Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Icebreaker legginsy merino


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, brachol napisał:

Ja kupiłem rozmiar XL niebieski za 233 zł 

XXL to chyba będą dla mnie za luźne chociaż szczuplakiem nie jestem (184 i 90 kg) widziałem tą ofertę, ale się nie zdecydowałem.

To są dość obcisłe ciuchy. Normalnie przeważnie noszę M (na pograniczu z L) ale po przymiarkach tu zdecydowałem się na L/XL (bo tak firma produkuje) i jest OK. Jeśli masz solidne L to podejrzewam, że XXL mogło by być dobre. 

Ciekawa sprawa jest z tym 3/4. Kupiłem takie z automatu a później naszła mnie refleksja, że przez to na wyjazdach skiturowych wielodniowych muszę targać zapasowe wielkie skarpetki. Gdybym wziął normalne kalesony to mógłbym mieć krótkie skarpetki czyli więcej miejsca w plecaku. Ale z kolei te 3/4 super sprawdzają się na rowerze. Mam docieplone kolana a jak robi się zbyt ciepło to skarpetki ściągam w dół i łydy są wentylowane. Co prawda mam też różne dedykowane spodnie rowerowe (za i przed kolana) ale te xbionic są chyba lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wujot napisał:

To są dość obcisłe ciuchy. Normalnie przeważnie noszę M (na pograniczu z L) ale po przymiarkach tu zdecydowałem się na L/XL (bo tak firma produkuje) i jest OK. Jeśli masz solidne L to podejrzewam, że XXL mogło by być dobre. 

Ciekawa sprawa jest z tym 3/4. Kupiłem takie z automatu a później naszła mnie refleksja, że przez to na wyjazdach skiturowych wielodniowych muszę targać zapasowe wielkie skarpetki. Gdybym wziął normalne kalesony to mógłbym mieć krótkie skarpetki czyli więcej miejsca w plecaku. Ale z kolei te 3/4 super sprawdzają się na rowerze. Mam docieplone kolana a jak robi się zbyt ciepło to skarpetki ściągam w dół i łydy są wentylowane. Co prawda mam też różne dedykowane spodnie rowerowe (za i przed kolana) ale te xbionic są chyba lepsze. 

Ja na razie nie wybieram się na kilkudniowe tury i tak mi się wydaje, że właśnie 3/4 będą dobre. Jak te przyjdą to zmierzę i będę wiedział czy kupować te XXL.

Jak patrzyłem na tabele na stronie x bionic to wychodziło dla mnie XL 

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 22:31, MarioJ napisał:

To jest ten problem bardzo dobrych produktów, że nie chcą się zepsuć.

Ja tak chodzę już prawie 10 lat w softshellu Arcteryxa. I jeszcze muszę w nim chodzić 🙂

 

 

W dniu 25.05.2021 o 22:41, Lexi napisał:

Wbij gwóźdź (tak nie całkiem) we framugę na wysokości ramienia..... skuteczne

Dowcip to szerokie pojęcie i każdy interpretuje je jak mu dusza podpowiada. Przyznaję, że humor zaprezentowany przez Mario bardziej do mnie przemawia. Ciężko mi wyrzucić rzeczy tylko dlatego, że się zestarzały. Większość starych wykorzystuję do prac brudnych. Znając @MarioJ ze wspólnych wyjazdów, nie wygląda i nie zachowuje się jak idiota, celowe niszczenie ubioru znakomitego Arcteryxa to nie w Jego stylu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kolega @Lexi również by tego nie zrobił, tylko rzucił żarcikiem (lepszym czy gorszym to niech każdy sam osądza). Ale tak bardziej serio mam dwie inne propozycje, jedna oczywista, prawie wszędzie są kontenery do których można wrzucić nieużywane już rzeczy i ktoś może jeszcze skorzysta. Druga opcja to prawie niespotykana zaprezentowana przez forumowego kolegę @mirekn. Dzięki Mirkowi wiele jednostek treningowych udało mi się przeżyć, nie marznąc w gumie, dzięki długim spodenkom do tego przeznaczonym (zakładanych na gumę), skąd inąd również świetnej firmy Energiapura. Mirek sprezentował mi je bezpłatnie, bo już mu były niepotrzebne (spodnie takie kosztują kilkaset złotych). @mirekn takich prezentów innym kolegom forumowym też kilka zrobił. Cały czas liczę, że z Mirkiem w końcu gdzieś się spotkamy i będę miał okazję do rewanżu i osobistego podziękowania.

