Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, jacekma napisał:

Tak trzeba, tylko w odwrotna strone niz proponujesz.

Inaczej za chwile obudzimy sie w calkowicie zabetonowanym kraju gdzie naprawde ciezko bedzie zyc.

Proponowana przez Ciebie "racjonalizacja" to bardzo krotkowzroczne patrzenie ktore w dluzszej perpektywie doprowadzi do drastycznego pogorszenia jakosci zycia.

Ja mam takie zdanie, Ty masz takie. W demokracji powinno się zapytać gospodarzy tego terenu o zdanie i to powinno być decydujące. Oczywiście jak byłby PN na tym terenie lub był bezcenny zabytek, to powinno w to być włączone odpowiednie ministerstwo, które mogłoby to moderować. 

Ja raczej uważam, że rozwój turystyki zimowej doprowadziłby do wzrostu poziomu życia mieszkańców Brennej. Mieliby ZDEDYCOWANE większe dochody z turystyki. Mogliby ten zysk inwestować w modernizacje miejscowości, modernizacje budynków i np. Odchodzenie od węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krakus81 napisał:

1. No tak to już Świat jest urządzony, że za Ciebie przyjedzie 100 innych jeśli będzie infrastruktura. A jeśli Ty nie przyjedziesz bo wytną kilka drzew to brak słów. 

100 innych przyjedzie zimą na weekend przez 2 miesiące (o ile będzie tam śnieg), a wiosną, latem i jesienią setki innych ominą taką Łysą Polanę.

10 minut temu, Krakus81 napisał:

2. W Wiśle nie ma tłumów, bo te tłumy są w Szczyrku lub w Białce. Tam gdzie jest kilka tras. A nie kolejka/trasa 1 do 1. Ludzie dzisiaj są wygodni. A ośrodek w Brennej ma być całoroczny. To nie ma być infrastruktura tylko zimowa. 

W Szczyrku też już w ostatnim sezonie specjalnych tłumów nie było. A i trasy rzadko kiedy wszystkie otwarte. Nie wiem nawet, czy był taki moment, że były wszystkie otwarte. Raczej nie.

12 minut temu, Krakus81 napisał:

3. W taki sposób szybki, że od zjazdu w Skoczowie z S52 w 15 minut jesteś na miejscu. A jadąc ze Skoczowa do Szczyrku niezależnie od drogi jaką wybiorę (S, czy lokalnie przez Ustroń i Wisłe) to w Szczyrku jesteś za ok. 45 minut (dokładając dużo km i paliwa), jeśli nie trafisz na korek w Wiśle lub na dojeździe do Szczyrku. A przejazd przez Ustroń, Wisłę i Salmopol zimą może być utrudniony. Także przejazd przez Wisłę w dniach szczytu feryjnego wiadomo jaki czasem jest. 

Nie wiem dlaczego najpierw piszesz o dojeździe ze Śląska, a potem liczysz od Skoczowa. Policz z Górek Wielkich, wtedy do Brennej wyjdzie jeszcze szybciej. Ja dojeżdżam z Bytomia, czyli dla ułatwienia z samego środka aglomeracji. Wg google maps najszybsze trasy:

Bytom - Brenna -> 96,6 km

Bytom - Wisła -> 101 km

Bytom - Szczyrk -> 107 km (przez DK1 94,3km)

Jakoś nie widzę różnic. A zimą na tej wąskiej kiszce dojazdowej do Brennej, gdyby był śnieg i jacyś ludzie dojeżdżający na narty .... no cóż, niezły zator. Pewnie nigdy tam nie jechałeś i wodzisz palcem po mapie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krakus81 napisał:

Ja mam takie zdanie, Ty masz takie. W demokracji powinno się zapytać gospodarzy tego terenu o zdanie i to powinno być decydujące. Oczywiście jak byłby PN na tym terenie lub był bezcenny zabytek, to powinno w to być włączone odpowiednie ministerstwo, które mogłoby to moderować. 

