Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2020 o 20:27, Jeeb napisał:

a może Pan Zasada przejdzie do historii jak Hrabia Zamoyski, który kupił Tatry na licytacji i podarował Narodowi, niestety naród zrobł tam lunapark narciarski

@Jeeb - w którym miejscu ten lunapark??? 
 

P.S. Znam Twój stosunek do Kasprowego, ale cieżko te dwie trasy i dwa krzesła, w tym jedno które moze sie wydawać, ze pamięta czasy hr. Zamoyskiego, nazwać jakimkolwiek lunaparkiem. Tatry latem sa rozdeptywane przez masy turystów, którzy o wiele bardziej szkodzą przyrodzie niz ten „lunapark”...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam nadzieje, że będzie nowa ustawa (bo kiedy jak nie teraz??!!), która trochę zastopuje takie pseudo organizacje ekologiczne, by nigdy więcej takie cwaniaki nie blokowały w ten sposób rozwoju gospodarczego gmin. Zgoda na bogactwo Szczyrku kosztem sąsiednich gmin ??!! Czy ktoś o to pytał mieszkańców gminy Brenna ? W cywilizowanym kraju tę sprawę powinno załatwić referendum w gminie i po miesiącu od referendum powinna zacząć się budowa. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie "teraz" jest doskonały moment na budowanie molochów skupiających znaczną część turystów w jednym miejscuxD Swoją drogą jak to jest, że za tą niby cudowną inwestycje nie zabiorą się mieszkańcy tylko zawsze musi się pojawić jakiś przydupas z kasą, którą i tak finalnie on będzie najwięcej zbierał. Biedy w Brennej nie ma, działki były więc jaki kłopot powolutku jak to w Białce rozpocząć inwestycje? Może zbyt duże ryzyko wtopy bo przecież zaryzykować nie swoimi pieniędzmi łatwiej. Brenna czymś się wyróżnia na tle okolicy i akurat jest czas na to by to wykorzystać. W gminie muszą być wybitni nieudacznicy by mając taką okolicę jęczeć non stop jak to jest żle. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Author napisał:

Faktycznie "teraz" jest doskonały moment na budowanie molochów skupiających znaczną część turystów w jednym miejscuxD Swoją drogą jak to jest, że za tą niby cudowną inwestycje nie zabiorą się mieszkańcy tylko zawsze musi się pojawić jakiś przydupas z kasą, którą i tak finalnie on będzie najwięcej zbierał. Biedy w Brennej nie ma, działki były więc jaki kłopot powolutku jak to w Białce rozpocząć inwestycje? Może zbyt duże ryzyko wtopy bo przecież zaryzykować nie swoimi pieniędzmi łatwiej. Brenna czymś się wyróżnia na tle okolicy i akurat jest czas na to by to wykorzystać. W gminie muszą być wybitni nieudacznicy by mając taką okolicę jęczeć non stop jak to jest żle. 

Słowo teraz, nie odnosiłem do kwestii pandemicznych, a raczej klimatu politycznego i możliwości wreszcie ukrócenia tej pseudoekologii na terenie RP. 

Dzisiaj czas małych ośrodków z 1 wyciągiem się skończył. Jeśli chcesz zaistnieć na rynku, to musisz być duży i atrakcyjny. Co do biedy ? To owszem nie ma, ale co tam się dzieje zimą ? Nic! Tłumy wakacyjne to turyści 1-dniowi, co przyjeżdzają nad Brennice wygrzać tłuszcz na betonie. Dla przedsiębiorców i gminy to raczej mało.

Powinno się wreszcie zapytać ludzi w Brennej czego chcą w kwestii budowy dużego ośrodka. Od nich to powinno zależeć. A ekologów w razie potrzeby powinni odstawić przynajmniej do Skoczowa. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krakus81 napisał:

Słowo teraz, nie odnosiłem do kwestii pandemicznych, a raczej klimatu politycznego i możliwości wreszcie ukrócenia tej pseudoekologii na terenie RP. 

