Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie żal d... ściska.

Jak widzę zmodernizowany system naśnieżania działa, że ho ho.

Armaty strzelają tylko coś trafić w stok nie mogą.

Jakoś inni dali radę, ale SONowi się nie udało, teraz jeszcze ta inwersja, normalnie mają takiego pecha z tą pogodą.

Gdzie by tu jutro pojechać.... ?

Już wiem, na pewno nie do SON.

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie żal d... ściska.

Jak widzę zmodernizowany system naśnieżania działa, że ho ho.

Armaty strzelają tylko coś trafić w stok nie mogą.

Waruny cacy, Stasiek narobił śniegu bez opamiętania:biggrin:

Chciałbym tylko dodać, że w Beskidach od kilku dni mamy inwersję i temperatury w górach są wyższe niż w dolinach. Problem z naśnieżeniem stoku jest także na Poniwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno dupe ściska, a oni mówią że nie ma warunków do naśnieżania. Mieszkam w lini prostej 3 km od Szczyrku, także wiem jak jest. Spokojnie można było/można naśnieżąć trasy, a to co stracili by przez dzień (to co by się stopiło max 2 cm) mogli by nadrobić naśnieżając w nocy ich ,,super wydajnym,, sprzętem, ale widocznie komuś nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam pytanie do obrońców p. Rychtera dlaczego wszystkie ośrodki śnieżą w nocy a co się dzieje na SON bo nie mam informacji żeby naśnieżali przecież zapotrzebownie na wodę dostali większe mają większe możliwość tak tu gdzieś na filmie słyszałem i widziałem jak Rychter o tym mówił. Czy ktoś kto mieszka w pobliżu Szczyrku może sprawdzic co z naśniżaniem na kamerkach nie widać aby śniegu na Golgocie przybywało. Panowie obrońcy p. Rytchtera co wy na to kiedy zaczną naśnieżanie jak temperatura spadnie do minus 15 stopni i jak spadnie 70 cm śniegu. Tak można wierzyć temu panu i ta kanapa też chyba nie stanie w przyszłym roku bo trasy nieczynne i chyba na świeta nie będą i czym on zapłaci za tą nowa kanapę z czego z budżetu Urzędu miejskiego w Szczyrku czy naród w Beskidzie śląskim zrzutę na to zrobi. Na co czeka ten facet odpowiedzcie obrońcy i zwolennicy p. Rychtera.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam pytanie do obrońców p. Rychtera dlaczego wszystkie ośrodki śnieżą w nocy a co się dzieje na SON bo nie mam informacji żeby naśnieżali przecież zapotrzebownie na wodę dostali większe mają większe możliwość tak tu gdzieś na filmie słyszałem i widziałem jak Rychter o tym mówił. Czy ktoś kto mieszka w pobliżu Szczyrku może sprawdzic co z naśniżaniem na kamerkach nie widać aby śniegu na Golgocie przybywało. Panowie obrońcy p. Rytchtera co wy na to kiedy zaczną naśnieżanie jak temperatura spadnie do minus 15 stopni i jak spadnie 70 cm śniegu. Tak można wierzyć temu panu i ta kanapa też chyba nie stanie w przyszłym roku bo trasy nieczynne i chyba na świeta nie będą i czym on zapłaci za tą nowa kanapę z czego z budżetu Urzędu miejskiego w Szczyrku czy naród w Beskidzie śląskim zrzutę na to zrobi. Na co czeka ten facet odpowiedzcie obrońcy i zwolennicy p. Rychtera.

Jak to dobrze,że nie na mnie tak krzyczysz.:crazy:

Ja do obrońców pana R. nie należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest za ciepło na czantorii( może poza górną polaną ) i poniwcu też nie śnieżą. A w istebnej czy korbielowie które są bardziej w głębi gór śnieżą. Ktoś pisał że w wiśle jest bez śnieżnie ale już za kubalonką biało. Gdyby była już prawdziwa zima to i nowa osada i cienkow i szczyrkowski by jeździły a wiadomo jak obecnie jest no i są to ośrodki nie tak znowu w głębi gór. Być może można w szczyrkowskim coś naśnieżać tego nie wiem to rzeczywiście ktoś z okolic szczyrku musi się wypowiedzieć ale przy obecnej aurze w tej części gór chyba za wiele nie da się naśnieżyć myśle że R wychodzi z złozenia że naśnieżać konkretnie a nie po trochu bo niby troche jest zimno ale na drugi dzień już może nie być

Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak coś się dzieje, marudy :smile: .