Pozdrawiam.

PS a w temacie dowcipu, to radzę lepiej gwóźdź wbić w ościeżnicę (jeśli nie jest metalowa) niż we framugę. To łatwiejsze i szybciej uda się o niego zaczepić...😉

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to bywa bardzo, bardzo różnie (mam wrażenie, że część sklepów zaczęła czyścić magazyny, inni trzymają ceny).

 

W tym sezonie kupiłem żonie takie oto 3/4 za 92 zł (kalesony dojechały, uprzedzając pytania są oryginalne). 

https://allegro.pl/oferta/getry-medium-termoakt-x-bionic-energy-accum-s-m-9919903468?fromVariant=9919933481

Czasem dobre promocje są w Intersporcie np.

https://www.intersport.pl/kalesony-termoaktywne-x-bionic-energizer-pants-i20269-546758.html

Czasem Skiteam też daje dobre ceny na pojedyncze sztuki, jak poniżej.

https://skiteam.pl/bielizna-termoaktywna-meska/12742-kalesony-x-bionic-wp07-energy-accum-evolution-m.html

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś nie przeszkadza np. jeżdżenie w kalesonach z serii szwajcarskiej UYN to za 134 pln sa we wszystkich rozmiarach na Addnature; ja tam kupiłem cały taki „szwajcarski” komplet (góra, kalesony, skarpety, ale widzę ze góra w rozmiarze L/XL sie wyprzedała) bardzo przecenione sa tez skarpetki z tych „narodowych” serii. Tu wynik wyszukiwania „UYN Natyon”,

https://m.addnature.pl/search?q=Uyn natyon

ale na Addnature w ogóle dużo ciuchów UYN jest bardzo przecenionych, nawet po ok 70 proc.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cosworth240 napisał:

Jeżeli komuś nie przeszkadza np. jeżdżenie w kalesonach z serii szwajcarskiej UYN to za 134 pln sa we wszystkich rozmiarach na Addnature; ja tam kupiłem cały taki „szwajcarski” komplet (góra, kalesony, skarpety, ale widzę ze góra w rozmiarze L/XL sie wyprzedała) bardzo przecenione sa tez skarpetki z tych „narodowych” serii. Tu wynik wyszukiwania „UYN Natyon”,

https://m.addnature.pl/search?q=Uyn natyon

ale na Addnature w ogóle dużo ciuchów UYN jest bardzo przecenionych, nawet po ok 70 proc.

Seria niemiecka też w dobrej cenie (przynajmniej dla kobiet), przeceny rzeczywiście spore np. ciuchy z kaszmirem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brachol napisał:

Seria niemiecka też w dobrej cenie (przynajmniej dla kobiet), przeceny rzeczywiście spore np. ciuchy z kaszmirem.

Tak - tam na tym addnature.pl generalnie pod hasłem "UYN" wyskakuje sporo przecenionych rzeczy - zarówno zimowych, jak i letnich - np. jakieś koszulki do biegania itd. itd. Właśnie jakieś kaszmirowe rzeczy - tego jeszcze nie przerabiałem 😉 

Ja akurat kupiłem rzeczy z tej serii Natyon tylko dlatego, że pasowały rozmiarem i były najbardziej przecenione, do tego akurat ta seria szwajcarska mi się kolorystycznie podobała, a sami Szwajcarzy mi niczym nie zawinili 😉 

