Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ceny sprzętu narciarskiego w dobie covid


Bumer

Rekomendowane odpowiedzi

W tych trudnych czasach staram się szukać  dla nas narciarzy czegoś co moglibyśmy uznać za pozytywne. Jak sądzicie, czy w dobie ograniczeń spowodowanych pandemią możemy spodziewać się znaczących obniżek cen sprzętu narciarskiego? Jeśli tak, to może  uda sie nam uzupełnić, lub zmienić sprzęt, kupując po obniżonych cenach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bumer napisał:

W tych trudnych czasach staram się szukać  dla nas narciarzy czegoś co moglibyśmy uznać za pozytywne. Jak sądzicie, czy w dobie ograniczeń spowodowanych pandemią możemy spodziewać się znaczących obniżek cen sprzętu narciarskiego? Jeśli tak, to może  uda sie nam uzupełnić, lub zmienić sprzęt, kupując po obniżonych cenach? 

Ostatnio były dobre obniżki cen nart w jednym niemieckim sklepie. W tym tygodniu proponuję zaglądać na strony sklepów online bo mogą być promocje, jak duże w tym roku to ciężko stwierdzić, z jednej strony sklepy będą chciały zarobić bo rok bardzo ciężki, z drugiej niepewna zima więc mogą zachęcać cenami. W Polsce i tak mega cen na sprzęt pewnie nie będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

Jeśli tak, to może  uda sie nam uzupełnić, lub zmienić sprzęt, kupując po obniżonych cenach? 

... tez sledze temat ale póki co "szalu nie ma", ale np. kije na których lepszą cenę czekam już trochę potaniały choć w normalnych warunkach pewnie cena jeszcze by się trzymała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

W tych trudnych czasach staram się szukać  dla nas narciarzy czegoś co moglibyśmy uznać za pozytywne. Jak sądzicie, czy w dobie ograniczeń spowodowanych pandemią możemy spodziewać się znaczących obniżek cen sprzętu narciarskiego? Jeśli tak, to może  uda sie nam uzupełnić, lub zmienić sprzęt, kupując po obniżonych cenach? 

Też śledzę te ceny na rynku niemieckim,i wygląda,że nie drgnęły.W każdym razie wśród topowych modeli,które kupuję.Reguły są te same-pierwsza slalomkę Volkla i Fischera mozna kupic 2 razy taniej niż pierwszą slalomkę Rossignola i Atomica,a ta z Stoeckli jest jeszcze o połowę droższa.Tanio mozna kupić FiSowe gigantki sprzed 3 lat,ale wszystko to  na poziomie cen zeszłorocznych.Te modele,do których się przymierzałem,gdyby trafiła się okazja,czyli slalomka Atomica i nowy master Rossignola ciągle trzymają cenę 800 euro i pewnie nie spadną...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bumer napisał:

Ale były to buty z ubiegłego sezonu, wyprzedane aby szykować się do obecnego.

..tak  myślę - obecne modele jeszcze będą się trzymać w cenie

 

19 minut temu, lski@interia.pl napisał:

a ta z Stoeckli jest jeszcze o połowę droższa

..ci to w ogóle inna baja - gadałem z kimś od Stockli na początku października i obiecywał ze do końca października będzie troszkę taniej a potem około 15 % w górę - widać wiedział co mówi

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w adventure sports narty skitourowe Dynastar Vertical Pro, które katalogowo kosztują 2,5 tys za niecały tysiąc; do tego pasujące foki, które katalogowo coś chyba 880 pln kosztują za 440pln. W sumie wiec zestaw kosztujący u nich katalogowo coś blisko 3400 udało sie kupić za 1440 pln. Teraz szukam wiązań i butów...

Inna sprawa, ze coś na www lekko adventure sports ceny podniósł. W każdym razie był - moze jeszcze jest - tam kod dający extra zniżkę 20 proc. W stosunku do nieraz juz obniżonych cen. Przy dobrych układach skumulowana zniżka jest na poziomie 60 proc. (Jak w tych nartach) lub ok połowy ceny (przy fokach było -48 proc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cosworth240 napisał:

wiązań

Trojansport coś tam oferuje z wiązań fischer/Dynafit np. https://trojansport.pl/wiazania-turowe-fischer-dynafit-tour-race-w-o-brake-9154.html albo inne

albo tu https://salewa24.pl/product-pol-11500-Wiazania-skitourowe-Dynafit-Speed-Turn-2-0-9252-bronze-black-uniw.html?gclid=CjwKCAiAtej9BRAvEiwA0UAWXgIu4mGlFMLgbK3D9F3IBbMNW2bhIQxCEJzlhdVUGgZdlT-Q9xnlDRoCc_cQAvD_BwE

A może poczekać do blackfriday ?