Dzisiaj czas małych ośrodków z 1 wyciągiem się skończył. Jeśli chcesz zaistnieć na rynku, to musisz być duży i atrakcyjny. Co do biedy ? To owszem nie ma, ale co tam się dzieje zimą ? Nic! Tłumy wakacyjne to turyści 1-dniowi, co przyjeżdzają nad Brennice wygrzać tłuszcz na betonie. Dla przedsiębiorców i gminy to raczej mało.

Powinno się wreszcie zapytać ludzi w Brennej czego chcą w kwestii budowy dużego ośrodka. Od nich to powinno zależeć. A ekologów w razie potrzeby powinni odstawić przynajmniej do Skoczowa. 

Rachunek ekonomiczny i mamona to nie jedyne na co powinno sie patrzec...

Sa pewne dobra ogolnonarodowe (m.in. przyroda) o ktorych nie moga decydowac JEDYNIE mieszkancy najblizszej gminy (choc na pewno ich glos powinno sie brac pod uwage)

"Klimat polityczny" rzeczywiscie wspanialy teraz. Po Owsiaku, radiowej trojce i puszczy Bialowieskiej czas brac sie za to co pozostalo. Niszczyc dalej, tylko szybko poki wladza nasza! 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekma napisał:

Niszczyc dalej, tylko szybko poki wladza nasza! 

Miejmy nadzieję że długo to nie potrwa, zresztą Brenna ma bardzo słabe warunki klimatyczne i terenowe aby budować coś większego w zakresie narciarstwa zjazdowego.

Chyba że od razu pokryją wszystkie trasy igielitem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Ale po co stawiać cokolwiek na tych zmarszczkach w Brennej? Nie lepiej drzewa zostawić? Postawić na turystkę pieszą? W pobliskiej Wiśle już jakichś tłumów nie ma. 

Po to, aby narciarstwo do nauki też miało swoje miejsce! I narciarstwo dla, hmmm..., mniej zamożnych!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 11:58, Krakus81 napisał:

Mam nadzieje, że będzie nowa ustawa (bo kiedy jak nie teraz??!!), która trochę zastopuje takie pseudo organizacje ekologiczne, by nigdy więcej takie cwaniaki nie blokowały w ten sposób rozwoju gospodarczego gmin. Zgoda na bogactwo Szczyrku kosztem sąsiednich gmin ??!! Czy ktoś o to pytał mieszkańców gminy Brenna ? W cywilizowanym kraju tę sprawę powinno załatwić referendum w gminie i po miesiącu od referendum powinna zacząć się budowa. 

Tak, oczywiście. Nauczyciel polskiego, kierowca, pielęgniarka , ślusarz, emeryt.... będą decydowali o kształtowaniu zagospodarowania urbanistycznego oraz środowiska. Można tak, ale czy chciałbyś aby za projekt twojego domu odpowiadała salowa ze szpitala a ulicę projektował stolarz wraz z emerytowanym leśniczym? Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekma napisał:

Rachunek ekonomiczny i mamona to nie jedyne na co powinno sie patrzec...

Sa pewne dobra ogolnonarodowe (m.in. przyroda) o ktorych nie moga decydowac JEDYNIE mieszkancy najblizszej gminy (choc na pewno ich glos powinno sie brac pod uwage)

"Klimat polityczny" rzeczywiscie wspanialy teraz. Po Owsiaku, radiowej trojce i puszczy Bialowieskiej czas brac sie za to co pozostalo. Niszczyc dalej, tylko szybko poki wladza nasza! 

Nie tylko rachunek ekonomiczny. Są też inne kryteria, np te przytoczone przez ciebie. Co prawda nie rozumiem o co chodzi z tym Owsiakiem, no ale skoro taką logikę masz, twoja sprawa. Co otruli go, zamkli czy kazali złozyć jakieś rozliczenia? To samo z tą Trójka, ma być istny "kalizm", jak  wymyśliła myslicielka z dużego miasta nad Bałtykiem.  Istna paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bumer napisał:

Nie tylko rachunek ekonomiczny. Są też inne kryteria, np te przytoczone przez ciebie. Co prawda nie rozumiem o co chodzi z tym Owsiakiem, no ale skoro taką logikę masz, twoja sprawa. Co otruli go, zamkli czy kazali złozyć jakieś rozliczenia? To samo z tą Trójka, ma być istny "kalizm", jak  wymyśliła myslicielka z dużego miasta nad Bałtykiem.  Istna paranoja.

