Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybor gogli narciarskich


Bigbobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Oglądałem ostatnio model UVEXA, i chyba sobie kupię na najbliższy wyjazd. Myślę że godne uwagi i cena przystępna.

 

https://www.muziker.pl/uvex-g-gl-3000-top-black-mat-mirror-silver-polavision-19-20?gclid=CjwKCAiAyfybBhBKEiwAgtB7fvV_bJShc_TyTEP7CaSMsIffCQrUtU814aNm2pKNELzP8q7BIAB1MBoCLB8QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 09:28, Jacho85 napisał:

Odświeżam temat. Czy ktoś z Was używał gogli Majesty Force C/Spherical? Zastanawiam się nad zakupem gogli z wymiennymi szybkami (s1 - s3) i te modele wydają mi się solidnie zrobione oraz optymalne do moich potrzeb, a przy tym w sensownej jeszcze cenie.

Również stoję przed wyborem gogli. Najchętniej wsparłbym któraś z polskich marek. Czy ktoś miał doświadczenie z polskimi markami typu Majesty, Arctica, Gog, Ice-q, Tripout optics, OPC? Zależałoby mi na goglach z możliwością sprawnej wymiany szybek z S1 na S3. Dziękuję z góry za pomoc w przeselekcjonowaniu tychże marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 24.11.2022 o 09:28, Jacho85 napisał:

Odświeżam temat. Czy ktoś z Was używał gogli Majesty Force C/Spherical? Zastanawiam się nad zakupem gogli z wymiennymi szybkami (s1 - s3) i te modele wydają mi się solidnie zrobione oraz optymalne do moich potrzeb, a przy tym w sensownej jeszcze cenie.

Ostatecznie, po przymierzeniu kilku różnych par (Majesty, Smith, Arctica, Oakley) w różnych konfiguracjach, zdecydowałem się na Smith 4DMag z szybami Sun Black i Rose Flash. Po kilku wyjazdach i sprawdzeniu ich w różnych warunkach pogodowych, mogę je gorąco rekomendować - sprawują się kapitalnie! Rewelacyjna widoczność, system wymiany szybek b. intuicyjny i prosty, a przy tym sprawiający wrażenie solidnego trzymania szyb, błyskawiczna wymiana szyb, dobrze trzymają się twarzy, porządny futerał + skarpeta na szybę. 

To tak w ramach odpowiedzi sobie na pytanie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
3 godziny temu, JC napisał:

Ja jeżdże w goglach Smith. Mam kilka modeli, a główmnie używam gogle Smith 4d MAG

Polskie-Radio-Kierowcow.thumb.jpg.a15ca31ba0228c552a603a52d0bc5356.jpg

Dzięki Pana rekomendacji kupiliśmy w prezencie dla teścia. Wersję 4d MAG z szybą fotochrom czerwoną (przepuszczalność 20-40%) + czarną na pełne słońce. Po wyjeździe w Dolomity uznał, że to całkiem inna jazda w tych goglach. Teraz jeszcze dokupujemy mu gogle z białą szybą na pochmurne dni. 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JC napisał:

Ja jeżdże w goglach Smith. Mam kilka modeli, a główmnie używam gogle Smith 4d MAG

Polskie-Radio-Kierowcow.thumb.jpg.a15ca31ba0228c552a603a52d0bc5356.jpg

Panie Jacku a "patrząc" użytkowo dosłownie i w przenośni są warte swojej niebagatelnej sumy? Jakby Pan to porównał do użytkowanych przez Pana wcześniej modeli innych firm? Była to zauważalna różnica in plus?

Edytowane przez Krzysztof W.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysztof W. napisał:

Panie Jacku a "patrząc" użytkowo dosłownie i w przenośni są warte swojej niebagatelnej sumy? Jakby Pan to porównał do użytkowanych przez Pana wcześniej modeli innych firm? Była to zauważalna różnica in plus?