Ja raczej uważam, że rozwój turystyki zimowej doprowadziłby do wzrostu poziomu życia mieszkańców Brennej. Mieliby ZDEDYCOWANE większe dochody z turystyki. Mogliby ten zysk inwestować w modernizacje miejscowości, modernizacje budynków i np. Odchodzenie od węgla. 

Nie wiem czy sie zorientowales ale Park Narodowy to nie jedyna forma ochrona przyrody.

A na przykladzie Szczyrku i Wisly (czy tez innych "kurortow" czy tez " uzdrowisk" doskonale widac jak to wieksze dochody przykladaja sie na poprawe jakosci powietrza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Krakus81 napisał:

Ja mam takie zdanie, Ty masz takie. W demokracji powinno się zapytać gospodarzy tego terenu o zdanie i to powinno być decydujące. Oczywiście jak byłby PN na tym terenie lub był bezcenny zabytek, to powinno w to być włączone odpowiednie ministerstwo, które mogłoby to moderować. 

Ja raczej uważam, że rozwój turystyki zimowej doprowadziłby do wzrostu poziomu życia mieszkańców Brennej. Mieliby ZDEDYCOWANE większe dochody z turystyki. Mogliby ten zysk inwestować w modernizacje miejscowości, modernizacje budynków i np. Odchodzenie od węgla. 

Zadaję Ci proste pytania a na nie nie odpowiadasz. Za to są proste slogany, które mogło by głosić x miejscowości w naszych górach. W Brennej chodzi o Halę Jaworową a nie o żaden las. Ów las jest tylko pretekstem i tyle. Brenna jako jedna z ostatnich miejscowości nie zastała w szaleńczym tempie zniszczona zabudową. Jak ktoś ze Śląska chce jeszcze dychnąć w miarę dzikim klimatem gór Beskidu Śląskiego to jest to ostatnie takie miejsce. I własnie najpiękniejsza Hala Jaworowa. Brenna ma szansę na stanie się centrum letnich sportów czy rekreacji ale nic z w tym zakresie nie robi. Bo pojawił się przydupas z walizką kasy i spoczęli na laurach. Zima jest nie istotna. Jest tylko parę miejscowości i powtarzam miejscowości a nie prywatnych inwestorów, które mają szansę finansowo wyjść na + zimą. Reszta to mrzonki w obecnych czasach. 

Jak wejdziesz sobie na mapy BDL form własności w Beskidach to jest tam trochę koloru czerwonego. To lasy prywatne ale też częściowo administrowane przez LP. Zresztą w lesie prywatnym też nie możesz wiele zrobić. Więc w zdecydowanej większości żadna gmina nie jest gospodarzem danego terenu. Oni nawet nie mogą bez zgody LP na tym niby swoim terenie pomalować szlaku czy to pieszego czy rowerowego lub jakiegokolwiek innego. 

A teraz napisz tutaj, które to inwestycje zablokowali ekolodzy poza tymi gdzie były naruszenia prawa budowlanego czy groziło to katastrofą jak w Korbielowie. Z tego co mi wiadomo owa pracownia czepia się;

Czarnego Gronia - wiadomo czemu

Pilsko - wiadomo czemu

Tobołów w Gorcach na terenie PN - i tutaj szukają kwadratowych jajec 

Kotarz właśnie - Wyjaśniłem z jakiego powodu. 

