Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jednak wg planu Hala Jaworowa pójdzie pod zabudowę , szkoda tego miejsca pod budowę średnio atrakcyjnego ośrodka narciarskiego. Teren jest dobrze nasłoneczniony, śnieg szybko schodzi, stoki też niezbyt imponujące. Lepiej byłoby tę kasę włożyć np. w istniejący ośrodek, choćby Pilsko. Brennej wystarczyłoby ożywienie Węgierskiego i unowocześnienie, razem ze Świoniorką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

za późno dodałem zdjęcia, tak tam teraz wygląda

nie wiem czemu, ale coś czuję, że jak to w Polsce, jak coś jest bez sensu to akurat się to zrealizuje i hala jaworowa za kilka lat będzie rozwalona totalnie, powstanie jakaś tam infrastruktura, która za następne kilka lat będzie stała opuszczona bo inwestycja nie wypali...oby tak nie było..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dwa artykuły o Zakopanem:

- burmistrz chce obniżki cen biletów na Kasprowy http://krakow.onet.pl/burmistrz-zakopanego-apeluje-o-obnizenie-cen-kolei-linowej-na-kasprowy-wierch/m2jbkeb

- kolejny odcinek serialu "Gubałówka - inna rzeczywistość" http://www.rp.pl/Rozmaitosci/303309817-Jak-przywrocic-Gubalowke-narciarzom.html#ap-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując info o Karpaczu:
Kolej krzesełkowa na Kopę będzie działać mniej więcej do połowy sierpnia. Oprócz nowej kolei ma powstać nowe naśnieżanie od samej góry. Mają plan, żeby ruszyć na święta BN.

Pod koniec czerwca albo w lipcu postaram się przywitać i pożegnać Zbyszka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku już też coś się dzieje. Wczoraj na fb Solisko Arena były informacje o demontażu orczyków i zdjęcia ciężkiego sprzętu przy akwarium.  


To są informacje nieprawdziwe. Nikt nie rozbiera wyciągów w SON-ie.

Co do ciężkiego sprzętu, to byłem dzisiaj na Hali Skrzyczeńskiej. Napiszę kilka słów na tem temat jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JC napisał:

To są informacje nieprawdziwe. Nikt nie rozbiera wyciągów w SON-ie.

 

To ja wstawię jedno zdjęcie (wyciągi I i XI - tzw. krótkie górniki Czyrna - Hala Skrzyczeńska)

8.thumb.jpg.3edef4bb0e41be74aa53640c9d01709e.jpg

I jeszcze jedno - tym razem Cielętnik Suche - Hala Skrzyczeńska

vso.jpg.32ea169d526b3f8acb9ea740db6f2e2c.jpg

W COS-ie za to kończą demontaż krzesełka na Jaworzynę. Po górnej stacji zostało tylko wspomnienie a podpory w większości leżą już gotowe do ostatniej podróży. Zostało tylko kilka pierwszych. 

cos.jpg.0910f8107fbd96cbd1d3350f734c246d.jpg

PS Żeby było jasne - dwa pierwsze zdjęcia nie przedstawiają modernizacji orczyków ;) 

Edytowane przez leitner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, JC napisał:

Te orczyki padły pod koniec sezonu. Na razie nie są demontowane.

 

Proces demontażu (wyciągów I i XI) rozpoczął się na początku marca. Nie wiem czy w tej chwili dalej je demontują, ale nie ma to żadnego znaczenia. Wyciągi Suche - Hala S będą musiały być sprzątnięte niedługo, bo trasa kanapy będzie się w części pokrywać z trasą orczyków.

Najważniejsze, że ruszyli z budową zbiornika - to jest klucz całej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, andrzej1982 napisał:

Widać że leitner wyprzedza o prędkość światła z informacjami, JC który jest na miejscuxD, a także dokładnie wie co jak i w jakiej kolejności.

Dzięki, ale nie zawsze tak jest. Czasami mam niesprawdzone info. JC jest na miejscu, ale nie zajmuje się tylko Szczyrkiem i okolicami. I tak ma dużo lepsze kontakty i wiedzę ode mnie - w końcu siedzi w tej branży wiele lat. Trochę nie dziwi mnie rozbieżność niektórych informacji o SONie - JC nie jest temu winien (takie są moje domysły). Niestety w Szczyrku będę dopiero w drugiej połowie maja - za to mam w planach 4 spotkania "na szczycie" plus zbieranie resztek złomu po wyciągach. Zobaczymy, co z tego wyjdzie :cool: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Słowacy rozbieraja wyciąg na Buczynke i przenoszą to gdzieś na Węgry. Co jest o tyle ciekawe że tam nie ma za bardzo gór. No ale może znajdzie się jakiś pagorek ala Białka. Ciekawe ile lat jeszcze ta stacja w Korbielowie pociągnie. Imo w przyszłym sezonie nikt tam nie pojedzie, wszyscy wybiorą Szczyrk.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hextor napisał:

Podobno Słowacy rozbieraja wyciąg na Buczynke i przenoszą to gdzieś na Węgry. Co jest o tyle ciekawe że tam nie ma za bardzo gór. No ale może znajdzie się jakiś pagorek ala Białka. Ciekawe ile lat jeszcze ta stacja w Korbielowie pociągnie. Imo w przyszłym sezonie nikt tam nie pojedzie, wszyscy wybiorą Szczyrk.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

No i teraz mogliby postawić tam jakiś wyciąg narciarski ( orczykowy, talerzykowy ) żeby było połączenie ze szczytem Buczynki i dalej na Szczawiny. Ktoś napisze że taki wyciąg bedzie nie atrakcyjny w dzisiejszych czasach ale dla mnie i tak będzie dużo lepiej niż to co było do tej pory na tym odcinku czyli właściwie nic nie było

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...