obiektu.

Szkoda że narciarsko od 2016r nie dzieje się nic nowego, bo wtedy odpalili Luxtorpedę. Dochodzą teraz prace ziemne na D Fis, jak pisał @izydar, ale to tylko skutek rozplanowania ziemi z budowy nowego apartamentowca. W ostatnim sezonie zamknęli ski bar przy Żmiji, na jego miejsce postawili marną budkę z jedzeniem tylko na wynos, bez możliwości ogrzania reumatycznych kości.

Ja na CG jeżdżę na narty, a nie na lans w tych miejscówkach.

Przechwytywanie111.JPG

Też jeżdżę dla lansu. CzG żondzi. Razem ze Szklarskom.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 20:01, Hextor napisał:

Być może to nie jest głupi pomysł. Do okoła nie ma wsi z chatami, gdzie można wynająć pokój jak w Krynicy, Białce czy Zakopanym. Jak chcą mieć turystów na dłużej niż jeden dzień, to muszą zbudować miejsca noclegowe, albo dogadać, się z kimś kto zbuduje. Oczywiście w wyciagi też powinni zainwestować. 

Z tego co słyszałem, to Czarna G. kanibalizuje otoczenie. Lub przynajmniej monopolizuje usługi. Jak wypożyczalnia - to ich, jak instruktor - tylko ich, jak bar - tylko ich, jak nocleg - tylko ich. Oczywiście to ich prawo, ale ten, kto wydaje różnego rodzaju pozwolenia, powinien to brać pod uwagę.

Za chwilę cała okolica zamiast żyć z nart, będzie im życzyła jak najgorzej. Coś a la różnice zdań największej pilskiej stacji ze Zwaliskiem - choć tu jest nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grimson napisał:

Szkoda że narciarsko od 2016r nie dzieje się nic nowego, bo wtedy odpalili Luxtorpedę.

 

To właśnie miałem na myśli: apartamentowce powstają jeden po drugim, a tras jest... coraz mniej - w ost. sezonie nieprzejezdne łączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z tego co słyszałem, to Czarna G. kanibalizuje otoczenie. Lub przynajmniej monopolizuje usługi. Jak wypożyczalnia - to ich, jak instruktor - tylko ich, jak bar - tylko ich, jak nocleg - tylko ich. Oczywiście to ich prawo, ale ten, kto wydaje różnego rodzaju pozwolenia, powinien to brać pod uwagę.

Za chwilę cała okolica zamiast żyć z nart, będzie im życzyła jak najgorzej. Coś a la różnice zdań największej pilskiej stacji ze Zwaliskiem - choć tu jest nieco inaczej.

Ale jak to robią, że nocleg czy bar tylko ich? Jak ktoś sobie postawił bar czy pensjonat na swojej działce, to mu mogą skoczyć. Tyle że to nie Zakopane, Karpacz czy Krynica, raczej nie było tam barów czy pensjoantow wcześniej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

Ale jak to robią, że nocleg czy bar tylko ich? Jak ktoś sobie postawił bar czy pensjonat na swojej działce, to mu mogą skoczyć. Tyle że to nie Zakopane, Karpacz czy Krynica, raczej nie było tam barów czy pensjoantow wcześniej. 

Tak, nocleg i bar tylko ich. I wypożyczalnia. I instruktorzy: zakaz prowadzenia uczenia na stokach pod groźbą zabrania karnetu! Prawdopodobnie kupili cały teren dookoła stacji. Odpowiedziałeś sobie sam: to nie Zakopane, tam wcześniej (przed stacją) nic nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG biznesowo wychodzi dobrze.

Najpierw nowy właściciel kupił goły w sumie ON, z dobrymi trasami, i prawie pustka dookoła. A co ważne, w promieniu 40km, jak nie więcej, nie ma konkurencyjnego dużego polskiego ON. Potem zaczelo się: Apartamenty CG, Czarna Perła, Biała Perła I, Biała Perła II. W kolejności chronologicznej.

Nie ma użerania się z właścicielami gruntów jak w Zakopanem. Frekwencja na stoku pokazuje, ze swoje zarabiają, i to niezle.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Biznesmen buduje noclegi bo chce dogescic stoki i mieć w końcu zwrot na inwestycji w ośrodek.

W każdy weekend i przez większość sezonu zimowego kolejki do wyciągów masakryczne, narciarzy nie brakuje, raczej tras i wyciągów. Widać hotelowy biznes daje większą kasę, a na stokach nie się pozabijają. I stąd te narzekania na właściciela CG.

Z braku alternatywy w okolicy po polskiej stronie pewnie odpływ narciarzy im nie grozi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

W każdy weekend i przez większość sezonu zimowego kolejki do wyciągów masakryczne, narciarzy nie brakuje, raczej tras i wyciągów. Widać hotelowy biznes daje większą kasę, a na stokach nie się pozabijają. I stąd te narzekania na właściciela CG.

Z braku alternatywy w okolicy po polskiej stronie pewnie odpływ narciarzy im nie grozi.

