Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.12.2023 o 22:48, Jeeb napisał:

czyli wyjazd i zjazd w 10 minut staje się niemożliwy

Możliwy.

Wczoraj ruch niewielki, od 9:15 do 15:00 zjechałem 30 razy z przerwą na jedzenie. Średnio 6x na godzinę.

Krzesło jeździło od 12-12,5km/h. Warunek - puste stoki i absolutny brak kolejek do krzesła. W praktyce zdarza się kilka razy w roku prze i po sezonie w środku tygodnia, dlatego tez wczoraj mnie tam pognało.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, izydar napisał:

Możliwy.

Wczoraj ruch niewielki, od 9:15 do 15:00 zjechałem 30 razy z przerwą na jedzenie. Średnio 6x na godzinę.

Krzesło jeździło od 12-12,5km/h. Warunek - puste stoki i absolutny brak kolejek do krzesła. W praktyce zdarza się kilka razy w roku prze i po sezonie w środku tygodnia, dlatego tez wczoraj mnie tam pognało.

Co wypluł Ski Tracker? Mogą być ciekawe wartości, porównywalne z Lolą ze Szklarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimson napisał:

Co wypluł Ski Tracker? Mogą być ciekawe wartości, porównywalne z Lolą ze Szklarskiej.

W dół 45km, łącznie góra dół 85km. Niemal identyczne wartości z Garmina 45,29km.
Pojedynczy zjazd ma około 1500-1600m w zależności ile kręcisz. Nawet jak jechałem od lewa do prawa to wyszło mi maks. 1600m zjazdu. Dobre warunki i mała ilość ludzi skłaniały do jazdy dłuższym skrętem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, izydar napisał:

Możliwy.

Wczoraj ruch niewielki, od 9:15 do 15:00 zjechałem 30 razy z przerwą na jedzenie. Średnio 6x na godzinę.

Krzesło jeździło od 12-12,5km/h. Warunek - puste stoki i absolutny brak kolejek do krzesła. W praktyce zdarza się kilka razy w roku prze i po sezonie w środku tygodnia, dlatego tez wczoraj mnie tam pognało.

Ciekawe ile faktycznie wynosi wjazd Luxtorpedą, na dolnej stacji podają 3,33 grimson pisał że w zeszłym roku w marcu 7 minut, spory rozrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorowe (wczoraj, wtorek 5. grudnia) Siglany

Pełna relacja i zdjęcia w linku:

Wieczorowe Siglany | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

 

Siglany%20foto%20MS%20(1).jpg


 Wczoraj (we wtorek 5. grudnia) pojechaliśmy ze szkoły na jazdę wieczorną na Siglanach. Tak, tych Siglanach, co do których jeszcze niedawno niektórzy marudzili, że <co to za stok>. Ale:
– primo – nie było innego wyjścia, bo w ten konkretny wtorek wieczorem była czynna tylko ta stacja;
– secundo – stacja jedynego wyboru okazała się na ten dzień bardzo dobrym wyborem.

 

— Dlaczego? — zapytacie!

Już tłumaczę w kilku zdaniach:
— Bo był to dla niemal wszystkich pierwszy dzień na nartach w tym sezonie po 8-9 miesiącach przerwy. Dla wielu ta przerwa była chyba zbyt długa, bo tak jakby... od nowa przyzwyczajali się do nart, do śniegu (tego dnia wyjątkowo zmrożonego) oraz pewnie co niektórzy do... ruchu. 
— Bo co prawda jak przyjechaliśmy i zapięliśmy narty (ok. 17:45) czekała na nas już mała kolejka do wyciągu, ona zresztą rosła do 18-tej (nie ma się co dziwić, wszystkie szkółki tamże przyjechały), niemniej po 18-tej zaczęła maleć, a po 19-tej zniknęła zupełnie. Zresztą ta kolejka to było maksimum 2-3 minuty. Natomiast mniej więcej od 20-tej mieliśmy niemal prywatny stok do dyspozycji. Jeździliśmy więc do twardego zamknięcia. Droga powrotna była szybka i pod szkołą zameldowaliśmy się o 21:40. Spokojnie więc można się było przygotować na dzisiejsze święto św. Mikołaja.
— Bo stok był zmrożony, szybki, bardzo szybki.

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Ciekawe ile faktycznie wynosi wjazd Luxtorpedą, na dolnej stacji podają 3,33 grimson pisał że w zeszłym roku w marcu 7 minut, spory rozrzut.

3,33 ma na papierze - nigdy tak szybko nie jechałem.

Ja miałem "cykl" 10 minut wjazd ze zjazdem, zjazdy z reguły 2 minuty. Te 7 minut jest realne, dodatkowa minuta na przejście przez bramki, założenie okularów po zejściu z krzesła itp.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izydar napisał:

3,33 ma na papierze - nigdy tak szybko nie jechałem.

Ja miałem "cykl" 10 minut wjazd ze zjazdem, zjazdy z reguły 2 minuty. Te 7 minut jest realne, dodatkowa minuta na przejście przez bramki, założenie okularów po zejściu z krzesła itp.

