Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Arciwald napisał:

P.S

Ja w tym roku odpuszczam Szczyrk, a  rok w rok jeździłem tam od 2017. Nie chwaląc się :), wybieram się pod koniec lutego, pierwszy raz w Alpy do Saalbach.

"Będzie Pan zadowolony" 😁.

Byłem 3 razy, spałem w Viehhofen (połączenie z Zell am See).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hupon napisał:

"Lokalni" jeżdżą teraz do Wisły, Ustronia, Istebnej, Zwardonia. I w Alpy.

Chociaż wolałem do Szczyrku, bo do Czyrnej z BB jadę przed ósmą 20 minut, a do Wisły, czy Istebnej od 45 do 60 minut.

Też jeżdżę do Wisły. Cieńków to przy Szczyrkowskim ekstraklasa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, moruniek napisał:

Co Wy, oni są wierni tradycji, wstawiałem zdjęcia kilka lat wstecz - nic się niestety nie zmieniło.

p.s.

Co im po mrozie bez wody. To jest "ekonomiczne" zarządzanie ośrodkiem. 

Przecież nie raz już sami pisali na profilu FB, że na jednym zbiorniku nie mają możliwości śnieżenia wszystkiego. Skoro zablokowano budowę zbiornika na Julianach to ja nie wiem czego się spodziewacie. Pisanie porównania Cinkowa do SMR to jakaś kpina. Przecież jedna trasa w SMR jest dłuższą jak wszystkie ba Cienkowie. Ludzie drodzy ciśnięcie tak na nich ale co maja zrobić? Otwarcie mówili, że brakuje wody. System naśnieżania jest z całą pewnością bardzo wydajny ale co mają zrobić? Ja nie jestem ich jakimś obrońca ale jestem w stanie zrozumieć ich problem. Wielu zarzucało, że oparli system na lancach ale z czasem wrzucili dużo armat. Tak się śmiejecie z nich a Jaworzyna nie potrafi nasniezyc ile oni tam maja 10 km ?? Mają wodę, mają warunki i co ? 

Edytowane przez Jusik2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kanapę na Julianach można trwałe unieczynnic. Będą spore oszczędności na placach i energii. A wpływy z karnetów będą takie same....  Tak tylko podpowiadam. Zresztą jakieś usprawiedliwienie znajdzie się. Że wiatr, że woda, że stromo itd

Do czasu aż nie tylko stali klienci się wqużą.

Edytowane przez mig12345
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mig12345 napisał:

Czyli kanapę na Julianach można trwałe unieczynnic. Będą spore oszczędności na placach i energii. A wpływy z karnetów będą takie same....  Tak tylko podpowiadam. Zresztą jakieś usprawiedliwienie znajdzie się. Że wiatr, że woda, że stromo itd

Do czasu aż nie tylko stali klienci się wqużą.

Juliany są śnieżone na 2 trasach więc niczego nie unieczynniaj co kolwiek to znaczy. Załatw im pozwolenie na zbiornik a zobaczysz jak wszystkie trasy tam rusza a i może wytnie się coś nowego...

Edytowane przez Jusik2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hextor napisał:

Na Skrzycznym - 18 a lance dalej nie pracują. Może fakfycznie jest problem z wodą? 

Problem z wodą jest ale czego nie śnieżą? Z Małego napewno nie śnieżą bo tam śniegu nie brakuje. 1 widać że jest świeżona, na Juliany brak kamer ale z tego co dziś pisali to śnieżą 8 i 10. 3 też napewno dosnieza. Krytycy zobaczą za 3-4 dni jak około 15 km się otworzy i ciekawe co powiedzą???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hextor napisał:

Ale śnieżą tylko armatki, a lance nie pracują. Po co je montowali, skoro nawet przy takim mrozie są nie użyteczne? 

