Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty piszesz jakim złodzieją ?? czy wybudowanie czegoś na swojej posesji nawet nielegalnie to jet kradzież ?? coś masz zpaczone podejście do ludzi którzy tą miejscowość zamieszkują, najzwyczaniej ich obrażasz a podejżewam że jakbyśmy szli twoim tokiem myślenia to można przyjąć że w twojej miejscowości jest wiecej złodzieji

pozdrawiam

Podpis Shugera jest trochę nie na miejscu. W Rzykach mamy do czynienia z modernizacją i niewielką rozbudową istniejącego ośrodka. Fakt jest taki, że sprzęt jaki tam postawiono jest dość nie adekwatny do górki na której stoi.

Własność działki nie jest jednak prawem absolutnym. Dlaczego podoba nam się w Alpach, bo tam nie można na swojej działce postawić czego się chce. Wszystko jest szczegółowo uregulowane łącznie z kolorem dachu i elewacji. Obok miejsca gdzie mieszkam jest uliczka na której każdy dom jest w innym stylu. W całości wygląda to dosyć paskudnie.

Generalnie podobnie jak kolega Shuger jestem za modernizowaniem tego co już jest. Uważam też, że jeszcze kilka górek można poświęcić na ośrodki narciarskie. Dwie doliny to moim zdaniem świetny przykład ośrodka, który zagospodarowano bez olbrzymich wycinek lasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kowalczuk! To jest wątek o nowych inwestycjach w polskich górach. Jak masz coś na ten temat Dzikowca lub innej inwestycji, to bardzo chętnie przeczytamy. Chyba nikogo już nie interesują Twoje dosyć ekstremalne poglądy polityczne. Jak Ci się rzeczywistość nie podoba, to są sposoby na jej zmianę. Jest w Polsce partia opozycyjna, która werbalnie podziela wiele z Twoich apokaliptycznych tez. Niewiele osiągniesz wystukując swoje frustracje w klawiaturę.

Kolego Honza, gdybyś sam nie prowokował w tą stronę dyskusji, nie byłoby jej tutaj i nie "krzyczał byś teraz łapać złodzieja samym nim będąc". Ja jestem bezpartyjny i formułuję swoje własne spostrzeżenia i wnioski. Z "klucza partyjnego" to Ty tu chyba występujesz. Wygląda na to, że Cię tu posadzili, żebyś torpedował każdą nowo pojawiającą się myśl na temat inwestycji na rzecz turystyki w górach, a przy okazji głosił hasła jaka to moja partia kochana, mondra i wspaniała.

Pragnę przypomnieć, że w demokracji, o której Ty raczej z tego jak widać pojęcia nie masz, każdy obywatel tzw. społeczeństwa obywatelskiego ma pełne prawo do uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym swojego kraju. Twoje nawoływania stania z daleka od polityki nawiązują raczej do dawnych PRL-owskich przekonań, gdzie uczestnictwo w niej rezerwowała sobie tzw. "jedynie ideologicznie słuszna partia polityczna" PZPR. Niemniej jednak dzięki za Twoje sugestie odnośnie partii, której poglądy są bardziej zbieżne z moimi. Chodzi Ci o PiS jak się domyślam, nieprawdaż. Postaram się zapoznać z ich programem i być może skorzystać. Może to i nie głupi pomysł skoro sam tak twierdzisz. Czy wiesz gdzie można znaleźć program PiS-u oraz dla porównania PO?

Na razie się wyłączam bo bardzo mnie interesują Twoje na temat poprawy polityki inwestycyjnej w górach sugestie.

Edytowane przez kowalczuk
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kowalczuk,Ontario leży w Polsce? :confused:

Skąd możesz znać polskie realia?Z TVP?Z TVN?Radyja? :eek: A może masz Paszport Polsatu? :P

Wybacz,ale tylko człowiek mieszkający na co dzień w Polsce i tu pracujący może coś sensownego o realiach powiedzieć! :cool:

Przez ostatnich 10 lat wiele zim tudzież innych miesięcy spędziłem w Polsce i w Alpach.

