Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sklep z profesjonalnym doborem buta Bielsko-Biała


Farmaceuta

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Farmaceuta napisał:

Cześć, 

przymierzam się do wymiany butów narciarskich, ponieważ moje są zbyt miękkie i nieco za duże, czy ktoś może polecić dobry sklep z bootfittingiem w Bielsku opcjonalnie Katowice/Kraków?

Pozdrawiam

absolutnie oglądnij sobie wykład na YT Tomasza Kurdziela ze Snow Expo w Krakowie. Tam podaje też sklepy, które poleca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krakus81 napisał:

absolutnie oglądnij sobie wykład na YT Tomasza Kurdziela ze Snow Expo w Krakowie. Tam podaje też sklepy, które poleca. 

Ja kupowałem buty w FanSporcie w Gliwicach. Szef bardzo dobrze dobiera buty, pracuje też tam Pani Ala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Byłeś tam kiedyś że polecasz?

U Szafrańskiego około 4 lat w tył, ale coś standardowego wykonywałem, z czym każdy powinien się dobrze uporać. Bardziej z uwagi na miasto i nazwisko.  W Wind Sporcie nie byłem, ale miejsce znane na mapie.

Najbardziej mogę polecić z tych co byłem Ski Fanatic Warszawa, dwóch Michałów, najlepsi w Polsce. 

Na Kronplatzu jakby ktoś potrzebował, a akurat się w te okolice wybierał, mam namiar na szanowanego w branży fachowca.

Natomiast dla skutecznego bootfitingu potrzebna samoświadomość, bo dość szybko można wyeliminować potencjalnie słabego bootfitera.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gabrik napisał:

U Szafrańskiego około 4 lat w tył, ale coś standardowego wykonywałem, z czym każdy powinien się dobrze uporać. Bardziej z uwagi na miasto i nazwisko.  W Wind Sporcie nie byłem, ale miejsce znane na mapie.

Najbardziej mogę polecić z tych co byłem Ski Fanatic Warszawa, dwóch Michałów, najlepsi w Polsce. 

Na Kronplatzu jakby ktoś potrzebował, a akurat się w te okolice wybierał, mam namiar na szanowanego w branży fachowca.

Natomiast dla skutecznego bootfitingu potrzebna samoświadomość, bo dość szybko można wyeliminować potencjalnie słabego bootfitera.

To znaczy że u którego byłeś i polecasz bo zrobił dobrą robote?.. no bo wiesz - jeździsz na nartach chwilę i polecasz tylu fachowców jakbyś buty zmieniał co roku.. Polecaj proszę to co znasz OSOBIŚCIE - to ważne dla tych którzy szukają - reklamy znają wszyscy i potrafią też korzystać z google.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexi napisał:

To znaczy że u którego byłeś i polecasz bo zrobił dobrą robote?.. no bo wiesz - jeździsz na nartach chwilę i polecasz tylu fachowców jakbyś buty zmieniał co roku.. Polecaj proszę to co znasz OSOBIŚCIE - to ważne dla tych którzy szukają - reklamy znają wszyscy i potrafią też korzystać z google.

Lexi, autentycznie nie rozumiem powodów, aczkolwiek rozumiem co Cię "uwiera". Wyraźnie napisałem w poście gdzie byłem osobiście, a gdzie nie byłem np. w Wind Sport Kraków, ale jest to uznany punkt i każdy kto się interesuje tym zagadnieniem, to wie. Kolega otwierający wątek zapewne w temat się nie wgryzał i dlatego zapytał. Jeśli chciałbyś bardzo dobrą np. wokalistkę z mazowieckiego, także polecę Ci taką, że wstydu nie będzie. Naprawdę uważasz, że trzeba 50 lat jeździć na nartach, aby zorientować się gdzie pracuje uznany bootfitter? A jak zareagujesz jak napiszę Ci, że posiadam w domu własnoręcznie wykonane urządzenie do pomiaru odchyłu środka kolana od osi buta, służące do ustalenia ewentualnej korekty w cantingu butów? Uznasz, że jestem znachorem lub czarownicą i trzeba mnie zesłać do kolonii karnej lub spalić na stosie? W ludziach rodzą się pasje i zwyczajnie je rozwijamy, tylko tyle. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gabrik napisał:

