Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Janku,przestań

Pogoda na parę dni może się sprawdzić,ale co będzie za 2 tyg czy miesiąc to juz nikt nie przewidzi

Może okazać się że sezon w Son będzie trwać 30-40 dni i to patrząc nieoptymistycznie ,czego wszystkim życze

Nabieram przekonania, że Janek57 obdarzony jest jakimś nadzwyczajnym, niezrozumiałym dla mnie zmysłem. Jak na razie doskonale przepowiedział pogodę na grudzień. Co prawda w zeszłym sezonie okropnie "mijał się z prawdą" snując swe przepowiednie, ale w tym roku, trafia prawie bezbłędnie. Dziwi mnie to, bo jako człek o racjonalnych poglądach, nie za bardzo poważnie traktuję wszystkich jasnowidzów. Muszę przyznać jednak że coś z tym jasnowidzeniem jest na rzeczy. Wczoraj i ja nabyłem te moce. Oglądając wspaniały "obraz" telewizyjny o miłości, przewidziałem nieszczęście młodej dziewczyny, której lusterko się stłukło!:smile: Dziś natomiast te moce gdzieś mi odeszły bo pogody ni zbója nie potrafię przepowiedzieć! Nawet kości me nie dają mi znaków! Znaczy się będzie ciepło?:sorrow:

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w SONie maja sypać. Planowane było uruchomienia naśnieżania na Pośrednim, Golgocie i Suchem.

Znowu jest inwersja. Temperatura na Solisku jest o kilka stopni niższa niż na Małym Skrzycznem

Na tefałenie mówią ze za tydzień przyjdzie zima, wtedy zaczną śnieżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tego ośrodka jestem szczególnie jakoś uprzedzony i zaczynam się bać czy jak już przyjdzie zima to się przypadkiem nie okaże że jest za zimno by śnieżyc :)

albo jak przyjdzie zima, to już się nie będzie opłacało śnieżyć, bo zaraz odejdzie :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jak przyjdzie zima, to już się nie będzie opłacało śnieżyć, bo zaraz odejdzie :laughing:

Piszecie tak jakby im nie zależało na zarobku. Zobaczcie sobie na stronie SON jakie dzisiaj mają temperatury. Jak w kwietniu to co tu mówić o naśnieżaniu. Co do prezesa SON p. Richtera, to ma on problemy z pamięcią bo parę dni temu stwierdził ,że tak ciepłej zimy nie było od 20 lat. Zima 2006/2007 była cała, do końca lutego a kto liczy marzec do sezonu to końca marca rekordowo ciepła. W połowie stycznia można było w lasach znaleźć podgrzybki. Oby obecna taka nie była ,ale jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prezesa SON p. Richtera, to ma on problemy z pamięcią bo parę dni temu stwierdził ,że tak ciepłej zimy nie było od 20 lat. Zima 2006/2007 była cała, do końca lutego a kto liczy marzec do sezonu to końca marca rekordowo ciepła.

Ale w tych latach pewnie nie był prezesem więc go to nie obchodziło stąd nie pamięta.:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janek57 też nie był Prezesem (przynajmniej SONu):tongue:, ale Go to obchodziło to i pamięta:laughing:

A bo janek57 to skionlinowy pogodowiec :wink: znaczy prezenter pogody- to taki Zubilewicz, Horczyczak bądź Kret.

W SONietak ciepłej zimy nie pamięta, ale w GATcie jak najbardziej. Tam miał nonstop ciepłe zimy i problem ze śniegiem.

Jak się ma ciepłe posady to pewnych sytuacji się nie pamięta a dla większości prezes GAT to już nie to samo samo co SON - inna firma.

Po za tym klienci (narciarze ) powinni z taką samą obojętnością podejść do SON a wtedy może coś zrozumieją, chociaż jak widzę co robią to chyba nie prędko. Klient teraz jest wymagający i dobre trasy w pewnym czasie już nie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Janka.

Powiedz mi jeśli w poprzednich latach zimy zaczynały się tak późno jak w tym roku to jak długo trwały? Miesiąc i po zimie czy mróz trzymał wtedy do kwietnia?:D

czytalem wywiad ze specjalista meteorologiem i twierdzi ze w najblizszych latach zimybbeda zaczynaly sie wczesniej ale niekoniecznie konczyly pozniej. tzn jest duze prawdopodobienstwo ze zacznie sie np w polowie stycznia, a niewielkie ze potrwa do kwietnia. Zwiazane jest to ze zmiana wplywu klimatu oceanicznego w miesiacach zimowych kosztem pogody kontynentalnej znad Azji. Wg mnie ma to sens bo widac jak od nasuwaja sie na nas nize z zachodu lub polnocnego zachodu.