Ciesze sie ze czesciowo sie zgadzasz...przynajmniej co do meritum z tego co rozumiem.

Co do Owsiaka  to bylo w nawiazaniu do zachwytow nad obecnym "klimatem politycznym" co w moim odczuciu brzmi groteskowo przy tym co sie obecnie dzieje w polityce. To co napisalem wydalo mi sie czytelne biorac pod uwage jak obecna wladza stara sie zniszczyc WOŚP.

Ja z kolej nie za bardzo rozumiem "kalizmu" ale nie za bardzo chce kontynuowac ani tematu Owsiaka ani Trojki - to nie pasuje do watku o nowych inwestycjach narciarskich;)  Fakt sam nawiazalem ale nie bede kontynuowac.

Edytowane przez jacekma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krakus81 napisał:

Dzisiaj czas małych ośrodków z 1 wyciągiem się skończył. Jeśli chcesz zaistnieć na rynku, to musisz być duży i atrakcyjny.

A mi się wydaje że pełno jest w PL ośrodków z jednym krzesłem i na brak klientów nie narzekają. A ci "duzi" są najczęściej atrakcyjni na mapie, a w praktyce przy ostatnich zimach mają problem żeby przygotować wszystkie trasy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacekma napisał:

Rachunek ekonomiczny i mamona to nie jedyne na co powinno sie patrzec...

Sa pewne dobra ogolnonarodowe (m.in. przyroda) o ktorych nie moga decydowac JEDYNIE mieszkancy najblizszej gminy (choc na pewno ich glos powinno sie brac pod uwage)

"Klimat polityczny" rzeczywiscie wspanialy teraz. Po Owsiaku, radiowej trojce i puszczy Bialowieskiej czas brac sie za to co pozostalo. Niszczyc dalej, tylko szybko poki wladza nasza! 

Pieniądze to nie wszystko, ale by dobrze żyć i rozwijać bogactwo ludzi, tej gminy ale także regionu i kraju należy jednak znaleźć kompromis między ochroną przyrody, a rozwojem gospodarczym. To co mamy obecnie to dyktat pseudoekologów, którzy blokują wszystko wszystkim, którzy nie opłacą haraczu. Nie patrząc na konsekwencje społeczno-gospodarcze. Decydujący wpływ na to co tam powinno się dziać powinna mieć gmina i jej mieszkańcy. Jeśli chcą poświęcić trochę lasu, to tak powinno się stać i nikomu nic do tego. 

Co do klimatu politycznego miałem na myśli kwestię zrzucania pseudoekologów z piedestału nieomylności. Reszta mnie nie obchodzi, jestem apolityczny. Ale co do Trójki, to nie przypominam sobie by robiono tyle szumu o wyrzucanych dziennikarzy Rzepy, gdy przejmował gazetę pod śmietnikiem kumpel Tuska lub gdy PO przejmowało TVP od PiS. Mam do głęboko gdzieś, bo jedni warty drugich. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekma napisał:

Ciesze sie ze czesciowo sie zgadzasz...przynajmniej co do meritum z tego co rozumiem.

Co do Owsiaka  to bylo w nawiazaniu do zachwytow nad obecnym "klimatem politycznym" co w moim odczuciu brzmi groteskowo przy tym co sie obecnie dzieje w polityce. To co napisalem wydalo mi sie czytelne biorac pod uwage jak obecna wladza stara sie zniszczyc WOŚP.

Ja z kolej nie za bardzo rozumiem "kalizmu" ale nie za bardzo chce kontynuowac ani tematu Owsiaka ani Trojki - to nie pasuje do watku o nowych inwestycjach narciarskich;)  Fakt sam nawiazalem ale nie bede kontynuowac.

