Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, marcinn napisał:

Ktoś tu ma informacje nie potwierdzone o.O

Ty Jacku czy młodzież z Warszawy

Mam informację z pierwszej ręki, więc mam nadzieję, że są poprawne :). Chyba, że od mojej ostatniej rozmowy ok. miesiąc temu coś się zmieniło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, JC said:

 


To 6-os krzesło ma być budowane w przyszłym roku, a nie za 3 lata. Razem z 8-os krzesłem na Julianach i 6-os wzdłuż Bienkuli

 

Już widzę oczami wyobraźni jak nasz narciarski naród ładuje się na tą 8 osobową kanapę lub z niej schodzi. Będziemy mieli ubaw po pachy ;) .

A tak na serio czy Juliany wytrzymają taki najazd braci narciarskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JC napisał:

Mam informację z pierwszej ręki, więc mam nadzieję, że są poprawne :). Chyba, że od mojej ostatniej rozmowy ok. miesiąc temu coś się zmieniło.

Masz jakieś informację "z pierwszej ręki" czy będą w przyszłym sezonie wieczorne jazdy i jeśli tak to na jakiej trasie/trasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hextor napisał:

E jak by postawić tam krzesło do hali Miziowej to by nie było żadnego problemu.


Btw. Mówili dziś w tvp Kraków że wraca pomysł 7 dolin: https://krakow.tvp.pl/29465767/wraca-idea-siedem-dolin-ministerstwa-zapala-zielone-swiatla

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

W Teleexpresie tez gadali. Jak tuba mówi ze daje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JC napisał:

 


To 6-os krzesło ma być budowane w przyszłym roku, a nie za 3 lata. Razem z 8-os krzesłem na Julianach i 6-os wzdłuż Bienkuli

 

Źle napisałem - chodziło mi, że za dwa sezony czyli w 2019 r. Podobno są pewne problemy i za rok tego nie zbudują (ale jeszcze nic pewnego). Kanapa 8-osobowa stoi pod znakiem zapytania. Być może będzie stawiana jako ostatnia. W ośrodku nie ma jednolitego zdania na ten temat.

Info jest z "góry" SON-u, ale do końca sami nie wiedzą, w którym roku to postawią. Rzeczywiście - pierwotnie plan zakładał budowę następnych kolei w 2018 r., tylko, że mają rok obsuwy i może się to trochę zmienić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JC napisał:

Mam informację z pierwszej ręki, więc mam nadzieję, że są poprawne :). Chyba, że od mojej ostatniej rozmowy ok. miesiąc temu coś się zmieniło.

Chyba mamy to samo źródło, ale inne dane ;) Moja rozmowa była jakoś w połowie lutego - też ok. miesiąc temu. 

3 godziny temu, ptk89 napisał:

Masz jakieś informację "z pierwszej ręki" czy będą w przyszłym sezonie wieczorne jazdy i jeśli tak to na jakiej trasie/trasach?

Mam takie info, że będzie oświetlona trasa 2 i 3 przy gondoli. Nie rozstrzygnęły się jeszcze losy "jedynki". Koszt jest dość duży (połowa kanapy) i nie wiedzą czy pójdą na taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

Się pogubiłem. Niech ktoś napisze: które kanapy/gondole będą gotowe na przyszły sezon 2017/2018. W SON oczywiście.

OFICJALNIE: Solisko - Wierch Pośredni (Golgota i wyżej) (kanapa typ CD6C), Solisko - Hala Skrzyczeńska (kanapa typ CD6C) i gondola parking u Kowalskiego - Hala Skrzyczeńska (typ GD10). Wszystkie Leitnera o przepustowości 2400 os/godz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe apropos tej Brennej....  Wcześniej myślałem, że połączenie Szczyrku z Brenną nie będzie miało sensu  jedynie w sytuacji braku jakiejkolwiek infrastruktury narciarskiej w tej drugiej.

Teraz, gdy potwierdzone są mocne plany wobec Kotarza i reszty miejscowości - zrobienie   w sumie bardzo prostego połączenia - staje się oczywistą oczywistością.... No tak, ale jesteśmy w PL... Rozumiem potrzebę zorganizowania przestrzeni życiowej dla misiów. Sądzę też, że można znaleźć rozwiązanie, które pogodzi ich żywotne interesy z interesem mieszkańców, turystów itp.

Parę razy widziałem fajne ośrodki bardziej na południe - też są lasy, góry, zwierzaki różnego sorta itp - ale w zgodzie z przyrodą potrafią rozwinąć się dość intensywnie.

W najbliższych latach połączenie Soelden i Pitztal, albo Flachau z Zauchensee - to się już dzieje, nikt tego nie rozważa, czy robić. Sens i biznes dla wszystkich. A ekologów też tam mają zapewne dość sprawnych.

W głowie się nie mieści, że za (wnioskując z artykułu ) - już podjętą decyzją o odpuszczeniu połączenia Szczyrk - Brenna nie stoi brak kasy, jakiś zawzięty góral z kawałkiem poletka, czy inny roponośny obszar, baza pocisków nuklearnych etc. Pas dla niedźwiedzi... Nie wierzę, że nie można znaleźć kompromisu - coby i misiom i narciarzom było dobrze :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, w którym miejscu miałoby być to połączenie. Czy w miejscu dawnych wyciągów na Hyrcy, czy pisząc Polana Kotarz mają na myśli Halę Jaworową. Jeśli Jaworowa, to wg mnie szkoda tego miejsca, chyba najpiękniejsza hala w Beskidzie Śląskim. Jeśli ktoś jej nie zna  i bywa w górach także poza zimą, to polecam spacer, śliczne miejsce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Sprawa jest prosta imo. Niech zbudują to co jest w planach a potem już będzie łatwiej o połączenie jakimś wyciągiem. Specjalnie pewnie odpuscili teraz żeby za dużego shit stormu nie było że strony oszolomow z Pracowni

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan ośrodka narciarskiego Kotarz Arena

kot.jpg.1da531778e6e45519c0e07d955814080.jpg

Moim zdaniem druga kolej z prawej strony jest kompletnie bez sensu zaplanowana. Górna stacja powinna być raczej na samej górze (tam gdzie górna stacja kolei z prawej strony). Szkoda polany na stawianie tam dużej stacji.

Edytowane przez leitner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...