Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Icebreaker legginsy merino


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam leginsów/kalesonów pod spodnie zewnętrzne na narty zjazdowe. Generalnie mam spodnie gore-tex i pod nie zakładam bieliznę termiczną. Chciałbym kupić coś ciepłego i solidnego. 

Znalazłem legginsy firmy Icebreaker 260 tech. Ma ktoś takie gacie? Warto kupić czy lepiej szukać czegoś innego? Tanie nie są dlatego szukam opinii.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubię merino, to leginsy kupiłam raz - pierwszy i ostatni. Model RedRam od Icebreakera - zależało mi na raczej cienkich getrach. Generalnie wełna na nogach mnie drażni, naciąga się i robi workowata. Zdecydowanie bardziej wolę syntetyki na dolną część ciała. Jeśli chcesz coś bardzo ciepłego, to poszukaj leginsów z Powestretch - robią je polskie firmy Kanfor i Kwark. Jeśli coś cieńszego - to Technostretch (też są polskie firmy od tego), przepatrz ofertę Attiq, Barracuda etc.

P.S. Icebreakera 260g mam akurat koszulkę z długim rękawem - od lat nic jej się nie dzieje, używam głównie zimą bo na pozostałe pory roku raczej za ciepła dla mnie na pierwszą warstwę. 260-tka dosyć długo schnie jeśli zapocisz, fakt że wełna nie chłodzi, ale jednak jakiś dyskomfort jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam właśnie Technostretch z Attiq i jak jest zimno i zwykłe kanapy to po paru godzinach robi się nieprzyjemnie dlatego zacząłem myśleć o merino na nogach. Też się trochę boję o to, że będzie mnie drażnić, szczególnie jak w ciągu dnia zrobi się cieplej. 

Zobaczę ten Powerstrech rozumiem, że jest to materiał cieplejszy niż Technostrech?

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, brachol napisał:

Teraz mam właśnie Technostretch z Attiq i jak jest zimno i zwykłe kanapy to po paru godzinach robi się nieprzyjemnie dlatego zacząłem myśleć o merino na nogach. Też się trochę boję o to, że będzie mnie drażnić, szczególnie jak w ciągu dnia zrobi się cieplej. 

Zobaczę ten Powerstrech rozumiem, że jest to materiał cieplejszy niż Technostrech?

Dzięki za informacje.

Jeśli Ci zależy na funkcjonalnym ciuchu najwyższej klasy to możesz przyjrzeć się xbionic (modele radiactor, energizer, skitur pro).

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Jeśli Ci zależy na funkcjonalnym ciuchu najwyższej klasy to możesz przyjrzeć się xbionic (modele radiactor, energizer, skitur pro).

Pozdro

Wiesiek

Też nad tą firmą się zastanawiałem i wiem, że ma dobre produkty. 

Który z tych modeli polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brachol napisał:

Też nad tą firmą się zastanawiałem i wiem, że ma dobre produkty. 

Który z tych modeli polecasz?

Kalesony mam skitour pro a górę radiactor (oprócz tego skarpety 2x i kominiarkę). 

Użytkuję naprawdę intensywnie bo także na rowerze w zimie. Myślę, że z 2-3 lata, często prane. Po tym czasie wszystko jest jak nowe (nawet zaciągnięć bardzo mało a przecież jeżdżę w terenie), kompresja taka sama jak na początku. Wydaje mi się, że każdy model od energizera w górę, pod turystykę zimową, będzie dobry. Jest nawet wersja merino ale jak oglądałem ją to miałem wątpliwości czy będzie taka trwała. Jak weźmiesz ten ciuch do ręki i zobaczysz jak bardzo jest skomplikowany (to nie nadruki) to się będziesz zastanawiał dla czego to jest tylko 100% droższe od reszty konkurencji. Kanały otwarte, zamknięte, nitki przewodzące wilgoć. Włókna srebrzyste odbijające ciepło. Każdy kawałek jest różnie wykonany. To naprawdę jest czad. Inne ciuchy wyglądają przy tym jak fiat126 p przy mercedesie.