Tez ciekawe. Wtrącasz jakieś poboczne, nie związane z tematem  sprawy,  żeby poinformować o braku chęci kontynuowania. To po kiego grzyba zaśmiecasz watek  tezami prawdy wprost z "soczku z warzywa"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krakus81 napisał:

Pieniądze to nie wszystko, ale by dobrze żyć i rozwijać bogactwo ludzi, tej gminy ale także regionu i kraju należy jednak znaleźć kompromis między ochroną przyrody, a rozwojem gospodarczym. To co mamy obecnie to dyktat pseudoekologów, którzy blokują wszystko wszystkim, którzy nie opłacą haraczu. Nie patrząc na konsekwencje społeczno-gospodarcze. Decydujący wpływ na to co tam powinno się dziać powinna mieć gmina i jej mieszkańcy. Jeśli chcą poświęcić trochę lasu, to tak powinno się stać i nikomu nic do tego. 

To co proponujesz to nie kompromis ale zaoranie resztek przyrody w tym kraju dla zupelnie nietrafionych inwestycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krakus81 napisał:

Słowo teraz, nie odnosiłem do kwestii pandemicznych, a raczej klimatu politycznego i możliwości wreszcie ukrócenia tej pseudoekologii na terenie RP. 

Dzisiaj czas małych ośrodków z 1 wyciągiem się skończył. Jeśli chcesz zaistnieć na rynku, to musisz być duży i atrakcyjny. Co do biedy ? To owszem nie ma, ale co tam się dzieje zimą ? Nic! Tłumy wakacyjne to turyści 1-dniowi, co przyjeżdzają nad Brennice wygrzać tłuszcz na betonie. Dla przedsiębiorców i gminy to raczej mało.

Powinno się wreszcie zapytać ludzi w Brennej czego chcą w kwestii budowy dużego ośrodka. Od nich to powinno zależeć. A ekologów w razie potrzeby powinni odstawić przynajmniej do Skoczowa. 

Nooo ja wiem, że wielu liczyło na tych tumanów co teraz rządzą ale jakoś się przeliczyli. Tak poza tym piszesz nieprawdę. Naprawdę sądzisz, że osławiona pracownia ma aż taką moc sprawczą by blokować "rynek"? Toż powinieneś wieszać psy na tych wszystkich instytucjach od sądów, RDOŚ, Lasów Państwowych po polityków. Zmartwię Cię bo największym "blokowniczym" są Lasy Państwowe oraz opinie RDOŚ. No i co Ty na to w takim razie? Jest w tym kraju cała masa ludzi w instytucjach państwowych , która niezależnie dba o to by nie było przegięcia. 

Mieszkańcy Brennej jak i innych miejscowości nic do gadania nie mają. Tak jak i ja niem mam nic do gadania w temacie tego co się dzieje na Rynku w Krakowie czy Wawelu. Rozumiesz chyba aluzję. Można sobie robić referenda dla ciekawości i tyle. Gmina Zawoja może sobie zrobić referendum na temat puszczenia gondoli na Małą Babią. Wynikami mogą sobie tyłek podetrzeć bo to nie jest ich teren. Przestań patrzyć na Szczyrk bo to jednostkowy przypadek, który już nigdy więcej nie ma prawa się wydarzyć. Dlaczego Brenna, która i tak ma świetne położenie. Czemu nie dajmy na to Soblówka, Węgierska Górka, Sopotnia, Szczawa, ... i dziesiątki innych? Do wielu miejscowości  "z potencjałem" w razie sporych opadów trudno jest nawet dojechać. Jednak mało kto tam beczy, że nic się nie dzieje zimą. 

Na koniec dajcie już ludzie odpocząć tym umęczonym górom. Są już tak zdewastowane, ogołocone z drzew, że byle deszcz robi milionowe straty jak kilka dni temu w tym w rejonie Piwnicznej. Na razie niefart mają, o jak mi szkoda, tam gdzie najwięcej powybierali dzisiejszy klimat polityczny... 

Edytowane przez Author
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WojtekM napisał:

Ale po co stawiać cokolwiek na tych zmarszczkach w Brennej? Nie lepiej drzewa zostawić? Postawić na turystkę pieszą? W pobliskiej Wiśle już jakichś tłumów nie ma. 

Na turystykę pieszą ? W zimie ? Ilu tych turystów tam wtedy przyjedzie ? Ile wyda kasy na dobre hotele, super domki czy pieniądze w restauracjach działających cały rok ? Brenna żyje tylko weekendami przy dobrej pogodzie wiosną/latem. 