Swego czasu były spore projekty budowy stacji narciarskich powyżej granicy 1200mnpm. To nie tylko Lipowska, Racza, Masyw Policy, Lubań, Mogielica i kilka innych. Wszystkie nie powstały z powodu odmowy w pierwszej kolejności administracji LP i negatywnych opinii RDOŚ. Naprawdę solidnie przeceniasz możliwości owej pracowni. Obecny czas jak w soczewce pokazał jaką kasę robi się poza zimą i czego ludzie chcą i jak chcą spędzać czas. Pora to chcieć spieniężyć a nie żyć mrzonkami o bzdurnej potędze gminy z wzniesieniami ledwie dobijającymi do 800mnpm. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekM dokładnie tak plus może 1-2 lokalizacje z mocnym wsparciem na sporty letnie ale to też jest naciągane. To co piszę trzeba zmodernizować to co jest obecnie, jakieś dobudowy stoków jak na Mosornym, Czarny Groń, ... O reszcie głupich pomysłów nawet nie powinno się rozmawiać bo są nierealne z punktu widzenia ekonomicznego. Bajkowa kraina mlekiem i miodem płynąca jaka się by rysowała w Korbielowie jakoś nie potrafi się zmaterializować... Jeśli taką kasę robi się w Szczyrku to jakim cudem nie chce się tego samego w Korbielowie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 23:48, Jusik2002 napisał:

A czy można zakończyć ten durny offfff w którym przepychaja sie wielcy ekolodzy vs zwolennicy inwestycji i zacząć pisać na temat ???? 

Tradycji musi stać się zadość. Co parę mcy musi przetoczyć się wielka dyskusja na temat budować/nie budować, chronić/zostawić w spokoju itp. Nawet nie trzeba czytać postów, żeby wiedzieć, co kto napisze. W zasadzie  @JC mógłby zrobić generator postów do takiego tematu i wielu forumowiczów, zaoszczędziłoby masę czasu, zamiast pisać po raz dwudziesty to samo. 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tresor, skoro nie jesteś zainteresowany, nie czytaj. Inni są  zaangażowani w temacie, problemie, ich sprawa. To jest forum publiczne, każdy może wziąć udział w dyskusji. Jeśli tobie taka dyskusja, czy choćby temat dyskusji nie pasuje, nie jest to powód zamykania wątku!  A kim ty jesteś aby  domagać się "porządku" na forum, ale wg swoich preferencji i zasad?  (sic! ostatnio modne, oj modne!)  Według mnie wielu kolegów pisze tu bzdety, z wieloma się nie zgadzam, ale szanuję ich  za poświęcony czas i chęć podzielenia się z nami swoim zdaniem. To by było na tyle, pozdrawiam. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bumer napisał:

@tresor, skoro nie jesteś zainteresowany, nie czytaj. Inni są  zaangażowani w temacie, problemie, ich sprawa. To jest forum publiczne, każdy może wziąć udział w dyskusji. Jeśli tobie taka dyskusja, czy choćby temat dyskusji nie pasuje, nie jest to powód zamykania wątku!  A kim ty jesteś aby  domagać się "porządku" na forum, ale wg swoich preferencji i zasad?  (sic! ostatnio modne, oj modne!)  Według mnie wielu kolegów pisze tu bzdety, z wieloma się nie zgadzam, ale szanuję ich  za poświęcony czas i chęć podzielenia się z nami swoim zdaniem. To by było na tyle, pozdrawiam. 

Ale tu chodzi tylko o porządek. Wchodząc w temat inwestycję chce poczytać o inwestycjach. Guzik mnie to interesuje czy ktoś jest za nimi czy przeciw. Gdybym chciał poczytać coś na ten temat to powinienem wejść w temat- "za lub przeciw inwestycja narciarskim". Czy to tak trudno zrozumieć że na forum powinien być porządek? Swoją drogą ilość użytkowników zbliża się chyba do ilości palców które ma człowiek. Ale czy to jest przypadek ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jusik2002 napisał:

Ale tu chodzi tylko o porządek. Wchodząc w temat inwestycję chce poczytać o inwestycjach. Guzik mnie to interesuje czy ktoś jest za nimi czy przeciw. Gdybym chciał poczytać coś na ten temat to powinienem wejść w temat- "za lub przeciw inwestycja narciarskim". Czy to tak trudno zrozumieć że na forum powinien być porządek? Swoją drogą ilość użytkowników zbliża się chyba do ilości palców które ma człowiek. Ale czy to jest przypadek ?

