Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

W zeszłym roku 20 na tym niższym parkingu. Albo za darmo w tym powyżej Golgoty, którego nikt nie pilnuje i nie zawsze odśniezony,  tylko trzeba wtedy zejść ok 200 metrów w dół.  Nie wiem jak w tym roku.

Już w zeszłym sezonie <wydzierżawili> ten parking w Czyrnej. Brali tam opłaty. Chyba 20 zł, ale nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Już w zeszłym sezonie <wydzierżawili> ten parking w Czyrnej. Brali tam opłaty. Chyba 20 zł, ale nie jestem pewien...

Ja nie pisze o tym w Czyrnej a o tym powyżej Golgoty,  w górę drogą na Biały Krzyż, po lewej stronie, trudno nawet nazwać to parkingiem to raczej miejsce na składowisko  na ścięte drzewa, nie odśniezane.  Patrzę po swoich zdjęciach i parkowałem tam na początku lutego zeszłego roku. Stały może ze 4 auta.

Parkuje tam za darmo "od zawsze" jak jestem w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hextor napisał:

A co się stalo w połowie dnia? Ktoś się zabił? 

Wygrodzili i umieścili napis „closed”. Nie było mnie akurat wtedy w Szczyrku, wiem z relacji kolegi.

Ja nie piszę o tym czy da się nią zjechać, tylko czy oficjalnie jest otwarta czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kordiankw napisał:

Wygrodzili i umieścili napis „closed”. Nie było mnie akurat wtedy w Szczyrku, wiem z relacji kolegi.

Ja nie piszę o tym czy da się nią zjechać, tylko czy oficjalnie jest otwarta czy nie.

Oficjalnie kilka razy nią jeździłem. 2 lub 3.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack78 napisał:

Oficjalnie kilka razy nią jeździłem. 2 lub 3.

To miałeś szczęście, ja takiego nie mam, jestem średnio w Szczyrku co dwa-trzy tygodnie na kilka dni i jak dotąd nie dane mi było nią zjechać. I nie dlatego, że jest nieczynna, tylko dlatego, że nie trafiam na warunki do zjazdu. Może obecny warunek się utrzyma, bo kolejna wizyta za dwa tygodnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Ja nie pisze o tym w Czyrnej a o tym powyżej Golgoty,  w górę drogą na Biały Krzyż, po lewej stronie, trudno nawet nazwać to parkingiem to raczej miejsce na składowisko  na ścięte drzewa, nie odśniezane.  Patrzę po swoich zdjęciach i parkowałem tam na początku lutego zeszłego roku. Stały może ze 4 auta.

Parkuje tam za darmo "od zawsze" jak jestem w Szczyrku.

Już wiem, z podjazdem!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Ja nie pisze o tym w Czyrnej a o tym powyżej Golgoty,  w górę drogą na Biały Krzyż, po lewej stronie, trudno nawet nazwać to parkingiem to raczej miejsce na składowisko  na ścięte drzewa, nie odśniezane.  Patrzę po swoich zdjęciach i parkowałem tam na początku lutego zeszłego roku. Stały może ze 4 auta.

Parkuje tam za darmo "od zawsze" jak jestem w Szczyrku.

Nie dość  że parking, to i pierwszy zjazd gratis!👍 Do tego w Rudym Kocie fajnie skończyć można! Albo nawet zacząć i dość wczesnie skończyć🤣

Edytowane przez lika
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kordiankw napisał:

Bo w zeszłym roku o ile dobrze pamiętam, Bienkula oficjalnie była otwarta pół dnia.

Trzy dni później zjazd oficjalnie otwartą, choć faktem niezaprzeczalnym ratraka od dnia rozpoczęcia nie ugościła...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzą Juliany, to można zaparkować na darmowym parkingu naprzeciwko Markowego Zajazdu, parking zaznaczony na czerwono na screen. Ten przy samej restauracji płatny. Można zjechać do Soliska jeszcze przed uruchomieniem ośrodka. Zwykle o 8:30 pod gondolą tłumy, a na Solisku jeszcze pusto.

image.thumb.png.3bfb383047e4778d6552ca1ce0e36542.png

image.thumb.png.4d8d31fa61fdb08684134c2a568bf69e.png

Edytowane przez kordiankw
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kordiankw napisał:

To miałeś szczęście, ja takiego nie mam, jestem średnio w Szczyrku co dwa-trzy tygodnie na kilka dni i jak dotąd nie dane mi było nią zjechać. I nie dlatego, że jest nieczynna, tylko dlatego, że nie trafiam na warunki do zjazdu. Może obecny warunek się utrzyma, bo kolejna wizyta za dwa tygodnie :) .

