Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tak było w 2015...

Toż to piszę że tak jak na jesień w tym roku (czytaj: sezonie :biggrin:)

pozdrawiam.

PS. rano odpaliłem motor :biggrin: szybka rundka po okolicy (piękną nam Średnicówkę w Gliwicach zrobili :applause:) a teraz już siedzę pod Chopkiem i zastanawiam się które narty jutro wrzucić :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. rano odpaliłem motor :biggrin: szybka rundka po okolicy (piękną nam Średnicówkę w Gliwicach zrobili :applause:) a teraz już siedzę pod Chopkiem i zastanawiam się które narty jutro wrzucić :rolleyes::

Myślę,że z rana wszędzie będzie twardo,dopiero ok południa w niższych partiach będzie bardziej miękko.

Zawsze możesz zabrać ze dwie pary - ile mieścisz na motorze? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zawsze możesz zabrać ze dwie pary - ile mieścisz na motorze? :biggrin:

Nie no tu przyjechałem mondziakiem i mam 3 pary :stupid:

ale wiesz w przyszłym tygodniu zastanawiam się czy na COS nie skoczyć motorem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tu przyjechałem mondziakiem i mam 3 pary :stupid:

ale wiesz w przyszłym tygodniu zastanawiam się czy na COS nie skoczyć motorem :biggrin:

:applause: To byłoby coś - motocyklem na narty.Miałem taki plan,ale najpierw muszę się tego motóra dorobić... :wink:

A tęskni mi się czasem... :redface:

Jak masz 3 pary,to na pewno coś dobierzesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmarcin,jak wrażenia z Chopoka? :)

Dla mnie rewelacja. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony wszystkim co zobaczyłem na Chopoku. Wspominałeś przy którejś relacji, że żona zastanawiała się po co chcesz jeździć do Austrii jak masz Chopok :laughing: Wiesz, że też się nad tym zacząłem zastanawiać :stupid: Może te pozytywne wrażenia spowodowane są tym, że trafiliśmy w dobrą pogodę, dobre warunki, a w środę i czwartek było mało ludzi, bo dziś już było dużo więcej. Choćbym chciał ciężko mi się dopatrzeć minusów. A jeśli chodzi o trasy, to można sobie świetnie skonfigurować i urozmaicić różne warianty zjazdów po całym ośrodku. No i same trasy, bardzo dobrze przygotowane no i po prostu fajne, bardzo fajne. A do tego ładne widoki w gratisie. Mimo, że byłem ograniczony ze względu na Bartka i musiałem dostosować się do jego możliwości, to i tak swoje pojeździłem zjeżdżając prawie cały ośrodek może poza kilkoma czarnymi trasami. Ale tak szczerze, to parcia na nie nie miałem żadnego, bo te czerwone które są też bardzo mi odpowiadały :happy:

Kmarcin - widzę, że kamerka jest z Tobą na wyjeździe.

Czekam na produkcję filmową.

Dzięki za relację i miłej zabawy dzisiaj! :cheerful:

Miałem Mariusz kamerkę, ale do filmowania w ogóle nie przykładałem się i robiłem to przeważnie z kasku i przeważnie Bartka, tak że nawet nie będzie się czym pochwalić. To było takie nagrywanie na sztukę, ot mam to czasem włączę, żeby pamiątka była i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ostatniego dnia na Chopoku, czyli piątku, to już na parkingu dało się odczuć dużo większą ilość narciarzy, co miało przełożenie na ich ilość na trasach i w kolejkach do wyciągów. Do krzeseł wszystko szło na bieżąco, ew. była kolejka na minutę, może max. 2 min., no może poza dwójką z Rovna Hola na Chopok Uboc, gdzie czekaliśmy w kolejce jakieś 8-10 minut. Do Funitela na szczyt kolejka była już całkiem spora, pewnie tak na 10 minut czekania, ale nim dzisiaj nie jechaliśmy. Warunki śniegowe na trasach bardzo dobre, choć już o 11:30 było sporo cukru i odsypów na 5 i 14. Ciepło, mocne słońce i spora ilość narciarzy pewnie spowodowały mocniejszą degradację tras niż w poprzednie dni. A w sumie przez cały pobyt warunki były takie, że ani razu nie założyłem Rictorów, tylko przez cały czas jeździłem na slalomkach Salomon 3v.A dzisiaj jeździliśmy dość krótko, bo zaledwie 3 godziny. Poprzednie dni dały Bartkowi w kość, a dziś dobił się m.in. na czerwonych 11 i 1, 1a, 1b, no i nie miał już ani sił, ani chęci żeby jeździć dalej. Tak, że o 12 zwrot kart, w samochód i do domu. No i na koniec kilkanaście zdjęć z piątku:

IMG_4291.jpg

IMG_4297.jpg

IMG_4302.jpg

IMG_4308.jpg

IMG_4312.jpg

IMG_4314.jpg

IMG_4316.jpg

IMG_4322.jpg

IMG_4324.jpg

IMG_4325.jpg

IMG_4326.jpg

IMG_4327.jpg

IMG_4333.jpg

IMG_4344.jpg

IMG_4346.jpg

IMG_4291.jpg.c4c813d2885a29b5605234fb3e1c36c5.jpg

IMG_4297.jpg.f9fbc8d23dd901a2a404f720cd8cb9b9.jpg

IMG_4302.jpg.01b08e260042e6617ac7f9b5ff144e8d.jpg

IMG_4308.jpg.749adbf62532b86c310f9aefe7923b12.jpg

IMG_4312.jpg.31ceeeb048737cac53e70a911d38382c.jpg

IMG_4314.jpg.00c5fc11a87c705b495a16e2be6c1cf6.jpg

IMG_4316.jpg.19e62ab8189a741726c0a2e45c6a5a54.jpg

IMG_4322.jpg.d5fa1022eadb4829c25c4ab9d65e106f.jpg

IMG_4324.jpg.965151930c8d923174eaf5834ea38723.jpg

IMG_4325.jpg.1318a38970b407b5ac047a71e05ce750.jpg

IMG_4326.jpg.0e3d00e5fd5a6a62adbb3c0f1b79e015.jpg

IMG_4327.jpg.ff9983fcbbd3949d2b21d0c66f707814.jpg

IMG_4333.jpg.2b64147f9e8fec4aa1119462a1424b4c.jpg

IMG_4344.jpg.1568382830cdce81a10fbfc6d01d0ba1.jpg

IMG_4346.jpg.87f956d7e0ad84658e4d5b272b06161d.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony wszystkim co zobaczyłem na Chopoku. Wspominałeś przy którejś relacji, że żona zastanawiała się po co chcesz jeździć do Austrii jak masz Chopok :laughing: Wiesz, że też się nad tym zacząłem zastanawiać :stupid:
Bo Chopok w takim wydaniu (a i tak ta zima kiepska) jest pięknym miejscem!Sam widzisz - fajne trasy ze sporym przewyższeniem,długie,sporo możliwości konfiguracji,dobra infrastruktura i do tego widoki... :cool:: Do tego to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż Alpy - bliżej,taniej (karnet całosezonowy) i z dodatkowym wypasem typu Termy.Noclegi na Słowacji kosztują jak po naszej stronie granicy.Sporo za Chopokiem przemawia i nie dziwię się,że Jasiek tam spędza zimę.No ale choć raz w roku takiego Tuxa czy inny Kronplatz zaliczyć też fajnie... :cheerful:Przy okazji: już wycieli drzewa pod nową gondolę na południu!

P1090130.jpg

Kopia P1090130.jpg

A to jak ktoś ma wątpliwości,czy na Chopoku jest śnieg... :biggrin:

P1090193.jpg

P1090130.jpg.0d318f629ccba55bbc7067ba15a668e9.jpg

57da84c553f43_KopiaP1090130.jpg.7221bda514a3e65368cd7f3d93196e50.jpg

P1090193.jpg.475504cac4a4a3177bdb8086720973e8.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co chcesz jeździć do Austrii jak masz Chopok :laughing:

Miałem ostatnio porównanie do dwóch austriackich górek: Hauser Kaibling w Schladming oraz Griessenkareck w Wagrain-Flachau. Górki podobne w charakterze (wysokość niecałe 2000 m npm i ok. 1000 m przewyższenia), infrastruktura podobna, ale trasy dużo lepsze niż na Chopoku. TMR jeśli chce wprowadzić Chopok na austriacki poziom, to musi jeszcze popracować nad trasami i jakością ich utrzymania.

