Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Adam ..Duch napisał:

Bazą będzie Kamienna a tam są możliwości rozwojowe.

Do Hali Miziowej mogliby jednak zrobić jakiś wygodny, szybki talerzyk w miejsce tego orczyka, który już rzeczywiście nadaje się na złom. No i parkingi z prawdziwego zdarzenia, nie po 20 zeta. Kopiec oczywiście i słusznie nie do ruszenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to teraz bierzemy Europe z dobrodziejstwem inwentarza... Pytanie niby dlaczego tylko w tym kierunku. Jaki problem wystawić krzesło do wysokości obecnego orczyk  ? Jedyny chyba tylko wiatr..  Kopiec a obok chyba Kopa wszystko dawno wykarczowane wiec z całą pewnością rośnie tam wiele unikatowych roślinek. Zobaczymy co się tam uda zrobić ale ale widzę tam przynajmniej 3 krzesła. Pracownia pokazała jak jej zależy na przyrodzie w Szczyrku dając wyciąć trawers że Zbójnickiej kopy. To jest tylko kwestia wypisanego czeku a nie motylków, nietoperzy i cholera wi czego jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jusik2002można zniszczyć teren infrastrukturą a ja nie mam na to ochoty. Uważasz, że postawienie jakiegokolwiek nie małego przecież pierdolnika w postaci budynku górnej stacji w rejonie 3 Kopców to przyjemny widok? To zapraszam na drugą stronę do Sihelengo gdzie masz kameralny nie rzucający się w oczy orczyk. To samo na Vasilovskiej Holi pod Kubińską Holą. Telgart za Popradem to samo. Czemu tam można śmigać w takim skansenie a u nas muszą być wszędzie gondole, kanapy najlepiej podgrzewane? Od dłuższego czasu mam takie podejrzenia, że najwięcej do powiedzenia mają ci co albo nie bywają w takich rejonach albo ogólnie mają wywalone po całości jak to wygląda wszystko poza zimą czyli jakieś 8 mies w roku. Jak już pisałem postaw jeszcze wieżę. Taką konkretną i metalową jak na Mosornym najlepiej. Przecież też nic nie zniszczysz skoro teren jest wykarczowany. Wybacz kolego ale ja bywam na Pilsku często bo co mi zostało jak dominują tacy ludzie w poglądach jak Ty. Gdzie mam się udać w prawdziwe w miarę wysokie dzikie góry w moim kraju? W zasadzie ostał się tylko rejon Pilska i dalej na Rysiankę z Romanką. No jeszcze masyw Policy. Nawet sąsiednia Babia jest naturalna tylko po Słowackiej stronie, Tatry obecnie są szutrowane, w Pieninach też w wielu miejscach chodnikują szutrem, leją beton. "Skansen" powiadasz. Może ale na ten skansen zaczyna być pieruńska moda. I co tam masz wykarczowane jak temat tyczy się stanowiska kosówki a na tej wysokości świerki już nie rosną. I ile x trzeba tłuc do głowy, że Szczyrk był na tapecie razem z Zawoją i Halą Śmietanową. Poświęcono jak chodzi o Pracownię Szczyrk a zastawiono Zawoję. Po drugiej stronie granicy nawet na skitury jest ban ale inne kraje coś robią... Pewnie tak bo takie Pilsko z piętrem hal, kosówki i gołoborzy mogą liczyć w co najmniej dziesiątkach o ile nie setkach. My mamy w Beskidach tylko 2. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Author napisał:

@Jusik2002można zniszczyć teren infrastrukturą a ja nie mam na to ochoty. Uważasz, że postawienie jakiegokolwiek nie małego przecież pierdolnika w postaci budynku górnej stacji w rejonie 3 Kopców to przyjemny widok? To zapraszam na drugą stronę do Sihelengo gdzie masz kameralny nie rzucający się w oczy orczyk. To samo na Vasilovskiej Holi pod Kubińską Holą. Telgart za Popradem to samo. Czemu tam można śmigać w takim skansenie a u nas muszą być wszędzie gondole, kanapy najlepiej podgrzewane? Od dłuższego czasu mam takie podejrzenia, że najwięcej do powiedzenia mają ci co albo nie bywają w takich rejonach albo ogólnie mają wywalone po całości jak to wygląda wszystko poza zimą czyli jakieś 8 mies w roku. Jak już pisałem postaw jeszcze wieżę. Taką konkretną i metalową jak na Mosornym najlepiej. Przecież też nic nie zniszczysz skoro teren jest wykarczowany. Wybacz kolego ale ja bywam na Pilsku często bo co mi zostało jak dominują tacy ludzie w poglądach jak Ty. Gdzie mam się udać w prawdziwe w miarę wysokie dzikie góry w moim kraju? W zasadzie ostał się tylko rejon Pilska i dalej na Rysiankę z Romanką. No jeszcze masyw Policy. Nawet sąsiednia Babia jest naturalna tylko po Słowackiej stronie, Tatry obecnie są szutrowane, w Pieninach też w wielu miejscach chodnikują szutrem, leją beton. "Skansen" powiadasz. Może ale na ten skansen zaczyna być pieruńska moda. I co tam masz wykarczowane jak temat tyczy się stanowiska kosówki a na tej wysokości świerki już nie rosną. I ile x trzeba tłuc do głowy, że Szczyrk był na tapecie razem z Zawoją i Halą Śmietanową. Poświęcono jak chodzi o Pracownię Szczyrk a zastawiono Zawoję. Po drugiej stronie granicy nawet na skitury jest ban ale inne kraje coś robią... Pewnie tak bo takie Pilsko z piętrem hal, kosówki i gołoborzy mogą liczyć w co najmniej dziesiątkach o ile nie setkach. My mamy w Beskidach tylko 2. 

Tak tak, Sihelne czyli 2 orczyki o przepustowości podobnej do krzesła i to na wysokości poniżej 1000 nerwów. Nie wie co piszesz o tym w pobliżu Kubińskiej ale wiem co jest na Kubińskiej. Zapewne wszędzie tam gdzie inwestowano nie nylon takich rarytasów jak u nas. Bo Polska to siedlisko jedynych okazów w całej Europie a może i nawet świecie. Człowieku czy ty nie widzisz, że tu chodzi o zwykle lobby  ?? Pracownia odpuściła powiadasz w Szczyrku... a na jakiej podstawie odpuściła  ?? Pewnie kasa się zgadzała.... Macie rację, zostawmy wszystko w obecnym stanie jak jest. Niech korzystają wszyscy w okolicy na naszym zdurnowieniu. Tylko nie pytajcie potem dlaczego wszyscy jadą za granicę.... Odnośnie wieży widokowej. Znowu wszędzie się da tylko w Polsce nie. Sami cofacie ten kraj w rozwoju a potem marudzicie jak to jest strasznie i należy uciekać za granicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Author napisał:

Gdzie mam się udać w prawdziwe w miarę wysokie dzikie góry w moim kraju? W zasadzie ostał się tylko rejon Pilska i dalej na Rysiankę z Romanką. No jeszcze masyw Policy. Nawet sąsiednia Babia jest naturalna tylko po Słowackiej stronie, Tatry obecnie są szutrowane, w Pieninach też w wielu miejscach chodnikują szutrem, leją beton.

Zjawisko jest niespotykanie ciekawe a zarazem straszne - odkąd zaczęła sie ogromna presja na góry (zwielokrotniona przez covid) ludzie po pierwszym zauroczeniu naturą stwierdzili jak widać ze jednak im lepiej z tym wszędobylskim syfem, betonem, klimatem supermarketu i tandety i starają sie go przynieść w góry co im sie w znacznej mierze udaje. Z czasem nawet chodzić sie już nie chce wiec dobrze żeby ktoś ich wywiózł.. nakarmił ..wódy polał - jak na Kasprowym.

