Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

OK - nie jego wina i nie jego pomysł - niemniej ten artykuł jest totalną anty reklamą dla narciarskiego Szczyrku. Szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury wylicza ile to autokarów przyjeżdza codziennie do sanktuarium i tylko tam - i nie mówi ile z nich zostaje i zostawia w mieście pieniądze, tak jak to robią narciarze przy obsłudze których zarabia zdecydownie więcej mieszkańców miasta. Z treści nie wynika to wprost ale daje zię zrozumieć że żadnych inwestycji w narciarstwo w tym mieście w najbliższym czasie nie będzie - bo władze tylko kibicują prywatyzacji Czyrnej-Soliska. Wielka szkoda - wspominam Szczyrk z ogromnym sentymentem tam się uczyłem jazdy na nartach ale teraz odpuszczam szkoda mi zdrowia. Na sentymentach Szczyrk daleko nie zajedzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Jacku Burmistrz jest fajnym facetem który ma fajne plany - miałem kiedyś okazję go poznać - jednak sam przeciw radzie miejskiej niewiele wskura - teraz mamy wybory więc może mieszkańcy dobiorą odpowiednich ludzi którzy bedą w stanie mu pomóc i pomyślą także o grupie mieszkańców reszty kraju którzy mogą wiele dla Szczyrku zrobić - przyjeżdzając tam i zostawiając swoje pieniądze na stokach. Będą inwestycje będzie praca - będzie więcej narciarzy będą kolejne i kółko się zamyka. Teraz są personalne przepychanki tak jak w Zakopanym - ale tam sobie bez narciarzy jeszcze poradzą ale w Szczyrku może być z tym kłopot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mnie rozwalili!!! :eek::mad:

..... Burmistrz przyznaje, że na pewno nie będzie to inwestycja służąca narciarzom. Dlaczego więc robi to swojemu miasto, skoro do sanktuarium na Górce można dojść na piechotę lub wygodnie dojechać autem?

- To rodzaj wsparcia turystyki pielgrzymkowej. Gondole są po to, żeby ludzie mogli dotrzeć do sanktuarium bez względu na pogodę. To także forma wewnętrznej komunikacji w mieście. Mielibyśmy wtedy taką naszą szczyrkowską Gubałówkę - mówi burmistrz.....

:D:P:D:p

Niech jeszcze wożą drewno do lasu!Niewątpliwie SzCyrk odżyje,kiedy tylko ruszy sezon pielgrzymkowy... :P

Ciekawe czy choć przez chwilę się ktoś zastanowił czy nie lepiej zainwestować te pieniądze(to spokojnie będzie ok. 10 mln.zł!!!)tak,żeby przyciągnąć narciarzy,a jednocześnie zrobić z tego atrakcję latem,zamiast inwestować w "margines"?Oto Polska właśnie!No chyba,że nie doceniam tych milionów bogatych pielgrzymów... :eek:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mnie rozwalili!!! :eek::mad:

:D:P:D:p

Niech jeszcze wożą drewno do lasu!Niewątpliwie SzCyrk odżyje,kiedy tylko ruszy sezon pielgrzymkowy... :P

Ciekawe czy choć przez chwilę się ktoś zastanowił czy nie lepiej zainwestować te pieniądze(to spokojnie będzie ok. 10 mln.zł!!!)tak,żeby przyciągnąć narciarzy,a jednocześnie zrobić z tego atrakcję latem,zamiast inwestować w "margines"?Oto Polska właśnie!No chyba,że nie doceniam tych milionów bogatych pielgrzymów... :eek:

Jaki margines ?

Chciałbyś po przecinku to co "Ci" z tego marginesu rzucą na tacę.:)

A tu temacik prawie bliźniaczy:

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/otwarto-najdluzsza-na-swiecie-kolejke-linowa,1,3735777,wiadomosc.html

co prawda nie pielgrzymkowe ale i nie narciarskie przeznaczenie obiektu.:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki margines ?

Chciałbyś po przecinku to co "Ci" z tego marginesu rzucą na tacę.:)

A tu temacik prawie bliźniaczy:

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/otwarto-najdluzsza-na-swiecie-kolejke-linowa,1,3735777,wiadomosc.html

co prawda nie pielgrzymkowe ale i nie narciarskie przeznaczenie obiektu.:P

To są już jakieś jaja! :eek:

Armenia nie należy do potęg gospodarczych czy krajów bogatych,ale jak się chce to można!Chyba tylko w Polsce,a konkretnie w "kurortach" typu SzCyrk czy Zakopane(szkoda,że nie na serio :P)nic nie można zrobić poza budową świątyń i obrony krzyża... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki margines ?Chciałbyś po przecinku to co "Ci" z tego marginesu rzucą na tacę.:)A tu temacik prawie bliźniaczy:http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/otwarto-najdluzsza-na-swiecie-kolejke-linowa,1,3735777,wiadomosc.htmlco prawda nie pielgrzymkowe ale i nie narciarskie przeznaczenie obiektu.:P
A to dziwne... W tamtym rejonie to nie takie oczywiste ;)Dlaczego? Tu trochę prywaty: miałem okazję, i jak zgaduję, sporo innych być/widzieć Tsminda Sameba, czyli klasztor w Kazbegi (Gruzja, Kaukaz, pod Kazbekiem) - przepiękne miejsce, jedno z "naj naj" jakie w życiu widziałem... tyle, że różnica jest taka, że gdzieś po '91 roku mieszkańcy/tambylcy rozebrali kolejkę wybudowaną w '88 r. w ZSRR - oni traktowali to jako świętokradztwo.Jakieś fotki w załączeniu - mam świadomość, że to bardzo obok tematu - ale lepszego pretekstu nie znajdę a rzecz jest wg mnie warta pokazania :) Drugie zdjęcie (100_0301.jpg) zrobione jest z wnętrza dawnej dolnej stacji, a właściwie z jej ruin.Dziwne - ale są miejsca na świecie gdzie rozbierają infrastrukturę :)

100_0291.jpg

100_0301.jpg

100_0288.jpg

6481.jpg

100_0235.jpg

100_0291.jpg.af76c6485371ee18ce927d2bd3dbd023.jpg

100_0301.jpg.a23b41ce47785d1362a504a25c8e7e1b.jpg

100_0288.jpg.350215d62cd4a06acfcd792a9184e808.jpg

6481.jpg.db803e01b08dc8797454cc8c6716e42b.jpg

100_0235.jpg.19a17b716b34ff29fe716f5feab22956.jpg

Edytowane przez gajowy01
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burmistrz powinien się skupić na rozwoju turystyki narciarskiej, a nie pielgrzymkowej. Z tego kasy dla miasta nie będzie.

jak już przyjedzie gość do miasta to jakąś tam kasę zostawi

obojętnie czy nazwiemy go turystą czy pielgrzymem

niech budują kolejkę do sanktuarium

tylko co na to Bożek pan, z klubu Gaja

przecież ta kolejka na górkę w SzCyrku to też masyw Klimczoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz Wojtka? Ja znam go od kilkunastu lat. Obrażasz go! Ale tak jest najłatwiej - użyć argument siły, a nie siłę argumentu.

wiesz mi ...nie znam go i nie chcę poznawać,niestety w tym kraju ludzie władzy nie maja za dużego szacunku wśród społeczeństwa,a to dzięki między innymi właśnie dlatego że zawsze ta władza działa w sprzeczności interesu ogółu.Szczyrk i nie tylko Szczyrk to przecież ośrodek narciarski,przynajmniej kiedyś nim był,to powiedz mi w czyim szeroko pojętym interesie działa ten wspaniały burmistrz,w interesie płacących podatki,restauratorów,inwestorów,ludzi mających na wynajem kwatery?...i na końcu narciarzy,którzy utrzymują ten skansen narciarstwa?czy działa z pobudek czysto politycznych?bo przecież wiadomo nie od dziś że moherowy elektorat to wielka siła i na nią można liczyć zawsze?

przypomina mi się film...U Pana Boga w ogródku"....gdzie rada miasta przegłosowała jednomyślnie burmistrza w sprawie budowy supermarketu:D

jota w jotę pokrycie z życiem,tylko film to komedia,no ale widać we wszystkich naszych urzędach jest taka komedia,tylko szkoda że za nasza kasę:mad:

definicja mohera...człowiek ,który ma ciągle problemu ze spodniami tudzież spódnicą w okolicy kolan(czytaj naszyte skórzane łaty)koniec definicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( załamka ...

Mam kilku znajomych, ktorzy poszli w polityke na szczeblu samorządowym w małych miejscowościach. Jak sie temu przygladam czy też z nimi rozmawiam to właśnie mogę urzyć takiego określenia. Może i plan tej kolejki był już wcześniej ale wyciaganie tego przed wyborami dla zewnetrznego obserwatora ma jednoznaczną konotację. Nie wiem jaki pożytek moze miec Szczyrk z projektu kolejka sanktuaryjna ale do mnie te argumenty nie przemawiają i ja w to po prostu nie wierzę. W Krakowie prezydent Majchrowski też przed wyborami buduje i otwiera co sie da i co tylko można - z sensem czy bez, oby sie działo i wstęgi przecinać. Na kredyt oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( załamka ...

poprostu typowe

w tematach narciarskich ZERO pojęcia

ale jak tylko można dołożyć pewnej grupie społecznej

to z grubej rury:D

definicja mohera...człowiek ,który ma ciągle problemu ze spodniami tudzież spódnicą w okolicy kolan(czytaj naszyte skórzane łaty)koniec definicji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że taka kolejka w szczyrku przyniesie korzyści nie ma najmniejszych wątpliwości. Ludzie będą z tej gondoli w sezonie letnim korzystać napewno częściej niż z przestarzałych krzeseł na skrzyczne. Zarówno pielgrzymi jak i zwykli turyści będą taką atrakcją zainteresowani. A te wpisy które się tutaj pojawiają przeciw burmistrzowi świadczą o braku wiedzy w kwestiach narciarskich. Jedyna rola burmistrza w kwestiach narciarskich to promowanie miejscowości wśród potencjalnych inwestorów, a biorąc pod uwagę skomplikowaną sytuację własnościową i finansową ośrodków w szczyrku jest to tym bardziej trudne, żeby nie powiedzieć niewykonalne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej krzesełkowa na Skrzyczne to własność COS

tak samo jak jest właścicielem niektórych wyciągów i obiektów sportowych no i co ma burmistrz do tego nic