Wg mnie tak. Mam kilka innych model gogli, ale w większości przypadkó wybieram do jazdy ten model. Przyzwyczaiłem się m.in. do szerszego pola widzenia, dzięki zastosowanym soczekom. Różnicę widać, gdy założę "normalne" gogle. Jeżeli chodzi o optykę, to jest na najwyższym poziomie. Łatwość wymiany szyb jest dużą zaletą, bo nie raz zdarzyłomi się wymieniać szybę na stoku, ze względu na zminne warunki.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 25.10.2023 o 14:24, Krzysztof W. napisał:

Można wiedzieć jakiego modelu używasz, jakie szyby? 

Smith I/O MAG ( szyba S1/S2 Rose Flash  oraz  Yellow S1 )

I trzy  pary Smith Squad ( S1/S2 Rose Flash  i S2/S3 Red  oraz S3 Green  )

Wszystkie szyby technologia chromapop

Używam ja i syn 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 20:37, Victor napisał:

 

Używam już w drugim modelu gogli szyby photochrom (Smith 30-50% VLT). Dyskomfort zdarzył się jedynie kilka razy przy pogodzie jak dziś, gdzie kontrast mógłby być lepszy, zwłaszcza gdy pada śnieg. Dlatego z czasem może rozważę zakup S1 w żółtym kolorze. W każdych innych warunkach (zwłaszcza przejazdy cień/nasłonecznienie) nic niewygodnego dla widoczności nie odczuwam.

Edit - fakty przy -20 chyba jeszcze nie miałem okazji jeździć

Edytowane przez gabrik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zygal napisał:

Smith I/O MAG ( szyba S1/S2 Rose Flash  oraz  Yellow S1 )

I trzy  pary Smith Squad ( S1/S2 Rose Flash  i S2/S3 Red  oraz S3 Green  )

Wszystkie szyby technologia chromapop

Używam ja i syn 

Ten patent z trzema szybami (S1, S2 i S3) jest moim zdaniem optymalny. Do tej pory używałem S1 na bardzo słabą widoczność i nocne jazdy i to zdawało egzamin, podobnie jak Chromapop S2 na średnią i dobrą pogodę. Teraz dokupiłem S3 green i sprawdziłem (był przynajmniej jeden słoneczny dzień na Stubaiu); pomimo VLT 9% sprawdza się dobrze nie tylko w ostrym słońcu i swobodnie pokrywa również sporą część należącą niby nominalnie do S2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldek71 napisał:

Ten patent z trzema szybami (S1, S2 i S3) jest moim zdaniem optymalny. Do tej pory używałem S1 na bardzo słabą widoczność i nocne jazdy i to zdawało egzamin, podobnie jak Chromapop S2 na średnią i dobrą pogodę. Teraz dokupiłem S3 green i sprawdziłem (był przynajmniej jeden słoneczny dzień na Stubaiu); pomimo VLT 9% sprawdza się dobrze nie tylko w ostrym słońcu i swobodnie pokrywa również sporą część należącą niby nominalnie do S2. 

Dokładnie szyba S3 green jest niezła jak nawet nie ma dużego słońca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gabrik napisał:

Używam już w drugim modelu gogli szyby photochrom (Smith 30-50% VLT). Dyskomfort zdarzył się jedynie kilka razy przy pogodzie jak dziś, gdzie kontrast mógłby być lepszy, zwłaszcza gdy pada śnieg. Dlatego z czasem może rozważę zakup S1 w żółtym kolorze. W każdych innych warunkach (zwłaszcza przejazdy cień/nasłonecznienie) nic niewygodnego dla widoczności nie odczuwam.