Ponadto dzisiaj mamy przecież do dyspozycji globalny Internet. Dla tego kto wie jak z niego korzystać, kontakt nie tylko z Polską ale i z całym światem jest większy, niż dla kogoś kto ogląda jedynie miejscową telewizję i czyta lokalną prasę. Ten drugi mianowicie widzi ciągle przez jeden "jedynie słuszny ideologicznie pryzmat" jedną tylko stronę medalu.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dzisiaj mamy przecież do dyspozycji globalny Internet.

No właśnie panie kowalczuk, ekolodzy również go mają, dlatego dzisiaj lepiej siedzieć cicho i nie chwalić się tym, że dostało się pozwolenie na wycięcie 5 drzew, bądź wyrównanie łąki. Jeszcze zjedzie się banda brodatych rumcajsów i znajdą na wyciętych drzewach jakieś gniazda, a to krótka droga do kłopotów. Niestety takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz jakim złodzieją ?? czy wybudowanie czegoś na swojej posesji nawet nielegalnie to jet kradzież ?? coś masz zpaczone podejście do ludzi którzy tą miejscowość zamieszkują, najzwyczaniej ich obrażasz a podejżewam że jakbyśmy szli twoim tokiem myślenia to można przyjąć że w twojej miejscowości jest wiecej złodzieji

pozdrawiam

Oczywiście że ZŁODZIEJOM! Niestety przykro czytać takie posty jak twój nurek, bo swiadczy to o tym, że społeczeństwo jest coraz bardzie ogłupiane głównie przez media i przez partię, która chce wmówić, że dla społeczeństwa polityka nie jest ważna.

Już uzasadniam kwestię określenia inwestorów z Rzyk mianem Złodzieji. Otóż analizując informacje pojawiające się w mediach - głównie nagłaśniane przez organizacje eko/łżeeko - logiczne stwierdzenie iż inwestorzy z Rzyk dokonali oszustwa finansowego jest jak najbardziej zasadne. Brak kilku konkretnych dokumentów/analiz związanych z podjęciem budowy jest wprost obejściem prawa, a co za tym idzie - brak np. analiz oddziaływania na środowisko powoduje zgodnie z obowiązującym prawem brak poniesienia kosztów przez inwestorów związanych z odbudową środowiska leśnego bądź też rekultywacją przyrodniczą terenów w ramach tzw. "zadośćuczynienia" za straty przyrodnicze przy inwestycji.

Kolejnym aspektem jest kwestia poniesienia opłat przez inwestora za wylesienie terenu. Otóż zgodnie z doniesieniem organizacji eko/łżeeko-logicznych taka opłata nie została poniesiona przez inwestora na poczet gminy a co za tym idzie budżetu państwa a idąc dalej nas wszystkich. Oczywiście nie można w 100% uznać że te informacje są prawdziwe - dopuki nie zakoncza sie postepowania, jednak sam fakt szybkiego rozpoczecia postepowania prokuratorskiego i zablokowania dalszych prac, oraz wstrzymanie otwarcia kolei a także wykonywanie inwestycji zupełnie "po cichu" - zdecydowanie uwiarygadniają tezy postawione przez te organizacje.Czy człowiek, ktory nie działa z godnie z prawem, a co za tym idzie nie płaci ustawowo nakazanych pieniędzy za podjętą działalność nie jest tą samą osobą, która nie płaci np. podatku dochodowego pracując "na czarno" a co za tym idzie - okrada nas wszystkich korzystając ze wspólnej państwowej infrastruktury, za którą nie płaci? odpowiedzcie sobie sami panowie obrońcy Rzyko-inwestora.

PS.Aha i proszę na przyszłość Panie SBeku o nie kasowanie/modyfikowanie moich postów, gdyż wolność słowa to jest to, co nasz naród zdobył w 1989 roku. I nie jest tak, że wolno powiedzieć tylko to, co się szanownemu panu SB podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shuger

Nie sposob nie przytoczyc starego dowcipu czytajac twoja argumentacje na temat zlodzieji.