Ps.

nie robię dla nich, sam szukam ;)

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mirekn napisał:

Trojansport coś tam oferuje z wiązań fischer/Dynafit np. https://trojansport.pl/wiazania-turowe-fischer-dynafit-tour-race-w-o-brake-9154.html albo inne

A może poczekać do blackfriday ?

Ps.

nie robię dla nich, sam szukam ;)

Pozdrawiam

mirekn

Mirku - dzięki - polarsport widzę, że ma generalnie -20%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

slalomka Atomica i nowy master Rossignola ciągle trzymają cenę 800 euro i pewnie nie spadną...

Najtańsze jakie znalazłem:

Atomic - 630 Euro z 12, 665 z 16

Rossi - 660  z 12, 700 z 15

Edytowane przez yoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Mam pytanie, takie całkiem poważne. Czy poważnie robicie tak, że kupujecie coś bo jest tanie (okazja) ale w sumie jest Wam niepotrzebne?

Pozdrowienia

Jak jest naprawdę mega tanie, załóżmy tańsze o 50%+ to zdarza mi się. Ale narciarsko to przeważnie takie rzeczy, które z czasem zdychają w stylu rękawice, koszulki/bluzy. Sprzęt raczej nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mitek napisał:

Mam pytanie, takie całkiem poważne. Czy poważnie robicie tak, że kupujecie coś bo jest tanie (okazja) ale w sumie jest Wam niepotrzebne?

..niekoniecznie - ja na ten przykład chce kupić kije które mogłem kupić (leki 3d) w lipcu czy we wrześniu za 450zl....teraz już za jakieś 370zl, poczekam do piątku (moze jeszcze taniej cos bedzie -jak napisał @mirekn powyżej) i pewnie kupie - jeśli potrzebowałbym ich wcześniej to bym nie czekał ..

.. nie jestem specjalnie oszczędny ale "miło" parę złotych zaoszczędzić bez napinania się - dniówka na stoku za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie, nie, intencja pytania była inna. Ty chciałeś kupić kije, czyli były Ci potrzebne, nosiłeś się z tym zamiarem. Chcesz coś kupić taniej - jasna sprawa tez tak robię, i chyba każdy normalny człowiek, chyba, że są jakieś inne przesłanki.

Mnie chodzi o to, że czasami sama cena, okazja, powoduje chęć zakupu czy zakup rzeczy, której w ogóle nie potrzebujemy.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Mam pytanie, takie całkiem poważne. Czy poważnie robicie tak, że kupujecie coś bo jest tanie (okazja) ale w sumie jest Wam niepotrzebne?

Pozdrowienia

Kupuje "mocno" przed sezonem ;) np teraz kupiłem buty biegowe na sezon letni bo stare wycofałem, teoretycznie teraz niepotrzebne :)

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie, nie, intencja pytania była inna. Ty chciałeś kupić kije, czyli były Ci potrzebne, nosiłeś się z tym zamiarem. Chcesz coś kupić taniej - jasna sprawa tez tak robię, i chyba każdy normalny człowiek, chyba, że są jakieś inne przesłanki.

Mnie chodzi o to, że czasami sama cena, okazja, powoduje chęć zakupu czy zakup rzeczy, której w ogóle nie potrzebujemy.

Pozdrowienia

Zdarza mi się kupować rzeczy, które są mi kompletnie niepotrzebne dlatego że mają niską cenę. Kupuję je wtedy na handel. Tak przywiozłem 2 lata temu dwie pary skiturówek z Austrii.

Zdarza mi się też kupować rzeczy, które aktualnie nie są mi do niczego potrzebne np. buty biegowe. Kupuję je na zapas, bo wiem, że aktualne i tak kiedyś zużyje, a jak już zużyje to będę musiał kupić od razu po cenie jaka jest. To wolę wcześniej, a taniej.

Myślę, że pytanie jest źle zadane, bo nikt nie kupuje rzeczy dlatego, że jest tania ale do niczego nie potrzebna. W momencie zakupu zawsze konsument musi być przekonany o użyteczności tego co kupuję, inaczej by tego nie kupił. Czasem się może natomiast zdarzyć, że myślał że będzie użyteczna, ale jednak okazała się bezużyteczna bądź mniej użyteczna niż zakładał :D ...i pewnie tego dotyczy pytanie. Takie coś mi się zdarzyło i co gorsza kupiłem nawet w cenie nie promocyjnej tylko regularnej :D Były to spodnie :D

 

Edytowane przez Przemekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...