Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Fotograf Tygodnika Podhalańskiego "ustrzelił" nas wczoraj na Beskidzie;)

http://tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=news&strona=1&kat=&id=&typ=&id=8321

Pojawiła się cała galeria zdjęć z Wielkiej Soboty na Kasprowym, gdzie z Misalem prezentujemy logo skionline.pl na Beskidzie dość godnie:) zdjęcie nr. 11.

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=galeria&strona=1&kat=&id=583&str=3&str=1

Poza tym Tygodnik pisze, że nadchodzą opady śniegu w Zakopanem i Tatrach. Ma spaść kilkanaście centymetrów śniegu.

Tak więc Ave Kasprowy!

Edytowane przez Bończa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkosobotnie zakończenie sezonu

Po raz drugi z kolei zwieńczenie sezonu przyszło mi spędzić na Kasprowym i podobnie jak w zeszłoroczną Wielką Sobotę wyjazd należy uznać za udany: warunki pogodowe super, śnieg, o.k., pierwszy przy okienku kasowym (jak w zeszłym roku) - wszystko to rekompensuje pobudkę o 2,15' - dla mnie "nic to", dzieci trochę kręciły nosami, ale mimo to same wstały bez szemrania, a ponowne spotkanie z Górą wywołało na ich twarzach szczere zadowolenie i uśmiech (mimo niestety braku możliwości zjazdu do Kuźnic i pośmiganiu na Goryczkowej)

02-04-2010 17:59

Raceman: Misal chcielibyśmy by coś się zmieniło na tej Górze na lepsze, sądząc po opisie podobało Ci się, zastanawiam się czy ktoś z dyrekcji PKLu będzie coś chciał zrobić dobrego po lekturze naszych postów(na pewno ktoś to czyta) z ww wypadów?

No ale jak się to mówi kto bogatemu zabroni ?

Uważam, że mimo iż bogatemu może?!? nikt nie zabroni to jednak wszystko do czasu... już teraz się zastanawiam czy jednak może nie gdzieś poza RP -narazie ten sentyment, Święta, Nasze Góry, oscypek "serek" kupiony u tej samej pani przy rondzie (parkingu) co przed rokiem, ale kiedyś czara goryczy ...., bo: toalety przy kasach w Kużnicach do ich otwarcia (póżniej nie sprawdzałem) zamkniete, brak możliwości zakupu karnetów na krzesełko w Kuźnicach i rano na Górze -oczekiwanie ponowne na dolnej stacji przy krzesełku, przeciskanie się przez tłum turystów od górnej stacji krzesełka do początku trasy zjazdowej stwarzając zagrożenie jednym i drugim nie mówiac o frustracji tych z nartami i bez. Sprawa sztucznego naśnieżania jak i dopuszczenia kolejnych (niewielu przecież) stoków do uprawiania narciarstwa (po którtych i tak dzisiaj się jeżdzi) to osobna kwestia której trzeba stawić czoła tak żeby nie sprawić świstakom krzywdy, a i nam narciarzom, turystom nie obrzydzić wyjazdów na Naszą Góre Gór !!!

Wesołych i spokonych Świąt !!!:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotograf Tygodnika Podhalańskiego "ustrzelił" nas wczoraj na Beskidzie;)

http://tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=news&strona=1&kat=&id=&typ=&id=8321

Pojawiła się cała galeria zdjęć z Wielkiej Soboty na Kasprowym, gdzie z Misalem prezentujemy logo skionline.pl na Beskidzie dość godnie:) zdjęcie nr. 11.

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=galeria&strona=1&kat=&id=583&str=3&str=1

Poza tym Tygodnik pisze, że nadchodzą opady śniegu w Zakopanem i Tatrach. Ma spaść kilkanaście centymetrów śniegu.

Tak więc Ave Kasprowy!

Mówiłem,że mi wyszły jakieś zarysy narciarzy... ;):D

index.php?mod=galeria&id=583#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopcy, ja wiem, że moje posty macie na liście ignorowanych;), ale się późno budzicie - ja już tam wyżej o tym zdjęciu 11 pisałem.

A tak na poważnie, to wdzięczny jestem Pawłowi Pełce z TP, że to właśnie nas ustrzelił, bo tak mało mam zdjęć na nartach, a tutaj jeszcze, nie dość, że na Beskidzie, to jeszcze takie tło.