Idzie facet ulicą z wielką księgą, przechodzi przez przejście dla pieszych i zatrzymuje go policjant.

- Panie co to jest- pyta policjant

- To książka o logice. - odpowiada pieszy

- A co to takiego ta logika?

- Wytłumaczę Panu na przykładzie, ma pan akwarium?

- no mam. - odpowiada policjant.

- To pewnie ma Pan rybki?

- no mam.

- jak ma Pan rybki to lubi Pan chodzić łowić rybki?

- No lubię.

- To pewnie lubi Pan wypić?

- No lubię. - odpowiada policjant.

- Jak lubi Pan wypić, to lubi Pan dziewczynki?

- No lubię- odpowiada gliniarz.

- Ton jak lubi Pan dziewczynki to nie jest Pan PEDAŁEM.

Policjantowi tak się spodobało, że postanowił kupić sobie taką samą dużą książkę. Zachodzi na posterunek a tam kolega:

- Stary co to?

- A książka o logice- odpowiada policjant.

- A co to ta logika???

- To ja Ci na przykładzie wytłumaczę, masz akwarium?

- NIE!?

- To jesteś PEDAŁEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panie kowalczuk, ekolodzy również go mają, dlatego dzisiaj lepiej siedzieć cicho i nie chwalić się tym, że dostało się pozwolenie na wycięcie 5 drzew, bądź wyrównanie łąki. Jeszcze zjedzie się banda brodatych rumcajsów i znajdą na wyciętych drzewach jakieś gniazda, a to krótka droga do kłopotów. Niestety takie są realia.

Zgadza się. Dziś nawet jedno jajo ptasie jest o wiele ważniejsze od setek ludzi, którzy mogliby czynnie wypocząć w czasie wolnym od pracy. Ważniejsze od gospodarki regionu, który z turystyki żyje. To tylko może wyglądać na celowe działania przeciw gospodarce naszego kraju. Jeszcze jedna jej dziedzina chyli się ku upadkowi.

Choć nie słyszałem, żeby zimą ptaki jaja znosiły to jednak zawsze można się spodziewać nadejścia pingwinów.:)

Edytowane przez kowalczuk
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Kolejnym aspektem jest kwestia poniesienia opłat przez inwestora za wylesienie terenu. Otóż zgodnie z doniesieniem organizacji eko/łżeeko-logicznych taka opłata nie została poniesiona przez inwestora na poczet gminy a co za tym idzie budżetu państwa a idąc dalej nas wszystkich. ...

My wszyscy nie potrzebujemy podnoszenia podatków i opłat tylko ich maksymalnego obniżenia. Aby uwolnić "spętaną więzami" gospodarkę.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ZŁODZIEJOM! Niestety przykro czytać takie posty jak twój nurek, bo swiadczy to o tym, że społeczeństwo jest coraz bardzie ogłupiane głównie przez media i przez partię, która chce wmówić, że dla społeczeństwa polityka nie jest ważna.

Już uzasadniam kwestię określenia inwestorów z Rzyk mianem Złodzieji. Otóż analizując informacje pojawiające się w mediach - głównie nagłaśniane przez organizacje eko/łżeeko - logiczne stwierdzenie iż inwestorzy z Rzyk dokonali oszustwa finansowego jest jak najbardziej zasadne. Brak kilku konkretnych dokumentów/analiz związanych z podjęciem budowy jest wprost obejściem prawa, a co za tym idzie - brak np. analiz oddziaływania na środowisko powoduje zgodnie z obowiązującym prawem brak poniesienia kosztów przez inwestorów związanych z odbudową środowiska leśnego bądź też rekultywacją przyrodniczą terenów w ramach tzw. "zadośćuczynienia" za straty przyrodnicze przy inwestycji.