Spędzam sporo czasu w sezonie na Chopoku, bo mam tam darmowe karnety, kwatery za połowę ceny austriackiej i 3h drogi. Jakbym nie miał darmowych karnetów, to bym tam wpadł raz, czy dwa na weekend.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://penzionuna.sk/

No, troche daleko, ale chyba blizej nic nie bylo - szukalismy w przedziale do 13 EUR wlasnie 2 dni przed wyjazdem.

Poza odlegloscia - sam pensjonat jak najbardziej godny polecenia - standard, mila obsluga, spokojna okolica, wyzywienie (w szczegolnosci bufet rano za 5 EUR).

A przez co szukałeś ? Ja używam booking oraz megaubytovanie, mam także kilka "swoich" kwater. Na megaubytovanie jest formularz, przez który składasz zapytanie i dostajesz na maila aktualne oferty z cenami bezpośrednio od właścicieli.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio porównanie do dwóch austriackich górek: Hauser Kaibling w Schladming oraz Griessenkareck w Wagrain-Flachau. Górki podobne w charakterze (wysokość niecałe 2000 m npm i ok. 1000 m przewyższenia), infrastruktura podobna, ale trasy dużo lepsze niż na Chopoku. TMR jeśli chce wprowadzić Chopok na austriacki poziom, to musi jeszcze popracować nad trasami i jakością ich utrzymania.

Taiaaaaaaaaa, tylko że weź pod uwagę to co Johny napisał tutaj 199 kosztuje cały sezon, w małych Austriackich miejscówkach 6 dni 250E :stupid: Ja tam od początku lutego + początek grudnia wyjeżdżam zawsze zadowolony:) Portfel też się cieszy. I tutaj absolutnie nie mówię że Chopok jest lepszy niż Alpy, po prostu jest tańszy i na dobrym poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infrastruktura podobna, ale trasy dużo lepsze niż na Chopoku. TMR jeśli chce wprowadzić Chopok na austriacki poziom, to musi jeszcze popracować nad trasami i jakością ich utrzymania.

Jak dla mnie,podstawowym problemem Chopoka jest przeludnienie na trasach.Przepustowość tras w stosunku do wyciągów jest zdecydowanie za mała. Z drugiej strony,gdyby wyciągów było mniej,tworzyłyby się gigantyczne kolejki. Po prostu ilość chętnych na tą górkę jest zdecydowanie większa,niż obecnie może ona bezpiecznie obsłużyć. Najgorsze,że poprzez takie akcje jak Sprytny Karnet ilość szusujących jeszcze znacząco wzrośnie. Tak sobie nie raz dyskutowaliśmy,że tam miejsc do wytyczenia nowych tras jest sporo, ale pewnie znowu problem z zielonymi...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,podstawowym problemem Chopoka jest przeludnienie na trasach.Przepustowość tras w stosunku do wyciągów jest zdecydowanie za mała. Z drugiej strony,gdyby wyciągów było mniej,tworzyłyby się gigantyczne kolejki. Po prostu ilość chętnych na tą górkę jest zdecydowanie większa,niż obecnie może ona bezpiecznie obsłużyć. Najgorsze,że poprzez takie akcje jak Sprytny Karnet ilość szusujących jeszcze znacząco wzrośnie. Tak sobie nie raz dyskutowaliśmy,że tam miejsc do wytyczenia nowych tras jest sporo, ale pewnie znowu problem z zielonymi...