Oddzielną kwestią jest czy ta cała technologia aż tak dużo daje. Otóż uważam, że daje sporo. Powiedziałbym, że to jest wyraźnie (czyli 20-30%) lepsze od innych dobrych ciuchów. Oczywiście to ocena subiektywna. Pod normalne narciarstwo zakup może być uzasadniony ale nie jakoś bardzo. Przy tygodniowych turach gdzie jest to jedyny ciuch jaki się ma to moim zdaniem warto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę odmienne zdanie od Wieśka - jeśli idzie o narty i użytkowanie czysto "kanapowe" szedłbym w merino. Moim zdaniem "plastiki" są doskonale tam gdzie idzie o duży wysiłek (skitury, wszelkie łażenie po górach). Jak masz zamiar się spocić i potem stać do krzesła lub marznąc na kanapie to jednak merino które grzeje nawet wilgotne. Ja do kanapowego używam co prawda plastiku (Odlo) ale mam ocieplane spodnie - żona x-bionic ale tez ma ocieplane. Alternatywa do tego to Odlo z serii X-Warm które jest nieco inne i naprawdę ciepłe w dodatku znacznie tańsze od x-bionic i od merynosa (mam i używam przy mocno ujemnych temperaturach z cienkimi spodniami przy chodzeniu ale spróbowałbym do hardshela na narty też).

No i jest jeszcze UYN która tez dysponuje "kosmicznymi" technologiami podobnymi do X-Bionic i obiecuje zawładniecie segmentu "premium" w tym względzie (albo już zawładnęła).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam X-bionic jak @Wujot. Używam co najmniej 12 lat jeden komplet. Model to energy accumulator. Skitury, freeride, narty przy stokowe, turystyka górska, a nawet czasami do pracy. Do tej pory koszulka stan idealny, kalesony lekko przytarte w paru miejscach ale bez dziur. Wcześniej używałem Loopa, nie ma co porównywać. Skarpety X-socks (jakiś model z jonami srebra) mają co najmniej 10 lat i żadnych śladów zużycia. Wszystko użytkowane bardzo intensywnie. Następny komplet też będzie z tej firmy... 

Edytowane przez marionen
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

Ja również polecam X-bionic jak @Wujot. Używam co najmniej 12 lat jeden komplet. Model to energy accumulator. Skitury, freeride, narty przy stokowe, turystyka górska, a nawet czasami do pracy. Do tej pory koszulka stan idealny, kalesony lekko przytarte w paru miejscach ale bez dziur. Wcześniej używałem Loopa, nie ma co porównywać. Skarpety X-socks (jakiś model z jonami srebra) mają co najmniej 10 lat i żadnych śladów zużycia. Wszystko użytkowane bardzo intensywnie. Następny komplet też będzie z tej firmy... 

To jest ten problem bardzo dobrych produktów, że nie chcą się zepsuć.

Ja tak chodzę już prawie 10 lat w softshellu Arcteryxa. I jeszcze muszę w nim chodzić 🙂

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 16:33, zając napisał:

wełna na nogach mnie drażni, naciąga się i robi workowata

Z indywidualnymi odczuciami nie powinno się polemizować ;) ale zapewniam, że merino w wykonaniu Ortovox-a seria ROCK‘N‘WOOL 185 i 120 comp light  jak i Dynafita (mieszanka z Dryarn) się nie naciąga i nie robi workowata :) pomimo częstego prania, choć trwałość zapewne mniejsza niż pełnych syntetyków topowych firm.