Lexi, autentycznie nie rozumiem powodów, aczkolwiek rozumiem co Cię "uwiera". Wyraźnie napisałem w poście gdzie byłem osobiście, a gdzie nie byłem np. w Wind Sport Kraków, ale jest to uznany punkt i każdy kto się interesuje tym zagadnieniem, to wie. Kolega otwierający wątek zapewne w temat się nie wgryzał i dlatego zapytał. Jeśli chciałbyś bardzo dobrą np. wokalistkę z mazowieckiego, także polecę Ci taką, że wstydu nie będzie. Naprawdę uważasz, że trzeba 50 lat jeździć na nartach, aby zorientować się gdzie pracuje uznany bootfitter? A jak zareagujesz jak napiszę Ci, że posiadam w domu własnoręcznie wykonane urządzenie do pomiaru odchyłu środka kolana od osi buta, służące do ustalenia ewentualnej korekty w cantingu butów? Uznasz, że jestem znachorem lub czarownicą i trzeba mnie zesłać do kolonii karnej lub spalić na stosie? W ludziach rodzą się pasje i zwyczajnie je rozwijamy, tylko tyle. 

Taki przyrząd to bzdura tylko toposkan pokaże jakie jest odchylenie osi nogi , osobiście miałem 8 stopni na zewnątrz i nigdy nie grzebałem w ustawieniu cholewek buta bo nie było takiej potrzeby w jeździe nie przeszkadzało. Po planowym przecięciu piszczela i poskręcaniu (osteotomia)tak jak ma być buty te same bez żadnych zmian , dwie pary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gabrik napisał:

Lexi, autentycznie nie rozumiem powodów, aczkolwiek rozumiem co Cię "uwiera".

Człowieku, nic mnie nie uwiera i nic do Ciebie nie mam i pewnie nie bede miał z Tobą wiele wspólnego.. masz jakąś manie prześladowczą?

Byłem w obu tych miejscach i o ile WindSport mogę polecić o tyle Sklep p.Szafrańskiego już nie. Ja rozumie że JC nakręcił filmik reklamowe i że Marcin Szafrański jest specem i że jeśli akurat będzie w sklepie i jeszcze będzie mu się chciało to komuś pomoże - ale tutaj jest zbyt dużo jeśli... z moimi butami w tym miejscu zrobiono tyle co robią w każdym Intersporcie a człowiek który to robił na 100% nie był specem w tej materii. W efekcie powtórnie pojechałem w inne miejsce gdzie Fachowiec dopasował mi buty.

Zadałem pytanie żeby sie dowiedzieć czy masz faktycznie jakieś doświadczenie z w/w miejscem  (dobre lub złe) - proste.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sugeruję samodzielne zagłębienie się w temat,bo dla sporej części z nas niuanse bootfittingu to przerost formy nad treścią,jak dyskusje o wyższości kąta 86 nad 87 i flexu 170 nad 150.Proponuję próbę,ale  na stoku, paru pozyczonych modeli,by określić najbliższy oczekiwaniom.Potem próba włożenia najlepszego w stanie gorącym,da się to zrobić nawet dojeżdżając autem na stok,i stopniowe dopinanie klamer po każdym przejeździe.I może się okazać,że to wystarczy,spotkalem takich,którzy zmieniali bootfitterów,nie zmieniając nawyku wożenia butów w boxie i zakładania lodowatych.Jak nie pomoże-wtedy dopiero można zdefiniować problem,często łatwy do samodzielnego rozwiązania,jak punktowy ucisk,najczęsciej spotykany problem.Jest tyle różnych narzędzi i materiałów w sklepach DiY,komplet w cenie jednej wizyty u bootfittera,,że sami możecie zrobić wiele,sprawdzając  wielokrotnie efekt na stoku.Oczywiście jest pewna grupa,która bez bootfittera się nie obędzie,ale naprawdę nie tak liczna...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Człowieku, nic mnie nie uwiera i nic do Ciebie nie mam i pewnie nie bede miał z Tobą wiele wspólnego.. masz jakąś manie prześladowczą?