Przecież nikt nie chce wyciąć wszystkich drzew. To jest sprowadzenie do absurdu! W pobliskiej Wiśle nie ma tłumów, bo to pojedyńcze trasy przeważnie, a czas takich dobiega końca. Widać, że tylko ośrodki typu Białka czy Szczyrk mają przyszłość. W Szczyrku tłumy już są, a to tylko za górką... Brenna ma zaś to czego nie ma Szczyrk - czyli szybki dojazd ze Śląska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekma napisał:

To co proponujesz to nie kompromis ale zaoranie resztek przyrody w tym kraju dla zupelnie nietrafionych inwestycji.

Nikt nie chce orać. Trzeba zracjonalizować pojęcie ochrony przyrody kontra korzyści gospodarcze. Wycięcie kilku drzew (w stosunku do tego co zostanie) to nie dewastacja. A czy będzie nietrafiona to zdecyduje rynek, a nie Twoja osoba czy jakiegos pseudoekologa, który chce się dorobić na blokowaniu rozwoju gospodarczego gminy.

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Author napisał:

Nooo ja wiem, że wielu liczyło na tych tumanów co teraz rządzą ale jakoś się przeliczyli. Tak poza tym piszesz nieprawdę. Naprawdę sądzisz, że osławiona pracownia ma aż taką moc sprawczą by blokować "rynek"? Toż powinieneś wieszać psy na tych wszystkich instytucjach od sądów, RDOŚ, Lasów Państwowych po polityków. Zmartwię Cię bo największym "blokowniczym" są Lasy Państwowe oraz opinie RDOŚ. No i co Ty na to w takim razie? Jest w tym kraju cała masa ludzi w instytucjach państwowych , która niezależnie dba o to by nie było przegięcia. 

Mieszkańcy Brennej jak i innych miejscowości nic do gadania nie mają. Tak jak i ja niem mam nic do gadania w temacie tego co się dzieje na Rynku w Krakowie czy Wawelu. Rozumiesz chyba aluzję. Można sobie robić referenda dla ciekawości i tyle. Gmina Zawoja może sobie zrobić referendum na temat puszczenia gondoli na Małą Babią. Wynikami mogą sobie tyłek podetrzeć bo to nie jest ich teren. Przestań patrzyć na Szczyrk bo to jednostkowy przypadek, który już nigdy więcej nie ma prawa się wydarzyć. Dlaczego Brenna, która i tak ma świetne położenie. Czemu nie dajmy na to Soblówka, Węgierska Górka, Sopotnia, Szczawa, ... i dziesiątki innych? Do wielu miejscowości  "z potencjałem" w razie sporych opadów trudno jest nawet dojechać. Jednak mało kto tam beczy, że nic się nie dzieje zimą. 

Na koniec dajcie już ludzie odpocząć tym umęczonym górom. Są już tak zdewastowane, ogołocone z drzew, że byle deszcz robi milionowe straty jak kilka dni temu w tym w rejonie Piwnicznej. Na razie niefart mają, o jak mi szkoda, tam gdzie najwięcej powybierali dzisiejszy klimat 

Nie czytam tego soku z warzywa z którego pewnie czerpiesz wiadomości. To tyle w kwestii bieżącej polityki. Jednak mam nadzieję na zmianę prawa, które uniemożliwi takie bezkarne blokowanie inwestycji przez pseudoekologiczne organizacje. 

Ja mam inne zdanie na temat demokracji. Zdanie ludzi jest jednym z najistotniejszych i nie sprowadzaj tego tutaj do absurdu. W Brennej nie ma Parku Narodowego, nie ma też bezcennego zabytku. Trzeba wyciąć trochę drzew i tyle. A w czym Szczyrk i jego mieszkańcy lepsi od innych ??!! Mam nadzieję, że jednak zdeterminowane działanie ludzi/władz gminy + może zmiana prawa. To wszystko mam nadzieje, że pokażą Tobie i Tobie podobnym, że jednak MA PRAWO SIĘ STAĆ I SIĘ STANIE. 