Dyskusja na temat czy i gdzie nalezaloby robic nowe inwestycje narciarskie przy uwzgednieniu polskich uwarunkowan ekonomicznych czy tez ekologii jest duzo blizsza watkowi "polska - nowe inwestycje" niz debata na temat gdzie i kto ma prawo pisac .. to jest dopiero durny off 

Ps ktos moglby stwierdzic ze guzik go obchodza twoje dewagacje na temat ilosci uzytkownikow i przyczyn dlaczego jest ich akurat tylum

Edytowane przez jacekma
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jacekma napisał:

Dyskusja na temat czy i gdzie nalezaloby robic nowe inwestycje narciarskie przy uwzgednieniu polskich uwarunkowan ekonomicznych czy tez ekologii jest duzo blizsza watkowi "polska - nowe inwestycje" niz debata na temat gdzie i kto ma prawo pisac .. to jest dopiero durny off 

Ps ktos moglby stwierdzic ze guzik go obchodza twoje dewagacje na temat ilosci uzytkownikow i przyczyn dlaczego jest ich akurat tylum

A piszcie sobie już co chcecie, ja wypisuje się z tego forum gdzie administrator na nic nie reaguje. Nara

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bumer napisał:

@tresor, skoro nie jesteś zainteresowany, nie czytaj. Inni są  zaangażowani w temacie, problemie, ich sprawa. To jest forum publiczne, każdy może wziąć udział w dyskusji. Jeśli tobie taka dyskusja, czy choćby temat dyskusji nie pasuje, nie jest to powód zamykania wątku!  A kim ty jesteś aby  domagać się "porządku" na forum, ale wg swoich preferencji i zasad?  (sic! ostatnio modne, oj modne!)  Według mnie wielu kolegów pisze tu bzdety, z wieloma się nie zgadzam, ale szanuję ich  za poświęcony czas i chęć podzielenia się z nami swoim zdaniem. To by było na tyle, pozdrawiam. 

Nigdzie nie napisałem żeby zamykać wątek itp. Po prostu katowanie tej samej dyskusji, z tymi samymi argumentami, co jakiś czas jest jałowe i żenujące. Widzę nowe wpisy w temacie "Polska-nowe inwestycje", wchodzę z nadzieją, że poczytam, że ktoś gdzieś z czymś rusza albo reaktywuje jakąś stację. Ale nie, po raz setny to samo i w ten sam sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tresor napisał:

wchodzę z nadzieją, że poczytam, że ktoś gdzieś z czymś rusza albo reaktywuje jakąś stację

takich informacji musisz szukać na portalach informacyjnych np. skionline.pl albo w prasie lokalnej,

forum jest od pitolenia o tym samym. najwyżej możesz się pochwalić gdzie byłeś na urlopie lub sprzedać stare narty komurkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ostatnio przejeżdżałem przez Białkę i sobie przypomniałem, że tam ścieki lecą do Białki. To tak w temacie ruszania inwestycji i jak to u nas jest źle a na zachodzie lepiej. A no tak przecież jak by w Szwajcarii czy innej Austrii gówna spływały do jedynej górskiej, najczystszej rzeki to nie było by tematu... A już ekologii to nawet słówkiem by nie pisnęły. Oj ludzie, ludzie jakie niektórzy mają płytkie rozumowanie to tylko na zasadzie; przyjechać, pozryć, popić iść do klopa i wrócić do swojego grajdołka. Potem inni jeszcze przyłażą, robią za policjanta i pakują zabawki jak 5 letnia dziewczynka w piaskownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Author napisał:

Tak sobie ostatnio przejeżdżałem przez Białkę i sobie przypomniałem, że tam ścieki lecą do Białki. To tak w temacie ruszania inwestycji i jak to u nas jest źle a na zachodzie lepiej. A no tak przecież jak by w Szwajcarii czy innej Austrii gówna spływały do jedynej górskiej, najczystszej rzeki to nie było by tematu... A już ekologii to nawet słówkiem by nie pisnęły. Oj ludzie, ludzie jakie niektórzy mają płytkie rozumowanie to tylko na zasadzie; przyjechać, pozryć, popić iść do klopa i wrócić do swojego grajdołka. Potem inni jeszcze przyłażą, robią za policjanta i pakują zabawki jak 5 letnia dziewczynka w piaskownicy...

