Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak należy rozumieć punkt :

6) Określona jest godzina wjazdu KL Kasprowy Wierch o której musi nastąpić pierwszy wjazd koleją KL Kasprowy Wierch.

Jak należy rozumieć słowo "musi"? Jeżeli kupię skipass 4 godzinny od 8, a załóżmy pojawiłbym się dopiero o 9, to czy oprócz tego, że nie mam już pierwszeństwa w kolejce, to czy tracę również tą godzinę z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic wcześniej...

Obecnie realia są takie, że będąc w weekend o 8 - 8.30 możesz czekać ze 20 minut, aż się pełny wagon uzbiera.

Tłok to się robi później, jak się zaczyna złazić piesza stonka. Czasy legendarnych kolejek już dawno minęły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jeśli np ma się zamiar zjeżdżać do samych Kuźnic to karnet kupiony nie online tylko w kasie uprawnia do pierwszeństwa przejścia przez specjalne bramki dla narciarzy czy nie? Bo wtedy oznaczałoby to że zjadę np o 12:00 do Kuźnic i będę musiał czekać w dużej kolejce a czas leci.

Co do poprzedniego pytania sądzę że tracisz godzinę jazdy a pierwszeństwo przejazdu zachowujesz.

Edytowane przez squead89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jeśli np ma się zamiar zjeżdżać do samych Kuźnic to karnet kupiony nie online tylko w kasie uprawnia do pierwszeństwa przejścia przez specjalne bramki dla narciarzy czy nie? Bo wtedy oznaczałoby to że zjadę np o 12:00 do Kuźnic i będę musiał czekać w dużej kolejce a czas leci.

Tak, wchodzisz bez kolejki. Sprawdzone w praktyce. Czasu i tak trochę stracisz, bo z nartostrady trzeba doczłapać do budynku, a potem czekać na odjazd wagonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytałem powyżej kilka wpisow bo:

To będzie mój pierwszy raz z Kasprowego.

Ruszamy do Zakopanego jutro, a we wtorek wybieram się z moją kobieta na pojedynczy zjazd urodzinowy (kobieta) z kasprowego. I teraz wszelkie sugestie, porady itd. bardzo mile widziane.

Wiem że troszkę głupio że to będzie pojedynczy zjazd, ale caly wypad to romantika urodzinowa ze wskazaniem na kobiete, więc nie da rady zostawić jej samej a żebym ja sobie pośmigał (choć ubolewam nad tym).

We wtorek ma być fajna pogoda, kiedy ruszyć po bilety, o której ruszyć na górę, itd., może nawet macie jakies kwaterki w miare blisko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kasprowym ślicznie, nartostrada Gąsienicowa otwarta :cheerful:

Dzięku za super film.

To jest taka efemeryczna trasa, że można zapomnieć, że w ogóle istnieje. Pamiętam, jechałem ją jeden raz, na pewno była gorzej przygotowana, zwłaszcza ta szersza ścianka, żadnych innych ludzi, do tego ciężki plecak - łatwo nie było. Niemniej jednak wrażenia niezapomniane. Zawsze jak przechodzę w tym rejonie w zimie próbuję wypatrzeć tą trasę i myślałem, że ona jest juz zamknięta, nieutrzymywana itp. A tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ogimetu w Tatrach dosypało 35cm śniegu i dalej sypie! lawinowa 3 z tendencją rosnącą! HZS podaje że w Tatrach dosypało 30-55cm śniegu! ale wiał momentami wiatr 10m/s a na grani 16m/s z kierunku NW (Ogimet podaje na Kasprowym NE), dlatego w wielu miejscach wywiane do lodu/szreni, a w innych nawiane nawet 80-100cm!

No to się nam zrobiła zima! :) sezon przedłużony :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku przy tak słabej zimie - 13 marca pokrywa wynosiła 51cm! a max był 17 kwietnia 101cm! Byłem na Kasprowym z żoną 12 maja i dało się założyć narty od "eSki", cały kocioł Goryczkowej wyśnieżony.

Także przy dzisiejszej pokrywie 171cm wygląda to bardzo fajnie :), jak tylko nie przyjdą deszcze albo duże ocieplenie to jestem spokojny o jazdę narciarzy do końca kwietnia, a skiturowcy do końca maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy 10/03/2015

Tak jak pisałem wyżej, wybrałem się na 3 dniowy wypad do Zakopanego połączony z jednorazowym zjazdem z Kasprowego (takie małe marzenie podsycane rozbudowaną wyobraźnią). O ile Zakopane znam, Kasprowy znam tylko z okresu letniego. Samo zjechanie z Kasprowego wcale trudne nie jest, czego dowodem niech będzie to że zjechała moja kobieta i....podobało się Jej.

Warto było, to na bank. Nie jechaliśmy zbyt szybko, bardziej delektowaliśmy się jazdą i widokami...zresztą, macie filmik.

[video=youtube;D4x0LBj54u8]

I możliwe że wlasnie zakończyłem sezon.:frustrating:

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce się wybrać pierwszy raz na KW, i mam pytanko - gdzie tam można zaparkować, jest jakiś parking pod kolejką?

Dzięki.

pytanie normalne ale nie u nas tylko w alpach

auto możesz zostawić przy rondzie na parkingu za który słono się płaci potem busem do kuźnic a dalej to już chyba się domyślasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muldy do kolan rzeczywiście się pojawiły szczególnie na stromszych fragmentach. Dodatkowo pierwszy ładny dzień po opadach i pochmurnych dniach spowodował wysyp narciarzy i freerajdowców... zjeżdżali wszędzie Pośredni, zbocza grani do Suchej Czuby itp. co spowodowało dzisiaj łapankę przez strażników TPN (widziałem jak jeden wypisywał blankiet, a po drodze spotkałem 3-4 jeżdżących, komunikowali się przez krótkofalówki). Jutro wrzucę fotki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...