Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Takie teksty nazywa się "ocieplaniem wizerunku",

akurat w tym biznesie słowo: ocieplanie nie kojarzy się z niczym dobrym.

Pomijając stopień obiektywizmu, ten artykuł to może jeszcze miałby chociaż minimalny sens gdyby powstał rok, dwa lata temu...

Bo zabrakło tak naprawdę jedynych wartościowych na ten moment (mamy już praktycznie 2014 rok!) informacji - tzn. jakiejkolwiek zapowiedzi realnych planów inwestycyjnych.

A świstak siedzi i zawija orczyki w sreberka...

Takie pisanie w tym momencie przynosi efekt odwrotny od zamierzonego.

Edytowane przez matei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnal w Czyrnej działa, traska oki, śmigam z córką :) Widać że jak się chce to można i dało się naśnieżać kiedy trzeba było !!!

Pozdrawiam Macie

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

zastanów się jaki był koszt naśnieżania w perspektywie ciepłych Swiąt i jakie zyski mają za grudzień

nasz meteorolog Janek już dawno przepowiadał, że zima będzie dopiero w drugiej połowie stycznia

właściciele Zlotego Gronia wygłupili się dzisiaj otwierając krzesło i nikt mi nie powie że jazda w błotnej breji przy plus 10 z niezłym halnym to przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest to, że moja córka (3,5 latka) zaczyna przygodę z nartami a w Czyrnej się bawimy dzięki temu że się włascicielowi chciało i widział biznes! Dzisiaj na Krasnala jeżdżą dzieciaki z rodzinami, z klubów, ruch jest spory. Koszty kolego Jata mnie nie interesują, a jak się zastanawiam to na pewno będą na plusie! Koszty poniosło by całe miasto jakby wogolne tam się nie dało jeździć! Możemy się śmiać ale są ludzie którzy na Święta i Nowy Rok przyjechali do Szczyrku i przynajmniej ich dzieciaki mają co robić!

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na resztki śniegu na kamerkach warunki wyglądają na wiosenne. Długoterminowa na mojapogoda.com mówi, że do połowy miesiąca nie będzie ani opadów ani mrozu, nawet w nocy, więc ze śnieżenia lipa. Chyba przespali z tym naśnieżaniem. Generalnie dziwny sezon, trzeba odłożyć wyjazd do czasu pojawienia się warunków....ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na resztki śniegu na kamerkach warunki wyglądają na wiosenne. Długoterminowa na mojapogoda.com mówi, że do połowy miesiąca nie będzie ani opadów ani mrozu, nawet w nocy, więc ze śnieżenia lipa. Chyba przespali z tym naśnieżaniem. Generalnie dziwny sezon, trzeba odłożyć wyjazd do czasu pojawienia się warunków....ehhh

To zmień źródło pogody. U nas w Pogodzie prognoza jest taka, że w górach już są mrozy. Dzisiaj nad ranem śnieżyli w Istebnej. W Szczyrku też w nocy, w górach będzie temperatura pozwalająca na śnieżenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień źródło pogody. U nas w Pogodzie prognoza jest taka, że w górach już są mrozy. Dzisiaj nad ranem śnieżyli w Istebnej. W Szczyrku też w nocy, w górach będzie temperatura pozwalająca na śnieżenie.

Rzeczywiście te prognozy wyglądają znacznie lepiej :). Są też moje okoliczne mini-ośrodki, wybadam sprawdzalność. U mnie na nizinach mojapogoda.com się ogólnie sprawdza ale chyba w jeśli chodzi o prognozy dla narciarzy jest niedokładna. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w SONie maja sypać. Planowane było uruchomienia naśnieżania na Pośrednim, Golgocie i Suchem.

Znowu jest inwersja. Temperatura na Solisku jest o kilka stopni niższa niż na Małym Skrzycznem

Wystarczy zobaczyć jaka temperatura jest na stacjach meteo na stronie SON-u i nie robić ludziom złudnych nadziei. Sezon w SON ( nie tylko ) będzie w tym roku trwał około 10-15 dni i to patrząc optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć jaka temperatura jest na stacjach meteo na stronie SON-u i nie robić ludziom złudnych nadziei. Sezon w SON ( nie tylko ) będzie w tym roku trwał około 10-15 dni i to patrząc optymistycznie.

Janku,przestań

Pogoda na parę dni może się sprawdzić,ale co będzie za 2 tyg czy miesiąc to juz nikt nie przewidzi

Może okazać się że sezon w Son będzie trwać 30-40 dni i to patrząc nieoptymistycznie ,czego wszystkim życze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku,przestań

Pogoda na parę dni może się sprawdzić,ale co będzie za 2 tyg czy miesiąc to juz nikt nie przewidzi

Poprzednie 5 sezonów ,mimo różnych odczuć narciarzy bo były tez odwilże to zimy ze średnimi temperaturami poniżej przeciętnej .Już pisałem o tym kilka razy.Można próbować przewidywać przebieg zim na podstawie porównawczej analizy.Średnie miesięcy zimowych :grudzień, styczeń ,luty za ostatnie 12 lat (2001-2012) również są wyraźnie poniżej średnich wieloletnich.Najwięcej na minus (czyli dla nas dobrze) odbiega luty. Czas na kilka ciepłych zim po prostu . Obecna jest i wszystko wskazuje ,ze będzie do końca ciepła ,ale 10-15 dni mroźnych powinno być.Sezon 10-15 dni to mam na myśli kiedy w S.N. jest większość tras czynnych . W przypadku SON gdzie mam zamiar przynajmniej dwa razy pojeździć otwarta stacja powinna być około 30 dni ,ale często będzie to przy jednej ,dwóch czynnych trasach. W tym roku duża anomalia bo marzec miał średnią temperaturę w Katowicach minus 1 a grudzień ponad plus dwa stopnie.Czyli odwrotnie niż to wynika ze średnich temperatur dla tych miesięcy. Szansa na podobny zimowy marzec w 2014 roku wynosi 1 do 100. Pozdrawiam Wszystkich i w Nowym Roku życzę Zdrowia i Szczęścia. Alpy nie tak daleko a tam wysoko i prawie zawsze można pojeździć . Obyśmy tylko zdrowi byli:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...