Byłem w obu tych miejscach i o ile WindSport mogę polecić o tyle Sklep p.Szafrańskiego już nie. Ja rozumie że JC nakręcił filmik reklamowe i że Marcin Szafrański jest specem i że jeśli akurat będzie w sklepie i jeszcze będzie mu się chciało to komuś pomoże - ale tutaj jest zbyt dużo jeśli... z moimi butami w tym miejscu zrobiono tyle co robią w każdym Intersporcie a człowiek który to robił na 100% nie był specem w tej materii. W efekcie powtórnie pojechałem w inne miejsce gdzie Fachowiec dopasował mi buty.

Zadałem pytanie żeby sie dowiedzieć czy masz faktycznie jakieś doświadczenie z w/w miejscem  (dobre lub złe) - proste.

przecież napisał, że miał dobre doświadczenie z czymś prostym, a u ciebie jak piszesz poszło do poprawki, więc tak jakby 1:1 i tyle w temacie Szafrańskiego; to ogólny problem, gdy usługę nie wykonuje twarz firmy, a szeregowy pracownik, który może być mniej lub bardziej doświadczony, utalentowany itd itp; ja jedne dobierałem sobie sam, w jakimś martes czy coś, za duże ale komfortowe na początek; drugie w https://goldsport.pl ale to Łódź, dobrze doradzili, mogę jeździć w odpiętych klamrach dolnych, trzymają po dziś dzień; w końcu skiturowe kupiłem w necie, pasowały, ciepłe i miękkie na wyjściu, a jak zmarzną w górach to dobre do zjazdu, komfortowe; to tak z własnych doświadczeń, opinia lski jak najbardziej trafna wg mnie, czyli wkładamy ciepłe, stopniowo dopinamy klamry...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mikoski napisał:

Taki przyrząd to bzdura tylko toposkan pokaże jakie jest odchylenie osi nogi , osobiście miałem 8 stopni na zewnątrz i nigdy nie grzebałem w ustawieniu cholewek buta bo nie było takiej potrzeby w jeździe nie przeszkadzało. Po planowym przecięciu piszczela i poskręcaniu (osteotomia)tak jak ma być buty te same bez żadnych zmian , dwie pary. 

Damian, zdążyłem poznać Twoje podejście do kilku spraw (nie tylko narciarskich) i szanuję je, bo wychowałem się w środowisku, gdzie zasady, to istotna rzecz i odwrotnie, niż obecnie w dobie internetu, za swoje słowa lub czyny zwyczajnie i po męsku odpowiadało się osobiście.

Nie będę wojował w tym przypadku, bo nie ma o co. Możemy uznać, iż wyimaginowałem sobie problem i to kwestia placebo, ale grunt, że pacjent, czyli ja czuję się z tym lepiej ;). 

Co do Twoich 8 stopni, baaardzo dużo i zaintrygowany jestem jak, to wygląda, bo biomechanicznie bardzo interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, gabrik napisał:

Damian, zdążyłem poznać Twoje podejście do kilku spraw (nie tylko narciarskich) i szanuję je, bo wychowałem się w środowisku, gdzie zasady, to istotna rzecz i odwrotnie, niż obecnie w dobie internetu, za swoje słowa lub czyny zwyczajnie i po męsku odpowiadało się osobiście.

Nie będę wojował w tym przypadku, bo nie ma o co. Możemy uznać, iż wyimaginowałem sobie problem i to kwestia placebo, ale grunt, że pacjent, czyli ja czuję się z tym lepiej ;). 

Co do Twoich 8 stopni, baaardzo dużo i zaintrygowany jestem jak, to wygląda, bo biomechanicznie bardzo interesujące.

Moje 8 stopni jest w dokumentacji medycznej i tak jak pisałem ani przed ani po operacji nic nie zmieniałem w butach. Nie odczuwam żadnej różnicy a jestem już po dziesięciu dniach na nartach po prostowaniu kulasa. Jeśli w Twoim przypadku działa ustawienie cantingu nic mi do tego, placebo czy nie 😜  ważne że działa.Na wiosnę prawdopodobnie drugie kolano i w grudniu normalnie kolejny sezon w tych samych butach.