Dopiero tak "zaliczonym" Pilskiem można by pochwalić sie w korporacji.. jeszcze tylko pamiątkowa fota z dumnie wyrytym na drzewie... "tu byłem Janusz 2021"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chyba nikt rozsądny nie chce zdewastować przyrody w takim stopniu jak to zrobiono w pewnej beskidzkiej miejscowości za zgodą eko-$$$-terrorystów. Tam oczywiście mogli poświęcić przyrodę, zgodzić się na szerokie przecinki, ingerencje w teren itp. Tam się dało wiadomo dlaczego...wszystkie inne tłumaczenia to oczywiście dla naiwnych...

Jakimś rozwiązaniem na górze mogą być nowoczesne i szybkie orczyki, które działaby niezależnie od wiatru i byłyby wydajne. Nie musi być tam skansen.  Ograniczałyby też tzw. januszostwo. 

A co do infrastruktury, przecież przy dobrej woli i dobrym projekcie zawsze można budynki zaprojektować tak, by nie było to kiczem, a dobrą i stylową architekturą. Choć wiem, że w PL z tym bywa różnie...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Korbielowa nie zrobi drugiego Szczyrku, są pewne pozwolenia aktulane na budowe wyciągów i można z nich skorzystać do 2 lat. Później raczej to będzie niemożliwe. Do poprawienia jest 100tki małych rzeczy i na pewno od tego zaczną nowi inwestorzy. Pół roku temu jak już było wiadome, że Zasada z Bąkiem to przejmie pisano tutaj, że się skonczył, że nie zna sie. Nie znacie człowieka, nie znacie kapitału, nie znacie pasji do narciarstwa więc dajcie ludzią spokojnie pracować. CTE nie miało zielonego pojęcia o tej branży to może stąd nieufnośc, ale to całkowicie inna półka. 

Jakby to dalej trwało to "wersja Demo" blokady Pilska z 2020, kolejne lata marazmu to weszłaby w życie. Kwestią czasu były dalsze kroki, dlatego zryw ludzi pokazał im czerwona karte i czas było się pomału pakować. A nie opowiadać, że nie mamy pieniedzy na dalszy rozwój i zwalanie winy na wszystkich tylko nie na siebie.A jak pukał do drzwi TMR, Maspex i inni to nie chcieli sprzedać.  Tatralift rozbierając KL Buczynkę, a było bardzo blisko, na tym miejscu nie powstałby nawet orczyk powrotnie, były sądy z nieżyjącym już byłym wójtem dlaczego dał pozwolenia w tym miejscu i to, że stoi KL Buczynka to w dużej mierzę też jego zasługa. Świeć Panie nad jego duszą !.

Jedna dygresja, człowieka z tej branży, uderzająca w brak wyboraźni wielu piszących. Te same osoby, które narzekają nie ma takich miejsc noclegowych, takiego standardu, takiej gastronomii jak gdzie indziej, nie ma co robić po nartach- to te same osoby piszą "nie róbcie drugiego Szczyrku" , jest teraz fajniusio i piknie,  nikt nie podniesie standadu, nie powstawanie nic nowego "po nartach" bo przy ON Pilsko po GAT'cie, pozniej po nieudolnym inwestorze wszystko zeszło na psy. Koszty prowadzenia biznesów, masowa ucieczka narciarzy na Szczyrk, Alpy itd. doprowadziła do nędzy Korbielów, ilość obiektów wystawionych na licytacjach komorniczych, OLX czy Allegro to laurka ON Pilsko ostatnich 10 lat. Masowy klient przyciąga dalsze inwestycje, a nie skiturowcy z termosem i kanpaka ;) A dzieki masowemu klientowi freeridowcy, fanatycy, skiturowcy mogą też korzystać bo powstanię wiecej. Jeden zdrowy ograznizm.

