Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, christof napisał:

to chyba nie na kopiec tylko Pilsko

Kopiec to nie miejsce gdzie kończy się obecny orczyk na górze? Jak tak to przepraszam za pomyłkę, miałem na myśli tamto miejsce. Wyżej wątpię, że ktoś cokolwiek poprowadzi, bo zaczyna się bardzo stromy fragment.

6 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie każda stacja musi być dla miłośników niebieskich tras. Wiem, tak jest najłatwiej, ale nie każda. 

Pilsko to 2 stacje: łagodny DÓŁ i ostrzejsza GÓRA. Tej GÓRY nie zetniesz, choć komercyjnie byłoby to zasadne. GÓRA pozostanie lekko trudniejsza (bo można zrobić niebieską trasę zamiast łączników z Miziowej aż na sam dół)!

To prawda, natomiast jak dla mnie 5 z góry do Szczawin nie jest jakąś wybitnie ostrą czerwoną trasą, tak samo te wszystkie możliwości przejazdu na samej górze, dlatego uważam, że obecnie to nie trasy odstraszają masowego narciarza, a właśnie orczyki. Pilsko ma szansę na tłumy turystów, bo to jest góra, a nie łąka, a ludzie lubią ładne zimowe widoki i fotki na insta. Po zmodernizowaniu infrastruktury jestem przekonany, że tam będą tłumy cały rok. Oczywiście nie jak w Szczyrku, bo i skala i lokalizacja jest inna, ale Małopolska i Śląsk zapewnią duzy dopływ klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Przemekc1 napisał:

Kopiec to nie miejsce gdzie kończy się obecny orczyk na górze? Jak tak to przepraszam za pomyłkę, miałem na myśli tamto miejsce. Wyżej wątpię, że ktoś cokolwiek poprowadzi, bo zaczyna się bardzo stromy fragment.

Tak to inne miejsce. 

Ewentualny wyciąg wyzej nie pojdzie bo tam jest granica państwowa. U góry nie ma takze oslony od wiatru. Oby nie wpadli na ten glupi pomysl.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Przemekc1 napisał:

Kopiec to nie miejsce gdzie kończy się obecny orczyk na górze? Jak tak to przepraszam za pomyłkę, miałem na myśli tamto miejsce. Wyżej wątpię, że ktoś cokolwiek poprowadzi, bo zaczyna się bardzo stromy fragment.

To prawda, natomiast jak dla mnie 5 z góry do Szczawin nie jest jakąś wybitnie ostrą czerwoną trasą, tak samo te wszystkie możliwości przejazdu na samej górze, dlatego uważam, że obecnie to nie trasy odstraszają masowego narciarza, a właśnie orczyki. Pilsko ma szansę na tłumy turystów, bo to jest góra, a nie łąka, a ludzie lubią ładne zimowe widoki i fotki na insta. Po zmodernizowaniu infrastruktury jestem przekonany, że tam będą tłumy cały rok. Oczywiście nie jak w Szczyrku, bo i skala i lokalizacja jest inna, ale Małopolska i Śląsk zapewnią duzy dopływ klientów.

Mnie cieszy, że pojawi(ła) się duża konkurencja w Beskidzie Śląskim. To oznacza, że Szczyrk nie będzie tak bezczelnie zamykał wyciągów i tras.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poprawienie, faktycznie, na mapce dobrze widać gdzie to jest. Ja myślałem o końcu orczyka VII mówiąc o wymianie na kanapę. Na kopiec nie sądzę, że coś szybko powstanie oprócz ewentualnej wymiany orczyka na nowszy model. Te trasy sa krótkie, orczyk nie jest stromy, a do tego poentacjlny turysta pieszy i tak bardziej będzie interesował się szycztem Pilska

pilsko-trasy-wyciagi-18-02-2021-2.jpeg.99e2afe27a64ba4a58c7db1df3d35ae4.jpeg

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiec nie ruszy bo ekologia. Na kopułę nic nie pójdzie z tego samego powodu. Młodszym kolegom przypomnę że wyciąg pod kopułę by o 200 m dłuższy. Został skrócony z uwagi na kosodrzewinę. Cały obszar jest w naturze 2000. Tam o każdy mm2 będzie walka z zielonymi. Jedno ciągowa gondola strugi miziowa raczej nie powstanie. Stawiam na kanapę szczawiny miziowa + naśnieżanie. Dodam naśnieżanie miziowa+ jest zabronione