A teraz taka ciekawostka

Na Kubalonce jest obiekt biegowy i biathlonowy

no i turyści którzy chcą pobiegać na nartach nic nie płacą

ale muszą płacić zawodnicy którzy trenują w klubach tr biegowy 6 zł od osoby,trening biathlonowy 7 zł od osoby a podobno COS ma rozwijać sport.

Powinien kasować turystów a jest na odwrót turyści biegają za darmo a zawodnicy muszą płacić

cennik

http://www.szczyrk.cos.pl/osrodek_narciarski/cennik.php

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każdy prezydent miasta, burmistrz, wójt to menadżer!

A menadżer powinien sobie radzić ze wszystkimi problemami w swojej firmie!

Jeżeli tego nie potrafi to nie powinie być menadżerem.

Stronniczość, brak otwartości, elastyczności i odwagi w podejmowaniu decyzji każdego menadżera prowadzi do upadku firmy a minimum do jej zapóźnienia za konkurencją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że taka kolejka w szczyrku przyniesie korzyści nie ma najmniejszych wątpliwości. Ludzie będą z tej gondoli w sezonie letnim korzystać napewno częściej niż z przestarzałych krzeseł na skrzyczne. Zarówno pielgrzymi jak i zwykli turyści będą taką atrakcją zainteresowani. A te wpisy które się tutaj pojawiają przeciw burmistrzowi świadczą o braku wiedzy w kwestiach narciarskich. Jedyna rola burmistrza w kwestiach narciarskich to promowanie miejscowości wśród potencjalnych inwestorów, a biorąc pod uwagę skomplikowaną sytuację własnościową i finansową ośrodków w szczyrku jest to tym bardziej trudne, żeby nie powiedzieć niewykonalne.

Rozumiem, że ty wiedzę w tych wszystkich kwestiach masz i dlatego w nieładny sposób dyskredytujesz opinie innych osób. Niestety z twojego posta jakoś to źródło wiedzy nie bije i nie widzę, żadnego punktu w twojej wypowiedzi, który by o tym świadczył - są tam głównie ogólniki i pobożne życzenia. Dodatkowo sam sobie przeczysz pisząc o roli burmistrza jako osoby mogącej tylko zachecać inwestorów; z artykułu wynika, że projekt ma być realizowany za pieniądze publiczne z mglistą obietnicą dotacji unijnej lub partnerstwa publiczno prywatnego. Oczywiście pojawia sie tu kwestia innych korzyści w postaci przyszłych wpływów podatkowych, które może stymulować taka inwestycja. Ja tego nie widzę, nie wiem jaką liczbę turystów taka atrakcja ściągnie, o ile wzrośnie zajętość w pokojach i pensjonatach na terenie gminy, ile Ci ludzie zostawią pieniędzy w knajpach i sklepach – czy ktoś prowadził taką symulacje, czy są rzetelne obliczenia, czy ta inwestycja wpisuje sie w szerszą strategię rozwoju turystyki w regionie?. Widzę nie macie wątpliwości, ze to będzie super działać - zazdroszczę wiary. Ja mam ich co najmniej kilka - czy takie duże środki publiczne nie mogą być wydane w lepszy sposób? Obawiam się, ze taka kolejka będzie nierentowna a co więcej, to słaby i kosztowny pomysł na generowanie ruchu turystycznego. Gdybym był mieszkańcem Szczyrku czułbym niepokój, ze z moich podatków będzie cos takiego finansowane a później utrzymywane.

Daleki jestem od obrażania Burmistrza Szczyrku czy kogokolwiek ale niestety dla mnie ta cała sprawa to kiełbasa wyborcza – może odgrzewana ale jednak . Nie rozumiem też oburzenia JC - ja rozumiem, ze jest to twój znajomy ale jest to osoba publiczna, polityk, którego krytykowanie jest wpisane w jego zawód (oczywiście bez przeginania czy inwektyw).

Nie krytykuję tej inwestycji z powodu słów: pielgrzymka, sanktuarium, kościół ani z powodu, że nie jest to inwestycja narciarska. Dla mnie mogą nawet wozić tam grenlandzkich leśników na święto przesilenia wiosny, które wiadomo wszystkim występuje codziennie i budzi gigantyczne zainteresowanie - byle z sensem ekonomicznym i korzyścią dla regionu - a w to niestety bardzo wątpię i chętnie wysłucham argumentów a nie zdań, że to oczywista korzyść i nie ma wątpliwości w tym temacie i innych równie twardych i merytorycznych argumentów.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...