Kolejnym aspektem jest kwestia poniesienia opłat przez inwestora za wylesienie terenu. Otóż zgodnie z doniesieniem organizacji eko/łżeeko-logicznych taka opłata nie została poniesiona przez inwestora na poczet gminy a co za tym idzie budżetu państwa a idąc dalej nas wszystkich. Oczywiście nie można w 100% uznać że te informacje są prawdziwe - dopuki nie zakoncza sie postepowania, jednak sam fakt szybkiego rozpoczecia postepowania prokuratorskiego i zablokowania dalszych prac, oraz wstrzymanie otwarcia kolei a także wykonywanie inwestycji zupełnie "po cichu" - zdecydowanie uwiarygadniają tezy postawione przez te organizacje.Czy człowiek, ktory nie działa z godnie z prawem, a co za tym idzie nie płaci ustawowo nakazanych pieniędzy za podjętą działalność nie jest tą samą osobą, która nie płaci np. podatku dochodowego pracując "na czarno" a co za tym idzie - okrada nas wszystkich korzystając ze wspólnej państwowej infrastruktury, za którą nie płaci? odpowiedzcie sobie sami panowie obrońcy Rzyko-inwestora.

PS.Aha i proszę na przyszłość Panie SBeku o nie kasowanie/modyfikowanie moich postów, gdyż wolność słowa to jest to, co nasz naród zdobył w 1989 roku. I nie jest tak, że wolno powiedzieć tylko to, co się szanownemu panu SB podoba.

Jaki ty praworządny i biurokratyczny.

Oj lubię ja urzędasów lubię.:cool:

A takie podskakiwanie jak wsza na uwięzi skończy się nie tylko edytowaniem ale i zbanowaniem.

Przecież tobie chodzi o to żeby wszystko było wg prawa.

A moderator ma takie prawo i h.......... już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wolność słowa to jest to, co nasz naród zdobył w 1989 roku. ...

Wy ekolodzy nie odwracajcie kota ogonem i nie narzekajcie, iż brak Wam wolności słowa. To Wy właśnie cieszycie się pełnym poparciem kolejnych rządów RP i mediów. To Wasza polityka blokowania wszystkiego jest od 21 lat właśnie realizowana (no może z krótkimi wyjątkami w tym czasie). Wcześniej zresztą było może nie aż tak źle, ale bardzo podobnie. Dlatego nasz kraj nigdy nie może dojść do niczego.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE MACIE PROBLEMY TO JEST CHYBA O NOWYCH INWESTYCJACH W GÓRACH A NIE O POLITYCE ZAŁÓŻCIE SOBIE TEMAT POLITYKA BO CZYTAJĄC NON STOP W TYCH POSTACH O POLITYCE TO AŻ SIĘ CHCE ........RZYGAĆ :eek::eek:

Inwestycji nie ma bo taka już jest polityka inwestycyjna. A żeby były to trzeba ją zmienić, a jak to zrobić jak wszyscy mamy od niej stronić?

O czym już było kilka postów wcześniej: 242=>

Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3...#ixzz14x3FQtzn

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal czytać niektóre z powyższych wypowiedzi, generalnie konkludując:

Ludzie w Polsce narzekają, że nie ma dróg, że służba zdrowia kuleje, dziura budżetowa rośnie, a przy tym chcą obniżenia podatków, chcą przymykać oko na kradzież (bo może akurat będę mógł jakoś na tym skorzystać) i głos oddają na ludzi którzy dla własnych korzyści powodują 2-mld. ubytek w budżecie. 2mld, za które możnaby tak wiele zrobić. Ale co tam kraj? stan finansów panstwa? przecież to nie ważne, polityka jest nie ważna, to że ktoś mnie okradł nie płacąc podatków to nie jest ważne - ważne że ja moge dzieki temu zjechać na nartach dodatkowo nakręcając biznes właścicielowi.

W Rzykach pieniądze które powinny trafić do gminy wykorzystane zostałyby na budowę dróg/kanalizacji/wodociagow itp. a w praktyce pewnie ktoś wziął je sobie prywatnie wykorzystał i o rozwoju gminy można zapomnieć.

To tak jakbyśmy umówili się że wynajmujemy autobus na wycieczkę a 1 osoba stwierdziła że nie zapłaci za bilet, to co wtedy składamy się na tą osobę prawda? bo przecież tak jest uczciwie.