Ogólnie niech cześć z Was weźnie na wstrzymanie i nie zabrania czy zmusza nowych do robienia czegokolowiek. Kolejna uwaga dajcie spokój Pracowni , można z nią współpracować i da się wszystko pogodzić. Jestem świadomy, że pojawią sie komentarze, ale już kurr nie mogłem czytać niekórych wypocin. Hejt, głupota była , jest i będzie- ale czasem nie można przejść obok. Gmina zrobiła teraz nową drogę na Jontek od ronda, miejsca parkingowe asfaltowe, przepusty, barierki na mostach, nowe lataranie, odprowadzenia wody by nie było tyle lodowisk na drodze - też ludzią nie da sie dogodzić - 3.2 MLN poszło na tą inwestycję i też są narzekania. 

Pozdrawiam i do zobaczenia w lepszym ON PILSKO i Korbielowie !

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I buzia się cieszy, że na Pilsku i w Korbielowie wszystko idzie ku dobremu. Rozwój, krok po kroku, droga, parkingi, itp. Realizacja kolei na które są pozwolenia. Mając taką bazę będą mogli spokojnie planować nowe inwestycje. Branża turystyczna odżyje, podatki do kasy gminy wpadną. Wszyscy będą zadowoleni, oprócz kilku fanatyków. No ale cóż...nie można wszystkich zadowolić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dolinapilska dzieki za wpis, mam uwage jedynie co do ponizszego. Na serio myslisz ze ktokowiek tu moze zmusic lub zabronic cokolwiek w temacie rozbudowy Pilska? :) to forum i kazdy moze podzielic sie swoja opinią. Nie wiem gdzie Ty tu widzisz hejt (modne słowo)... ja nienawisci tutaj nie widzę. Moze za dlugo zyjesz w KorbieLOVE ....

27 minut temu, dolinapilska napisał:

Ogólnie niech cześć z Was weźnie na wstrzymanie i nie zabrania czy zmusza nowych do robienia czegokolowiek. Kolejna uwaga dajcie spokój Pracowni , można z nią współpracować i da się wszystko pogodzić. Jestem świadomy, że pojawią sie komentarze, ale już kurr nie mogłem czytać niekórych wypocin. Hejt, głupota była , jest i będzie- ale czasem nie można przejść obok. Gmina zrobiła teraz nową drogę na Jontek od ronda, miejsca parkingowe asfaltowe, przepusty, barierki na mostach, nowe lataranie, odprowadzenia wody by nie było tyle lodowisk na drodze - też ludzią nie da sie dogodzić - 3.2 MLN poszło na tą inwestycję i też są narzekania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Trynda napisał:

@dolinapilska dzieki za wpis, mam uwage jedynie co do ponizszego. Na serio myslisz ze ktokowiek tu moze zmusic lub zabronic cokolwiek w temacie rozbudowy Pilska? :) to forum i kazdy moze podzielic sie swoja opinią. Nie wiem gdzie Ty tu widzisz hejt (modne słowo)... ja nienawisci tutaj nie widzę. Moze za dlugo zyjesz w KorbieLOVE ....

 

No pewnie, że tak, każdy może się dzielić swoją opinią. Ale wiadomo niektóre, sa z czapy i ludzią piszą inf. bez wiedzy, pisze je wyobraźnia i rózne emocje, czasem skrajne.

"Zasada stracił serce do inwestycji narciarskich..."

są też inne, w innym miejscach też zdarzają sie wpisy z serii dziwnych. Hejt jest na czas "po nartach", na standardy, na brak tego i tego- wiec jak czegoś osobiscie nie widzisz, warto posłuchać innych. Hejt na parkingi, że może powinny być z diamentów za taką kwotę i z jacuzii haha takie słyszły się absurdy.

