Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
16 minut temu, moruniek napisał:

Nie wiem czy śmiać się, czy jednak płakać. 

Wielka inwestycja na szczycie w Beskidach. Podniebna trasa z wieżą za 30 mln zł

https://bielskobiala...na-trasa-z.html

..no jak za tyle kasy i jeszcze z winda to musi ze to będzie wieża "narodowa" i będzie z niej widać CPK..😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lexi napisał:

..no jak za tyle kasy i jeszcze z winda to musi ze to będzie wieża "narodowa" i będzie z niej widać CPK..😉

Przecież jest świetna wieża na Czantorii ... po czeskiej stronie.

A z tym będzie tak jak z Narodowym Lotniskiem i Narodowym Planem Inwestycji Narciarskich PKL!

Ile z nich zaczęto realizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna makabryła na szczycie w polskich górach. 

Jak dla mnie wszystkie te wieże i inne ścieżki w koronach wybitnie szpecą krajobraz. W dodatku zanosi się, że niedługo coraz więcej będzie miejsc, gdzie narciarstwo jest tylko mało istotnym dodatkiem do tego typu atrakcji.  Z drugiej strony zimy w Polsce są coraz słabsze, latem mało kogo już bawi sam przejazd kolejką, ogólnie klientela coraz bardziej wybredna i wymagająca, więc musi to wszystko jakoś zarabiać na siebie...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kokoSKI napisał:

I kolejna makabryła na szczycie w polskich górach. 

Jak dla mnie wszystkie te wieże i inne ścieżki w koronach wybitnie szpecą krajobraz. W dodatku zanosi się, że niedługo coraz więcej będzie miejsc, gdzie narciarstwo jest tylko mało istotnym dodatkiem do tego typu atrakcji.  Z drugiej strony zimy w Polsce są coraz słabsze, latem mało kogo już bawi sam przejazd kolejką, ogólnie klientela coraz bardziej wybredna i wymagająca, więc musi to wszystko jakoś zarabiać na siebie...

Też mam mieszane uczucia - odnoszę wrażenie, że nasze dzieci będą burzyć te wszystkie koszmarki i zastanawiać się, jak pokolenie ich rodziców doprowadziło to takiego zeszpecenia przyrody...

a z drugiej strony - rozumiem Czantorię, że próbuje zrobić jakąś atrakcje, która będzie zarabiać na siebie także latem, choć nie wiem ile biletów trzeba sprzedać żeby odrobić 30 mln...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Nie wiem czy śmiać się, czy jednak płakać. 

Wielka inwestycja na szczycie w Beskidach. Podniebna trasa z wieżą za 30 mln zł

https://bielskobiala...na-trasa-z.html

Cześć

Wiesz to już nawet nie jest ten wybór. Ja nie mam pojęcia nawet jak takie paranoje komentować.

Swego czasu mieszkałem na Sadach Żoliborskich. Jeszcze za tzw. komuny jakiś idiota powziął decyzje by na zielonej pozostałości sadów, która pięknie wkomponowała się w centralną część osiedla jako park zacząć budować jakieś bloki. Przytransportowano jakieś maszyny, nawet chyba zaczęli coś kopać pomimo jednomyślnych i naprawdę zdecydowanych protestów mieszkańców. Gdy ta oficjalna droga nie dała rezultatów wzięliśmy sprawę w swoje ręce. Ani jedna maszyna nie pozostała sprawna. Cała okoliczna młodzież wyspecjalizowała się w skutecznym i trwałym unieruchamianiu koparek i spychaczy. Trzonki od łopat i kilofów dziwnie pękały same w nocy. Sporo narzędzi i mniejszego sprzętu wylądowało w okolicznych gliniankach - pewnie jeszcze tam leży.

Park Sady Żoliborskie pozostał.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przecież jest świetna wieża na Czantorii ... po czeskiej stronie.

A z tym będzie tak jak z Narodowym Lotniskiem i Narodowym Planem Inwestycji Narciarskich PKL!

Ile z nich zaczęto realizować?

U Czechów się nie liczy bo mamy mieć swoją. Spokojna głowa bo w górach najdurniejsze pomysły zaczynają się powoli materializować. Hitem poza wieżami na każdym szczycie są ścieżki w koronach. Właśnie Stary Sącz robi coś podobnego. W Gorcach jak byłem w jednym miejscu betonują pod restauracje między innymi. Powoli nie mam się gdzie podziać w moich ukochanych górach. Andrychów też ma fajne pomysły w tym stylu. Na razie te szkaradztwa szpecą niżej ale coraz więcej pomysłów by to szło wyżej. 

