Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna plącze mi się pomysł, który pewnie zadowoliłby wszystkich, może nawet zielonych ;) czyli jakaś mała (może sezonowa) stacja pośrednia - gdzieś na wysokości buli. Od szczytu do kotła śnieg leży sobie w dobrej formie na ogół bardzo długo, problemy są poniżej buli - kosówka, potoczki, zwierzątka, jagody :) Skracając wiosną trasę, w wypadku braku śniegu można by jakoś oszczędzić cierpień i kosówce i nartom na kamieniach ;) no bo tymczasem nie rozważam wprowadzenia tam sztucznego naśnieżania :)

Rzeczywiście, to brzmi bardzo sensownie!

No,i fajnie by było, żeby nie trzeba było tą rynną zjeżdżać do kotła - bo tak właściwie jest skasowany najprzyjemniejszy odcinek - na Gąsienicowej warto jeździć tylko dla zjazdu do kotła, a tu taka klapa :(. Gdyby przeniesiono górną stację trochę wyżej i przy zwiększeniu przepustowości chyba już nie dałoby się z samego początku zostawić takich długich przewężeń? Mógłby może być dłuuugi, piękny zjazd do wprost w dół? Albo parę alternatywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel nie przejdzie - to jasne - poza tym w sumie bez sensu - przerost formy nad treścią. Wystarczy że nowa stacja będzie ciut wyżej i w prawo (patrząc od północy) - wtedy możliwa byłaby taka sama półka jak z Gąsienicowej, tylko w drugą stronę, zaczynająca się wyżej - i to wystarczy. Takie przesunięcie stacji ułatwiło by też (chyba?) start trasy do kotła.

Przeniesienie dolnej stacji niżej - byłoby super: de facto ominęło by się szyjki, przewyższenie by wzrosło, trasa by na tym zyskała byłaby ciekawsza.... a ew. podejście pod Goryczkową też byłoby łatwiejsze :)

Od dawna plącze mi się pomysł, który pewnie zadowoliłby wszystkich, może nawet zielonych ;) czyli jakaś mała (może sezonowa) stacja pośrednia - gdzieś na wysokości buli. Od szczytu do kotła śnieg leży sobie w dobrej formie na ogół bardzo długo, problemy są poniżej buli - kosówka, potoczki, zwierzątka, jagody :) Skracając wiosną trasę, w wypadku braku śniegu można by jakoś oszczędzić cierpień i kosówce i nartom na kamieniach ;) no bo tymczasem nie rozważam wprowadzenia tam sztucznego naśnieżania :)

Dobrze kombinujesz! :rolleyes:;)

Może samo przesunięcie by wystarczyło i może nawet PKL o tym myśli. :rolleyes:

Rzeczywiście, to brzmi bardzo sensownie!

No,i fajnie by było, żeby nie trzeba było tą rynną zjeżdżać do kotła - bo tak właściwie jest skasowany najprzyjemniejszy odcinek - na Gąsienicowej warto jeździć tylko dla zjazdu do kotła, a tu taka klapa :(. Gdyby przeniesiono górną stację trochę wyżej i przy zwiększeniu przepustowości chyba już nie dałoby się z samego początku zostawić takich długich przewężeń? Mógłby może być dłuuugi, piękny zjazd do wprost w dół? Albo parę alternatywnych?

Jeśli zwiększą przepustowość,to z pewnością ta wąska rynna nie będzie mogła być jedynym startem,bo się ludziska pozabijają.Już teraz trzeba tam uważać.Więc nie mają wyboru,coś zmienić muszą. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

najgorszy sezon

"Tylko 90 dni Kasprowego":

http://z-ne.pl/s,doc,42816,1,1721,tylko_90_dni_kasprowego.html

"Obydwa wyciągi zamiast sześciu miesięcy kursowania pracowały o wiele krócej. Gąsienicowa jeździła tylko trzy miesiące (i to też niecałe, bo często wiejące w tym okresie wiatry halne unieruchamiały kolejkę na kilka dni), Goryczkowa zaś jeździła zaledwie... trzy tygodnie."

Ciekawe jakie będą z tego wnioski? Chyba najlepszym dla narciarzy byłoby rozważenie naśnieżania? ... ok, pewnie to mrzonki ale deszcz za oknem i bezczynność podsuwają różne pomysły ;) Za to ta domniemana stacja pośrednia na Goryczkowej wyrównała by szanse obu hal w kwestii długości sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Kasprowy żyje teraz ze zwykłych turystów podziwiających górskie krajobrazy i w lecie i w zimie. Co najwyżej zamkną wyciągi krzesełkowe i tyle -- narciarze nie są im niezbędni.