Tak ciężko zrozumieć "brak wody = optymalizacja wydobycia " ? Armaty są dużo bardziej wydajne wiec jadą ja nich. Czy oni mogli przypuszczać, że wywiną im numer i zrobia ograniczenie ? Z całą pewnością wpompowali w naśnieżanie dziesiątki milionów aby teraz go nie używać..  A w cały ośrodek setki milionów i pewnie teraz oszczędzają aby zarobić na kredyty 🫢🫢🫢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem w d... mam czy mają wodę czy jej nie mają... Zbudowali sobie ośrodek według własnego pomysłu! Spędziłem tam grubo ponad 20 lat, ale od dwóch mnie już tam nie ma, wielu moich znajomych również, choć mamy rzut beretem, nawet autobusem można dojechać. Popatrzcie na zdjęcia stanu tras wrzucanych tutaj i porównajcie z tymi na ich FB, zobaczycie różnicę, zresztą za publikowanie prawdziwych zdjęć warunków w ośrodku na ich profilu fb dostałem tam bana :P 

Ktoś tu słusznie napisał,że za czasów GON,GAT i SON ten ośrodek był znacznie większy... Nie znam innego ośrodka który by miał tak wyebane na klienta jak SMR! 

Ale z drugiej strony, dzięki tym .... objeździłem wszystkie inne małe stacje w okolicy i zdecydowanie bardziej wolę na Czarnym Groniu zjechać w ciągu godziny 5 razy ich 800metrową trasą niż spędzić ten czas w kolejce do gondoli czy kanapy w Szcyrku.

Nie wiem i zapewne nigdy się nie dowiem co kieruje ludźmi z głębi kraju i o zgrozo z zagranicy, którzy się tu wybierają.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pasazer85 napisał:

Za przeproszeniem w d... mam czy mają wodę czy jej nie mają... Zbudowali sobie ośrodek według własnego pomysłu! Spędziłem tam grubo ponad 20 lat, ale od dwóch mnie już tam nie ma, wielu moich znajomych również, choć mamy rzut beretem, nawet autobusem można dojechać. Popatrzcie na zdjęcia stanu tras wrzucanych tutaj i porównajcie z tymi na ich FB, zobaczycie różnicę, zresztą za publikowanie prawdziwych zdjęć warunków w ośrodku na ich profilu fb dostałem tam bana :P 

Ktoś tu słusznie napisał,że za czasów GON,GAT i SON ten ośrodek był znacznie większy... Nie znam innego ośrodka który by miał tak wyebane na klienta jak SMR! 

Ale z drugiej strony, dzięki tym .... objeździłem wszystkie inne małe stacje w okolicy i zdecydowanie bardziej wolę na Czarnym Groniu zjechać w ciągu godziny 5 razy ich 800metrową trasą niż spędzić ten czas w kolejce do gondoli czy kanapy w Szcyrku.

Nie wiem i zapewne nigdy się nie dowiem co kieruje ludźmi z głębi kraju i o zgrozo z zagranicy, którzy się tu wybierają.

 

Zaprojektowali sobie dobrze ale... ze przy kolejnym etapie ścieli im zbiornik to już dużo zmienia. Dlatego pewnie to już koniec inwestycji. Bo niby po co walić tam więcej kasy jak brał możliwości rozwoju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pasazer85 napisał:

Za przeproszeniem w d... mam czy mają wodę czy jej nie mają... Zbudowali sobie ośrodek według własnego pomysłu! Spędziłem tam grubo ponad 20 lat, ale od dwóch mnie już tam nie ma, wielu moich znajomych również, choć mamy rzut beretem, nawet autobusem można dojechać. Popatrzcie na zdjęcia stanu tras wrzucanych tutaj i porównajcie z tymi na ich FB, zobaczycie różnicę, zresztą za publikowanie prawdziwych zdjęć warunków w ośrodku na ich profilu fb dostałem tam bana :P 

Ktoś tu słusznie napisał,że za czasów GON,GAT i SON ten ośrodek był znacznie większy... Nie znam innego ośrodka który by miał tak wyebane na klienta jak SMR! 