Ludzie naprawde niewiem czy nie ma juz uczciwych ludzi w tym kraju?

Czy patriotyzm to już tylko znajomosc hymnu i barw narodowych?

Niektórym politykom właśnie o to chodzi, żebyśmy się nie interesowali, żebyśmy tylko z zadowoleniem przyjmowali to co nam łaskawie dadzą, żebyśmy uznawali afery finansowe za wymysły złych ludzi. Polecam przeczytanie sobie opini ekonomistów na temat gospodarki - np. prof. Hausnera. Za parę lat wszyscy za brak każdej złotówki w budżecie słono zapłacimy. Wtedy już nie pomogą żadne wybory i żadna zmiana władz.

I tak na koniec wprost do pana Kowalczuka: Traktujesz kraj jak wakacyjną bazę wypadową a chcesz wiarygodnie zabierać głos na temat tego co się ma tutaj budować. Przyjedź do kraju i pracuj na jego rozwój to wtedy będziesz miał prawo zabierać głos o tym co i gdzie budować. I tak dla twojej informacji nigdy nie byłem, nie jestem i nie bede ekologiem w rozumieniu przynależności do stowarzyszeń, jednak jako "człowiekowi gór" zarówno latem jak i zimą leży mi na sercu i zachowanie ich naturalnego piękna i rozsądny rozwój infrastruktury narciarskiej - ale zgodnie z prawem, tak aby wszelkie straty dla przyrody można było odpowiednio "zadośćuczynić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już uzasadniam kwestię określenia inwestorów z Rzyk mianem Złodzieji. Otóż analizując informacje pojawiające się w mediach - głównie nagłaśniane przez organizacje eko/łżeeko - logiczne stwierdzenie iż inwestorzy z Rzyk dokonali oszustwa finansowego jest jak najbardziej zasadne. Brak kilku konkretnych dokumentów/analiz związanych z podjęciem budowy jest wprost obejściem prawa, a co za tym idzie - brak np. analiz oddziaływania na środowisko powoduje zgodnie z obowiązującym prawem brak poniesienia kosztów przez inwestorów związanych z odbudową środowiska leśnego bądź też rekultywacją przyrodniczą terenów w ramach tzw. "zadośćuczynienia" za straty przyrodnicze przy inwestycji.

Kolejnym aspektem jest kwestia poniesienia opłat przez inwestora za wylesienie terenu. Otóż zgodnie z doniesieniem organizacji eko/łżeeko-logicznych taka opłata nie została poniesiona przez inwestora na poczet gminy a co za tym idzie budżetu państwa a idąc dalej nas wszystkich. (...)

Panie Shuger jako "człowiek gór" zobowiązuje pana do zapoznania się z prawem ochrony środowiska i dopiero wtedy proszę umieszczać na forum wypowiedzi zawierające słowa "zgodnie z obowiązującym prawem". Póki co połowa pańskiej wypowiedzi to kompletne bzdury. Mącisz pan ludziom w głowach jakoby znał się na prawie, a jedynie krzyczeć potrafi "ZŁODZIEJE!".

tak aby wszelkie straty dla przyrody można było odpowiednio "zadośćuczynić".
Jak można wywnioskować, z pańskiej wypowiedzi zadośćuczynienie będzie polegać na zapłaceniu kilku różnych podatków od wyciętego 1 drzewa :) Pan M.Belka?

Ogólne rzecz biorąc nie potępiam tego że ktoś chce chronić przyrodę, Ja również jestem zwolennikiem ochrony przyrody. Ale nie można tego robić tak jak to robi się dziś: "Tam wolno, tu nie wolno" - przy czym logicznego wytłumaczenia brak. Tak więc następnym razem panie Shuger pisząc słowo "logika" warto troszkę poczytać o logice stosowanej w ochronie środowiska. Niektórzy za to dostali Nobla, więc naprawdę mądre rzeczy można poczytać. Kolega Jack w 100% trafił z komentarzem do Twojego postu. Póki co piszesz "nie jestem, nie byłem i nie będę ekologiem", a styl wypowiedzi masz bardzo podobny, w dodatku wymachujesz szabelką na moderatorów w takim samym stylu jak organizacje eko. Oni działają podobnie: "Nie podoba się, to zaraz znajdzie się jakiś haczyk"

Cel jest dobry i szlachetny, ale trzeba mieć też styl i solidne dowody. Na razie ich brak.