Słowacy ozłocą tego, kto podejmie taka decyzję! A Zakopane ... narciarsko stanie się zaściankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wersja odpowiedzi była "a żeby cię osrało z takim podejściem" ale mi przeszło po piwie :)

Moje podejście jest normalne ,bo ja tu mieszkam i trochę się orientuję z możliwościami zagospodarowania Polskich Tatr na potrzeby narciarstwa.

Gór mamy tyle ile mamy i raczej ich nie przybędzie ,a narciarzy i turystów jest coraz więcej.Jest jeszcze dużo narciarzy którym się tu podoba i godzą się na korki na Zakopiance i te parogodzinne stanie żeby wyjechać na Kasprowy i nie marudzą . Ale narzekanie to nasza Polska specjalność .I tak na koniec wszystkich którym Zakopane i nie tylko się podoba takie jakie jest serdecznie zapraszam, a maruderzy niech jadą gdzie się im bardziej podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komentarz sobie przeczytałem przy artykule,gdzie piszą o braku zgody dla poszerzenia terenów narciarskich w rejonie Kasprowego...

"Bukovel na Ukrainie!!!!!!!

W tym roku 1 miliard dolarów

inwestycji!!!!!!!Zakopane może już tylko marzyć o

bogatych Rosjanach i Ukraińcach,a za chwilę i

Polacy je oleja.Sprowadzili Kanadyjczyków i

Szwajcarów by zrobili kurort zywcem wzięty z Alp.

Pa,pa Zakopane"

Nawet biedniejsi Ukraińcy potrafią lepiej wykorzystać warunki naturalne,niż nasi rodacy!!!Bukovel to niewątpliwie miejsce,z którego zwłaszcza SzCyrk powinien brać przykład!!!Jak się chce to można!!!Ale po co?Przecież i tak ludzie przyjadą.... :mad::eek::(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podejście jest normalne ,bo ja tu mieszkam i trochę się orientuję z możliwościami zagospodarowania Polskich Tatr na potrzeby narciarstwa.

Gór mamy tyle ile mamy i raczej ich nie przybędzie ,a narciarzy i turystów jest coraz więcej.Jest jeszcze dużo narciarzy którym się tu podoba i godzą się na korki na Zakopiance i te parogodzinne stanie żeby wyjechać na Kasprowy i nie marudzą . Ale narzekanie to nasza Polska specjalność .I tak na koniec wszystkich którym Zakopane i nie tylko się podoba takie jakie jest serdecznie zapraszam, a maruderzy niech jadą gdzie się im bardziej podoba .

Góry mamy piękne i tyle ile jest mogłoby by dużo lepiej wykorzystanych dla narciarstwa bez szkody dla "innych" gdyby nie pieniactwo, kłótliwość, głupota i lokalna maniakalna zachłanność.

Ale dzięki, właśnie tam pojadę.

Maruder :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię ten skansen, choć cała otoczka wkurza...

Ja jestem w jakiś sposób uzależniony ;) od ponad 30 lat jestem tam co roku, nawet jak miałem rękę w gipsie - to byłem, choć bez nart :) Kiedyś jeździłem prawie wyłącznie tam; od paru lat to jeden, może 2 dni w sezonie - z jakiegoś wewnętrznego musu :)

Kiedyś ta góra uczyła mnie narciarstwa, ciągle uważam, że nie ma nic porównywalnego w okolicy - aż do Alp, no, ale "trzepie mnie" jak patrzę np. na cennik a zwłaszcza na relację cena-jakość, i całą otoczkę.

(...) Jest jeszcze dużo narciarzy którym się tu podoba i godzą się na korki na Zakopiance i te parogodzinne stanie żeby wyjechać na Kasprowy i nie marudzą . Ale narzekanie to nasza Polska specjalność .I tak na koniec wszystkich którym Zakopane i nie tylko się podoba takie jakie jest serdecznie zapraszam, a maruderzy niech jadą gdzie się im bardziej podoba .

!@#$%^&*! - trzepie mnie ... cóż, ale "bylejakość" to nasza polska specjalność.

PS. Dam ci szansę, żebyś się utwierdził w przekonaniach, ale nie mogę się powstrzymać :) Ja marudzę też, kiedy ktoś źle pisze po polsku i np. stawia spację przed kropką - z pewnością nie jest to "polska specjalność" :) NMSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podejście jest normalne ,bo ja tu mieszkam i trochę się orientuję z możliwościami zagospodarowania Polskich Tatr na potrzeby narciarstwa.