Ale jakie jest przesłanie tego wpisu? Jeżeli jest tak rzeczywiście, to tylko brawa dla lokalnego samorządu, że w dobie środków unijnych i bogacenia się kraju jeszcze takiej inwestycji nie przeprowadzono. Gmina Bukowina chyba do najbiedniejszych nie należy, a lokalni górale zamiast snuć wizje gondoli, może dołożyliby się do zagospodarowania własnych i turystycznych ścieków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jusik2002 napisał:

A piszcie sobie już co chcecie, ja wypisuje się z tego forum gdzie administrator na nic nie reaguje. Nara

Twój ból jest lepszy niż innych.... Ma być po twojemu, i już! A jeśli jest inaczej, ( może nawet źle, bezładnie, głupio ) administrator musi!!! zmienić! No bo ma być jak ja chcę! I zatupię nóżkami wypominając,  (mało odwiedzających, zabieram zabawki i idę do domu)! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tresor napisał:

Nigdzie nie napisałem żeby zamykać wątek itp. Po prostu katowanie tej samej dyskusji, z tymi samymi argumentami, co jakiś czas jest jałowe i żenujące. Widzę nowe wpisy w temacie "Polska-nowe inwestycje", wchodzę z nadzieją, że poczytam, że ktoś gdzieś z czymś rusza albo reaktywuje jakąś stację. Ale nie, po raz setny to samo i w ten sam sposób. 

Czterdzieści lat zajmowałem się realizacją inwestycji budowlanych. Ile to ja się nasłuchałem rad, wniosków, petycji, itp. od zainteresowanych  realizowanymi inwestycjami. Ilu ludzi przekonywałem aby wpuścili na swój teren, ile papierków załatwiałem w różniastych  instytucjach, ile zgód załatwiałem,  szkoda gadać,  trudno spamiętać.  Zawsze natomiast przysłuchiwałem się wszystkim i ze wszystkimi starałem się rozmawiać szczerze  bez podpuszczania czy niedopowiedzeń. Jako smieszny przykład podam, że pół roku prowadziłem negocjacje w burdelu z właścicielem tegoż burdelu, który odmówił udostępnienia terenu odcinając kilometr kanalizacji. Był on przekonany, że robi na złość sąsiadom tego przybytku, którzy na niego , to znaczy na gości i załogę, donosili wielokrotnie. Pamietam profesora, który radził w trosce o środowisko, aby w kibalch na terenie kanalizowanych wsi zastosować podwójne oczka, osobno dla moczu i osobno dla kału!!! Wyobraźcie sobie jak ja mogłem na spotkaniu gminnym zaprezentować tą opinię mieszkańcom wsi! Był istny ryk, prawie tarzali się ze smiechu.  No ale wymaganą dla tego wariantu opinię zdobyłem, miałem też papierek odbytych konsultacji społecznych nie akceptujących wymysłów pana profesora!  Dziś już nie muszę się szarpać w tych sprawach, rozbijać niewidzialne mury, walczyć z indolencją urzędników, politycznymi zagrywkami i temu podobne. Z chęcią natomiast słucham innych którzy chcą podzielić się swoimi racjami w związku z budowaniem i zagospodarowywaniem naszego kraju.  Drogi kolego forumowy, świat nie jest urządzony tak jakbyś chciał, nie ma szufladek z poukładanymi tematami pasującymi  tobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Ale jakie jest przesłanie tego wpisu? Jeżeli jest tak rzeczywiście, to tylko brawa dla lokalnego samorządu, że w dobie środków unijnych i bogacenia się kraju jeszcze takiej inwestycji nie przeprowadzono. Gmina Bukowina chyba do najbiedniejszych nie należy, a lokalni górale zamiast snuć wizje gondoli, może dołożyliby się do zagospodarowania własnych i turystycznych ścieków. 