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiec nie ruszy bo ekologia. Na kopułę nic nie pójdzie z tego samego powodu. Młodszym kolegom przypomnę że wyciąg pod kopułę by o 200 m dłuższy. Został skrócony z uwagi na kosodrzewinę. Cały obszar jest w naturze 2000. Tam o każdy mm2 będzie walka z zielonymi. Jedno ciągowa gondola strugi miziowa raczej nie powstanie. Stawiam na kanapę szczawiny miziowa + naśnieżanie. Dodam naśnieżanie miziowa+ jest zabronione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Na Pilsko raczej kanapa odpada bo tam wieje...

:) jak to w Górach ;) ten obszar to rezerwat http://crfop.gdos.gov.pl/CRFOP/widok/viewrezerwatprzyrody.jsf?fop=PL.ZIPOP.1393.RP.249 od 2005 połączony z Rezerwatem Pięć Kopców.
http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/?showExternalObject=7392CF072E7A22AEF0AF80C430531CCE

Trochę wyżej najwyższy stopień ochrony w obszarze Horná Orava.
O tym, że było wyżej na Kopułę pisał Kolega @Adam ..Duch

Pozdrawiam
mirekn
 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pod Pilskiem na nartach jeszcze nie byłem zimą (jeszcze, bo w tym roku na 80% się wybiorę), ale za to minionej wiosny byłem na kilkudniowej wyprawie górskiej po Beskidzie żywieckim "od schroniska do schroniska" , "od Rysianki po Babią" i zahaczyłem o szlaki piesze biegnące przez ośrodek (Pilsko, Miziowa, Buczynka itp.) . Duuuużo czytałem o tej stacji narciarskiej (chodź wiem, że to za mało by mieć wiedze o zimowym Pilsku taką jak wielu współforumowiczów, którzy mieli okazje podziwiać zbocza góry, mając na nogach narty)

Powiem, tak... aby ośrodek się rozwinął do takiego stopnia jak w Szczyrku czy Białce , minie na pewno z 15 lat. Na wiosnę może wymienią orczyk szczawiny - miziowa na krzesło, ale myślę, że fajerwerków nie będzie (mam na myśli wysokiego standardu). Zamontują może 4-osobowe wyprzęgane (bez osłon) i na kilka lat to będzie na razie tyle (poza jakimiś drobnymi inwestycjami). Może za te kilka (np. 5) lat powstanie coś poważniejszego jak 6 osobowe z osłonami, ale to wszystko zależy, bo w przyszłości może być różnie.

Białka się rozwijała 20 lat a w szczyrku zainwestowała BARDZO doświadczona i OGROMNA firma narciarska, która pieniądze zawsze znajdzie, a tu ośrodek się zatrzymał, został długo w tyle za innymi a inwestorzy, którzy zainwestowali w nowe już "PILSKO SKI&SUN" są nieporównywalni do TMR (co chyba jest oczywiste) i nie wierzę ,że za wybudowaniem jednego wyciągu ekspresowo przyjdzie szybko kolejny.

Podsumowując, może za 10-15 lat ośrodek będzie w top 3 Polski i osiągnie wyczekiwany standard. Jednak trudno mi oceniać, bo powinienem to miejsce odwiedzić zimą.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelel napisał:

Co prawda pod Pilskiem na nartach jeszcze nie byłem zimą (jeszcze, bo w tym roku na 80% się wybiorę), ale za to minionej wiosny byłem na kilkudniowej wyprawie górskiej po Beskidzie żywieckim "od schroniska do schroniska" , "od Rysianki po Babią" i zahaczyłem o szlaki piesze biegnące przez ośrodek (Pilsko, Miziowa, Buczynka itp.) . Duuuużo czytałem o tej stacji narciarskiej (chodź wiem, że to za mało by mieć wiedze o zimowym Pilsku taką jak wielu współforumowiczów, którzy mieli okazje podziwiać zbocza góry, mając na nogach narty)

Powiem, tak... aby ośrodek się rozwinął do takiego stopnia jak w Szczyrku czy Białce , minie na pewno z 15 lat. Na wiosnę może wymienią orczyk szczawiny - miziowa na krzesło, ale myślę, że fajerwerków nie będzie (mam na myśli wysokiego standardu). Zamontują może 4-osobowe wyprzęgane (bez osłon) i na kilka lat to będzie na razie tyle (poza jakimiś drobnymi inwestycjami). Może za te kilka (np. 5) lat powstanie coś poważniejszego jak 6 osobowe z osłonami, ale to wszystko zależy, bo w przyszłości może być różnie.