Pisałeś też, że wydzierżawaili od Tatraliftu i zobaczyli, że przez 2 tygodnie są pełne parkingi i kolejki i wówczas zdedydowali się kupić.  Nie trzeba być analitykiem tej brażny, plannerem by w ciemno zobaczyć jakie jest zapotrzebowanie na narciarstwo, snowboard, inne zajawki, na przebywanie zimą na stokach by wiedzieć, że to ma to sens i daje to relany zarobek. Przy oświetlonej Buczynce i dobrze naśnieżonej,może braknąc parkingów :P Do tego potencjał Pilska, come on- nawet w połowie nie wykorzystany. Nie wiemy, w którym momencie został podpisany list intencyjny, że do czasu xx:xx:xx zobowiazują sie sprzedać ON Pilsko, bo wówczas Tatralift otrzymał środki i można było bez ryzka działać. 

Korbielove, dzieki temu zrywowi została położona cegiełga do końca stanu, którego każdy już irytował. Proszę sie nie czepiać, bo brniesz w złym kierunku. Z perspektywy czasu wielki probs. Więc zaczepka z czapy. Wyjście wielu ze strefy komfortu i przeciwstawnie się rzeczywistości, nawet nie masz pojęcia ile to kosztowało zdrowia, hejtu, gróźb , krzywych akcji itd. Na argumenty szybko by się ta dyskusją skończyła. Teraz zamiast rozmawiać co powstanie nowego bysmy się 8 rok zastanawiali czy ruszy Byczynka i  czekali na pytanie na bez odpowiedzi. Albo zastanawiali się czy zdemontowana KL Buczynka u kogoś ruszy ?!... Tym wersem kończe chyba dobitnie ten wywód o Korbielove. Pozdrawiam i chyba wszystkich nasz łaczy lepsze ON Pilsko i okolice, wiec nie ma co ;) !

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszego haosu w wypowiedzi dawno nie widzialem... a najwiecej o hejcie (cokolwiek by to nie bylo) to jest w Twoich postach niestety - czy to nie dziwne? Dodatkwo probujesz ludzi ustawiac, grupowac, wmawiasz ze ktos, czegos, gdzies zabarania czy tam zmusza. Z daleka widac frustracje sytuacją w KorbieLove ale moze nie przenos jej na forum. Prawda jest niestety taka, że ON na Pilsku z punktu widzenia typowergo narciarza zjazdowego nie jest idealny, delikatnie rzecz ujmując i krytyczne wypowiedzi były, są i będa. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trynda napisał:

@dolinapilska dzieki za wpis, mam uwage jedynie co do ponizszego. Na serio myslisz ze ktokowiek tu moze zmusic lub zabronic cokolwiek w temacie rozbudowy Pilska? :) to forum i kazdy moze podzielic sie swoja opinią. Nie wiem gdzie Ty tu widzisz hejt (modne słowo)... ja nienawisci tutaj nie widzę. Moze za dlugo zyjesz w KorbieLOVE ....

 

Chaosu jakby co, a bo ty jestes całkowice poza tematem. KorbieLOVE to fun page , inciatywa, zryw.

Ogolnie to piszesz o jakis dzierzawach z tatraliftem, że ktoś coś zobaczył i postanowił to wówczas kupić. Nie masz wiedzy od środka to nie pisz głupot przynajmiej.

Edytowane przez dolinapilska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy są jedyni w swoim rodzaju. Inwestor nie ujawnił na razie choćby ułamka planów, a na forum już się pożarli o rzekome zdewastowanie góry, zniszczenie przyrody, betonowanie, januszowanie itp. Przeczytałem nawet, że niektórzy wszędzie chętnie wstawiliby gondole. I napisano coś takiego w kraju w którym do dyspozycji narciarzy są trzy (TRZY!) gondole na góry ciągnące się z 400 km z zachodu na wschód (dobra, wiem że tak naprawdę tych gór jest mało).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tresor napisał:

Polacy są jedyni w swoim rodzaju. Inwestor nie ujawnił na razie choćby ułamka planów, a na forum już się pożarli o rzekome zdewastowanie góry, zniszczenie przyrody, betonowanie, januszowanie itp. Przeczytałem nawet, że niektórzy wszędzie chętnie wstawiliby gondole. I napisano coś takiego w kraju w którym do dyspozycji narciarzy są trzy (TRZY!) gondole na góry ciągnące się z 400 km z zachodu na wschód (dobra, wiem że tak naprawdę tych gór jest mało).

ooo w moim dzisiejszych wypowiedziach miałem taki cel, pokazać debilzim sytacji. Również oceny samego inwestora to ta sama półka, niska. Nie wiadomo jakie ma plany inwestor i co może w zależności od swojego portfela i pozwoleń prawno ekologicznych - a już wyroki, rady, co to bedzie , dlaczego. Dramat. Wiemy, że miał 7-8-9 MLN zł na zapłatę za KL Buczynkę, taka była kwotę jak sie interesowaliśmy na wiosne 2020 rozmawiając z Tatraliftem. Wiemy, że doszło do sprzedaży. Liczymy, że będzie lepiej, na tle poprzednika szansę są na to 99.9 %.

Edytowane przez dolinapilska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tresor napisał:

Inwestor nie ujawnił na razie choćby ułamka planów, a na forum już się pożarli o rzekome zdewastowanie góry, zniszczenie przyrody, betonowanie, januszowanie itp.

 

30 minut temu, dolinapilska napisał:

Nie wiadomo jakie ma plany inwestor i co może w zależności od swojego portfela i pozwoleń prawno ekologicznych - a już wyroki, rady, co to bedzie , dlaczego.

Pragę przypomnieć ze nie jest to wątek o "waszym" inwestorze na którym jesteście zafiksowani ani też jego czy nie jego milionach do których zapewne wielu by chciało sie "przytulić" wiec specjalnie nikt na razie tutaj sie nie podnieca tematem - być może na KorbieLOVE tak (cokolwiek to jest). Inwestor nie kupił całej góry wraz z Korbielowem. 

Większość postów dotyczy bardziej ogólnych sytuacji i zachowań dotyczących Pilska ale nie tylko.. a że pewnych spraw nie dostrzegacie, nie chcecie dostrzec lub macie na nie inne poglądy - Wasza "brocha"... a czy Wasza brocha bardziej brochowata niż nasza .....to inna para kaloszy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dolinapilska napisał:

 Koszty prowadzenia biznesów, masowa ucieczka narciarzy na Szczyrk, Alpy itd. doprowadziła do nędzy Korbielów, ilość obiektów wystawionych na licytacjach komorniczych, OLX czy Allegro to laurka ON Pilsko ostatnich 10 lat. Masowy klient przyciąga dalsze inwestycje, a nie skiturowcy z termosem i kanpaka ;) 

Masz niestety rację, chociaż jedni wystawiali na sprzedaż obiekty, a inni mimo wszystko inwestowali w Korbielów. Ferro się rozbudował, ma basen, nowe atrakcje, miejsca na après-ski, a obok U Hrubego zmienił się w piękny aparthotel http://www.narciarska2.pl, z basenem, saunami, itd. Zagospodarowali wspólnie teren, w końcu wygląda to jak powinno.

Narciarska2-2.jpg

Edytowane przez pipasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Macie rację, zostawmy wszystko w obecnym stanie jak jest. Niech korzystają wszyscy w okolicy na naszym zdurnowieniu. Tylko nie pytajcie potem dlaczego wszyscy jadą za granicę.... Odnośnie wieży widokowej. Znowu wszędzie się da tylko w Polsce nie. Sami cofacie ten kraj w rozwoju a potem marudzicie jak to jest strasznie i należy uciekać za granicę...