 

Mam najstarszy track z GPS z CG z 10.02.2018r. Wtedy czas wjazdu to około 4 min 45s.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon rozpoczęty, co prawda to tylko Siglany, ale nic w okolicy nie chciało się otworzyć, chociaż jak przejeżdżałem obok Czantorii to warun z drogi wygląda zajebiście, ale cóż, Czantoria coś ględzi o sobocie, ponoć będzie nawet jakiś marszałek... "a na uj mnie ten marszałek" (to z filmu) jak czerwona ma być zamknięta...jakieś otwarcie czy cuś? ma być darmowa kiełbasa i piwo i bilet po piątaka (dla cwaniaka po 30)...😉obraz.thumb.png.3eb237213999398a269788f3b2a527a3.png

Edytowane przez DMM
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów 

SEZON 2023/2024

W dniu 09.12.2023 r. rozpoczynamy sezon zimowy 2023/24!

Czynna będzie nasza najdłuższa, oświetlona trasa zjazdowa – niebieska nr 2, o długości ponad 1 km!

Równocześnie trwają prace nad uruchomieniem pozostałych tras, naśnieżana jest m.in. czerwona trasa nr 1, spod szczytu Soszowa.

W weekend  stacja czynna będzie w godz. 8:00 – 21:00, z przerwą na ratrakowanie, w godz. 15:30-17:00.

Na trasie panują bardzo dobre warunki śniegowe, miejscami pokrywa śnieżna przekracza 1 m grubości!

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym sezonie szusy z Soszów!

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

ZAPRASZAMY JUŻ ZA KILKA DNI!

Utworzono: 5 grudnia 2023

17-1067x800.jpg

Wszyscy gotowi  Nowa Osada już prawie prawie… 
 
Jest przepięknie  Armatki ciągle pracują, śniegu jest coraz więcej 
 
Pamiętajcie 
8 GRUDNIA | ROZPOCZYNAMY!!! | GODZ. 17:00 – JAZDA NOCNA
 
Jeśli ktoś jeszcze nie zakupił karnetu, link poniżej:
 
ZAPRASZAMY!!!  Do zobaczenia! 
01-300x300.jpg 03-300x300.jpg
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniawa Ski 6.12.2023

Ruszył dzisiaj duży wyciąg w Cieniawie wraz ze ścianką to trzeba było się wybrać, tym bardziej że do tej stacji narciarskiej mam najbliżej.

Warunki świetne, temperatura -2 st. przyjemny śnieg, ładnie wyratrakowane, śnieżyli jeszcze dzisiaj do południa. 

Karnet wieczorny 16-20 za 40zł (cennik niezmieniony od zeszłego sezonu - to na duży plus!)
Chętnych przez pierwsze dwie godziny niewielu, o 18 pojawił się jakiś klub i szkółka narciarska to zrobili trochę ruch na stoku i na wyciągu, ale dalej bez tłoku.

Dobrze mieć taki stok pod ręką!

IMG_20231206_160636467.thumb.jpg.26404f4d603d5cd6e66a95aee1b88b6e.jpg

IMG_20231206_161455492.thumb.jpg.1b3143195763cecba7c4a1c02267a7f7.jpg

IMG_20231206_184515490.thumb.jpg.b505822983311f2156a087379f22aceb.jpg

IMG_20231206_171241205.thumb.jpg.7eb74e4ee39028f45855d823adad440b.jpg

IMG_20231206_193343422_HDR.thumb.jpg.3095228efd78a4b58f536904fdf193f6.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, grimson napisał:

Mam najstarszy track z GPS z CG z 10.02.2018r. Wtedy czas wjazdu to około 4 min 45s.

Parę lat nie byłem na Czarnej, ale jak byłem, to ta Luxtorpeda zap... normalnie: 5-6 m/s.

Co się stało? Nie wiem. Może ograniczają przepustowość, jak czarna nie chodzi? A w ogóle to ostatnio to jakiś ogólnopolski zwyczaj: ZWALNIANIE WYCIĄGÓW! Zastanawiam się, czy w kontekście przeładowania tras wyciągami, czasem GOPR im nie ograniczył przepustowości. Piszę to ogólnie, nie o Czarnej, zresztą głośno myślę, a nie, że wiem.

W tym kontekście wolna kanapa na Cieńkowie jest lepsza niż szybka w Szczyrku, bo szybka w Szczyrku jeździ z... tą samą prędkością, a z racji odległości krzeseł ma wówczas... dużo mniejszą przepustowość. 

Dlatego tak chwalę te niewyprzęgane wiślańskie czwórki - bo to wyciągi niezawodne, gęsto zakrzesełkowane, a wyjazd na szybką kanapę gdzieś indziej... nic nie daje, oprócz... kolejek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Co się stało? Nie wiem. Może ograniczają przepustowość, jak czarna nie chodzi? A w ogóle to ostatnio to jakiś ogólnopolski zwyczaj: ZWALNIANIE WYCIĄGÓW! Zastanawiam się, czy w kontekście przeładowania tras wyciągami, czasem GOPR im nie ograniczył przepustowości. Piszę to ogólnie, nie o Czarnej, zresztą głośno myślę, a nie, że wiem.

Może też dlatego, że jest na razie mało ludzi i uznają, że nie ma takiej potrzeby.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...