Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Mnie skłania tylko uczestnictwo w Mistrzostwach Polski Masters na Jaworzynie Krynickiej,bo po zawodach mieliśmy duzy problem z dotarciem na dół z drugimi nartami i plecakiem po tych piekielnych dziurach i odsypach.Ale co do innych,to samo pytanie sobie zadaję...

IMG_20240216_195549.jpg

Z dedykacją dla Ciebie, Pawła...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Redster napisał:

Powiedźcie szczerze, co Was skłania do jazdy w takich warunkach? Czy to pasja/miłość do tych dwóch desek? Kupiony wcześniej karnet? Zarezerwowany nocleg? Smutek przed "straceniem sezonu"? Po prostu lubicie slush?

Dla mnie to wątpliwa przyjemność, gdy odsypy śniegu są na 1/2 metra, kolejki na 10minut, temperatura ~10*C, przetarcia na trasach z niespodziankami w postaci kamieni, które zniszczą ślizg, a jego naprawa może kosztować tyle co karnet(y) 😢 Dlatego się zastanawiam, czy jestem jakaś dziwna, że narty leżą i czekają na powrót zimy, a wszyscy wokoło jeżdżą 🤷‍♂️

Pasja,miłość- inny stan umysłu

Jeszcze tego nie doświadczyłaś… ot co 😃

 

  • Like 10
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Redster napisał:

Powiedźcie szczerze, co Was skłania do jazdy w takich warunkach? Czy to pasja/miłość do tych dwóch desek? Kupiony wcześniej karnet? Zarezerwowany nocleg? Smutek przed "straceniem sezonu"? Po prostu lubicie slush?

Dla mnie to wątpliwa przyjemność, gdy odsypy śniegu są na 1/2 metra, kolejki na 10minut, temperatura ~10*C, przetarcia na trasach z niespodziankami w postaci kamieni, które zniszczą ślizg, a jego naprawa może kosztować tyle co karnet(y) 😢 Dlatego się zastanawiam, czy jestem jakaś dziwna, że narty leżą i czekają na powrót zimy, a wszyscy wokoło jeżdżą 🤷‍♂️

Oprocz kluczowej odpowiedzi Marcina powyżej, dodam, ze my pasjonaci narciarstwa posiadamy narty dedykowane do każdych warunków... w tym kilka par szutrowek, których nie żal. Warunki miękkie są specyficzne ale idzie się w nich ujeździć inaczej niż na porannym sztruksie i betonie na nartach i w stylu parasportowym;-) choć przyznaję że byłem właśnie nad morzem i jakoś tych deszczy niespokojnych żal mi nie było, tak jak bym widział codzienny opad śniegu w tv. No ale jutro Wrocław, potem Sudety... z kamery w rokytnicy screeny... widać ograniczenia

IMG_5578.png

IMG_5577.png

Edytowane przez sstar
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marcinn napisał:

Na Czantori dziś najprawdopodobniej sezon zakończył się ….szybko, za szybko 

Musieliśmy się mijać na stoku byłem już przed otwarciem do 11. Raczej jutro nie ruszą takie info od obsługi i goprowca słyszałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mikoski napisał:

Musieliśmy się mijać na stoku byłem już przed otwarciem do 11. Raczej jutro nie ruszą takie info od obsługi i goprowca słyszałem.

Jest nadzieja na niedzielę, nie ma odwołania na stronie. Jak się zastanowić, to warunki są dalej dobre, oprócz odcinka na wypłaszczeniu, jak założyć specjalną nartę na warunki trudne, to można jeszcze nieźle pojeździć. Dzisiaj do 10, do momentu jak zaczął padać deszcz było naprawdę nieźle a pierwsze 4 zjazdy bardzo dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: był ktoś w ostatnich dniach na Pilsku? Pozamykali większość tras, ze strony wynika sprzeczność (5a figuruje jako zamknięta, a orczyk powyżej Miziowej jako otwarty, po co w takim razie :D ), cały dzień pracowałam i nie mogłam spojrzeć na kamery. Niemniej podejrzewam, że da się tam nienajgorzej pojeździć. I jak tam teraz jest z parkowaniem pod Polaną Strugi? Waham się, czy tam jutro wyskoczyć, czy na Rohacze, gdzie będzie zapewne tłum, ale warunki na pewno dobre (ale trochę nie chce mi się wstawać o 5 ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria napisał:

Małe pytanko: był ktoś w ostatnich dniach na Pilsku? Pozamykali większość tras, ze strony wynika sprzeczność (5a figuruje jako zamknięta, a orczyk powyżej Miziowej jako otwarty, po co w takim razie :D ), cały dzień pracowałam i nie mogłam spojrzeć na kamery. Niemniej podejrzewam, że da się tam nienajgorzej pojeździć. I jak tam teraz jest z parkowaniem pod Polaną Strugi? Waham się, czy tam jutro wyskoczyć, czy na Rohacze, gdzie będzie zapewne tłum, ale warunki na pewno dobre (ale trochę nie chce mi się wstawać o 5 ;) ).

Na stronie korbielów.net jest napisane że powyżej Miziowej 30 do 90cm śniegu i zjazd możliwy do Szczawin. Parkingi są darmowe i nie ma żadnych problemów. Jak sprawdzałem kamery to powyżej Miziowej wyglądało to nieźle tylko przy Szczawinach wychodziło brązowe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ostatni dzionek na Czantorii a warunki z rana rewelacja. To wpis ze wczoraj się zapodzial. Dziś już zamykają. Warunki dalej miodzio, zmrozilo lekko w nocy, gòra twarda, srodka nie ma 😜, dōł leciutko zmrozony

Edytowane przez DMM
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maria napisał:

Małe pytanko: był ktoś w ostatnich dniach na Pilsku? Pozamykali większość tras, ze strony wynika sprzeczność (5a figuruje jako zamknięta, a orczyk powyżej Miziowej jako otwarty, po co w takim razie :D ), cały dzień pracowałam i nie mogłam spojrzeć na kamery. Niemniej podejrzewam, że da się tam nienajgorzej pojeździć. I jak tam teraz jest z parkowaniem pod Polaną Strugi? Waham się, czy tam jutro wyskoczyć, czy na Rohacze, gdzie będzie zapewne tłum, ale warunki na pewno dobre (ale trochę nie chce mi się wstawać o 5 ;) ).

Info z FB z dzisiaj rano

zdjęcia z kamer z teraz:

 

Screenshot_2024-02-18-12-31-24-151_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2024-02-18-12-36-25-267_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-18-12-37-16-186_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-18-12-37-32-016_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-18-12-37-46-398_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-18-12-37-59-579_com.android.chrome.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawelb91 napisał:

Tragicznie słaba ta zima, chyba nie pamiętam tak słabej. Nadzieje rozpaliła na początku grudnia a potem totalna kaszana. Chwilę jeszcze w styczniu była nadzieja. 

Odwilż w grudniu (II połowa + odwilż cały luty). W lutym suma opadów śniegu = 0 cm. W górach, aby nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...