Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Madonna di Campiglio


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, marionen napisał:

PS. @marekbtl przepraszam za rozwalanie Twojej relacji z pięknych gór, zrozum to tylko z zazdrości. Nie dość, że pięknie i bez tłoku to w tych stronach nigdy nie jeździłem. Oczywiście kontynuuj wątek dalej, może żółć mnie nie zaleje.

Mario, nic nie rozwaliłeś. Sporo prawdy napisałeś. Ja na razie nie wychodzę poza boisko, jeśli już to bardzo blisko. Ale kto wie czy za parę lat szeroka decha nie będzie tą moją ulubioną i czy offpiste nie będzie tym czymś co poszerzy moje horyzonty narciarskie. Ale jeszcze jestem dużym chłopcem i póki co to taka semi sportowa jazda mnie cieszy. Flex jest bez Pavulonu😉.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Czas na podsumowanie wyjazdu. Mega udany pogodowo, narciarsko i towarzysko. W sumie to codziennie wracaliśmy do hotelu już jadąc po zmroku. Wyjątkiem była środa, gdzie nieco wcześniej z planem zwiedzania Madonny przed obiado-kolacją. Hotel godny polecenia. Bardzo dobre jedzenie, wszystko w formie bufetu. Usytuowany na stoku.

Bardzo duży ośrodek i jest gdzie jeździć. Trasy od łatwych po trudne. Pucharowa część dla wymagających, reszta spora różnorodność, każdy coś znajdzie dla siebie. Folgarida/Marileva znacznie mniejszy wybór tras, większość zacieniona, betonowo z rana, później lód połączony z cukrem. Sporo tras przejazdowych do Madonny (jedyne możliwe), najgorsza to chyba 10-ka, na której już o 10.00 była rzeźnia. Wszyscy z Folgaridy i Marilevy musieli nią przejechać, a jest dość długa i momentami stroma. Powrót dużo lepszy i szybszy. W środkowej części ośrodka dużo lepszy śnieg, bo tam dosypało najwięcej naturalnego, bo u nas jak i na Pinzolo padał marznący deszcz. PX-y które miałem na beton i lód są słabe, zbyt elastyczne i słabo trzymają. Wystarczyło że troszkę puściło i już było duuużo lepiej, nie mówiąc już o środzie, gdzie mnóstwo świeżego na trasach było. Bajka. W relacjach foto jestem słaby, bo w kurtce nie da rady wozić telefonu, bo to sam goretex i bateria pada moment, zagrzebany gdzieś w kieszeni w bluzie, trzeba rękawiczki ściągnąć, dokopać się, szkoda czasu. Zawsze mieliśmy 2 krótkie przerwy na piwko, jedliśmy późno, bo dopiero koło 16.00 na Monte Spolverino, bo stamtąd mogliśmy już zjechać bezpośrednio do hotelu, a i mało ludzi było. Niedaleko hotelu przy trasie malutka knajpka w której kończyliśmy dzień małym co nieco😉. Przez te 6 dni zjechane ponad 300 km. Ja polecam chociaż raz pojechać, bo to chyba miejscówka z prawie 100% pewną pogodą. W końcu to Val di Sole.

pozdrawiam, ja na pewno tu wrócę.

IMG_3206.thumb.jpeg.ce674bb7d929f8136d8c40ad2813b815.jpeg

IMG_3192.thumb.jpeg.fedfc286ad046dad618ee25bb4c448a1.jpeg

IMG_3190.thumb.jpeg.7fa7da21cecd1786e6d829a3ef590d28.jpeg

 

  • Like 12
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

Czas na podsumowanie wyjazdu. Mega udany pogodowo, narciarsko i towarzysko. W sumie to codziennie wracaliśmy do hotelu już jadąc po zmroku. Wyjątkiem była środa, gdzie nieco wcześniej z planem zwiedzania Madonny przed obiado-kolacją. Hotel godny polecenia. Bardzo dobre jedzenie, wszystko w formie bufetu. Usytuowany na stoku.

 

cześć, 

będę w styczniu, 1szy raz w tym miejscu, prośba o info, mieszkamy w Madonnie - czy jest skibus między Cabinovia Spinale a Cabinovia Laghi, korzystałeś, często jeździ? Ile czasu z Laghi do Grual w Pinzolo?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

Czas na podsumowanie wyjazdu. Mega udany pogodowo, narciarsko i towarzysko. W sumie to codziennie wracaliśmy do hotelu już jadąc po zmroku. Wyjątkiem była środa, gdzie nieco wcześniej z planem zwiedzania Madonny przed obiado-kolacją. Hotel godny polecenia. Bardzo dobre jedzenie, wszystko w formie bufetu. Usytuowany na stoku.

Bardzo duży ośrodek i jest gdzie jeździć. Trasy od łatwych po trudne. Pucharowa część dla wymagających, reszta spora różnorodność, każdy coś znajdzie dla siebie. Folgarida/Marileva znacznie mniejszy wybór tras, większość zacieniona, betonowo z rana, później lód połączony z cukrem. Sporo tras przejazdowych do Madonny (jedyne możliwe), najgorsza to chyba 10-ka, na której już o 10.00 była rzeźnia. Wszyscy z Folgaridy i Marilevy musieli nią przejechać, a jest dość długa i momentami stroma. Powrót dużo lepszy i szybszy. W środkowej części ośrodka dużo lepszy śnieg, bo tam dosypało najwięcej naturalnego, bo u nas jak i na Pinzolo padał marznący deszcz. PX-y które miałem na beton i lód są słabe, zbyt elastyczne i słabo trzymają. Wystarczyło że troszkę puściło i już było duuużo lepiej, nie mówiąc już o środzie, gdzie mnóstwo świeżego na trasach było. Bajka. W relacjach foto jestem słaby, bo w kurtce nie da rady wozić telefonu, bo to sam goretex i bateria pada moment, zagrzebany gdzieś w kieszeni w bluzie, trzeba rękawiczki ściągnąć, dokopać się, szkoda czasu. Zawsze mieliśmy 2 krótkie przerwy na piwko, jedliśmy późno, bo dopiero koło 16.00 na Monte Spolverino, bo stamtąd mogliśmy już zjechać bezpośrednio do hotelu, a i mało ludzi było. Niedaleko hotelu przy trasie malutka knajpka w której kończyliśmy dzień małym co nieco😉. Przez te 6 dni zjechane ponad 300 km. Ja polecam chociaż raz pojechać, bo to chyba miejscówka z prawie 100% pewną pogodą. W końcu to Val di Sole.

pozdrawiam, ja na pewno tu wrócę.

