Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Na Skrzycznem chyba śnieżyć nie będą, bo już widać, że tego nie robią w silnym mrozie. Śnieżą pod Skrzycznem: na Jaworzynie. Prawdopodobnie (ale to już moja insynuacja) w tym sezonie będzie czynna tylko polana na Jaworzynie i (może?) Ondraszek.

Będą śnieżyć, tylko teraz jest za zimno. Oni śnieżą jak temp  zbliża się do 0.

Od kilku lat mam wrażenie, że ktoś tam bierze w łapę, żeby zrujnować ośrodek a potem sprzedać go za bezcen. Przecież tam nigdy nie działają armatki w mrozie, tylko jak jest zapowiadana odwilż. Czyli koszty się zgadzają, a zysków nie ma, bo nie ma po czym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ciężko powiedzieć ale jakiś czas temu prezes TMR powiedział, że gdyby wcześniej wiedział jak prowadzi się inwestycje narciarskie I jakie ku temu są warunki w Polsce to by nigdy nie zainwestowali w Szczyrk. Ja myślę, że dokończą swoje plany i uda im się wybudować zbiornik plus 2 nowe krzesła ale to perspektywa raczej 2-3 lat. Jak państwowy COS ma problemy z pozyskanie zgody ma zbiornik to jak musi mieć pog górkę tako TMR...

Z drugiej strony do tej pory, ze wszystkich ośrodków TMR, Szczyrk finansowo wychodził bardzo dobrze, wiec to chyba takie narzekanie dla narzekania; w Jasnej tez pewnych rzeczy nie udało im sie zrobić; w Łomnicy podobnie, wiec chyba juz sa zahartowani… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON 09.01.24 przy takim mrozie zapasy śnieg przy lancach powstają błyskawicznie. Śnieżą 1 ,3 i Juliany, niestety woda w zbiorniku powoli się kończy, ludzi dużo, kolejki z 5 minut, u  góry inwersja i tylko -6C.

IMG_20240109_123215.jpg

IMG_20240109_123955.jpg

IMG_20240109_123221.jpg

IMG_20240109_124504.jpg

IMG_20240109_125102.jpg

IMG_20240109_131143.jpg

IMG_20240109_133212.jpg

IMG_20240109_135531.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Teraz, jack78 napisał:

Kiedy oni to usypiali? . Byłem tam rano i nawet lance nie pracowały, a teraz już taka kupa śniegu. Oby to nie służyło jako magazyn śniegu jak 2 lata temu

Musiałeś nie zwrócić uwagi ta kupa śniegu leży już od jakiegoś czasu.

Dwa lata temu w końcu ten magazyn rozprowadzili po stoku, Golgota była od początku lutego otwarta.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pejot napisał:

Musiałeś nie zwrócić uwagi ta kupa śniegu leży już od jakiegoś czasu.

Dwa lata temu w końcu ten magazyn rozprowadzili po stoku, Golgota była od początku lutego otwarta.  

Rok temu tak. 2 lata temu gołota nie działała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jack78 napisał:

Rok temu tak. 2 lata temu gołota nie działała

Działała działała pamiętam to doskonale bo po raz pierwszy od kiedy przyjeżdżam do Szczyrku czyli od 2018 roku udało mi się w nią trafić otwarta i jeździłem nią namiętnie.

 

Golgota1.jpg

golgota2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, jack78 said:

Ja też, ale Bieńkula działała chyba tyło 3 dni

Po otwarciu Bieńkulę po paru dniach przestali ratrakować i potem była i tak jeszcze otwarta parę dni, zanim oficjalnie zamknęli. Nie dziwię im się, że przestali utrzymywać trasę, choć pokrywa śnieżna była duża. Zjeżdżałem tam dwa dni po kilka/kilkanaście razy. Cały czas byłem sam na trasie, lub pojawiały się pojedyncze osoby. Ale po zamknięciu były jeszcze lepsze warunki - dodatnie temperatury "wyrównały" i "uleżały" śnieg, nikt nie jeździł, więc było równo bez pomocy ratraka.

Częste utyskiwania tu na forum, że jest dużo narciarzy wymagających wymagających tras, a TMR o nich nie dba, nijak się ma do rzeczywistej frekwencji na otwartej Bieńkuli. Ciekawe, bo Golgota cieszy się już dużym powodzeniem...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...