Białka się rozwijała 20 lat a w szczyrku zainwestowała BARDZO doświadczona i OGROMNA firma narciarska, która pieniądze zawsze znajdzie, a tu ośrodek się zatrzymał, został długo w tyle za innymi a inwestorzy, którzy zainwestowali w nowe już "PILSKO SKI&SUN" są nieporównywalni do TMR (co chyba jest oczywiste) i nie wierzę ,że za wybudowaniem jednego wyciągu ekspresowo przyjdzie szybko kolejny.

Podsumowując, może za 10-15 lat ośrodek będzie w top 3 Polski i osiągnie wyczekiwany standard. Jednak trudno mi oceniać, bo powinienem to miejsce odwiedzić zimą.

 

Ja tam wcale nie pałam zachwytem nad perspektywą rozwoju Pilska na wzór Białki czy Szczyrku. To co jest teraz ma niepowtarzalny klimat a małym nakładem kosztów można by tam zrobić  cudny kompleks do uprawiania turystyki narciarskiej (zostawiajac, ewentualnie modernizując nieco to co jest). Super teren zarówno do narciarstwa biegowego/śladowego czy skiturów. Wszystko zależy od tego na jakim kliencie będzie sie chciał skupić inwestor - tania masówka czy klient wybredny ale zamożny.

Żeby nie było sam nie biegam na nartach ani nie mam skiturów...po prostu żal tego rozjeździć..

Rysianka..IMG_5381.thumb.jpg.98ecf74a910a26f78f3cf1ef07307aaf.jpg

Miziowa..

DSC01190.thumb.jpg.350db29360e41723f2690e97b1ff3a9d.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Ja tam wcale nie pałam zachwytem nad perspektywą rozwoju Pilska na wzór Białki czy Szczyrku. To co jest teraz ma niepowtarzalny klimat a małym nakładem kosztów można by tam zrobić  cudny kompleks do uprawiania turystyki narciarskiej (zostawiajac, ewentualnie modernizując nieco to co jest). Super teren zarówno do narciarstwa biegowego/śladowego czy skiturów. Wszystko zależy od tego na jakim kliencie będzie sie chciał skupić inwestor - tania masówka czy klient wybredny ale zamożny.

Żeby nie było sam nie biegam na nartach ani nie mam skiturów...po prostu żal tego rozjeździć..

Rysianka..IMG_5381.thumb.jpg.98ecf74a910a26f78f3cf1ef07307aaf.jpg

Miziowa..

DSC01190.thumb.jpg.350db29360e41723f2690e97b1ff3a9d.jpg

 

A mnie marzą się nowe (typu austriackiego) orczyki - wybudowane od nowa, niezawodne, samoobsługowe.

Ale w Polsce to marzenie ściętej głowy. Ludzie MUSZĄ mieć krzesła i gondole!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelel napisał:

Co prawda pod Pilskiem na nartach jeszcze nie byłem zimą (jeszcze, bo w tym roku na 80% się wybiorę), ale za to minionej wiosny byłem na kilkudniowej wyprawie górskiej po Beskidzie żywieckim "od schroniska do schroniska" , "od Rysianki po Babią" i zahaczyłem o szlaki piesze biegnące przez ośrodek (Pilsko, Miziowa, Buczynka itp.) . Duuuużo czytałem o tej stacji narciarskiej (chodź wiem, że to za mało by mieć wiedze o zimowym Pilsku taką jak wielu współforumowiczów, którzy mieli okazje podziwiać zbocza góry, mając na nogach narty)

Powiem, tak... aby ośrodek się rozwinął do takiego stopnia jak w Szczyrku czy Białce , minie na pewno z 15 lat. Na wiosnę może wymienią orczyk szczawiny - miziowa na krzesło, ale myślę, że fajerwerków nie będzie (mam na myśli wysokiego standardu). Zamontują może 4-osobowe wyprzęgane (bez osłon) i na kilka lat to będzie na razie tyle (poza jakimiś drobnymi inwestycjami). Może za te kilka (np. 5) lat powstanie coś poważniejszego jak 6 osobowe z osłonami, ale to wszystko zależy, bo w przyszłości może być różnie.

