Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Sariensis napisał:

Włoski Covid-19 właśnie dotarł z włoskim  „turystą” na Tenerufę, wynik testu w Hospital del Sur-pozytywny, mam nadzieję, że żaden polski „turysta” egocentryk, nie przysmyczy tego syfu do Polski, bo mu się strasznie na nartach chciało pojeździć w Dolomitach.

 

P.S. Ciekawe ilu wspoltowarzyszy podróży zaraził w samolocie, potem na lotnisku,..., hmm mamy na Teneryfie szczyt sezonu turystycznego i szczyt największego w Europie a drugiego na Świecie karnawału :) , ale co tam ważne że turysta chciał się zabawić i zaryzykował zdrowie innych ludzi.

Siedź w domu i nigdzie się nie ruszaj bo jeszcze kogoś zarazisz, heh 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kiki napisał:

od dziś na okęciu każdemu lądującemu z włoch (podobnie jak z chin) będzie mierzona temperatura. ale to też trochę śćiema bo do 2 tygodni można nie mieć żadnych objawów jednocześnie zarażając innych

Na Tajwanie i bez korona wirusa od kilkunastu lat to robią. To raczej słaby środek zaradczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, irmilla napisał:

Dyskutujący ze sobą Panowie! naprawdę nikomu z osób, które wahają się czy jechać na narty czy nie, nie jest potrzebne zawalanie forum waszymi opiniami. Raczej jesteśmy zainteresowani faktami i rozwojem sytuacji niż waszą niepotrzebną tu dyskusją. Szukam informacji, aktualności a muszę brnąć przez wasze dywagacje i dokopywać się linków i czytać między wierszami. także Panom już dziękujemy! :)

W punkt.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dawpol napisał:

Tam akurat suche fakty bez komentarzy by się przydały... :D

Nie komentuj, bo się internauci obrażą a kreatorzy newsów z Onetu będą mieli za dużo do przebrnięcia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, irmilla napisał:

Dyskutujący ze sobą Panowie! naprawdę nikomu z osób, które wahają się czy jechać na narty czy nie, nie jest potrzebne zawalanie forum waszymi opiniami. Raczej jesteśmy zainteresowani faktami i rozwojem sytuacji niż waszą niepotrzebną tu dyskusją. Szukam informacji, aktualności a muszę brnąć przez wasze dywagacje i dokopywać się linków i czytać między wierszami. także Panom już dziękujemy! :)

Opinia GIS jest jednoznaczna. To nie wystarcza?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja GISowi już podziękowałem gdy minister zdrowia powiedział,że maski nie chronią przed wirusem :D TAK nie chronią-te najtańsze, natomiast zgodnie z zaleceniem WHO dla producemtów jest mowa,że chronią te z certyfikatem N99 i N100 oraz FPP2 i FPP3 ale kto by ludzi edukował-lepiej żeby kupowali jak leci :D nawet te budowlane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kiki napisał:

ja GISowi już podziękowałem gdy minister zdrowia powiedział,że maski nie chronią przed wirusem :D TAK nie chronią-te najtańsze, natomiast zgodnie z zaleceniem WHO dla producemtów jest mowa,że chronią te z certyfikatem N99 i N100 oraz FPP2 i FPP3 ale kto by ludzi edukował-lepiej żeby kupowali jak leci :D nawet te budowlane 

Prawda jest taka, że maski N95, N99, N100 filtrują cząsteczki 0,3 mikrona, a wirus ma wielkość pomiędzy 0,05 a 0,02 mikrona. Więc nawet jeśli wyfiltrują 99,97% cząsteczek 0,3 mikrona, to nie oczyszczą powietrza z mniejszych cząsteczek. Dodatkowo musiałyby być super szczelne a śluzówka musiałaby się znajdować u człowieka tylko w ustach i nosie.

Więc opierając się na danych technicznych systematyzujących maski nie można stwierdzić, że są w tym przypadku skuteczne. GIS się nie myli. Odseparujmy wierzenia od faktów.

