Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zwardoń ski czy warto?


Narty pilsko

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

Pewnie konflikt interesów. Pingwin jest jedyny w swoim rodzaju, raczej z nikim się nie brata (w Krynicy masz przykład). Ma swoją politykę. Odkąd pamiętam, to Mały Rachowiec był łącznikiem z Dużym. Jeśli się nie dogadają to będzie problem. Mały będzie walczył z Dużym (bo mu odbierze i tak małą klientelę), jeśli nie będzie parkingu na Dużym i dojazdu - to i tak nikt nie przyjedzie - bo nie będzie 2-óch karnetów kupował. Pewnie tutaj trwa batalia (ale to tylko domysły).

pozdrawiam

Do górnej stacji kolejki na duży jest normalna droga asfaltowa tylko trochę wąska. A na parking jest wystarczająco miejsca tylko szkoda by było gdyby 2 ON tak blisko by niewspułpracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Narty pilsko napisał:

Do górnej stacji kolejki na duży jest normalna droga asfaltowa tylko trochę wąska. A na parking jest wystarczająco miejsca tylko szkoda by było gdyby 2 ON tak blisko by niewspułpracowały.

Ta droga się nie nadaje do takiego ruchu. Jest wąska i stroma. Wystarczy, że sypnie trochę śniegu. Po zawodach, Ośki staną. Jedyne sensowne rozwiązanie to połączenie obu stacji. Mały Rachowiec ma spory parking, jest tez przed mostem kolejowym spory plac, swego czasu, jak były zawirowania - tam był tymczasowy. Jakieś wożenie busami na górę - jak na Czarnym Groniu - raczej nie wchodzi w grę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jusik2002 napisał:

A czego ty oczekujesz jadąc w góry? Ja byłem tam kilka dni w wakacje i byłem bardzo zadowolony. Wszystko czego człowiek oczekuje od górskiego miejsca jest. Zawsze możesz jechać do Aspen albo Ischgl to pewnie tam kury siedzą w knajpach i śmieją się z takich zakompleksionych miejscowych jak Ty 🤭

Chodzi o to, że Zwardoń był kiedyś popularną miejscówką narciarską i turystyczną, a dziś - praktycznie padają tam sklepy, pensjonaty, knajpy, itp. Oczywiście nie wszędzie musi być Zakopane, ale jednak chciałbym, aby nasze górskie miejscowości prosperowały też ekonomicznie, a nie były miejscem, z którego każdy młody musi uciec.

Piękna gór to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekbtl napisał:

Ta droga się nie nadaje do takiego ruchu. Jest wąska i stroma. Wystarczy, że sypnie trochę śniegu. Po zawodach, Ośki staną. Jedyne sensowne rozwiązanie to połączenie obu stacji. Mały Rachowiec ma spory parking, jest tez przed mostem kolejowym spory plac, swego czasu, jak były zawirowania - tam był tymczasowy. Jakieś wożenie busami na górę - jak na Czarnym Groniu - raczej nie wchodzi w grę.

pozdrawiam

Droga od Zwardonia na gogle maps nie wygląda jakoś stromo od strony Lalik już stromiej.

image.png.22cb5e18eb8aead6b605839508980271.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Droga od Zwardonia na gogle maps nie wygląda jakoś stromo od strony Lalik już stromiej.

image.png.22cb5e18eb8aead6b605839508980271.png

Cze

W zimie jest wystarczająco stromo. Jak jest śnieg. Taki ruch na tej drodze - to byłby dramat. 2 samochody nie są w stanie się minąć. A trzeba wyjechać praktycznie na samą górę. Bo od dołu Dużego Rachowca chyba nie ma dojazdu. Bo do samego Zwardonia dojazd jest dobry, jak skończą łącznik Węg. Górka-Milówka, będzie bardzo dobry.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 16:44, Narty pilsko napisał:

Dowiedziałem się że w Zwardoniu kiedyś było dużo więcej  ON.  

image.png.e39b9498ae856e23f2db8cc4a2516fa0.png

Jeszcze Karlik i Karolinka talerzykowe przy dworcu PKP. Niedaleko w Soli kolejne dwa, jeden zaprzęgowy czynny do ostatniego narciarza, oświetlony czasem jeździłem do północy. Były czasy, mieszkałem tam śnieg topniał w czerwcu.

16839055924451687025399731280163.thumb.jpg.8e6b6c45407cb8731f2b1715c90a57a1.jpg

16839056332403943056500499525433.thumb.jpg.6f7f69960fded941c984eb5e15d7dc96.jpg

16839056668117188600404760077941.thumb.jpg.dfdaa593c6127ce06102c895489faa1b.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Jeszcze Karlik i Karolinka talerzykowe przy dworcu PKP. Niedaleko w Soli kolejne dwa, jeden zaprzęgowy czynny do ostatniego narciarza, oświetlony czasem jeździłem do północy. Były czasy, mieszkałem tam śnieg topniał w czerwcu.