Białka się rozwijała 20 lat a w szczyrku zainwestowała BARDZO doświadczona i OGROMNA firma narciarska, która pieniądze zawsze znajdzie, a tu ośrodek się zatrzymał, został długo w tyle za innymi a inwestorzy, którzy zainwestowali w nowe już "PILSKO SKI&SUN" są nieporównywalni do TMR (co chyba jest oczywiste) i nie wierzę ,że za wybudowaniem jednego wyciągu ekspresowo przyjdzie szybko kolejny.

Podsumowując, może za 10-15 lat ośrodek będzie w top 3 Polski i osiągnie wyczekiwany standard. Jednak trudno mi oceniać, bo powinienem to miejsce odwiedzić zimą.

 

Osobiście nie zgadzam się z tym postem. Po pierwsze Pilsko nigdy nie rozwinie się tak jak Szczyrk czy Białka. Tam zwyczajnie nie ma tylu tras, a jestem przekonany, ze nikt nie da zgody na wielkie wycinki lasu, nawet gdyby topologia terenu ba to pozwalała. Budowa dwóch stosunkowo krótkich kanap praktycznie otwiera dostęp do wszystkich głównych tras i pozostaje kwestia modernizacji naśnieżania tam gdzie  to jest w ogóle możliwe, bo pojawiały się głowy, ze wyżej ze względów przyrodniczych i tak się nie uda  

Druga sprawa to przedstawianie inwestorów jakby na coś ich nie było stać, czy były to małe foremki.  Przypominam, ze majątek Zasady jest wyceniany wg różnych rankingów nawet na 1mld zł i pd lat jest dosyć wysoko na liście najbogatszych Polaków. Biorąc pod uwagę jego pozycje na pewno zdolność kredytowa jest wysoka. Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze Pilsko to tylko kolejny element w portfelu inwestycyjnym i pewnie nie będzie to zapewne priorytet, ale na pewno jeżeli tylko będzie taka chęć i ocena biznesowa to zrobią osrodek na najwyższym poziomie i nie potrawa to tyle lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelel napisał:

Co prawda pod Pilskiem na nartach jeszcze nie byłem zimą (jeszcze, bo w tym roku na 80% się wybiorę), ale za to minionej wiosny byłem na kilkudniowej wyprawie górskiej po Beskidzie żywieckim "od schroniska do schroniska" , "od Rysianki po Babią" i zahaczyłem o szlaki piesze biegnące przez ośrodek (Pilsko, Miziowa, Buczynka itp.) . Duuuużo czytałem o tej stacji narciarskiej (chodź wiem, że to za mało by mieć wiedze o zimowym Pilsku taką jak wielu współforumowiczów, którzy mieli okazje podziwiać zbocza góry, mając na nogach narty)

Powiem, tak... aby ośrodek się rozwinął do takiego stopnia jak w Szczyrku czy Białce , minie na pewno z 15 lat. Na wiosnę może wymienią orczyk szczawiny - miziowa na krzesło, ale myślę, że fajerwerków nie będzie (mam na myśli wysokiego standardu). Zamontują może 4-osobowe wyprzęgane (bez osłon) i na kilka lat to będzie na razie tyle (poza jakimiś drobnymi inwestycjami). Może za te kilka (np. 5) lat powstanie coś poważniejszego jak 6 osobowe z osłonami, ale to wszystko zależy, bo w przyszłości może być różnie.

Białka się rozwijała 20 lat a w szczyrku zainwestowała BARDZO doświadczona i OGROMNA firma narciarska, która pieniądze zawsze znajdzie, a tu ośrodek się zatrzymał, został długo w tyle za innymi a inwestorzy, którzy zainwestowali w nowe już "PILSKO SKI&SUN" są nieporównywalni do TMR (co chyba jest oczywiste) i nie wierzę ,że za wybudowaniem jednego wyciągu ekspresowo przyjdzie szybko kolejny.

