Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dość szybko na Bieńkuli zrobiły się duże muldy i z tego co pamiętam, to zjechałem tylko raz i miałem dość. Niestety trafiłem tam za późno, bo na początku zapomniałem, że jest otwarta i jeździłem na COS, a potem nie umiałem na nią trafić. Udało się za trzecim razem 😀

Edytowane przez Harnas22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 07:54, jack78 napisał:

Kiedy oni to usypiali? . Byłem tam rano i nawet lance nie pracowały, a teraz już taka kupa śniegu. Oby to nie służyło jako magazyn śniegu jak 2 lata temu

To niestety raczej magazyn śniegu z przeznaczeniem w okolicach kanap na Solisku. Bo na Golgicie obecnie na całym odcinku więcej ziemi niż śniegu. Poza tą hałdą na dole nigdzie indziej nie była naśnieżana. Wczoraj ostro sypali na górnym odcinku trasy nr 7. Są tam ogromne góry śniegu. Wystarczy że rozprowadzą ratrakiem i cała trasa będzie otwarta (dolny odcinek już jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack78 napisał:

Nie będzie tak źle, może w środę jeszcze będą musieli zamknąć z powodu wiatru,ale na ich szczęście codziennie mają zapowiadany opad śniegu.

ten opad deszczu też może być groźny dla stacji, gdzie tego śniegu było mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Wiem że to pewnie wróżenie z fusów ale doświadczeni narciarze pewnie mają czutkę i doświadczenie z warunkami w Szczyrku. Mam w Szczyrku rezerwację na tydzień od niedzieli 25 lutego. Patrząc na obecne warunki i prognozy pogody to będzie w ogóle tam po czym jeździć? Widzę że już teraz COS zamknięty, część tras w TMR też zamknięta. Odwoływać rezerwację czy łudzić się że coś spadnie i będzie jeszcze sztyczne naśnieżanie choćby w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Stary bywalec said:

Jestem ciekaw jak w momencie zamknięcia ośrodka w następnym tygodniu rozliczą Sprytne sezonówki.

 

Niby nie ich wina , wiadomo -pogoda, ale jednak.....,

 

Przecież można korzystać w Jasnej i na Moltku. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stary bywalec napisał:

Jestem ciekaw jak w momencie zamknięcia ośrodka w następnym tygodniu rozliczą Sprytne sezonówki.

 

Niby nie ich wina , wiadomo -pogoda, ale jednak.....,

 

2 godziny temu, marekesz napisał:

Przecież można korzystać w Jasnej i na Moltku. :)

Dokładnie tak napiszą. Jak masz odmienne zdanie, pozostaje sąd w Bratysławie.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłym tygodniu mam zaplanowany pobyt w Szczyrku... ale widzę, że pogoda nie rozpieszcza :( Takich kiepskich warunków o tej porze roku dawno nie widziałem. Wysoka temperatura i deszcz zrobiła swoje 😐 Mam wykupiony karnet 3-dniowy.... Co zalecacie zrobić z tym zrobić? Można anulować karnet? 

 

Na zdjęciu warunki zeszłego roku (01.03.2023) - trasa z Skrzycznego na Zbójnicka Kopa ;( 

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kemot06 napisał:

Przyszłym tygodniu mam zaplanowany pobyt w Szczyrku... ale widzę, że pogoda nie rozpieszcza :( Takich kiepskich warunków o tej porze roku dawno nie widziałem. Wysoka temperatura i deszcz zrobiła swoje 😐 Mam wykupiony karnet 3-dniowy.... Co zalecacie zrobić z tym zrobić? Można anulować karnet? 

Popatrz na prognozę pogody. Wszystkie wiarygodne prognozy wskazują, że do końca lutego będzie ciepło bądź bardzo ciepło. Już teraz warunki w Szczyrku są bardzo średnie. Do przyszłego tygodnia spłynie im jeszcze mocniej. Moim zdaniem za tydzień będzie tam działała jedynie Zbójnicka Kopa i jakaś trasa z Hali do Soliska. Trasy z Pośredniego wyłączą niemal na pewno, wątpię też żeby uchowało się coś do gondoli.

Może napiszę oczywistość, ale to, że w tamtym roku na początku marca były świetne warunki nie znaczy kompletnie nic. W Polsce mamy tak przewalony klimat, że nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć jaka będzie pogoda o danej porze roku. W połowie lutego może być równie dobrze w dzień -10C jak i +15C. W połowie lipca może być równie dobrze +15C, jak i +35C. Taki mamy klimat. Jedyny pewnik to to, że w lipcu na nizinach nie będzie śniegu, a w lutym +30C.

Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że jak chcesz mieć pewność, że pojeździsz po wszystkich trasach początkiem marca, to jedynie Białka, Master w Tyliczu i Słotwiny Arena są pewniakami. Reszta to w zasadzie loteria.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tresor napisał:

Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że jak chcesz mieć pewność, że pojeździsz po wszystkich trasach początkiem marca, to jedynie Białka, Master w Tyliczu i Słotwiny Arena są pewniakami. Reszta to w zasadzie loteria.

"Wszystkich" w odniesieniu do Słotwin czy Mastera, to lekkie nadużycie:) To pojedyncze stoki, z kilkoma wariantami zjazdu jedną łąką.

Dużo jest takich w miarę pewnych stoków, które powinny jeszcze jakiś czas przetrwać: Soszów, Nowa Osada, Czarna Góra, Zieleniec, Kopa, Kasprowy, część Jaworzyny Krynickiej i Szczyrku.

Kasprowy moim zdaniem pociągnie standardowo do początku maja (Gąsienicowa, bo Goryczkową już wyłączyli, ale ona ma dolną stację dużo niżej, gdzie pewnie padał już deszcz).

 

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożę kij w mrowisko ale brak śniegu to także "wina" TMR. Dlaczego? Ano według mnie w Szczyrku jadą z naśnieżaniem na tzw. minimum. Patrząc się np.na trasy w cieplejszych rejonach Alp (Dolomity) to sztucznego śniegu nawalone jest tam czasami metr. Wiem,wiem- brak wody i zbiorników . Ale jak widzę że zbiornik jest pełen a naśnieżania nie ma choć są warunki po temu to mnie trafia. 

Ale kasa misiu,kasa..... Naśnieżanie kosztuje. Co do nowych zbiorników,nie wiem na ile jest to prawda ale ponoć są problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Stary bywalec napisał:

Włożę kij w mrowisko ale brak śniegu to także "wina" TMR. Dlaczego? Ano według mnie w Szczyrku jadą z naśnieżaniem na tzw. minimum. Patrząc się np.na trasy w cieplejszych rejonach Alp (Dolomity) to sztucznego śniegu nawalone jest tam czasami metr. Wiem,wiem- brak wody i zbiorników . Ale jak widzę że zbiornik jest pełen a naśnieżania nie ma choć są warunki po temu to mnie trafia. 

Ale kasa misiu,kasa..... Naśnieżanie kosztuje. Co do nowych zbiorników,nie wiem na ile jest to prawda ale ponoć są problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Oczywista oczywistość - ON dzielą sie na te które śnieżą na maksa i przygotowują sie na "koniec świata" -tu liderem jest Białka......  i te które liczą że z nieba im sie "narypie" za friko a jak nie "narypie" to zwalą na pogodę...tu liderem jest?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...