No ja jestem każdy weekend, plus jeszcze ze 2-3 razy w tygodniu na wieczorynce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

Jak chodzą Juliany, to można zaparkować na darmowym parkingu naprzeciwko Markowego Zajazdu, parking zaznaczony na czerwono na screen. Ten przy samej restauracji płatny. Można zjechać do Soliska jeszcze przed uruchomieniem ośrodka. Zwykle o 8:30 pod gondolą tłumy, a na Solisku jeszcze pusto

 

Ostatnio gadałem z obsługą - w niedzielę - bo jakoś wcześnie mi się przyjechało, ale z takim gościem konkretnym, na każde pytanie znał odpowiedź - jakby się orientował.

I powiedział mi, że od przyszłego roku wszystkie parkingi będą płatne, nawet te co teraz "należą" do TMR - bo tak naprawdę one nie należą do nich tylko są miasta.

Nawet dla właścicieli Sezonówki.

Tak mi powiedział, ile w tym prawdy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moloo napisał:

Ostatnio gadałem z obsługą - w niedzielę - bo jakoś wcześnie mi się przyjechało, ale z takim gościem konkretnym, na każde pytanie znał odpowiedź - jakby się orientował.

I powiedział mi, że od przyszłego roku wszystkie parkingi będą płatne, nawet te co teraz "należą" do TMR - bo tak naprawdę one nie należą do nich tylko są miasta.

Nawet dla właścicieli Sezonówki.

Tak mi powiedział, ile w tym prawdy ...

Czyli co zrobili Słowacy, to od przyszłego roku nas czeka.

Tylko że słowacy maja parkingi i skibusy co 15/30 minut, a jak potrzeba to i co 5 minut, a u nas oczywiście nic z tego nie uraczymy. Brak parkingów, skibusy co godzinę, spóźnione o kolejne 30 minut

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narty pilsko napisał:

W Szczyrk mają budować centrum prześadkowe więc może w przyszłości nie Będzie problemu z parkowaniem.  Projek także zakłada budowę 4,5km gondoli na Skrzyczne.

Jak to ostatnio powiedziałem znajomemu, narciarzowi z 40 letnim doświadczeniem, to powiedział że zna te bajkę od co najmniej 30 lat 🤪

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jack78 napisał:

Jak to ostatnio powiedziałem znajomemu, narciarzowi z 40 letnim doświadczeniem, to powiedział że zna te bajkę od co najmniej 30 lat 🤪

 

Coś się ruszyło :) bo parking częściowo gotowy, teraz już z górki kolejne 30 lat i gondola powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kordiankw napisał:

jak chodzą Juliany, to można zaparkować na darmowym parkingu naprzeciwko Markowego Zajazdu, parking zaznaczony na czerwono na screen. Ten przy samej restauracji płatny.

image.png

 Nieośnieżany, podobnie jak jak plac na drzewo na wylocie z Soliska

IMG_20230208_111342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jack78 napisał:

Jak to ostatnio powiedziałem znajomemu, narciarzowi z 40 letnim doświadczeniem, to powiedział że zna te bajkę od co najmniej 30 lat

W 2018 powstała ,,Koncepcja rozwiązań komunikacyjnych górskich regionów turystycznych w kontekście otoczenia miasta Szczyrk"  w 2020 wykupiono teren po kempingu, w 2023 zakończono budowę parkingu.

Po pięciu latach od koncepcji mamy parking i mnóstwo załatwionych formalności pod dalszą koncepcję rozbudowy wraz z Skrzyczne COS, natomiast 50 lat temu to było blisko wybudowania linii kolejowej i raczej o tym się mówiło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś w SMR i nie wiem skąd te narzekania. Warunki bardzo dobre, słoneczko, wspaniałe widoki. Prawie wszystkie trasy czynne. Jedyny minus to kolejki, ale Jacek mowil w filmiku, że mają zrobić dodatkowe wyciagi, aby rozwiązać ten problem.

Jak ktoś nie może z różnych powodów pojechać w Alpy to Szczyrk to super opcja. W okolicy nie ma chyba konkurencji, Pilsko i Kasprowy to skansen, a w Białce brak gór. Jedynie Słowackie stacje mogą być konkutencyjne. 

Jutro też się wybieramy na SMR + COS. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...