Pozdrawiam

mirekn

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lexi napisał:

Bo i technologie z tego samego źródła..🙂

Jakkolwiek podejrzewam, że część rozwiązań x-bionic jest opatentowana i tego w UYN nie ma. Np harmonijek na stawach czy dogrzewania brzucha. Ale idea ciuchów strefowych bardzo mnie przekonuje. Np na rowerze mam koszulkę do biegania pumy gdzie na plecach pod kręgosłupem jest bardzo ażurowo i cienko. I w połączeniu z plecakiem cube (gdzie naprawdę przewietrzanie działa), daje to wreszcie suche (w miarę ;) ) plecy. Podobnie na skitury myślę czy nie nabyć jak drugą warstwę bluzę do narciarstwa biegowego (Odlo, Dynafit), która jest bardzo podobnie zbudowana.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wujot napisał:

Jakkolwiek podejrzewam, że część rozwiązań x-bionic jest opatentowana i tego w UYN nie ma.

Być tak może...kiedyś czytałem ze firma która opracowywała technologie dla X- bionic jest współzałożycielem UYN.. lub jakoś podobnie. Tak czy siak ich produkty są dopracowane w każdym szczególe (nawet opakowanie jest wypasione). Sporo czytałem o zastosowanych technologiach i naprawdę robi to wrażenie. Odlo mniej naszpikowane technologiami ale tez działa jak trzeba  - no i tańsze znacznie -ale nieco gorsze gatunkowo i nie takie trwałe (robione na Słowacji lub w Rumunii co pewnie nie jest bez znaczenia).

7 godzin temu, mirekn napisał:

Z indywidualnymi odczuciami nie powinno się polemizować ;) ale zapewniam, że merino w wykonaniu Ortovox-a seria ROCK‘N‘WOOL 185 i 120 comp light  jak i Dynafita (mieszanka z Dryarn) się nie naciąga i nie robi workowata :) pomimo częstego prania, choć trwałość zapewne mniejsza niż pełnych syntetyków topowych firm.

Ortovox to moja ulubiona firma (obok Fjallraven) odkąd zacząłem przechodzić na wełnę - jedyne co to jeśli ktoś kiedykolwiek określił Cię mianem "kawał chłopa" to zapomnij o ich odzieży bo tam modelami są maratończycy z Etiopii ... 😉 (nie dotyczy raczej bielizny bo ta jest w miarę elastyczna)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Kupiłem kalesony 3/4 x bionic energizer 4.0 zobaczymy jak to cudo kosmiczne się nosi (jak dojdzie oczywiście) 

Na amazon mają w dobrej cenie jakby co.

Xbionic, UYN, Odlo to rzeczy mega dobre. Jedyna rzecz która mnie denerwuje w Xbionic, ale widzę, ze inni tu sie na to nie skarżą, ze te ciuchy bywają Hmm... takie szorstkie trochę - nie wiem jak to lepiej opisać. W ramach jakiś tam przecen na Addnature (chyba jeszcze sa dalej) oraz na stronie UYN kupiłem ze dwa komplety z serii Natyon i bardzo mi to przypomina Xbionic (gdzieś czytałem ze Włosi szyli lub nadal szyja dla Xbionica) ale właśnie jest milsze na tzw. gole ciało. Rzeczy icebreaker’a tez mam - skarpety, bluzę, ale nie kalesony - miłe, merino, choć po kilku praniach na pewno bardziej to widać niz na materiałach full syntetycznych, za to bardzo sympatyczne właśnie w dotyku i noszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, brachol napisał:

Teraz za niebieskie widzę, że jest 359 zł???

W takim razie sporo taniej znajdziesz 

https://bionic-sklep.pl/product-pol-123868-Kalesony-3-4-meskie-X-Bionic-Energizer-4-0-czarno-biale.html

a gdybyś przypadkiem był trochę większy to w cenie 216 zł masz model ski touring z docieplanymi udami i dobrą wentylacją z boku

https://bionic-sklep.pl/product-pol-70089-Kalesony-3-4-X-Bionic-Ski-Touring-Men.html

 

W tym sklepie kupiłem trochę rzeczy (dla siebie i rodziny), co jakiś czas pojawia się coś okazyjnie.

 

Pozdro

Wiesiek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...