No to prawda. Nie raz jest masakra. Choć zazwyczaj da się znaleźć jakąś trasę mniej jeżdżoną. Znając ich wytyczą kolejne trasy, zrobią nowe wyciągi. Tylko ilość narciarzy mocno rośnie rok do roku i obawiam się że pomóc może jedynie jeden, dwa duże nowe ośrodki typu Szczyrk. Wtedy ludzie się rozjadą jak w Alpach. Aktualnie w naszej okolicy wszyscy cisną na Chopok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taiaaaaaaaaa, tylko że weź pod uwagę to co Johny napisał tutaj 199 kosztuje cały sezon, w małych Austriackich miejscówkach 6 dni 250E :stupid: Ja tam od początku lutego + początek grudnia wyjeżdżam zawsze zadowolony:) Portfel też się cieszy. I tutaj absolutnie nie mówię że Chopok jest lepszy niż Alpy, po prostu jest tańszy i na dobrym poziomie.

Dlatego napisałem:

"Spędzam sporo czasu w sezonie na Chopoku, bo mam tam darmowe karnety, kwatery za połowę ceny austriackiej i 3h drogi. Jakbym nie miał darmowych karnetów, to bym tam wpadł raz, czy dwa na weekend."

Spędziłem 10 dni na Chopoku, a przez przeludnienie i słabe przygotowanie tras, mam jakoś wrażenie, że przez 4 dni w Schladming/Wagrain pojeździłem dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja to nie tylko Chopok,są niewielkie stacje, gdzie łatwiej pojeździć bez tłoku.Ostatnio odkryłem Vysną Bocę-prawie 1,5 km trasa szybka i stroma,wystarczyła na 40 bramek giganta.Zaraz obok jest Certovica,podobno jeszcze lepsza-chyba przetestuję w lany poniedziałek. I ludzi mniej,i warunki dobre, choć niżej.

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... obawiam się że pomóc może jedynie jeden, dwa duże nowe ośrodki typu Szczyrk. Wtedy ludzie się rozjadą jak w Alpach. Aktualnie w naszej okolicy wszyscy cisną na Chopok.

Dokładnie,to samo myślę.Tylko na takie rozwiązanie chyba jeszcze poczekamy... :redface:

Nie raz myślałem,czy nie wykupić karnetu całosezonowego na najbliższy,większy rejon alpejski,ale obecnie to trochę koszta przerażają.Gdyby tam też robili takie promocję,jak na Chopoku,może bym spróbował. :rolleyes:: Tylko jeszcze trzeba by znaleźć nocleg w rozsądnych pieniądzach... :proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,podstawowym problemem Chopoka jest przeludnienie na trasach.Przepustowość tras w stosunku do wyciągów jest zdecydowanie za mała. Z drugiej strony,gdyby wyciągów było mniej,tworzyłyby się gigantyczne kolejki. Po prostu ilość chętnych na tą górkę jest zdecydowanie większa,niż obecnie może ona bezpiecznie obsłużyć. Najgorsze,że poprzez takie akcje jak Sprytny Karnet ilość szusujących jeszcze znacząco wzrośnie. Tak sobie nie raz dyskutowaliśmy,że tam miejsc do wytyczenia nowych tras jest sporo, ale pewnie znowu problem z zielonymi...

Były i chyba wciąż są plany wytyczenia nowych tras. Jedna (niebieska) miała przebiegać od Lukovej w kierunku zachodnim, w stronę kotła pod dereszami - początkowo trawersem, a następnie już szeroką przecinką, między trasami 3 i 10 aż do Otupnego (co też odciążyłoby 10-tkę, bo z górnej stacji gondoli Grand dałoby się przejechać na nową trasę). Druga trasa to kontynuacja 10-tki w dolnej części (od tego zakrętu w lesie), pod gondolą + odjazd do hotelu Liptov.

Najbardziej przydałoby się jednak poszerzyć 5-tkę w części przy kanapie z Luczek, a jest tam miejsce, bo lasy i tak zniszczone. A tam jest największy tłok i przez to trasa kompletnie nie nadaje się dla początkujących.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowa gondola na południu (+ naśnieżanie 33-ki, miejmy nadzieję) przeciągnie tam sporo narciarzy z północnej strony.

