Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie napisano cokolwiek o asfaltowych ścieżkach? Asfalt w górach to głupota z innego powodu- wytrzymuje max 3, 4 zimy..... wiec to wyrzucanie pieniędzy.....

była o tym mowa w zakodowanej części artykułu I w papierowym wydaniu. A tutaj dzisiejsze rozwinięcie tematu.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18548285,gorce-sciezki-i-szeroka-droga-do-ktorej-nikt-sie-nie-przyznaje.html#BoxLokKrakLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była o tym mowa w zakodowanej części artykułu I w papierowym wydaniu. A tutaj dzisiejsze rozwinięcie tematu.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18548285,gorce-sciezki-i-szeroka-droga-do-ktorej-nikt-sie-nie-przyznaje.html#BoxLokKrakLink

Ludzie. Co jak co ale kur....a sciezki asfaltowe w górach ??! Wszystko ma swoje granice. Po kiego ten asfalt ????? A moze szlaki gorskie tez nim pokryjemy ?? Ludzie wystarczy to troszke utwardzic aby sie utrzymalo ale ku....a asfalt ?? Ktory normalmy czlowiek co zwiedza gory chodzi po asfalcie ????? Gdybym byl ekologiem to akurat na drodze asfaltowania chetnie bym protestowal i polozyl sie na drodze !!!! Gdzie jest ta p........a pracownia dla wszystkich istot ???! Pewnie ktos dobrze posmarowal.........

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pewnie u mnie z czytaniem.... sprawdziłem w obu artykułach i jedyne co znalazłem o asfalcie to:

>>Część zostanie poprowadzona po istniejących drogach asfaltowych i żwirowych, część (blisko 40 km) trzeba będzie poszerzyć i utwardzić.

Poprowadzenie scieżek po istniejących po istniejących drogach to chyba oczywista oczywistość..... podobnie jak poszerzenie singli przeznaczonych do wiekszego ruchu turystycznego.... Nie sądzę by chodziło o asfalt gdyż jak pisałem asfaltowanie dróg w wysokich górach to kiepski pomysł z technicznego punktu widzenia w dodatku bardzo kosztowny -ilość i jakość odwodnień musi być nieporównanie wieksza niż na drodze tłuczniowej (pomijając już oczywistą bzdurę dla krajobrazu).

Wie ktoś jak to jest tam naprawdę?- bo ton artykułów jest mocno 'nawiedzony'......

pozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ministerstwo Środowiska chce zmienić przepisy dotyczące budowy tras narciarskich. Przeciwni temu są jednak ekolodzy - pisze "Puls Biznesu".

Przeciwna jest także WWF.

Jak dla mnie mimo wszystko to tłumaczenie jest zabawne

–*Chęć budowania nowych stoków mija się również z celem dlatego, że Polska nie posiada odpowiedniego klimatu, który pozwoliłby na rozrost infrastruktury narciarskiej, ponieważ polskie góry są zbyt niskie, a klimat wciąż będzie się ocieplał, co nie pozwoli na sztuczne zaśnieżanie stoków – przekonują członkowie WWF.

http://portalkomunalny.pl/wwf-ostrzega-plany-rzadu-moga-doprowadzic-do-zniszczenia-parkow-krajobrazowych-322567/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nową inwestycje w Białce doskonale widać także z lotu ptaka poprzez google.pl/maps. Widać że tylko kilkadziesiąt metrów brakują do połączenia z Rusin-skim w Bukowinie Tatrzańskiej ale to melodia przyszłości, mnie tylko niepokoi brak łącznika za Kaniówką. Byłby wstyd aby nie powstał nawet prosty talerzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową inwestycje w Białce doskonale widać także z lotu ptaka poprzez google.pl/maps. Widać że tylko kilkadziesiąt metrów brakują do połączenia z Rusin-skim w Bukowinie Tatrzańskiej ale to melodia przyszłości, mnie tylko niepokoi brak łącznika za Kaniówką. Byłby wstyd aby nie powstał nawet prosty talerzyk.

z przykrością stwierdzam , że w 99 procentach tego łącznika w tym roku nie będzie .Pracy przy łączniku około 2 tygodni , ale papierkowej roboty i biurokracji ma dwa lata . Chora polska rzeczywistość .Wiem to gdyż pytałem dziś właściciela wyciągu KANIÓWKA .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przykrością stwierdzam , że w 99 procentach tego łącznika w tym roku nie będzie .Pracy przy łączniku około 2 tygodni , ale papierkowej roboty i biurokracji ma dwa lata . Chora polska rzeczywistość .Wiem to gdyż pytałem dziś właściciela wyciągu KANIÓWKA .

Z tą sławetną biurokracją to jest tez tak, że "inwestorzy" często chcą zaoszczędzić na prawnikach i sami składają wnioski o wszczęcie postępowań, wydanie koncesji, pozwoleń itp. efekt zazwyczaj jest taki, że mają błędy formalne, braki w dokumentacji itd, skutkiem czego sami znacząco wpływają na przedłużanie postępowań, ale do winy oczywiście sie nie poczuwają, a oszczędności są typowo w polskim stylu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawo powinno być na tyle proste i jasne, aby każdy mógł sam sobie takie papiery złożyć.

A obecnie jest tak, że aby odebrać 1000 zł becikowego trzeba wynająć prawnika. (Potrzeba przynieść z 15 papierków, i wypełnić 3 formularze, oczywiście pani je przyjmująca nie udziela informacji jak je wypełnić).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawo powinno być na tyle proste i jasne, aby każdy mógł sam sobie takie papiery złożyć.

A obecnie jest tak, że aby odebrać 1000 zł becikowego trzeba wynająć prawnika. (Potrzeba przynieść z 15 papierków, i wypełnić 3 formularze, oczywiście pani je przyjmująca nie udziela informacji jak je wypełnić).

No to skoro wszyscy mają świadomośc zawiłości przepisów to tym bardziej taki "inwestor" powinien korzystać z fachowej pomocy co by znacznie skróciło postepowanie, a nie później narzekać w gazetach i na forach jaka to straszna biurokracja skoro połowa zmarnowanego czasu to jego wina, bo nawet jeżeli ma jak "chłop krowie na rowie" wytłumaczone co ma zrobić to i tak zrobi źle bo nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sławetną biurokracją to jest tez tak, że "inwestorzy" często chcą zaoszczędzić na prawnikach i sami składają wnioski o wszczęcie postępowań, wydanie koncesji, pozwoleń itp. efekt zazwyczaj jest taki, że mają błędy formalne, braki w dokumentacji itd, skutkiem czego sami znacząco wpływają na przedłużanie postępowań, ale do winy oczywiście sie nie poczuwają, a oszczędności są typowo w polskim stylu...

Akurat w tym przypadku tak nie jest. Białka Tatrzańska ma obsługę prawną. Zresztą zobacz ile inwestycji leci tam na pieniądzach z UE - to też nie jest przypadek. Ktoś te wnioski składa, pilotuje, rozlicza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...