Podsumowując, może za 10-15 lat ośrodek będzie w top 3 Polski i osiągnie wyczekiwany standard. Jednak trudno mi oceniać, bo powinienem to miejsce odwiedzić zimą.

 

Już jest przyzwoity - dół: dwa krzesła czteroosobowe, jedno dwuosobowe - fajne trasy. Góra - te orczyki są za stare, wyłączona jest czarna, ścieżka przez las (łącznik) jest za wąska. 

Wystarczy jakiś transport na Szczawiny lub Miziową (krzesło, raczej gondola od Jontka), jedno krzesło na Miziową, odkopanie istniejących tras i nowe orczyki na Pilsko i Kopę. 

To jest absolutne maksimum, co tam da się zrobić. A... i jeszcze zjazd na dół ze Szczawin. Absolutny priorytet to transport do Szczawin - tam sezon narciarski może (przy lekkim dośnieżeniu, nie trzeba nic wielkiego) trwać do maja.

Ośrodek będzie absolutną konkurencją dla Szczyrku, a widokowo jest chyba lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Narciarz ze Śląska napisał:

Ale w Polsce to marzenie ściętej głowy. Ludzie MUSZĄ mieć krzesła i gondole!

Ze też nikt nie wpadł jeszcze na pomysł wybudowania gondoli albo krzesła "gdziekolwiek" ...ludziska by mogli w kółko sie kręcić (płatne na godziny)...tak sobie pomyślałem ze takie krzesło jak na RusinSki z siedzeniami Porsche..przecie tam jak wsiądziesz na dole to na górze sie złazić z tego nie chce.. to by byLo coś - na przykład koło Radomia coby Europa mogła łatwo przylecieć.. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Przemekc1 napisał:

Druga sprawa to przedstawianie inwestorów jakby na coś ich nie było stać, czy były to małe foremki.  Przypominam, ze majątek Zasady jest wyceniany wg różnych rankingów nawet na 1mld zł i pd lat jest dosyć wysoko na liście najbogatszych Polaków. Biorąc pod uwagę jego pozycje na pewno zdolność kredytowa jest wysoka. Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze Pilsko to tylko kolejny element w portfelu inwestycyjnym i pewnie nie będzie to zapewne priorytet, ale na pewno jeżeli tylko będzie taka chęć i ocena biznesowa to zrobią osrodek na najwyższym poziomie i nie potrawa to tyle lat. 

Ciekawe czy wystawi w "gondoli" na dole swoje trofea.. 

E5A5DA7E-7171-44AB-8722-4EDE69FCDD17_1_105_c.thumb.jpg.fac33295d73044b75b5520d097f01cba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam ..Duch napisał:

Kopiec nie ruszy bo ekologia. Na kopułę nic nie pójdzie z tego samego powodu. Młodszym kolegom przypomnę że wyciąg pod kopułę by o 200 m dłuższy. Został skrócony z uwagi na kosodrzewinę. Cały obszar jest w naturze 2000. Tam o każdy mm2 będzie walka z zielonymi. Jedno ciągowa gondola strugi miziowa raczej nie powstanie. Stawiam na kanapę szczawiny miziowa + naśnieżanie. Dodam naśnieżanie miziowa+ jest zabronione

I tyle w temacie rozpalania zmysłów i rozpędzania się co kto zrobi. Przecież do tej pory tam nie było kwestii braku kasy tylko kwestie środowiskowe. Ja tylko obawiam się polityki gdzieś tam w przyszłości ale polityka jest też po drugiej stronie góry bo to przygraniczny rejon bardzo chroniony przez Słowaków. Na sąsiednią a trudniejszą Babią trzeba podreptać i jakoś są takie tłumy jak na Floriańskiej w Krakowie czy innych Krupówkach. Więc się da bez wwożenia tyłeczka. Niech lepiej pomyślą nad remontem drogi w tym przez Koszarawę bo to co tam się dzieje to jak słowo daję nie do uwierzenie. Jak ta droga między Lachowicami a Koszarawą jest w ogóle dopuszczona do ruchu to ja nie wiem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lexi napisał:

Ja tam wcale nie pałam zachwytem nad perspektywą rozwoju Pilska na wzór Białki czy Szczyrku. To co jest teraz ma niepowtarzalny klimat a małym nakładem kosztów można by tam zrobić  cudny kompleks do uprawiania turystyki narciarskiej (zostawiajac, ewentualnie modernizując nieco to co jest). Super teren zarówno do narciarstwa biegowego/śladowego czy skiturów. Wszystko zależy od tego na jakim kliencie będzie sie chciał skupić inwestor - tania masówka czy klient wybredny ale zamożny.