IMG_3206.thumb.jpeg.ce674bb7d929f8136d8c40ad2813b815.jpeg

IMG_3192.thumb.jpeg.fedfc286ad046dad618ee25bb4c448a1.jpeg

IMG_3190.thumb.jpeg.7fa7da21cecd1786e6d829a3ef590d28.jpeg

 

Podaj też namiary na noclegownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Keler napisał:

cześć, 

będę w styczniu, 1szy raz w tym miejscu, prośba o info, mieszkamy w Madonnie - czy jest skibus między Cabinovia Spinale a Cabinovia Laghi, korzystałeś, często jeździ? Ile czasu z Laghi do Grual w Pinzolo?  

Cze

Z busów nie korzystałem, bo nie miałem potrzeby. Sam przejazd z Laghi do Pinzolo gondolką to 20 minut. Poruszaliśmy się tylko na nartach. Z gondolki na Spinale to trochę na około, ale może są busy, bo faktycznie tak szybciej będzie.

pozdrawiam

ps. Jak na nartach, to na górę na Spinale , później 73+77 do gondoli na Pradalago, kieruj się (jest kilka wariantów dojazdu) do niebieskiej 85 do końca, na Laghi i zjazd mniej więcej do połowy (trzymaj się prawej strony stoku) i gondolką na Pinzolo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marekbtl napisał:

Piję do @marionen, bo 100 lat jeździ na nartach, a nigdy tam nie był.

pozdro

Już chyba nigdy się nie przyznam gdzie nie jeździłem, bo wyjdzie, że będę musiał żyć jeszcze kolejną setkę albo i dwie. Dzięki serdeczne za relację. Święta i Nowy Rok planuję spędzić w górach, do Madonny jednak nie dotrę. Ale kiedyś z pewnością odwiedzę, tylko nie wiem ile to kiedyś będzie trwało.

Pozdrawiam.

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grimson napisał:

6 noclegów w tym miejscu, w lutym, dla 2 dorosłych i dziecko 11 lat kosztuje 9k pln wg booking. Wtf.

Cze

My kupiliśmy dużo wcześniej i na freeski, ponadto w pokoju 4-osobowym, stąd taniej wyszło. Normalnie to w sezonie jest drogo. Bo same karnety są drogie. Przed, albo poza sezonem trzeba w takie miejsca jeździć. Ja mam teraz ofertę na marzec dla 3-osób za 1070 EUR (17-23.03.2024 - 5 dni jazdy, 6 noclegów) wyżywienie HB + karnety za 3 osoby. Tylko śniadania + spanie i karnety to 800 eur. Czyli frytki.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

noclegów w tym miejscu, w lutym, dla 2 dorosłych i dziecko 11 lat kosztuje 9k pln wg booking. Wtf.

Te freeski to tylko nazwa…
Od września/października sprawdzaliśmy tam ceny,aż padło na AT i dolinę Zillertal,app wyszedł (mogło mieszkać nawet 6 osób) choć pojechaliśmy we dwóch -cena końcowa 480€ czyli po 240 na głowę a skipass za 3 paczki czyli na głowę po 550 € w zaokrągleniu plus cała reszta …. Teraz,… już w kwietniu szukałem region włoski na święta lub sylwestra,ale nie było nic dosłownie nic w tym okresie za mniej jak 1,5 klocka jurka,choć te same miejsca oferowały  na kolejny sezon czyli 24/25  po 50/80€ za noc ! Znalazłem L2A tydzień sylwestrowy za 420 jurków w samym sercu przy głównej gondoli …. Szukaj to jedyna metoda 😉 

A region włoski-Dolomitisuperski znam po grudniowych relacjach kolegów lepiej jak własną kieszeń 🤣😜🤷‍♂️

Edytowane przez Victor
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Greg napisał:

guuud prajs Mister 👍

A nie trzeba pół dnia w aucie?

Cze

Nie trzeba - dla pewności napisałem do hotelu. Tak jak pisał @Victor - to takie prawie Freeski ;) , finalnie z karnetami dostałem cenę 1580 EUR za 3 osoby za 6 noclegów i 5 dni jazdy z wyżywieniem HB. Po sezonie. Trochę dziwne, bo na stronie klikasz freeski - wyświetlają się hotele/apartamenty w których ta opcja jest możliwa i dupa. Na stronie nic, trzeba pytać przed zakupem. Ale nadal uważam że i tak to jest dobra cena zważywszy na góry i okolicę oraz pogodę. Moim zdaniem to ok 600-700 EUR trzeba liczyć za osobę dorosłą za 6dni jazdy + 7 noclegów. Teraz pobyt nas wyszedł 3000 PLN na osobę (spanie + wyżywienie + przejazd + karnety), dodatkowo na stoku puściłem jakieś 300 EUR na pierdoły typu piwo i jakaś pizza, piwo/wino w hotelu do kolacji. Ciężką artylerię mieliśmy z PL :).

pozdrawiam

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...