Taki ciekawy materiał o czym pisałem z Gorców. To jest jeszcze robione na Unijną kasę;

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 hours ago, Author said:

Taki ciekawy materiał o czym pisałem z Gorców. To jest jeszcze robione na Unijną kasę;

Ciekawe, podobno ze ścieżki usytuowanej na 20m nie będzie można podziwiać panoramy Tatr, ani szczytu Turbacza, ani jeziora Czorsztyńskiego. To do czego taka ścieżka w koronach drzew???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sportego360na wizualizacji są spore wierze więc rożnie może być. Nie da się też wykluczyć, że gdzieś powycinają las by odsłonić widok. Czy musi być widok? Moim zdaniem nie bo liczy się sam fakt, że byłeś w Waksmundzie w Bramie Gorce. Pożreć w restauracji to też będzie nie byle co. Przecież na przykład ścieżka na Bachledovej to jest taka kicha, że aż śmiać się chce. Dookoła te same widoki a po odejściu z 1 km w lewo czy w prawo nawet lepsze. Ale parkingi na dole pełne. Jest nawet lepiej bo już w zasadzie nie działa tam Bike Park. Gondole są pełne to i rower jako dawniej dodatek zarobkowy stał się zbędny. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Author napisał:

@Sportego360na wizualizacji są spore wierze więc rożnie może być. Nie da się też wykluczyć, że gdzieś powycinają las by odsłonić widok. Czy musi być widok? Moim zdaniem nie bo liczy się sam fakt, że byłeś w Waksmundzie w Bramie Gorce. Pożreć w restauracji to też będzie nie byle co. Przecież na przykład ścieżka na Bachledovej to jest taka kicha, że aż śmiać się chce. Dookoła te same widoki a po odejściu z 1 km w lewo czy w prawo nawet lepsze. Ale parkingi na dole pełne. Jest nawet lepiej bo już w zasadzie nie działa tam Bike Park. Gondole są pełne to i rower jako dawniej dodatek zarobkowy stał się zbędny. 

Bachledka - potwierdzę, wystarczy jednak fajna multimedialna luneta na 2 Ojro i już widok taki bardziej przystępny.

Widoki to były ale na Dolnej Moravie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lika napisał:

Każdy chce Skywalk`a u Siebie - no cóż taka moda która przywędrowała do nas zza południowych granic...

W Kotlinie Kłodzkiej też wyrastają jak grzyby po deszczu - już jest ich kilkadziesiąt, niemal na każdym ważniejszym szczycie granicznym, choć to zwykłe, pojedyncze wieże widokowe, a nie "ścieżki wśród chmur".

https://gazetawroclawska.pl/nowa-atrakcja-turystyczna-w-sudetach-kolejna-wieza-widokowa-zobacz/ar/c1-15367597

W planie jest też wieża na Śnieżniku.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 22:08, Author napisał:

Przecież na przykład ścieżka na Bachledovej to jest taka kicha, że aż śmiać się chce. Dookoła te same widoki a po odejściu z 1 km w lewo czy w prawo nawet lepsze. Ale parkingi na dole pełne. Jest nawet lepiej bo już w zasadzie nie działa tam Bike Park.

Właśnie takie miejsca na Scieżki nad drzewami , gondole , bikeparki mają jedną fajną cechę ściągają większość turystycznego ruchu do Siebie , wystarczy na tym grzbiecie odjechać trochę od tego miejsca i robi się dość puto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zimnikfakt co jadę Magurą Spiską na wschód do spotykam albo nikogo albo pojedyncze osoby. Jednak Słowacy mają bardzo mały ruch turystyczny i budowanie takich wynalazków ekonomicznie sensu nie ma. Są od tego drobne wyjątki ale to wyjątki. Nasze przygłupy za to za punkt honoru stawiają sobie budowanie wież. Nie dość, że taki Jałowiec jest rok rocznie niszczony przez zmotoryzowanych, dookoła teren jest objszczany i obsrany z resztą śmieci to jeszcze coś planują w temacie budowy wieży. Tak spaprali tym szajsem Lubań w Gorcach. Nowa wieża na Radziejowej unicestwiła ostatnie setki metrów szlaku od strony Przehyby. Nie uważam by wieże z zasady były złe ale u nas panuje też gigantomania. Im większa tym lepsza. A to powinno być skromne jak w stylu powiedzmy tej na Baraniej Górze i mniejsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tutaj (chyba jedyny tak ogólny temat) informację dla stacji narciarskich.

Nie odpowiadam za rzetelność informacji z materiałów PFR, nie odpowiadam też za jakość i treść prawa.