Ale z drugiej strony, dzięki tym .... objeździłem wszystkie inne małe stacje w okolicy i zdecydowanie bardziej wolę na Czarnym Groniu zjechać w ciągu godziny 5 razy ich 800metrową trasą niż spędzić ten czas w kolejce do gondoli czy kanapy w Szcyrku.

Nie wiem i zapewne nigdy się nie dowiem co kieruje ludźmi z głębi kraju i o zgrozo z zagranicy, którzy się tu wybierają.

 

Też mnie zbanowali jak wrzuciłem zdjęcia kamieni wielkości pięści

Ja tam jeżdżę tylko jak wiem że są dobre warunki i mało ludzi ale mam bardzo blisko i mam czas w tygodniu, bo trasy mają naprawdę spoko 

IMG20230125113034.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Zaprojektowali sobie dobrze ale... ze przy kolejnym etapie ścieli im zbiornik to już dużo zmienia. Dlatego pewnie to już koniec inwestycji. Bo niby po co walić tam więcej kasy jak brał możliwości rozwoju....

Skoro "scieli" to nie zaprojektowali dobrze. To nie działa tak że przychodzi złośliwy gnom-urzędnik z szabla i tnie.... Fakt, że przepisy są czasem nieogarnialne i trzeba załatwiać od du.y strony ale od tego są fachowcy. A projekt? Dobrze pamietam ostrzeżenia bywalców przed wiatrem gdy przed 10 laty zapowiadano typ wyciągów. Można powiedzieć-prorocy? Jednak marketing zwyciężył.  Ma być wypasione i wygodne, a że kanapa 6 z osloną działa jak żagiel i byle wiatr wyłącza wyciąg? Nie szkodzi, jak stoi to nie zużywa prądu....... 

Ok. Już nie marudzę. W Ustroniu I Wisle -17 i wszystkie armaty chodzą... Mróz i słońce, jest super. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Arciwald napisał:

P.S

Ja w tym roku odpuszczam Szczyrk, a  rok w rok jeździłem tam od 2017. Nie chwaląc się :), wybieram się pod koniec lutego, pierwszy raz w Alpy do Saalbach.

Będzie pan zadowolony. Dla mnie jeden z topowych ośrodków w jakich byłem 🤠

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale też żeby nie popadać w skrajność. Jeżeli są dobre warunki to Szczyrk jest super: ma długie trasy, piękne widoki i faje przewyższenie. 

Ktoś tutaj podał przykład Czarnego Gronia. Jak dla mnie jest to właśnie przykład skopane stacji. Niby jest 200 m przewyższenia, ale trzeba wjechać jednym wyciągiem, później zjechać połowę w dół i wsiąść w inny wyciąg. Masakra. Powinni zrobić tak, żeby kanapa z dołu szła na samą górę, a ta nowa z bąblem zostawić tak jak jest dla dzieciaków. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON ma 7 przyzwoitych tras o średniej długości przewyższającej 2 km (1, 2, 3, 4, 7, 8/10, 10) - nie da się tego porównać z ośrodkami wiślańskimi. Na Cieńkowie zwykle działa jedna-główna trasa, a tłok na niej spory, bo poza kanapą dodali jeszcze talerzyk w dolnej połowie. Niebieska trasa z Czantorii na sam dół też prawie nigdy nie działa. Soszów - obecnie czynna jedna (niebieska) z 6-ciu, reszta to głównie krótkie warianty + dojazdówki (nawet jeśli jakiś cudem działają), co chwilę jakieś rozjazdy, skrzyżowania itp. Ośrodki wiślańskie to niestety nie ta liga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hextor napisał:

Na Skrzycznym - 18 a lance dalej nie pracują. Może fakfycznie jest problem z wodą? 