Dociekliwych odsyłam tutaj.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fredek321 napisał:

To prawda.

 

 

7 minut temu, Kubis napisał:

Prawda jest taka, że maski N95, N99, N100 filtrują cząsteczki 0,3 mikrona, a wirus ma wielkość pomiędzy 0,05 a 0,02 mikrona. Więc nawet jeśli wyfiltrują 99,97% cząsteczek 0,3 mikrona, to nie oczyszczą powietrza z mniejszych cząsteczek. Dodatkowo musiałyby być super szczelne a śluzówka musiałaby się znajdować u człowieka tylko w ustach i nosie.

Więc opierając się na danych technicznych systematyzujących maski nie można stwierdzić, że są w tym przypadku skuteczne. GIS się nie myli. Odseparujmy wierzenia od faktów.

proszę nie bredzić... dla mnie liczą się profesjonalne informacje

Aktualizacja opracowana przez WHO: 25 stycznia 2020 r. - Środki ostrożności w powietrzu

W dniu 25 stycznia 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała tymczasowe wytyczne techniczne dotyczące "Zapobiegania i kontroli zakażeń podczas opieki zdrowotnej w przypadku podejrzenia nowej infekcji wywołanej przez koronawirusy (nCoV)".

Więcej informacji na temat tej noty technicznej można znaleźć TUTAJ.

W sekcji 3.2  Środki ostrożności w powietrzu dotyczące procedur wytwarzania aerozoli w przypadku podejrzenia zakażenia nCoV - wydano następujące oświadczenie.

Należy stosować przeciwpyłową ochronę oddechową, co najmniej posiadającą certyfikację zgodną z NIOSH N95, EU FFP2 lub równoważną; przy zakładaniu maski jednorazowej zawsze należy przeprowadzić kontrolę szczelności. Należy pamiętać, że jeśli użytkownik ma zarost na twarz, może to uniemożliwić prawidłowe dopasowanie maski. 

UWAGA!

W celu uzyskania dalszej pomocy i informacji na temat pełnej oferty firmy Dräger w zakresie sprzętu ochrony dróg oddechowych, półmasek, masek pełnotwarzowych czy aparatów z wymuszonym obiegiem powietrza, prosimy o kontakt za pomocą formularza na dole strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kiki napisał:

proszę nie bredzić... dla mnie liczą się profesjonalne informacje

Od sprzedawcy. ;) Wolę niezależne badania. Jest tylko jedno o prawidłowej metodyce potwierdzające skuteczność tego typu masek i to tylko wśród personelu medycznego. Żadne badanie nie potwierdziło skuteczności w populacji ogólnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fredek321 napisał:

Od sprzedawcy. ;) Wolę niezależne badania. Jest tylko jedno o prawidłowej metodyce potwierdzające skuteczność tego typu masek i to tylko wśród personelu medycznego. Żadne badanie nie potwierdziło skuteczności w populacji ogólnej.

następny-przecież jest link to żródła WHO-wystarczy tylko zadać sobie trud przeczytania ze zrozumieniem

https://www.who.int/publications-detail/infection-prevention-and-control-during-health-care-when-novel-coronavirus-(ncov)-infection-is-suspected-20200125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kiki napisał:

 

 

proszę nie bredzić... dla mnie liczą się profesjonalne informacje

UWAGA!

W celu uzyskania dalszej pomocy i informacji na temat pełnej oferty firmy Dräger (...)

UWAGA! proszę nie bredzić... Nie potrafisz odróżnić reklamy od rzeczywistości.