Chciałem je sobie zapisać do swojej galerii, ale się nie da, albo nie wiem jak.

A na 14 fotce ponoć autor zdjęć podczas zjazdu z Beskidu, widać, że nieźle sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda x2

Bilety na Kasprowy rezerwowałem rok temu.

Jak przyjechałem do Zakopca to komplet czekał na mnie w recepcji - bilety tylko do góry - nigdy, do wczoraj, nie zjeżdżałem wagonikiem.

I tak:

Bilet do góry - 42 zł

Opłata rezerwacyjna 10 zł.

Pytam się w kasie w Kuźnicach, czy mogę ten bilet wymienić na taki góra-dół za dopłatą 10 zł. Odpowiedź brzmi: NIE, kupi pan bilet na zjazd na górze - za 26 zł.

Karta dzienna - 70 zł.

Pan Ryszard - 15 zł. (jeździmy w dwóch, liczę połowę)

Kibelek na Górze 2 zł.

Razem: 165 zł.

5 dni nartowania = 825 zł. (~211 ojro):eek:

Skipass Stubai 5 dni z 7 - 173 ojro :cool:

Pytanie: Co ja tutaj robię ?

Odpowiedź: Enjoyjuję życie :D:D:D

Zjazd kolejką z nartami - bezcenny.

Za rok jestem tu znowu :D

pzdr

misal

Misal czy można na karcie dziennej jeżdzić na Górze we dwóch jak piszesz?

Czy nie ma jakiegoś odstępu czasowego między jednym i drugim odczytem karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misal czy można na karcie dziennej jeżdzić na Górze we dwóch jak piszesz?

Czy nie ma jakiegoś odstępu czasowego między jednym i drugim odczytem karty?

Oczywiście, że nie można.

Napisałem, że jeździmy we dwóch do policzenia kosztów taksówki.

Wyliczanka była zrobiona dla jednej osoby :cool:

pzdr

misal

P.S.

Od wczoraj PKL ma promocję: kupujesz kartę dzienną (70 PLN) lub od 11:00 (50 PLN) i zjazd kolejką masz gratis.

Pan Ryszard to mój przyjaciel, a przy okazji zakopiański taksówkarz. Korzystam z jego usług jak jestem w Tatrach :)

Edytowane przez Misal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzeć na mistrzów

Dzisiaj na Kasprowym miałem fajny dzień. Nie dość, że warunki OK, to jeszcze można było popatrzeć, jak jeżdżą naprawdę dobrzy narciarze, nie popisujący się, jeżdżący swobodnie.

Człowiek jest wzrokowcem i nawet dzisiaj obserwując naszego dawnego alpejczyka Wojtka Gajewskiego 5 m na MS, wprowadziłem jakieś korekty do swojej jazdy.

Było też kilka młodszych alpejek z mamami, też kiedyś zawodniczkami, także i tu obrazy działały na wyobraźnię;)

"Obraz jest lepszy niż tysiąc słów" - to chciałem przekazać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Goryczkowa modernizacja!

W ciągu dwóch tygodni PKL złoży wniosek o warunki zabudowy i modernizację wyciągu w Kotle Goryczkowym.

PKL:

"- Półtora roku trwało przygotowanie materiałów do złożenia wniosku - informuje Andrzej Laszczyk, prezes PKL w Zakopanem. - Sprawa nie jest łatwa, bo teren ten objęty jest ścisłą ochroną przyrody.

Niemniej jednak - jak zaznacza Laszczyk - do dwóch tygodni wniosek zostanie złożony w urzędzie. - Chcemy zmodernizować wyciąg. Żeby dla narciarzy było dobrze, dolną stację należy usytuować w innym miejscu, powinna być też bezkolizyjna komunikacja między Goryczkową a Gąsienicową oraz dobry zjazd w Goryczkowej do kotła. To wiąże się jednak z poważnymi pracami budowlanymi, a te na tym obszarze są mocno ograniczone.

Według PKL krzesło powinno być czteroosobowe, a kolej mieć przepustowość zbliżoną do wyciągu na Gąsienicowej. Jak dodaje prezes Laszczyk, firma jest na etapie wyboru dostawcy i wykonawcy robót.