Golgota:

[ATTACH=CONFIG]12117[/ATTACH]

E to może nawet w niedziele pojade miałem jechac na złoty gron ale jako że ośrodki jedno wyciagowe za bardzo mnie nie interesują a chichot jeszcze nie czynny to może jednak SON w końcu kiedyś ten sezon trzeba zacząć może w tą niedziele a może po nowym roku nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to może nawet w niedziele pojade miałem jechac na złoty gron ale jako że ośrodki jedno wyciagowe za bardzo mnie nie interesują a chichot jeszcze nie czynny to może jednak SON w końcu kiedyś ten sezon trzeba zacząć może w tą niedziele a może po nowym roku nie wiem

Chyba nie uważasz że SON na dzień dobry otworzy wszystkie trasy(o ile w ogóle otworzy):biggrin:

Jeśli otworzy Pośredni, Golgotę i Solisko to będzie można mówić że nie jest żle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam pytanie do obrońców p. Rychtera dlaczego wszystkie ośrodki śnieżą w nocy a co się dzieje na SON bo nie mam informacji żeby naśnieżali przecież zapotrzebownie na wodę dostali większe mają większe możliwość tak tu gdzieś na filmie słyszałem i widziałem jak Rychter o tym mówił. Czy ktoś kto mieszka w pobliżu Szczyrku może sprawdzic co z naśniżaniem na kamerkach nie widać aby śniegu na Golgocie przybywało. Panowie obrońcy p. Rytchtera co wy na to kiedy zaczną naśnieżanie jak temperatura spadnie do minus 15 stopni i jak spadnie 70 cm śniegu. Tak można wierzyć temu panu i ta kanapa też chyba nie stanie w przyszłym roku bo trasy nieczynne i chyba na świeta nie będą i czym on zapłaci za tą nowa kanapę z czego z budżetu Urzędu miejskiego w Szczyrku czy naród w Beskidzie śląskim zrzutę na to zrobi. Na co czeka ten facet odpowiedzcie obrońcy i zwolennicy p. Rychtera.

Około godz. 22 na Małym Skrzycznem było +4,7 stopnia, a w Czyrnej -3,7.

Może na dole dałoby się śnieżyć. Mają dylemat.

Niestety 2 tgodnie temu kiedy inni śnieżyli (Istebna) w SON olali sprawę i dzisiaj mają co mają.

Link to temperatur w SON

http://szczyrkowski.pl/# zakładka kamery, stacje meteo

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy komunikat z SON

Niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany co do uruchomienia pierwszych tras i wyciągów w dniu jutrzejszym. Panująca od kilku dni inwersja umożliwia naśnieżanie tylko i wyłącznie dolnych odcinków tras. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie precyzyjnie podać terminu uruchomienia wyciągów.

www.szczyrkowski.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki do naśnieżania były na początku grudnia gdy nastąpił wprawdzie mały ale jednak "atak zimy"

Ci co wtedy naśnieżyli teraz mają otwarte ośrodki.

Szkoda że pan r. nie wyciągnął wniosków z przeszłości, bo to już kolejna zima z rzędu, w której na przełomie

listopada i grudnia przychodzi ochłodzenie a na wigilię jest odwilż.

Kto pomięta kiedy mieliśmy białe święta? (nie licząc Wielkanocy)

Przykro patrzyć jak ośrodki, które zwykle miały gorsze warunki klimatyczno-śniegowe od Szczyrku już dawno działają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane i pomiary nie mają pokrycia w rzeczywistości bo wszędzie w górach na tej wysokości były na minusie tylko na Małym Skrzycznym na plusie. Człowieku ty wierzysz w to co tam podają nawet ilość śniegu na trasach zasze jest przeszacowna. Oni wogóle mają dylemat jak zrobić aby nic nie dawać a kasę zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski poinformował naszą redakcję, że od jutra 25.12.2013 wszystkie wyciągi będą nieczynne do odwołania. W dzień w górach temperatury wahają się od 6° do 9°. dodatkowo wieje bardzo silny halny, który dodatkowo przyspiesza topnienie niewielkiej warstwy śniegu, który pozostał na trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...