Przyjacielu jak cofniesz się gdzieś w tyły tego wątku to tam masz moją koncepcję z nawet gondolą na Miziową. Więc czemu mi zarzucasz jakieś zacofanie i niby rozbiórkę? To co mi nie pasuje to jakiekolwiek koncepcje czegoś większego powyżej schroniska. Między innymi dlatego powinny być orczyki by w rejonie nie było zbyt tłoczno. Chcesz tutaj bym ci wymienił miejsca gdzie ostatnimi laty postawiono wieże, ścieżki w koronach? Jest tego sporo wiec też nie bardzo wiem czego chcesz? Gdzie to tak strasznie cofamy się w rozwoju na tle innych krajów? Bo ja wiedzę, że gminy wciągają kasę z UE jak odkurzacz na różne tego typu projekty. Okoliczne góry z rezerwatami włącznie są rozpierniczane quadami i 4x4. To do nas zaczynają przyjeżdzać Słowacy na offroud bo u nich jak złapią to mają przesrane z konfiskatą na skarb państwa włącznie sprzętu. Ja oficjalnie nawet rowerem po Słowackiej stronie Pilska być widziany nie powinienem. A ty zarzucasz, że jesteśmy jakimiś ciemniakami na tle innych bo roślinki? Popatrz szerzej bo widzi mi się, że przez te uchylone drzwi chcesz widzieć to co ci pasuje do tezy. A co do Pracowni to już pisałem, że ich sprzeciw to nic w porównaniu z tym ile pomysłów zarzuciły w ostatnich 20 latach Lasy Państwowe. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author napisał:

Przyjacielu jak cofniesz się gdzieś w tyły tego wątku to tam masz moją koncepcję z nawet gondolą na Miziową. Więc czemu mi zarzucasz jakieś zacofanie i niby rozbiórkę? To co mi nie pasuje to jakiekolwiek koncepcje czegoś większego powyżej schroniska. Między innymi dlatego powinny być orczyki by w rejonie nie było zbyt tłoczno. Chcesz tutaj bym ci wymienił miejsca gdzie ostatnimi laty postawiono wieże, ścieżki w koronach? Jest tego sporo wiec też nie bardzo wiem czego chcesz? Gdzie to tak strasznie cofamy się w rozwoju na tle innych krajów? Bo ja wiedzę, że gminy wciągają kasę z UE jak odkurzacz na różne tego typu projekty. Okoliczne góry z rezerwatami włącznie są rozpierniczane quadami i 4x4. To do nas zaczynają przyjeżdzać Słowacy na offroud bo u nich jak złapią to mają przesrane z konfiskatą na skarb państwa włącznie sprzętu. Ja oficjalnie nawet rowerem po Słowackiej stronie Pilska być widziany nie powinienem. A ty zarzucasz, że jesteśmy jakimiś ciemniakami na tle innych bo roślinki? Popatrz szerzej bo widzi mi się, że przez te uchylone drzwi chcesz widzieć to co ci pasuje do tezy. A co do Pracowni to już pisałem, że ich sprzeciw to nic w porównaniu z tym ile pomysłów zarzuciły w ostatnich 20 latach Lasy Państwowe. 

 

Przeczytaj swój poprzedni post.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dolinapilska napisał:

Chaosu jakby co, a bo ty jestes całkowice poza tematem. KorbieLOVE to fun page , inciatywa, zryw.

Ogolnie to piszesz o jakis dzierzawach z tatraliftem, że ktoś coś zobaczył i postanowił to wówczas kupić. Nie masz wiedzy od środka to nie pisz głupot przynajmiej.

Wiem co to KorbieLove... nawiązałem tym do hejtu ktory tak wyraznie tu widzisz na kazdym kroku. Czuje sie jak zebraniu w tej waszej gminie... problem jest taki ze tutaj są narciarze. Wasi klienci? wiec moze wypadało by zmienić ton. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...