Brenna i tego typu miejscowości nie mają szans zimą bez nowoczesnego narciarstwa. To jest warunek sine qua non rozwoju ruchu turystycznego (całorocznego) Brennej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krakus81 napisał:

Na turystykę pieszą ?

Tak, na turystykę pieszą. Często tam jeżdżę wiosną, latem, jesienią. Jeżeli wytną drzewa i poszatkują zbocza - przestanę.

6 godzin temu, Krakus81 napisał:

W pobliskiej Wiśle nie ma tłumów

W pobliskiej Wiśle nie ma już tłumów zimą jak kiedyś, bo liczba ośrodków osiągnęła już pewną graniczną wartość opłacalności. Nawet jeżeli gdzieś są tłumy (np. Nowa Osada), wtedy w okolicy można znaleźć luźny stok (Skolnity, Stożek, Poniwiec). Dlatego nikt tam (tj. Brenna) nie zainwestuje dużych pieniędzy w stoki dla dwóch miesięcy zjeżdżania (bo na tych wysokościach na tyle teraz można liczyć).

6 godzin temu, Krakus81 napisał:

Brenna ma zaś to czego nie ma Szczyrk - czyli szybki dojazd ze Śląska

W jaki sposób szybki? Często jeżdżę do Wisły, Szczyrku i Brennej. Żeby dostać się do Brennej muszę odbić w Skoczowie i jechać dość długo / powoli wąską drogą. Co tam jest jakoś szczególnie szybkiego?

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krakus81 napisał:

Nikt nie chce orać. Trzeba zracjonalizować pojęcie ochrony przyrody kontra korzyści gospodarcze. 

Tak trzeba, tylko w odwrotna strone niz proponujesz.

Inaczej za chwile obudzimy sie w calkowicie zabetonowanym kraju gdzie naprawde ciezko bedzie zyc.

Proponowana przez Ciebie "racjonalizacja" to bardzo krotkowzroczne patrzenie ktore w dluzszej perpektywie doprowadzi do drastycznego pogorszenia jakosci zycia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Tak, na turystykę pieszą. Często tam jeżdżę wiosną, latem, jesienią. Jeżeli wytną drzewa i poszatkują zbocza - przestanę.

W pobliskiej Wiśle nie ma już tłumów zimą jak kiedyś, bo liczba ośrodków osiągnęła już pewną graniczną wartość opłacalności. Nawet jeżeli gdzieś są tłumy (np. Nowa Osada), wtedy w okolicy można znaleźć luźny stok (Skolnity, Stożek, Poniwiec). Dlatego nikt tam (tj. Brenna) nie zainwestuje dużych pieniędzy w stoki dla dwóch miesięcy zjeżdżania (bo na tych wysokościach na tyle teraz można liczyć).

W jaki sposób szybki? Często jeżdżę do Wisły, Szczyrku i Brennej. Żeby dostać się do Brennej muszę odbić w Skoczowie i jechać dość długo / powoli wąską drogą. Co tam jest jakoś szczególnie szybkiego?

1. No tak to już Świat jest urządzony, że za Ciebie przyjedzie 100 innych jeśli będzie infrastruktura. A jeśli Ty nie przyjedziesz bo wytną kilka drzew to brak słów. 

2. W Wiśle nie ma tłumów, bo te tłumy są w Szczyrku lub w Białce. Tam gdzie jest kilka tras. A nie kolejka/trasa 1 do 1. Ludzie dzisiaj są wygodni. A ośrodek w Brennej ma być całoroczny. To nie ma być infrastruktura tylko zimowa. 

3. W taki sposób szybki, że od zjazdu w Skoczowie z S52 w 15 minut jesteś na miejscu. A jadąc ze Skoczowa do Szczyrku niezależnie od drogi jaką wybiorę (S, czy lokalnie przez Ustroń i Wisłe) to w Szczyrku jesteś za ok. 45 minut (dokładając dużo km i paliwa), jeśli nie trafisz na korek w Wiśle lub na dojeździe do Szczyrku. A przejazd przez Ustroń, Wisłę i Salmopol zimą może być utrudniony. Także przejazd przez Wisłę w dniach szczytu feryjnego wiadomo jaki czasem jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...