- Gdy złożą nam swoje oferty i będą mieli projekty, wtedy będziemy znali szczegóły - dodaje Andrzej Laszczyk.

TPN jest zdania, że modernizacja wyciągu na Goryczkowej jest konieczna. - Nie wiemy, jaki jest plan. Czekamy z opiniami, aż do nas dotrze - zaznacza Szymon Ziobrowski, prawnik TPN.

Najważniejszy będzie raport o oddziaływaniu na środowisko. Remontowi nie sprzeciwiają się przyrodnicy. - Jeżeli byłaby to modernizacja, a nie rozbudowa na nowych terenach, to my nie mówimy „nie" - zaznacza Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot."

No oby kurna, oby!

PS.

No ale jest drooogooo, a będzie droooożeeeej ;-]

Edytowane przez Bończa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy będzie raport o oddziaływaniu na środowisko. Remontowi nie sprzeciwiają się przyrodnicy. - Jeżeli byłaby to modernizacja, a nie rozbudowa na nowych terenach, to my nie mówimy „nie" - zaznacza Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot."

i ten artykuł oddaje w całości kto rządzi na Kasprowym

Żeby dla narciarzy było dobrze, dolną stację należy usytuować w innym miejscu, powinna być też bezkolizyjna komunikacja między Goryczkową a Gąsienicową oraz dobry zjazd w Goryczkowej do kotła

czyli to nie wchodzi w gre chyba że posmarują temu - "nasz guru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki,żeby się udało! :)

Ciekawi mnie jednak taktyka tych "zielonych w temacie"... Obawiam się,że nie będą nic blokować do momentu rozbiórki starego krzesełka,kiedy jednak będzie miała ruszyć budowa nowego,uderzą z pełną siłą!Mają szanse,aby całkowicie zlikwidować kolej na Goryczkowej i wyeliminować narciarzy... :mad:

Natomiast szczerze wątpię,czy uda się rozwiązać sprawę powrotu z Goryczkowej na Gąsienicową,tunel pewnie nie przejdzie,a jakiegoś wyciągu,czy wytyczenia trasy też się nie spodziewam... :(

Mam nadzieje,że moje pesymistyczne wizje się nie sprawdzą,podobnie jak ewentualna podwyżka cen za szusowanie na Królewskiej Górze. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki,żeby się udało! :)

Ciekawi mnie jednak taktyka tych "zielonych w temacie"... Obawiam się,że nie będą nic blokować do momentu rozbiórki starego krzesełka,kiedy jednak będzie miała ruszyć budowa nowego,uderzą z pełną siłą!Mają szanse,aby całkowicie zlikwidować kolej na Goryczkowej i wyeliminować narciarzy... :mad:

Mam też obawy... ale może nie tym razem :)

Natomiast szczerze wątpię,czy uda się rozwiązać sprawę powrotu z Goryczkowej na Gąsienicową,tunel pewnie nie przejdzie,a jakiegoś wyciągu,czy wytyczenia trasy też się nie spodziewam... :(

Tunel nie przejdzie - to jasne - poza tym w sumie bez sensu - przerost formy nad treścią. Wystarczy że nowa stacja będzie ciut wyżej i w prawo (patrząc od północy) - wtedy możliwa byłaby taka sama półka jak z Gąsienicowej, tylko w drugą stronę, zaczynająca się wyżej - i to wystarczy. Takie przesunięcie stacji ułatwiło by też (chyba?) start trasy do kotła.

Przeniesienie dolnej stacji niżej - byłoby super: de facto ominęło by się szyjki, przewyższenie by wzrosło, trasa by na tym zyskała byłaby ciekawsza.... a ew. podejście pod Goryczkową też byłoby łatwiejsze :)

Od dawna plącze mi się pomysł, który pewnie zadowoliłby wszystkich, może nawet zielonych ;) czyli jakaś mała (może sezonowa) stacja pośrednia - gdzieś na wysokości buli. Od szczytu do kotła śnieg leży sobie w dobrej formie na ogół bardzo długo, problemy są poniżej buli - kosówka, potoczki, zwierzątka, jagody :) Skracając wiosną trasę, w wypadku braku śniegu można by jakoś oszczędzić cierpień i kosówce i nartom na kamieniach ;) no bo tymczasem nie rozważam wprowadzenia tam sztucznego naśnieżania :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...