Edytowane przez John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal czytać niektóre z powyższych wypowiedzi, generalnie konkludując:

Ludzie w Polsce narzekają, że nie ma dróg, że służba zdrowia kuleje, dziura budżetowa rośnie, a przy tym chcą obniżenia podatków, ...

Co Ty za ideologię tutaj siejesz? Masz czasem jakieś przebłyski racjonalnego myślenia, ale ogólnie brzmisz jak jakiś chiński propagandysta z epoki Mao Tse-Tunga nawołujący do niszczenia, kułaków, kapitalistów i normalnej działalności gospodarczej. Skąd wtedy będą te podatki jak gospodarkę zniszczysz? O ekonomii nie masz pojęcia w ogóle i marzy Ci się nowa epoka jakiegoś nowego rodzaju komunizmu utrzymywanego przy pomocy ciągle wzrastających podatków. W których szkołach tak dzisiaj uczą w Polsce? Weź się za jakąś porządną edukację, poznaj trochę świata, inne systemy, przyczyny ich wzrostu i upadków to może coś zrozumiesz. Inaczej będą Tobą manipulować. Naprawdę szkoda czasu na dyskusję z Tobą.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Shuger-a

Z niektórymi Twoimi poprzednimi wywodami nawet się zgadzam, ale pozwól, że tu się odniosę do tego co kierujesz bezpośrednio pod moim adresem.

...

I tak na koniec wprost do pana Kowalczuka: Traktujesz kraj jak wakacyjną bazę wypadową a chcesz wiarygodnie zabierać głos na temat tego co się ma tutaj budować.

Skąd masz taką wiadomość i pewność? Sam ją sobie zmyśliłeś? Do Polski przyjeżdżałem, żeby móc się zaopiekować starszym i chorym członkiem rodziny. Na nartach jeździłem głównie z myślą by móc zachować dobre zdrowie.

Natomiast nie rozumiem co złego widzisz w odwiedzaniu Polski przez mieszkających za granicą Polaków. Zostawiają w niej przecież gdzieś indziej zarobione pieniądze, płacąc też przy tym podatki i akcyzy. Chyba jest to korzystne dla gospodarki kraju. Szkopuł w tym, że właśnie Polska na "bazę wypadową" jak piszesz, za bardzo się dla mnie nie nadaje, właśnie z powodu tej niezbyt rozwiniętej infrastruktury. Widzisz w tym miejscu wychodzi z Ciebie kompletne nie zrozumienie zagadnień ekonomii.

Przyjedź do kraju i pracuj na jego rozwój to wtedy będziesz miał prawo zabierać głos o tym co i gdzie budować. I tak dla twojej informacji nigdy nie byłem, nie jestem i nie bede ekologiem w rozumieniu przynależności do stowarzyszeń, jednak jako "człowiekowi gór" zarówno latem jak i zimą leży mi na sercu i zachowanie ich naturalnego piękna i rozsądny rozwój infrastruktury narciarskiej - ale zgodnie z prawem, tak aby wszelkie straty dla przyrody można było odpowiednio "zadośćuczynić".