Wpisuję to, czego się wstępnie dowiedziałem:

piątek, 8 stycznia 2021

Tarcza PFR 2.0 - pierwsze informacje

 

 

image.png

Mam już wstępne informacje nt. funkcjonowania nowej tarczy PFR. Wymogi udziału - te już znane - są następujące:

 

 

  • Trzeba być przedsiębiorcą, w rozumieniu ustawy Prawo Przedsiębiorców, czyli wszelkie działalności gospodarcze, spółki kapitałowe, cywilne, a nawet stowarzyszenia się kwalifikują.
  • Trzeba być przedsiębiorcą Mikro lub MŚP - wg podobnych kryteriów jak w pierwszej tarczy - licząc obroty i pracowników na umowę o pracę.
  • Należy do określenia kryteriów wliczać też podmioty powiązane, ale - uwaga - nie dotyczy to jednostek samorządowych i państwowych, o ile samodzielnie spełniają kryteria MŚP (specjalne wyłączenie).
  • Trzeba zatrudniać na umowę o pracę do najmniej 1 pracownika.
  • Z kolei definicja Pracownika do liczenia subwencji jest taka, jak poprzednio: zatrudnionych na etat liczymy w wymiarze etatu, na umowę zlecenie bądź dzieło - jak 1 etat każdą osobę.
  • Posiadanie stałego (są trzy daty weryfikujące) wskazanego w rozporządzeniu kodu PKD. Lista kodów może być poszerzana lub zwężana. Ważne: kod nie musi być wpisany jako przeważający.
  • Trzeba spełniać dość ostro postawione kryterium spadku przychodów, jak wg schematu:

    Przychód łącznie za 9 m. 2020 (IV-XII) < analogiczne dane za 2019 r. o min. 30 proc. 

    lub

    Przychód łącznie za 3 m. 2020 (X-XII) < analogiczne dane za 2019 r. o min. 30 proc. 
     
 
Takie są kryteria kwalifikowalności. A co dalej. Otóż:

 

 

  • Przedsiębiorca musi się zobowiązać do przestrzegania obostrzeń covidowych.

Więcej informacji tutaj: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2021/01/tarcza-pfr-20-pierwsze-informacje.html

I być może więcej informacji wkrótce.

O innych instrumentach (postojowe, dopłaty do wynagrodzeń z FGŚP) już pisałem na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Była tutaj już o tym mowa - inwestycja tylko w małej części narciarska, raczej powiedziałbym, że jest tam narciarski akcent - ale w KRK plany powstania Całorocznego Centrum Sportów Zimowym nabierają powoli kształtu. Dwa sztuczne lodowiska, w tym jedno do curlingu; 700-metrowa oświetlona trasa (duże słowo) do biegów narciarskich plus - tu ten akcent narciarski - igielitowa górka dla początkujących narciarzy.

Mają tam też być jakieś baseny, boiska itd. IMHO - nazwa dość szumna, funkcje, które są zapowiadane, ale generalnie myślę, że na pewno się w Krakowie taki obiekt przyda.

Więcej info tutaj:

https://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/zdjecie/52990#photo

Tu wizualizacje:

image.thumb.png.667fd38449ecf592d6c3fcfa6f052778.png

image.thumb.png.4ff5ed871855a1f5d858602636f5c264.png

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Budują wieże bo przez kilkadziesiąt lat drzewa urosły i wszystko zasłaniają. Kiedyś były hale dla owiec i widoki a teraz niemal całe Beskidy zalesione (z Jaworzyny teraz widać Tatry, bo liści jeszcze nie ma). Oczywiście wszyscy teraz hopla mają i drzew wyciąć czy przyciąć nie dadzą "tylko" dla widoku, więc buduje się wieże. Jak są małe to pół biedy ale te kaszaloty to masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cyniczny napisał:

Jak dla mnie czy budowanie wież, czy wycinka drzew, żeby se człowiek mógł popatrzeć to totalny bezsen

To pytanie, po co łazić w góry gdzie widać tylko las? Las to ma każdy blisko domu :)
Rozumiem, że jesteś też zwolennikiem naturalnego zarastania połonin bieszczadzkich, przecież to sztuczne twory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nikdob napisał:

To pytanie, po co łazić w góry gdzie widać tylko las? Las to ma każdy blisko domu :)
Rozumiem, że jesteś też zwolennikiem naturalnego zarastania połonin bieszczadzkich, przecież to sztuczne twory :D

Na szczęscie dzieje się inaczej jak na Jurze w linku poniżej, niestety jeszcze nie wszędzie (pewnie nie wszędzie da się to uzasadnić względami ekologicznymi)  i beskidzkie hale pozarastały (albo zostały obsadzone świerkiem, który miał być potem wycięty). Teraz tylko kornik może pomóc ;) Z podejściem, że "drzew czy krzewów nie ruszamy bo są święte" to skał na Jurze już dawno by nie było widać. 


W jednym z najbardziej znanych rezerwatów przyrody na Jurze, jakim jest Góra Zborów, zakończyły się działania ochronne zapobiegające jego zarastaniu [...]
"Zaniechanie wypasu owiec i regularnego koszenia łąk powoduje, że te zbiorowiska zanikają, powoli przekształcając się w las."[...]
Góra Zborów w Podlesicach stanowi jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na szlaku Orlich Gniazd. 


https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,26555967,przyrodnicy-oczyscili-gore-zborow-na-jurze-krakowsko-czestochowskiej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...