16839055924451687025399731280163.thumb.jpg.8e6b6c45407cb8731f2b1715c90a57a1.jpg

16839056332403943056500499525433.thumb.jpg.6f7f69960fded941c984eb5e15d7dc96.jpg

16839056668117188600404760077941.thumb.jpg.dfdaa593c6127ce06102c895489faa1b.jpg

Miałem takie Polsporty..  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych wyciągów nie przetrwała transformacji, potem przyszedł jeszcze na krótko kryzys w polskim narciarstwie i reszta stanęła. Nad jednym mroźnym Małym Rachowcem zlitował się bodajże właściciel karczmy w Istebnej pewnie z nostalgii za tam upadłym kolejnym wyciągiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Większość tych wyciągów nie przetrwała transformacji, potem przyszedł jeszcze na krótko kryzys w polskim narciarstwie i reszta stanęła. Nad jednym mroźnym Małym Rachowcem zlitował się bodajże właściciel karczmy w Istebnej pewnie z nostalgii za tam upadłym kolejnym wyciągiem. 

Chociaż lepszą górkę (również nieczynną) ma obok siebie. 
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Jeszcze Karlik i Karolinka talerzykowe przy dworcu PKP. Niedaleko w Soli kolejne dwa, jeden zaprzęgowy czynny do ostatniego narciarza, oświetlony czasem jeździłem do północy. Były czasy, mieszkałem tam śnieg topniał w czerwcu.

Sprawdziłem i Karolinka działała w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 19:28, Góral spod Skrzycznego napisał:

Większość tych wyciągów nie przetrwała transformacji, potem przyszedł jeszcze na krótko kryzys w polskim narciarstwie i reszta stanęła. Nad jednym mroźnym Małym Rachowcem zlitował się bodajże właściciel karczmy w Istebnej pewnie z nostalgii za tam upadłym kolejnym wyciągiem. 

W okolicach 93-94 roku jeździłem jeszcze na Skalance i w Soli. Na Skalance było nawet dość tłumnie. Wydaje mi się, że to nie był super łatwy stok a nie pamietam w ogóle aby mieli ratrak. To -i wszystkie te małe wyciągi- musiało paść. Taka rzeczywistość.

Zjezdzalem też z Dużego Rachowca na Skalanke... zaliczyłem wtedy pierwsze kompletne wyrwanie krawędzi i mięsa narty z moich nowych RC4 kupionych od ruskich na targu w Sosnowcu. Pod śniegiem było pięknie zaorane pole. 

Co do samego Dużego Rachowca to moim zdaniem jest to stok dla nikogo. Góra całkiem fajna stomsza a dół płaski jak stół. I chyba nie mam opcji na zmianę tego (?).

Edytowane przez mysiauek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, mysiauek napisał:

W okolicach 93-94 roku

byłem ostatnio w Zwardoniu w latach 80 i pamiętam jedynie trochę dłuższe ośle łąki no ale 2 Białkę można by zrobić.

W Winterbergu podobny układ stoków i przewyższenia max 200 m a ośrodek zajebisty jak na warunki terenowe

gallery_10_342_193655.jpg.70619d24e92dabcdb5cfd7bd821da5c5.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mysiauek napisał:

W okolicach 93-94 roku jeździłem jeszcze na Skalance i w Soli. Na Skalance było nawet dość tłumnie. Wydaje mi się, że to nie był super łatwy stok a nie pamietam w ogóle aby mieli ratrak. To -i wszystkie te małe wyciągi- musiało paść. Taka rzeczywistość.

Zjezdzalem też z Dużego Rachowca na Skalanke... zaliczyłem wtedy pierwsze kompletne wyrwanie krawędzi i mięsa narty z moich nowych RC4 kupionych od ruskich na targu w Sosnowcu. Pod śniegiem było pięknie zaorane pole. 

Co do samego Dużego Rachowca to moim zdaniem jest to stok dla nikogo. Góra całkiem fajna stomsza a dół płaski jak stół. I chyba nie mam opcji na zmianę tego (?).

Znalazłem film na you tube z składanki gzdzieś z około 10 lat. Łatwo na szklance nie było byłem na pieszo w tym roku. Zjazd z Dużego Rachowca do składanki ma jakieś 3% nachylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

 

byłem ostatnio w Zwardoniu w latach 80 i pamiętam jedynie trochę dłuższe ośle łąki no ale 2 Białkę można by zrobić.

W Winterbergu podobny układ stoków i przewyższenia max 200 m a ośrodek zajebisty jak na warunki terenowe

gallery_10_342_193655.jpg.70619d24e92dabcdb5cfd7bd821da5c5.jpg

Cześć

Bo dobrze zagospodarowany - co widać na mapie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Znalazłem film na you tube z składanki gzdzieś z około 10 lat. Łatwo na szklance nie było byłem na pieszo w tym roku. Zjazd z Dużego Rachowca do składanki ma jakieś 3% nachylenia.

Można by było połączyć szklankę z Rachowcem kolejką terenowo linową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...