Maska to produkt, który jest testowany w okreslony sposób pod kątem określonych zagrożeń. Maski przeciwpyłowe testuje się pod kątem cząsteczek pyłów o średnicy większej niż 0,3 mikrona. Maski takie NIE SĄ TESTOWANE NA SKUTECZNOŚĆ przy 0,05 i mniejszych cząsteczkach. Tak więc z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że ich skuteczność jest co najmniej nie potwierdzona, jak nie niedostateczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kiki napisał:

 

 

proszę nie bredzić... dla mnie liczą się profesjonalne informacje

Aktualizacja opracowana przez WHO: 25 stycznia 2020 r. - Środki ostrożności w powietrzu

W dniu 25 stycznia 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała tymczasowe wytyczne techniczne dotyczące "Zapobiegania i kontroli zakażeń podczas opieki zdrowotnej w przypadku podejrzenia nowej infekcji wywołanej przez koronawirusy (nCoV)".

Więcej informacji na temat tej noty technicznej można znaleźć TUTAJ.

W sekcji 3.2  Środki ostrożności w powietrzu dotyczące procedur wytwarzania aerozoli w przypadku podejrzenia zakażenia nCoV - wydano następujące oświadczenie.

Należy stosować przeciwpyłową ochronę oddechową, co najmniej posiadającą certyfikację zgodną z NIOSH N95, EU FFP2 lub równoważną; przy zakładaniu maski jednorazowej zawsze należy przeprowadzić kontrolę szczelności. Należy pamiętać, że jeśli użytkownik ma zarost na twarz, może to uniemożliwić prawidłowe dopasowanie maski. 

UWAGA!

W celu uzyskania dalszej pomocy i informacji na temat pełnej oferty firmy Dräger w zakresie sprzętu ochrony dróg oddechowych, półmasek, masek pełnotwarzowych czy aparatów z wymuszonym obiegiem powietrza, prosimy o kontakt za pomocą formularza na dole strony.

 dzis w radiu sluszalem ze nie chronia przed zarazeniem ale powoduja ze osoba juz zarazona ogranicza rozprzestrzenianie wirusa naokolo siebie...nie wiem na ile jest to prawda

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekma napisał:

 dzis w radiu sluszalem ze nie chronia przed zarazeniem ale powoduja ze osoba juz zarazona ogranicza rozprzestrzenianie wirusa naokolo siebie...nie wiem na ile jest to prawda

Ograniczają - być może, choć to nie potwierdzone, zabezpieczają - na bank nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekma napisał:

dzis w radiu sluszalem ze nie chronia przed zarazeniem ale powoduja ze osoba juz zarazona ogranicza rozprzestrzenianie wirusa naokolo siebie...nie wiem na ile jest to prawda

to jest info odnośnie masek chirurgicznych i innych które nie mają certyfikatów o których mówiłem-dziwne ze nikt oficjalnie nie informuje ludzi o certyfikatach? może ze zględu na światowy deficyt i zapewnienie ich dla profesjonalnych służb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kiki napisał:

następny-przecież jest link to żródła WHO-wystarczy tylko zadać sobie trud przeczytania ze zrozumieniem

https://www.who.int/publications-detail/infection-prevention-and-control-during-health-care-when-novel-coronavirus-(ncov)-infection-is-suspected-20200125

Ten artykuł mówi jedynie, jakie środki ostrożności powinny zachować osoby zajmujące się pobranymi próbkami od pacjentów. Nie ma słowa i jakiejkolwiek skuteczności ochrony, więc znów wyssane z palca farmazony od kogoś, kto nawet nie raczył przeczytać ze zrozumieniem dokumentu, na który się powołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego włoskie służby noszą tylko te certyfikowane (policja, ochrona granic itp-mowię o partolach na ulicy) chorurgiczne noszą głównicywile, dobra nie będę się juz zajmował edukacją za ktorą nikt mi nie płaci

Edytowane przez kiki
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiki napisał:

to dlaczego włoskie służby noszą tylko te certyfikowane (policja, ochrona granic itp) w chirurgicznych chodzą głownie cywile

Bo maski mogą potencjalnie ograniczać - czyli nie zaszkodzą. Nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z zaleceń CDC dla pracowników ochrony zdrowia

Put on appropriate PPE (including gloves, gown, eye protection, and mask) for contact, droplet, and airborne precautions. CDC recommends an N95 respirator mask if available, although we don't know yet if there is true airborne spread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...