Edit - fakty przy -20 chyba jeszcze nie miałem okazji jeździć

nie wiem skad taka niechec redaktora do fotochromow, ale nie kupuje tego. Kiedys jezdzilem w goglach z wymiennymi szybami, zmiana nie zajmowala dlugo, wiec nie byl to problem. Moze to kwestia tego ze te gogle juz mialy pare lat, a technologia idzie naprzod, jednak od kiedy mam szybke rose flash o tym najwiekszym zasiegu, to ani nie uzywalem drugiej szyby z zestawu Smith, ani pozostalych z poprzednich gogli. Jezdzilem juz w kazdych warunkach, sporo jezdze listopad/grudzien, na pewno testowalem w temperaturach ponizej -10C i bylo okej. Nie zamienilbym na zadna inna.

image.thumb.png.7b995302be7e3c7adb08419e034cc6c2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Turnplayer napisał:

nie wiem skad taka niechec redaktora do fotochromow, ale nie kupuje tego. Kiedys jezdzilem w goglach z wymiennymi szybami, zmiana nie zajmowala dlugo, wiec nie byl to problem. Moze to kwestia tego ze te gogle juz mialy pare lat, a technologia idzie naprzod, jednak od kiedy mam szybke rose flash o tym najwiekszym zasiegu, to ani nie uzywalem drugiej szyby z zestawu Smith, ani pozostalych z poprzednich gogli. Jezdzilem juz w kazdych warunkach, sporo jezdze listopad/grudzien, na pewno testowalem w temperaturach ponizej -10C i bylo okej. Nie zamienilbym na zadna inna.

image.thumb.png.7b995302be7e3c7adb08419e034cc6c2.png

Też zastanawiam się nad powtarzanymi po raz kolejny narzekaniami na fotochromy pana z NTN. Lubię oglądać niektóre materiały NTN, ale w tym przypadku mam wątpliwości. Ze dwa sezony temu byl filmik, w którym podobnie jechał po zwykłych fotochromach i zamiast tego polecał gogle z bateryjką oraz guziczkiem - że jak jedziesz szybko i nagle ze słońca wjeżdżasz w cień (lub odwrotnie) to cyk - naciskasz guziczek i masz momentalną zmianę przepuszczalności. Zapomniał dodać że takie cyk-anie w czasie jazdy nie jest ani wygodne ani bezpieczne, wypadałoby może zdjąć rękawiczkę, czyli się zatrzymać. Wyobraźcie sobie jazdę po bezdrzewnej hali, potem chwilę w lesie, potem znów polana, i jeszcze raz cień i bez cienia... Teraz NTN promuje produkt bardziej automatyczny. Zobaczymy, za jedyne 1700 PLN to może być przebój...

Test z latareczką - no jakoś na teście na filmie nic nie wyszło. Test z wkładaniem do zamrażarki - jeśli to ma imitować warunki górskie to gdzie kontrola ciśnienia powietrza, wilgotności itp... zresztą tych efektów na filmie także nie widać, bo test został zaprezentowany jako anegdota (i tak anegdotycznie należy go traktować).

Tak jak kolega używam szyby Smith photohromic Rose Flash - i muszę powiedzić że jest bardzo uniwersalna. W złą pogodę przepuszcza 50% promieni, co ogarnia każde warunki do śnieżycy włącznie. W słoneczną pogodę na lodowcu - tak samo sprawdza się świetnie. Z uwagi na pewne skrzywienie mam tych szybek ileś - łącznie z Photohromic RED (zakres 20-40%) - też bardzo fajna ale Rose Flash, wbrew nazwie, przyjmuje na słońcu fajny niebieski kolorek i jest ciut praktyczniejsza przy gorszym oświetleniu. W marcu na Hintertuxie przy pełnej lampie używałem Sun Platinium Mirror - fajnie wyglądają na zdjęciach, jakość obrazu rewelacyjna ale mając fotochrom - ta szybka nie była niezbędna. To było takie coś ekstra, ale już przy zjeździe do parkingu, kiedy zrobiło sie pochmurnie i ciut deszczowo trzeba było gogle zdjąć bo przyciemnienie jednak za duże (zmieniać szybki w połowie ostatniego zjazdu nie chciało mi się). Za to bardzo przydała się storm yellow flash - do jeżdżenia wieczornego. 

Jeśli chodzi o wpływ bardzo niskiej temperatury - zdarzało mi się jeździć w -20 a nawet w niższych temperaturach - i nigdy nie narzekałem na adaptacje fotochromów

 

Edytowane przez zaj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...