Natomiast uderzając w tony patriotyczne, to X-Bionic w serii Patriot ma serię Polska - tej akurat nigdzie na wielkich przecenach nie znalazłem:

image.png.1d432bcb20a90a664d9b7b1cb5008c5a.png   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Natomiast uderzając w tony patriotyczne, to X-Bionic w serii Patriot ma serię Polska - tej akurat nigdzie na wielkich przecenach nie znalazłem:

Może wykupili wszystko dla załogi "I love Poland" bo doszli do wniosku ze skoro na jachcie za nasze pieniądze reklamują jakieś obce firmy na spinakerze zamiast "rozsławiać" nasz kraj to chociaż gacie będą mieć białoczerwone.

186474715_10219073416851267_6255813384879702360_n.thumb.jpg.9b56f405d834bbb0e68e623be14bc486.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Może wykupili wszystko dla załogi "I love Poland" bo doszli do wniosku ze skoro na jachcie za nasze pieniądze reklamują jakieś obce firmy na spinakerze zamiast "rozsławiać" nasz kraj to chociaż gacie będą mieć białoczerwone.

 

 

Proszę nie schodźmy na politykę... jestem tym tematem zbyt zmęczony, do tego budzi we mnie - i pewnie nie tylko - generalnie niezdrowe uczucia i emocje. Zostańmy przy nartach, ciuchach itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marionen napisał:

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kolega @Lexi również by tego nie zrobił,

Kolega Lexi przywiązuje się mocno do rzeczy (tych najwygodniejszych) i wtedy potrzebna jest interwencja żony która niemal siłą lub pod osłoną nocy "wyrywa" z szafy niektóre "bezcenne skarby" (niekiedy nie przypominające już niczego) i po prostu je wyrzuca bo na pewno się nie nadają do tego żeby komuś je dać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 27.05.2021 o 18:26, Wujot napisał:

To są dość obcisłe ciuchy. Normalnie przeważnie noszę M (na pograniczu z L) ale po przymiarkach tu zdecydowałem się na L/XL (bo tak firma produkuje) i jest OK. Jeśli masz solidne L to podejrzewam, że XXL mogło by być dobre. 

Ciekawa sprawa jest z tym 3/4. Kupiłem takie z automatu a później naszła mnie refleksja, że przez to na wyjazdach skiturowych wielodniowych muszę targać zapasowe wielkie skarpetki. Gdybym wziął normalne kalesony to mógłbym mieć krótkie skarpetki czyli więcej miejsca w plecaku. Ale z kolei te 3/4 super sprawdzają się na rowerze. Mam docieplone kolana a jak robi się zbyt ciepło to skarpetki ściągam w dół i łydy są wentylowane. Co prawda mam też różne dedykowane spodnie rowerowe (za i przed kolana) ale te xbionic są chyba lepsze. 

Spodnie L/XL są ok XXL za  długie jak na mnie i kolana nie wypadają w odpowiednim miejscu. Natomiast bluza XXL na szerokość L/XL była by za obcisła.

Tak czy inaczej ciuchy pierwsza klasa widać, że solidne. 

PS na skiforum pytałem kiedyś o spodnie na skitury i podawałeś mi jakieś fajne modele niestety nie zanotowałem tego a dostępu brak.

Polecisz jakieś spodnie zewnętrzne na skitury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brachol napisał:

 

PS na skiforum pytałem kiedyś o spodnie na skitury i podawałeś mi jakieś fajne modele niestety nie zanotowałem tego a dostępu brak.

Polecisz jakieś spodnie zewnętrzne na skitury?

Kwestia podejścia. Dla mnie najlepsze są te najbardziej minimalistyczne. Czyli z gumką, zamkami 3/4 najlepiej z 3 maszynkami, profilowanie kolan, cienka membrana. I nic więcej. Dużo takich nie ma ale oprócz raab którego mam (na pertexie) chyba jeszcze ze 2-3 modele innych firm by się znalazły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...