Na Skrzycznem chyba śnieżyć nie będą, bo już widać, że tego nie robią w silnym mrozie. Śnieżą pod Skrzycznem: na Jaworzynie. Prawdopodobnie (ale to już moja insynuacja) w tym sezonie będzie czynna tylko polana na Jaworzynie i (może?) Ondraszek.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

Ktoś tutaj podał przykład Czarnego Gronia. Jak dla mnie jest to właśnie przykład skopane stacji. Niby jest 200 m przewyższenia, ale trzeba wjechać jednym wyciągiem, później zjechać połowę w dół i wsiąść w inny wyciąg. Masakra. Powinni zrobić tak, żeby kanapa z dołu szła na samą górę, a ta nowa z bąblem zostawić tak jak jest dla dzieciaków. 

A gdzie jest tam problem? Jak chcesz jeździć czerwoną, która faktycznie ma niezłe nachylenie, to śmigasz na okrągło czteroosobowym krzesłem i możesz się wyjeździć do bólu. O ile oczywiście, ktoś lubi katowanie jednej 700 metrowej trasy. A jak chcesz jeździć po płaskim, to jeździsz pomarańczową kanapą i jedynie za pierwszym razem musisz się włączyć w połowie tej płaskiej trasy.

Jedyną upierdliwością na Czarnym Groniu są busy z parkingu pod wyciąg. I wygórowane, regularne ceny karnetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie. Trasa czerwona, o której mówisz jest aktualnie nie czynna. A nawet jak by była to przewyższenie rzędu 150 m, to troche mało. Zanim poczuje, że jadę już koniec. Nawet w Myślenicach jest ponad 200m, a to tylko 30 minut jazdy z Krakowa. 

Ski bus to nie problem, o ile się pamięta by wziąć wszystko z auta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hextor napisał:

O czyli te lance jednak nie są zepsute i faktycznie oszczędzali wodę. 

Jako, że od czasu do czasu służbowo mam do czynienia z ludźmi i pewną firmą, która buduje te systemy naśnieżania na całym świecie i ufam ich kompetencjom i temu co mówią, to pamiętam, że jak się zbudował SON w wykonaniu TMR i tak wszyscy cieszyli się, że zbudowali tak wieeeeelki zbiornik, który nawet chyba sam SON tytułował "szczyrkowskim jeziorem", czy jakoś tak, to mój interlokutor z tejże firmy ostudził ten zapał i mi powiedział, że tak naprawdę to tam żeby wszystko ładnie móc naśnieżyć potrzebne są 3 (!!!) takie zbiorniki i że póki nie powstaną kolejne, to obecny system jest przeskalowany w stosunku do możliwości zaopatrzenia go w wodę... - dlatego póki nie będzie większej ilości zbiorników, to niestety ten ośrodek będzie śnieżony tak jak teraz - te trasy, które są dla nich najważniejsze będą miały priorytet, a dopiero póżniej będą myśleć o kolejnych.

Na Chopoku było dokładnie tak samo - nieco poprawiło się, jak zbudowali dodatkowe zbiorniki i pompy na południu...

Z sytemem nasnieżania jest niestety tak, że jest wydajny tylko tak jak jego najsłabsze ogniwo - potrzebna jest woda; prąd; ciśnienie w instalacji/rurach i w końcu odpowiednia ilość wydajnych punktów naśnieżania - można mieć 100 mega wydajnych armatek, ale jak w którymś elemencie będzie czegoś brakować, to niestety ten element będzie ograniczał całość...

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

A wiadomo co z tym zbiornikiem? Dlaczego im go uwalili? Próbują dostać pozwolenie na inny zbiornik czy już się poddali? 

Ciężko powiedzieć ale jakiś czas temu prezes TMR powiedział, że gdyby wcześniej wiedział jak prowadzi się inwestycje narciarskie I jakie ku temu są warunki w Polsce to by nigdy nie zainwestowali w Szczyrk. Ja myślę, że dokończą swoje plany i uda im się wybudować zbiornik plus 2 nowe krzesła ale to perspektywa raczej 2-3 lat. Jak państwowy COS ma problemy z pozyskanie zgody ma zbiornik to jak musi mieć pog górkę tako TMR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...