sorki za znaki, bylo pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem wywiad ze specjalista meteorologiem i twierdzi ze w najblizszych latach zimybbeda zaczynaly sie wczesniej ale niekoniecznie konczyly pozniej. tzn jest duze prawdopodobienstwo ze zacznie sie np w polowie stycznia, a niewielkie ze potrwa do kwietnia. Zwiazane jest to ze zmiana wplywu klimatu oceanicznego w miesiacach zimowych kosztem pogody kontynentalnej znad Azji. Wg mnie ma to sens bo widac jak od nasuwaja sie na nas nize z zachodu lub polnocnego zachodu.

sorki za znaki, bylo pisane mobilnie

Proszę Cię...Meteorolodzy mają problem z przewidywaniem pogody na kilka dnia, a co dopiero przewidzieć jakie będą następne zimy...Jesienią słyszałem 2 zupełnie przeciwstawne opinie jaka będzie tegoroczna zima: jedna opinia - zima sroga, mroźna; druga: ciepła, bezśnieżna. To trochę na zasadzie: pogoda bydzie, abo ... nie. Kto trafi ten gość. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię...Meteorolodzy mają problem z przewidywaniem pogody na kilka dnia, a co dopiero przewidzieć jakie będą następne zimy...Jesienią słyszałem 2 zupełnie przeciwstawne opinie jaka będzie tegoroczna zima: jedna opinia - zima sroga, mroźna; druga: ciepła, bezśnieżna. To trochę na zasadzie: pogoda bydzie, abo ... nie. Kto trafi ten gość. Pozdrawiam

Mnie jeszcze w szkole uczyli,że latem mamy przewagę klimatu oceanicznego a zimą kontynentalnego. Jeżeli klimatolodzy stwierdzają zmianę tej tendencji to logiczne jest, że będziemy mieć inne zimy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, oj...

Nie ma jak jechać na nartach i tu już się zaczynają dyskusje o klimacie w przyszłym stuleciu i przedziwnej zmianie klimatycznego położenia Polski.

Zaraz powiecie że magnetyczne bieguny ziemi się odwracają. :stupid:

janek ma racje, było zimno, teraz jest cieplej, a co będzie za rok to można tylko zgadywać, ale statystycznie będzie prawdopodobnie cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ze w tamtym roku to jeszcze w maju grzałem centralnym ogrzewaniem więc "zima" była długo. Śnieg był na święta wielkanocne chyba.

Ale wróćmy do szczyrku. Nie byłem jeszcze na SON nigdy i ciekawi mnie skąd tak dużo negatywnych opinii słyszę. Chodzi o przygotowanie stoku czy po prostu o orczyki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ale wróćmy do szczyrku. Nie byłem jeszcze na SON nigdy i ciekawi mnie skąd tak dużo negatywnych opinii słyszę. Chodzi o przygotowanie stoku czy po prostu o orczyki?

Ja jestem praktycznie co roku po kilka dni, nieraz dużo więcej...

Moim zdaniem te złe opinie są w dużej mierze po prostu nieprawdziwe.

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu niektórzy są już zniesmaczeni corocznym obiecywaniem jak to będzie lepiej, ale dopiero za rok ?

To na pewno jest irytujące.... ale skąd biorą się opinie o kiepskim przygotowaniu tras to dalibóg nie wiadomo..... może z przyzwyczajenia do narzekania na SON/GAT, lub od tych co oglądają trasy z okna samochodu w odwiedzając SON w lipcu......

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...W ostatnich dniach lutego w tym roku zdarzył im się dzień w którym nie ratrakowali tras w ogóle. Poprzedniego dnia była odwilż, a w nocy wszytko zamarzło. Ludzie wjeżdżali na Skrzyczeńską i po jednym zjeździe mieli dość. Wielu rezygnowało z jazdy. Trzy sezony temu brakowało w lutym śniegu pod orczykami. Pracownicy, którzy mieli nosić śnieg z lasu siedzieli schowani za reklamami (chyba bmw X1 :)) rozpiętymi na slupach kolejki i wypatrywali "zagrożenia" zamiast pracować. Zniszczyłem sprzęt na orczykach. Trasy do Czyrnej często usiane są wielkimi bryłami lodowymi, chyba liczą, że narciarze sami to rozjeżdżą. Niebieska z Małego Skrzycznego przeważnie jest w najtrudniejszym miejscu na górze oblodzona, co dla początkujących jest sporym problemem. Tragedii zwykle nie ma ale ich raczej nie należy chwalić ( jeszcze spoczną na laurach). Trasy wspaniałe. Co do tych obietnic, że będzie lepiej...Jak zobaczę to uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...