IMG20240114151434~2.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mikoski napisał:

Moje 8 stopni jest w dokumentacji medycznej i tak jak pisałem ani przed ani po operacji nic nie zmieniałem w butach. Nie odczuwam żadnej różnicy a jestem już po dziesięciu dniach na nartach po prostowaniu kulasa. Jeśli w Twoim przypadku działa ustawienie cantingu nic mi do tego, placebo czy nie 😜  ważne że działa.Na wiosnę prawdopodobnie drugie kolano i w grudniu normalnie kolejny sezon w tych samych butach.

IMG20240114151434~2.jpg

To co widać, to na stałe czy będą usuwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gabrik napisał:

To co widać, to na stałe czy będą usuwać?

Ortopeda powiedział że to mój wybór jeśli nie przeszkadza nie daje dyskomfortu to może zostać. Tak jak pisałem wyżej w jeździe na nartach nie odczuwam różnicy a mam to ustrojstwo 9 miesięcy i bootfitter nigdy nie był potrzebny.

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mikoski napisał:

Moje 8 stopni jest w dokumentacji medycznej i tak jak pisałem ani przed ani po operacji nic nie zmieniałem w butach. Nie odczuwam żadnej różnicy a jestem już po dziesięciu dniach na nartach po prostowaniu kulasa. Jeśli w Twoim przypadku działa ustawienie cantingu nic mi do tego, placebo czy nie 😜  ważne że działa.Na wiosnę prawdopodobnie drugie kolano i w grudniu normalnie kolejny sezon w tych samych butach.

IMG20240114151434~2.jpg

Kiedyś sobie przewierciłem palec wiertarką.. prawie natychmiast sie "kapłem"..... ale żeby se tyle nawkręcać i nie załapać to przesada - a niby budowlaniec..

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

 Sugeruję samodzielne zagłębienie się w temat,bo dla sporej części z nas niuanse bootfittingu to przerost formy nad treścią,jak dyskusje o wyższości kąta 86 nad 87 i flexu 170 nad 150.Proponuję próbę,ale  na stoku, paru pozyczonych modeli,by określić najbliższy oczekiwaniom.Potem próba włożenia najlepszego w stanie gorącym,da się to zrobić nawet dojeżdżając autem na stok,i stopniowe dopinanie klamer po każdym przejeździe.I może się okazać,że to wystarczy,spotkalem takich,którzy zmieniali bootfitterów,nie zmieniając nawyku wożenia butów w boxie i zakładania lodowatych.Jak nie pomoże-wtedy dopiero można zdefiniować problem,często łatwy do samodzielnego rozwiązania,jak punktowy ucisk,najczęsciej spotykany problem.Jest tyle różnych narzędzi i materiałów w sklepach DiY,komplet w cenie jednej wizyty u bootfittera,,że sami możecie zrobić wiele,sprawdzając  wielokrotnie efekt na stoku.Oczywiście jest pewna grupa,która bez bootfittera się nie obędzie,ale naprawdę nie tak liczna...

Niestety, już dawno zanikła tzw wyobraźnia techniczna. Teraz już tylko wąska specjalizacja.

Lewy but "odbarczalem" przy pomocy kawałka grubej wykładziny i dopasowanego klocka/patyka(?). Skutecznie, ale kilka cm dalej już by się tak nie dało.... Poza tym czas potrzebny na właściwe dopasowanie długości klocka można wykorzystać przyjemniej..... 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krakus81 napisał:

Czy ktoś zna tych bootfiterów ?  http://bootfittingcenter.com/ 

Trafiłem na nich przez akcje pod Jaworzyną w Krynicy, byli na stronie Jaworzyny i prowadzili tam akcję na początku stycznia. 

Tak - znam i polecam; człowiek nazywa się Aleksander Szot, pracował m.in. w Atomicu, Windsporcie w Krakowie i generalnie zna każdy but na rynku i dzięki temu może pomóc w dobrać buty, a także często kupić buty (tak było w moim przypadku) ze zniżkami, których by człowiek nie otrzymał sam i dopasować je indywidualnie do stóp i potrzeb danej osoby.