Żeby nie było sam nie biegam na nartach ani nie mam skiturów...po prostu żal tego rozjeździć..

Rysianka..IMG_5381.thumb.jpg.98ecf74a910a26f78f3cf1ef07307aaf.jpg

Miziowa..

DSC01190.thumb.jpg.350db29360e41723f2690e97b1ff3a9d.jpg

 

Troszkę off - i to by było na tyle jeżeli chodzi o panoramę z Rysianki - teraz ustawili tam zestaw paneli słonecznych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Author napisał:

I tyle w temacie rozpalania zmysłów i rozpędzania się co kto zrobi. Przecież do tej pory tam nie było kwestii braku kasy tylko kwestie środowiskowe. Ja tylko obawiam się polityki gdzieś tam w przyszłości ale polityka jest też po drugiej stronie góry bo to przygraniczny rejon bardzo chroniony przez Słowaków. Na sąsiednią a trudniejszą Babią trzeba podreptać i jakoś są takie tłumy jak na Floriańskiej w Krakowie czy innych Krupówkach. Więc się da bez wwożenia tyłeczka. Niech lepiej pomyślą nad remontem drogi w tym przez Koszarawę bo to co tam się dzieje to jak słowo daję nie do uwierzenie. Jak ta droga między Lachowicami a Koszarawą jest w ogóle dopuszczona do ruchu to ja nie wiem. 

Ty to byś tam zostawił skansen a najlepiej gdyby zdemontowali wszystko. Tylko pytanie dlaczego inne kraje tego nie robią. Należy zachować harmonię ale bez przesady... Należy wyciągnąć krzesło na Miziowa i kolejne bez osłon do obecnego stanu orczyka na Pilsko.  Na Kopiec też powinno wybudować się krzesło bo niby jakiej destrukcji ono by mogło dokonać  ??Jest miejsce, jest trasa wiec niby jaka przyrodę by oni zniszylo  ?? Oczywiście jest wszechobecna niejaka Pracownia ale to wiadome, że to kopalnia pieniędzy... Niech mi ktoś powie jak można zniszczyć jakiś teren skoro on już dawno jest wykarczowany  ?? Tu chodzi tylko o pieniądze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć. Bierzemy Europę z dobrodziejstwem inwentarza. Jest natura 2000 i koniec. Jest ochrona siedliskowa i gatunkowa, w kotle obok szopy rosną rzadkie na skalę europejską ba światową roślinki, pasą się motylki jest wyznaczony europejski szlak migracji zwierząt (chodzą obok schroniska dalej do GOPRówki i złośliwie na kopiec), jest (to akurat fakt) partia kosodrzewiny itd itp. Wiesz gdzie pierwotnie leżały słupy z dolnej kanapy.... w Złatnej Hucie bo miał być wyciąg na Lipowską. Wiesz ile Łazarczyka kosztowała Pracownia??? 6 zer. Ten rejon jest martwy inwestycyjnie. Bazą będzie Kamienna a tam są możliwości rozwojowe. Uwierz tak samo jak ty mam nadzieję ale obawiam się że.......  Jest jeden plus który znacznie wyróżnia Korbielów od innych pobliskich miejscowości - dobrze rozwinięta baza turystyczna i to może zadziałać..

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 13:19, Narciarz ze Śląska napisał:

Mnie cieszy, że pojawi(ła) się duża konkurencja w Beskidzie Śląskim. To oznacza, że Szczyrk nie będzie tak bezczelnie zamykał wyciągów i tras.

I to jest kwestia najważniejsza. Będzie konkurencja, a to dla nas Klientów i narciarzy najlepiej. Wiadomo, że cenowo nie będzie to jakoś odbiegało, bo koszty są jednak ogromne, ale może wreszcie Szczyrk będzie się starał z utrzymaniem tras i uruchomi te wirtualne km. 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...