Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Arena Druskienniki - czyli narty w hali (Vlog #075)


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak rozpocząć sezon narciarski w lipcu... i to na Litwie! Palując wyjazd rowerowy na Podlasie, nie mogłem sobie odmówić skorzystania z okazji i postanowiłem pojechać na narty na Litwę. Pewnie wielu z Was to bardzo zdziwi, ale na Litwie, w Drusiennikach w odległości zaledwie 70 km od Suwałk, znajduje się wielka hala narciarska. Obok sprzętu rowerowego - roweru, kasku, rękawic, okularów... zabrałem do mojego samochodu także sprzęt narciarski - narty, kask, rękawice i gogle. Z wjazdem i powrotem z Litwy nie było problemu, wiec jedne z upalnych lipcowych dni dni spędziłem w temperaturze - 5C w wielkiej, wypełnionej sztucznym śniegiem lodówce.

Jak było? Zobaczcie sami, zapraszam!

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, JC napisał:

 

Nie ma to jak rozpocząć sezon narciarski w lipcu...

 

Witam

Ja w sierpniu 🥳.
Na Litwie nie byłem obiekt jak i relacja z niego  👌polecam również Landgraaf w NL choć troche daleko z PL ale w bliskiej odległości od lotniska w Eindhoven wiec bilety można kupić już od 19.90€ z Wawy w dwie strony.

😀 zapowiada się długi i wspaniały sezon narciarski 2020/2021

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JC napisał:

Nie ma to jak rozpocząć sezon narciarski w lipcu...

..no i najważniejsze - Covid19 tam nie dotarł (nie widać nic na ten temat na filmie ani na ich stronie), no chyba ze wspomnianego "Nad Niemnem" nawet zaraza nie może strawić 😉

Moj syn mieszka w Manchester niedaleko takiej górki (wszystkiego 170m) - pozwolono otworzyć parę dni temu ale restrykcje są takie ze nawet szatnie z szafkami są nieczynne wiec trzeba by przyjechać już przebranym lub przebierać się na parkingu 😁 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Średnie nachylenie głównego stoku trochę mniej niż 20% (koło 18% dokładnie). Ja tam byłem kiedyś w zimie i pomimo temperatur sporo poniżej -10 zewnętrzny stok nie był uruchomiony (nie było śniegu). Mam wrażenie, że na tarasie zewnętrznym po którym tak sobie raźnie spacerujesz Jacku te szyby zostały dobudowane bo chyba niemożliwe żebym tak się tam bał ( a tak to pamiętam) przy ich obecności.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

450 m

Cześć

Mam wrażenie, że te 450m jest liczone po całości czyli z wybiegiem i płaskim górnym "peronem". Wydzielony stok sportowy ma długość 350 m, a przynajmniej tak podają, przy tej samej różnicy poziomów.

Jeżeli coś pomyliłem czy się nie znam to oczywiście przepraszam.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Mam wrażenie, że te 450m jest liczone po całości czyli z wybiegiem i płaskim górnym "peronem". Wydzielony stok sportowy ma długość 350 m, a przynajmniej tak podają, przy tej samej różnicy poziomów.

Oczywiście, że tak jest. Długość stoku podawana jest od ściany do ściany, więc nie ma możliwości, żeby czystej jazdy "z górki" było 450 m.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, pawelb91 said:

Jazda w hali to musi być ciekawe przeżycie, trzeba będzie kiedyś spróbować, może za rok.

Czy ciekawe, to nie wiem, spróbować raz można ;) Będąc kilka lat temu w pobliżu wstąpiłem. Sama jazda nie jest szczególnie ciekawa - te 300 parę metrów stoku i wolne krzesło, wszystko zamknięte w metalowej puszce :D śnieg w stylu wiosennej kaszy. Widzę sens jedynie, żeby jechać tam na treningi.

Edytowane przez Plywak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Ciekawe,czy poprawili się z przygotowaniem trasy-gdy ja tam byłem na treningu,ze dwa lata temu,do wyboru były zwały kaszy lub czyste lodowisko...

Ja też dokładnie tak pamiętam warunki tam panujące. Byłem tam chyba 5 lat temu.

p.s.

W samych Druskiennikach: tanie kwatery, masa ścieżek rowerowych, kolej gondolowa, super park linowy i swego czasu fajny aqua park.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...