Właśnie chciałbym przyjechać do kraju by móc pracować nad jego rozwojem, bardziej konkretnie to rozwojem turystyki w górach, a jeszcze bardziej konkretnie nad rozwojem infrastruktury narciarskiej. I chciałbym, żeby tam panowały normalne warunki w tej pracy. Żeby nie było takiego prawa, że na zakończenie wpadną ekolodzy i mimo, iż wcześniej zrobiono wszystko zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, i tak wszystko zablokują. (Podano już tu link kiedyś, iż mają takie prawo - http://www.psnit.pl/pdf/bariery.pdf - bardzo ciekawe kto im to załatwił, bo teraz Polska należy do nich, albo do ich mocodawców może raczej). Chciałbym, żeby te plany były gotowe, tak żebym nie musiał się z ekologami użerać latami - czasu na ich dokończenie było aż nadto - 21 lat. Chciałbym, żeby proces zatwierdzania projektów odbywał się szybko i sprawnie, żeby nie był przeciągany w nieskończoność. Chciałbym to wszystko dlatego, żeby mój kraj z tej mojej pracy mógł tym sposobem wyciągnąć jak największe korzyści. Chciałbym nie zmarnować czasu, który przecież jest tak drogi.

Niestety to są tylko moje marzenia. Realia są dokładnie odwrotne. W rzeczywistości byłoby to tylko zmarnowaniem czasu i środków. Z tego co widać jak dotąd w wielu przypadkach w tym kraju często nawet całego życia nie starczy, żeby doprowadzić tego typu inwestycje do końca. Większość ośrodków wygląda jak nie dokończona robota.

Edytowane przez kowalczuk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnich 10 lat wiele zim tudzież innych miesięcy spędziłem w Polsce i w Alpach.

A widzisz,ciągle jesteś gdzieś w rozjazdach,nie siedzisz tu na stałe,nie widzisz wszystkich zmian,jakie zachodzą itd....

Ponadto dzisiaj mamy przecież do dyspozycji globalny Internet. Dla tego kto wie jak z niego korzystać, kontakt nie tylko z Polską ale i z całym światem jest większy, niż dla kogoś kto ogląda jedynie miejscową telewizję i czyta lokalną prasę. Ten drugi mianowicie widzi ciągle przez jeden "jedynie słuszny ideologicznie pryzmat" jedną tylko stronę medalu.

Widzisz to,co pokazuję Ci Matrix,czyli TV,radio czy internet,wielu ludzi jest już od tego uzależnionych.

Dla przykładu;dość niedawno dziennikarze którejś stacji narzekali na słabe tępo prac przy obwodnicy,pokazali jak to niby nic się nie robi itd.Ludzie podchwycili i również tu i ówdzie na forach karcili wykonawców i praktycznie tylko tego byś się dowiedział z netu czy TV...

Tymczasem kto rzeczywiście się interesował i nie czerpał wiedzy z mediów czy internetu,to wie,że wyprzedzono już plan o 2 miesiące!!!

Ale zonk,nieprawdaż? :P

Obrazić adwersarza. Rewelacyjny argument w dyskusji.:mad:

To co powiesz na taką obrazę(pełna wersja):

Przypominam, że Dolny Śląsk to też Polska, chyba że chcecie go gdzieś upłynnić (ludzie już tutaj gadają ..., nie będę kończył bo nie miejsce tu na to). Na Dolnym Śląsku ich od 21 lat prawie nie ma.

:mad:

Normalnie gdyby ktoś mi taką obelgę powiedział prosto w twarz,dostałby strzał w ryj!I tyle.

To nie tylko jest poważna obelga w moim kierunku,ale też przynajmniej części forumowiczów!

Nie chciałem obrażać Kowalczuka,jedynie zasugerowałem,że chyba posunął się trochę za daleko w swoich wywodach,których część szybciutko sam usunął.

A jeśli chodzi o wypowiedzi Kowalczuka,to część z nich mi się podoba,np.te wykresy która trasa jest bardziej stroma.Zgadzam się też,że w tym kraju prawo ciągle jest do bani,słabo wspiera się przedsiębiorców,o niektórych,jak inwestujący w narciarstwo,zapomniano niemal całkowicie.Ale nie zgodzę się,że ten kraj czeka apokalipsa! :cool:

PS.Przypuszczam,że sugestie związane z "upłynnieniem" Dolnego Śląska,są skierowane do wyborców PO... To tu Kowalczuk nie trafił,bo ta formacja nie dostała ode mnie jeszcze głosu... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...