Gór mamy tyle ile mamy i raczej ich nie przybędzie ,a narciarzy i turystów jest coraz więcej.Jest jeszcze dużo narciarzy którym się tu podoba i godzą się na korki na Zakopiance i te parogodzinne stanie żeby wyjechać na Kasprowy i nie marudzą . Ale narzekanie to nasza Polska specjalność .I tak na koniec wszystkich którym Zakopane i nie tylko się podoba takie jakie jest serdecznie zapraszam, a maruderzy niech jadą gdzie się im bardziej podoba .

Dlatego kupuje super skipass slowacja:DDDDDD

A tak na poważnie to tutaj pokazałeś waszą zakopiańską mentalność, z takim podejsciem do klienta za kilka lat będziecie na kolanach prosić żeby u was a nie u słowaków, czy ukraińców zostawić parę dudków. A niestety infrastruktury nie da się zmienić w kilka miesięcy. Napisałeś że narzekanie to nasza polska specjalność, ja bym dopisłał że marnotrawienie możliwości to cecha polskich górali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekanie to nasza Polska specjalność .I tak na koniec wszystkich którym Zakopane i nie tylko się podoba takie jakie jest serdecznie zapraszam, a maruderzy niech jadą gdzie się im bardziej podoba .

W sumie popieram: niech wszyscy walą do Zakopca :D

A my spokojnie -bez tłumu kupujących w Media Markt i jadących do Zakopca- na innych stokach.

Ostatnio w sierpniu byłem w Małym Cichem. Wyjeżdżalismy w niedzielę rano... korek do Zakopca zaczynał się przed tym remontowanym mostem przed NT ze dwa kilometry na górce gdzie od zawsze jest reklama PZU. Osobiście chciałbym się dowiedzieć: kto po takiej lekcji jedzie ponownie do Zakopca ?? No ale jesli ktoś kupuje w MM to i do Zakopca jeździ...

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zakopane: Międzynarodowe Forum Górskie"

>Przedstawiciele polskich i europejskich kurortów górskich, a wśród niech reprezentanci m.in. Sant Moris, Davos, Chamonix, Grenoble, Soczi i Garmisch-Partenkirchen, wezmą udział w I Międzynarodowym Forum Górskim, które odbędzie się między 23 a 25 września w Zakopanem.

"Celem Forum jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń samorządowców i biznesmenów z europejskich kurortów górskich. Chcemy czerpać z doświadczeń takich miast jak np. Davos czy Chamonix i dowiedzieć się, w jaki sposób osiągnęli sukces" - powiedział PAP starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski.

Jednym z ważnych tematów, jakie poruszą uczestnicy Forum, będzie kształtowanie wizerunku kurortu, który przedstawi prekursor długofalowej strategii austriackiego regionu Zell Am See Hans Wallner.<

Znaczy, że nie wiedzą? :)) Akurat dziś się pojawiło to info i jak dla mnie, zwłaszcza w kontekście tego wątku - brzmi abstrakcyjnie... "Davos, Chamonix, wizerunek, długofalowa strategia" ...WTF?! jak z Mrożka, albo Monty Pythona :)) Więcej tu:

http://narty.onet.pl/wiadomosci/zakopane-miedzynarodowe-forum-gorskie,1,3691462,artykul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przedstawiciele polskich i europejskich kurortów górskich, a wśród niech reprezentanci m.in. Sant Moris, Davos, Chamonix, Grenoble, Soczi i Garmisch-Partenkirchen, wezmą udział w I Międzynarodowym Forum Górskim, które odbędzie się między 23 a 25 września w Zakopanem.

"Celem Forum jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń samorządowców i biznesmenów z europejskich kurortów górskich. Chcemy czerpać z doświadczeń takich miast jak np. Davos czy Chamonix i dowiedzieć się, w jaki sposób osiągnęli sukces" - powiedział PAP starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski.

Jednym z ważnych tematów, jakie poruszą uczestnicy Forum, będzie kształtowanie wizerunku kurortu, który przedstawi prekursor długofalowej strategii austriackiego regionu Zell Am See Hans Wallner.<

Znaczy, że nie wiedzą? :)) Akurat dziś się pojawiło to info i jak dla mnie, zwłaszcza w kontekście tego wątku - brzmi abstrakcyjnie... "Davos, Chamonix, wizerunek, długofalowa strategia" ...WTF?! jak z Mrożka, albo Monty Pythona :)) Więcej tu:

http://narty.onet.pl/wiadomosci/zakopane-miedzynarodowe-forum-gorskie,1,3691462,artykul.html

Ciekawe skąd biorą kasę na to forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...