Były środki tylko ktoś się na coś nie zgodził... I teraz w normalnym kraju ktoś a mogły by to być miejscowości położone niżej w tym te wokół zbiornika Czorsztyńskiego mógłby kogoś pozwać do sądu. A ten sąd albo zarządzić gigantyczne odszkodowania lub po prostu pozamykać co trzeba. Nie było by narciarskiego eldorado gdzie garstce pieniaczy uchodzi blokowanie gigantycznej inwestycji a szambo wylewa się na ekologów w innych miejscach. Nawet nie byli by potrzebni. Więc w skrócie plany każdej nowej lokalizacji powinny być szczegółowe od A do Z w każdej kwestii. Jeśli tak nie będzie to każdy ekoterrorysta będzie miał prawo do protestu. Z racji realiów naszego Kraju mało jest lokalizacji spełniających wszystkie wymogi. Zatem nie powinno się nawet na ten temat dyskutować bo nie ma o czym. Temat powinien dotyczyć tylko i wyłącznie modernizacji tego co jest obecnie. Wątek ma zaraz z 12 lat w tym czasie zmieniło się potwornie dużo na każdym etapie inwestycyjnym. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może to nie inwestycja ale na bezrybiu itd. 

Tatry Super Ski mają nowy ośrodek. Dołączył Strachan ze Zdiaru. Ile razy jechałem do Bachledovej, czy dalej na Słowację miałem ochotę chwilę pokręcić się na Strachanie, ale jakoś nigdy nie wyszło. Widoki muszą mieć tam bardzo ładne, jest krzesło, jest kilka tras. W nadchodzącym sezonie, jak Bóg i Covid pozwolą, chyba wreszcie się wybiorę. Tatry Super Ski tylko zachęca.

Tutaj szczegóły: https://tatrysuperski.pl/aktualnosci/osiemnasta-stacja-doŁacza-do-tatry-super-ski

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tresor napisał:

Może to nie inwestycja ale na bezrybiu itd. 

Tatry Super Ski mają nowy ośrodek. Dołączył Strachan ze Zdiaru. Ile razy jechałem do Bachledovej, czy dalej na Słowację miałem ochotę chwilę pokręcić się na Strachanie, ale jakoś nigdy nie wyszło. Widoki muszą mieć tam bardzo ładne, jest krzesło, jest kilka tras. W nadchodzącym sezonie, jak Bóg i Covid pozwolą, chyba wreszcie się wybiorę. Tatry Super Ski tylko zachęca.

Tutaj szczegóły: https://tatrysuperski.pl/aktualnosci/osiemnasta-stacja-doŁacza-do-tatry-super-ski

Dobre jedzenie w pensjonacie mają. Sam wyciąg nie powala :) ale zawsze stok ybł idealnie przygotowany i przyjemnie się jeździło na długiej i szerokiej oślej łączce. Sam preferowałem jednak Strednice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy, że tatry super ski się rozwija i być może już za parę lat wszystkie stacje w okolicy będą do niego należeć. Ja na ten momet już nie widzę sensu jechać na dłuższy czas na stoki, które do niego nie należą, bo jednak nasze ośrodki są małe i fajnie sobie jeździć w każdy dzień w inne miejsce. Jak dla mnie brakuje na tym karnecie chyba już jedynie stacji Małe Ciche, bo to całkiem przyjemny stok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2020 o 13:53, pawelb91 napisał:

Kolej gondolowa nad miasteczkiem to przerost formy nad treścią, ale inwestycja w nowe trasy - jak najbardziej mile widziana. To jeden z niewielu ośrodków, do którego mam dojazd poniżej 5 godzin, choć dla jednej trasy ze Stogu Izerskiego (jak dotychczas) to nie warto było jechać. Ale jak rozbudują, to kto wie - dla ludzi z zachodniej Polski Świerardów będzie opcją na weekend, byleby śnieg był.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...