Jako, że serwis jest mobilny, bo Aleksander ma taką ciężarówkę, która jest mobilnym warsztatem (vide zdjęcie poniżej z jego FB), to z tego co wiem, obecnie jest tak, że raz w tygodniu urzęduje w Krakowie (ja z tej okazji skorzystałem), większość czasu dostępny jest w Bielsku-Białej (bo jak rozumiem tam mieszka), a w trakcie zawodów MPP (Młodzieżowy Puchar Polski) jest dostępny pod stokiem w różnych miejscach Polski; z tego co rozumiem jest w zakresie doboru butów jakimś tam partnerem PZNu: https://www.instagram.com/reel/C01j77BIk8l/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Do Aleksandra trzeba dzwonić i się umawiać - na stronie www są namiary; wizyty są zasadniczo dwie - podczas pierwszej jest robiony wywiad; jest robiony pomiar stóp; określane i planowane co zrobić i jak to dobrze zrobić; w moim przypadku od razu robiliśmy podczas tego spotkania wkładki Sidasa; wtedy też uzgodniliśmy jaki but będzie kupiony i będzie fitowany (ja polegałem na doborze Aleksandra od fazy zakupu i doboru buta, są tacy, którzy trafiają do niego już z kupionym butem, który chcą dopasować - wtedy zapewne cały proces fitowania przebiega trochę inaczej i być może kończy się tylko na jednej wizycie); w moim przypadku postanowiliśmy, że będziemy działać z butem Nordici, model ProMachine 130, Aleksander uznał za model, który będzie najlepszy. Taki but dla mnie zamówił, kupił i gdy spotkaliśmy się drugi raz, to ten but na mnie niejako czekał i był dopasowywane pode mnie już indywidualnie. But, z aktualnej kolekcji kupiony był ze sporą zniżką, której ja zapewne w tym sklepie gdzie był kupowany, bym nie otrzymał (wiem, bo kupowałem parę rzeczy w tym sklepie) - więc to był ten bonus; do buta wsadzono przygotowane wcześniej wkładki, wygrzano botka, zmieniono podeszwy grip-walk na alpejskie i ostatecznie udało się osiągnąć efekt doboru buta bez jakiegoś wygrzewania skorupy i jakiegoś odbarczania lub tego typu manewrów. 

Nie mam wątpliwości, że Aleksander na robocie się zna, z niejednego piec chleb jadł, pomimo tego, że to młody chłopak. Chyba niezłą rekomendacją jest fakt, że dzisiaj przyjeżdżają do niego korowody zawodników z klubów narciarskich, które od lat w przeszłości korzystały z innych fiterów, w tym fiterów austriackich i trenerzy tychże klubów najwyraźniej przekonali się do jego kompetencji i fachowości. 

Ja z jego usług skorzystałem i jestem bardzo zadowolony; dobre w tym wszystkim jest także to, że wiem, że jeżeli będę miał pytania, problemy lub potrzeby związane z tymże butem, to mam w miarę blisko tego człowieka, do którego zawsze mogę zadzwonić lub podjechać; poprzednie buty dobierałem indywidualnie w Strolzu w Austrii w Lech i jak kiedyś rozwaliłem - przez własną głupotę - klamrę, to bez wysyłania buta do Austrii się nie obyło, a tu w razie czego pomoc mam na miejscu...

A tu jeszcze zdjęcie ciężarówki Aleksandra z jego strony na FB:

image.png.4e101dc1a4899bfdbdd893a4a3e58a38.png 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Można polecić miejsce + człowieka. Samo miejsce to nie wszystko, bo ludzie są ważniejsi. A z @lski@interia.pl się zgadzam, nie zawsze bootfiter/ka jest potrzebny, czasami wystarczy zdrowy rozsądek, szczególnie jak się chce kupić buty do jazdy a nie ten model czy też koniecznie ładne. @Cosworth240 dzięki, ciekawa informacja, z Krk jestem - to może kiedyś się przyda.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lexi napisał:

Buty muszą pasować do torebki..

Jako, że przez chyba 14 lat jeździłem w bodaj najbrzydszych butach na rynku, bo Strolze wyglądały zawsze raczej jak zrobione trochę przez kogoś w garażu (zresztą nie wykluczam, że tak było), to mogę tej inicjatywie dopasowania do torebki, tylko przyklasnąć 😉 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...