W topowych ośrodkach w danym kraju już tak jest. Weź Szpindl. Jednak sprytnie zaplanowany grafik sprawia, ze da się pojezdzic i tu i tam z względnie krótkim oczekiwaniem w kolejkach, podobnie jak w Białce. To tak z własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sstar napisał:

W topowych ośrodkach w danym kraju już tak jest. Weź Szpindl. Jednak sprytnie zaplanowany grafik sprawia, ze da się pojezdzic i tu i tam z względnie krótkim oczekiwaniem w kolejkach, podobnie jak w Białce. To tak z własnych doświadczeń.

Nie porównuj proszę CG do Spindl'a. To inna liga.
CG topowym ośrodkiem? Może w polskich sudetach,ale to i tak mocno naciągana opinia.

W spindlu są kolejki do wyciągów, ale pomimo tego można wykonać 1,5 do 2x km więcej zjazdów niż w CG. O różnorodności i długości tras nie wspomnę, a mam na myśli tylko Sv.Piotra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izydar napisał:

Nie porównuj proszę CG do Spindl'a. To inna liga.
CG topowym ośrodkiem? Może w polskich sudetach,ale to i tak mocno naciągana opinia.

W spindlu są kolejki do wyciągów, ale pomimo tego można wykonać 1,5 do 2x km więcej zjazdów niż w CG. O różnorodności i długości tras nie wspomnę, a mam na myśli tylko Sv.Piotra.

Pisałem o liderach w krajach, po dwóch stronach granicy. Co masz lepszego w Sudetach? PS w Szpindlu teź Młyn.

Godzinę temu, izydar napisał:

Nie porównuj proszę CG do Spindl'a. To inna liga.
CG topowym ośrodkiem? Może w polskich sudetach,ale to i tak mocno naciągana opinia.

W spindlu są kolejki do wyciągów, ale pomimo tego można wykonać 1,5 do 2x km więcej zjazdów niż w CG. O różnorodności i długości tras nie wspomnę, a mam na myśli tylko Sv.Piotra.

 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

Nie porównuj proszę CG do Spindl'a. To inna liga.
CG topowym ośrodkiem? Może w polskich sudetach,ale to i tak mocno naciągana opinia.

W spindlu są kolejki do wyciągów, ale pomimo tego można wykonać 1,5 do 2x km więcej zjazdów niż w CG. O różnorodności i długości tras nie wspomnę, a mam na myśli tylko Sv.Piotra.

Spindel jest lepszy, ale kolejki w sezonie tam są MASAKRYCZNE. A na Medvedinie to już jest ostatnio katastrofalnie.

Jak w CG wszystko chodzi, to moim zdaniem jest to ośrodek klasowy, jak na Sudety oczywiście. No i abstrahując od kolejek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, nocleg i bar tylko ich. I wypożyczalnia. I instruktorzy: zakaz prowadzenia uczenia na stokach pod groźbą zabrania karnetu! Prawdopodobnie kupili cały teren dookoła stacji. Odpowiedziałeś sobie sam: to nie Zakopane, tam wcześniej (przed stacją) nic nie było.

A kto Ci broni kupić działkę w okolicy i postawić kwaterę z barem, albo wypożyczalnia nart? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izydar napisał:

Konkurencją dla CG jest Dolni Morava i bije CG na głowę.

Moje doświadczenie mówi, że kolejki w CG są większe, degradacja stoków szybsza w CG, inna liga.

 

Kiedyś tutaj pisałem że Dolni Morava jest super, a CG to taki słabeusz. To jednak znajdowali się ludzie, którzy bronili CG.

Tak że część cech jest subiektywna. 😜

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się zgadzam. Jak miałem wybor jezdzilem w Czechach. Dolni Morava i Szpindl. Nawet Harrachov. Pec. Ichnią CH. A są jeszcze Jesioniki. Ale po naszej stronie CzG nie ma konkurencji w Sudetach. Choć lubię Szklarską, Zieleniec też ma swój urok. PS. Co do logistyki to z SvPetra można się nie wozić kanapą i po kilku strzałach z rana pokornie przesiąść się na krzesło wzdłuż czarnej ew. Hromovkę. Ja tam nigdy w tych mega kolejkach więcej niż raz nie stoję czy to Sv Petr czy Białka jakoś sobie radzę. Ale rzadko tez cały dzień katuje, wiec wybieram jak mogę porę i strategię. Ostatnio polega ona na ucieczkę w skitury, do wolności, jak Bernardette pisała. PS ale lubię sentymentalnie sobie pomieszkać w którejś perle zwykle jeden dwa dni, z rana obskoczyć skitury, potem kilka szybkich i wieczorem coś tam i git, a możliwość zjazdu na nartach do hotelu, nie ruszania auta przez wyjazd, które zaparkowane w podziemiu cieplutkie i bezpieczne, bezcenna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarioJ napisał:

Nie rozumiem tego narzekania na właściciela CG. Wszystko jest prywatne. Biznesmen buduje noclegi bo chce dogescic stoki i mieć w końcu zwrot na inwestycji w ośrodek.

Trzeba pamiętać, że z apartamentów jest dochód przez cały rok a nie tylko z dość krótkiego sezonu zimowego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...