Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie dużym problemem Pilska jest szerokość tras - bez ich poszerzenia, to zabieranie się za np. 6-os. kanapy z większą przepustowością kompletnie mija się z celem.
Dół od tego roku chyba będzie wystarczająco poszerzony. Szkoda że piątka poniżej szczawin jest taka jaka jest ale myśle że w końcu ją zrobią wtedy będzie piękny długi zjazd z pilska do strug no i siódemka nie wiadomo co z nią, szóstke z miziowej do szczawin za bardzo bym nie poszerzał ewentualnie troche ma swoją specyfike fajny zjazd przez las i niech tak zostanie. Ja bym dodał jeszcze jakąś trase z okolic szczawin czy trochę poniżej szczawin do Jontka

Kopia mapa_A4xx.jpg

Kopia Kopia mapa_A4xx.jpg

57da8207c246f_Kopiamapa_A4xx.jpg.7950e6c88f7089c7e2529ed40df06bd6.jpg

57da82080017c_KopiaKopiamapa_A4xx.jpg.6574f5dd374072232d3b587724e911f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół od tego roku chyba będzie wystarczająco poszerzony. Szkoda że piątka poniżej szczawin jest taka jaka jest ale myśle że w końcu ją zrobią wtedy będzie piękny długi zjazd z pilska do strug no i siódemka nie wiadomo co z nią, szóstke z miziowej do szczawin za bardzo bym nie poszerzał ewentualnie troche ma swoją specyfike fajny zjazd przez las i niech tak zostanie.

Ja bym dodał jeszcze jakąś trase z okolic szczawin czy trochę poniżej szczawin do Jontka

[ATTACH=CONFIG]11624[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]11625[/ATTACH]

Tak, dół mocno poszerzyli i powinno być dobrze pod względem przepustowości, ale i tak bez walki ze wszawobrodymi się nie obyło. Tak niestety będzie na całym Pilsku i z punktu widzenia narciarzy szkoda, bo to pewnie góra z potencjałem na 30-40 km fajnych tras. 800 metrów przewyższenia i do tego taki "pagórkowaty" kształt. Idealny do prowadzenia tras, przy założeniu że można sobie w miarę dowolnie dokonywać wyrębu lasu. Pod pewnymi względami Pisko przypomina mi troche Planai górujące nad Schladming (choć tam jest jeszcze jakieś 200-300 metrów wyżej). Na ale jak na polskie warunki tutaj jest i tak wysoko - wyżej niż np. w Szczyrku.

Póki co należy cieszyć się z tego co jest i liczyć na to, że właściciel nie będzie szczędził grosza na rozbudowę, a i cierpliwości w walkę z wiadomo kim mu nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) powinna nastąpić wymiana wszystkich orczyków na krzesła, najlepiej takie niewyprzęgane czwórki.

Byłeś kiedyś na Pilsku w zimny, wietrzny dzień?

Jak dla mnie wymienianie szybkich orczyków na niewyprzęgane krzesła bez osłon (na tej wysokości) to żaden progres.

Żeby nie było - przy zwiększaniu przepustowości uważam, że trzeba też poszerzać stoki.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś kiedyś na Pilsku w zimny, wietrzny dzień?

Jak dla mnie wymienianie szybkich orczyków na niewyprzęgane krzesła bez osłon (na tej wysokości) to żaden progres.

Żeby nie było - przy zwiększaniu przepustowości uważam, że trzeba też poszerzać stoki.

Do 800 m długości to się raczej niewyprzęgane buduje. Ja myślę, że powyżej Miziowej powinni po prostu wymienić orczyki na nowoczesne. Szczawiny - Miziowa wystarczy niewyprzęgana. Pamiętaj, że wyprzęgana zajmuje dużo więcej miejsca. Wyprzęgana powinna być do Buczynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde.. więcej widzą niż my... W jakimś innym matrixie chyba są...!

Gdzie oni to zdjęcie zrobili... ? Wszawobrodym by wszystkie wszy w brodach pozdychały na taka serca gdyby to zobaczyli.. ;-))

Czy możesz wrzucić tutaj tekst o inwestycjach. Nie mam konta na DZ, a nie chcę płacić 10 zł za jeden artykuł.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 800 m długości to się raczej niewyprzęgane buduje. Ja myślę, że powyżej Miziowej powinni po prostu wymienić orczyki na nowoczesne. Szczawiny - Miziowa wystarczy niewyprzęgana. Pamiętaj, że wyprzęgana zajmuje dużo więcej miejsca. Wyprzęgana powinna być do Buczynki.

Dużo więcej? Polemizowałbym, biorąc pod uwagę stosunek zajmowanego miejsca do wygody i szybkości podróży :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 grudnia otwarcie! A mowiłem, a mówiłem że jeszcze przegonią Szczyrk (nową kolejke na Skrzyczne). To jedni pewnie robili wielkie oczy. A widzicie Łukaszek miał rację! Dziękuje, dobranoc czekam na napiwek!!!

hahaha... chyba nie myślisz że pod hasłem "rozpoczęcie sezonu" ukrywa się start nowo budowanego krzesła:biggrin:

Zapomnij o tym, realny termin startu to końcówka tego sezonu(nie mylić z końcówką roku):rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz wrzucić tutaj tekst o inwestycjach. Nie mam konta na DZ, a nie chcę płacić 10 zł za jeden artykuł.

Dzięki

Ano nie mogę właśnie... też nie mam tam konta a płacić mi nie po drodze... Też mi portal.. żeby ludzi doić na wiadomościach. Co za kraj!

Napisałem posta w odpowedzi na zamieszczone foto, które każdemu się pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha... chyba nie myślisz że pod hasłem "rozpoczęcie sezonu" ukrywa się start nowo budowanego krzesła:biggrin:

Zapomnij o tym, realny termin startu to końcówka tego sezonu(nie mylić z końcówką roku):rolleyes::

SB ja jednak sądzę ze 14 drudnia rusza cały osrodek a DO KOŃCA roku rusza nowa kolejka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...