Edytowane przez koliber
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były i chyba wciąż są plany wytyczenia nowych tras. Jedna (niebieska) miała przebiegać od Lukovej w kierunku zachodnim, w stronę kotła pod dereszami - początkowo trawersem, a następnie już szeroką przecinką, między trasami 3 i 10 aż do Otupnego (co też odciążyłoby 10-tkę, bo z górnej stacji gondoli Grand dałoby się przejechać na nową trasę). Druga trasa to kontynuacja 10-tki w dolnej części (od tego zakrętu w lesie), pod gondolą + odjazd do hotelu Liptov.

Najbardziej przydałoby się jednak poszerzyć 5-tkę w części przy kanapie z Luczek, a jest tam miejsce, bo lasy i tak zniszczone. A tam jest największy tłok i przez to trasa kompletnie nie nadaje się dla początkujących.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowa gondola na południu (+ naśnieżanie 33-ki, miejmy nadzieję) przeciągnie tam sporo narciarzy z północnej strony.

Obawiam sie ze tutaj jest potrzebne 40 km tras, dwie, trzy kolejne pseudo trasy/trawersy nic nie zmienia. Ewentualnie jeszcze wiecej poczatkujacych przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja to nie tylko Chopok,są niewielkie stacje, gdzie łatwiej pojeździć bez tłoku.Ostatnio odkryłem Vysną Bocę-prawie 1,5 km tras szybka i strona,wystarczyła na 40 bramek giganta.Zaraz obok jest Certovica,podobno jeszcze lepsza-chyba przetestuj w lany poniedziałek. I ludzi mniej,i warunki dobre, choć niżej.

Idac tym tropem mozna w PL jezdzic, Chopok ma ta przewage ze ma 50km tras i czlowiek sie nie nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze tutaj jest potrzebne 40 km tras, dwie, trzy kolejne pseudo trasy/trawersy nic nie zmienia. Ewentualnie jeszcze wiecej poczatkujacych przyjedzie.

Tylko że właśnie tras dla początkujących jest na Chopoku stosunkowo mało. Czarnych i czerwonych jest proporcjonalnie więcej niż gdziekolwiek indziej.

Jeśli np. połowa osób wjeżdżająca kanapą Otupne-Lukova wybierze tą nową trasę niebieską, to już znacznie puściej będzie na 1-ce wzdłuż Funitela.

Na forum lanovky.sk jest taki post (w odpowiedzi na pytanie o nieczynny wyciąg w kotle pod Deresztami): Bolo to 15.02.2016, 21:27, kedy akcionár TMR I. Rattaj napísal: "Ten vlek sa nebude uz rozchadzat ale mal by sa nahradit zjazdovkou z Lukovej cez derešský kotol na Brhliska a dole."

Czyli temat jest wciąż aktualny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez co szukałeś ? Ja używam booking oraz megaubytovanie, mam także kilka "swoich" kwater.

booking.com

O megaubytowaniu juz kiedys pisales, pamietam. No, ale to byl nasz pierwszy wyjazd na Chopok po latach i byc moze troche sie pospieszylismy z tym wyborem (wyjazd za 2 dni, obawialismy sie, ze w koncu nic nie znajdziemy). Z drugiej strony - nie bylo tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja to nie tylko Chopok,są niewielkie stacje, gdzie łatwiej pojeździć bez tłoku.Ostatnio odkryłem Vysną Bocę-prawie 1,5 km tras szybka i strona,wystarczyła na 40 bramek giganta.Zaraz obok jest Certovica,podobno jeszcze lepsza-chyba przetestuj w lany poniedziałek. I ludzi mniej,i warunki dobre, choć niżej.

No, ale jesli ktos lubi dlugie trasy i rozlegle przestrzenie, to nie jest to zaden wybor.

Tak jak w Polsce - sa Bialki, Szczyrki, Karpacze a i tak od lat jezdze tylko na Kasprowy.

Co do Chopka - jak pisalem - nie bylem tu od 20 lat i teraz bylem zachwycony. A pamietam - w przeszlosci mialem wiele wyjazdow na Chopok nieudanych - zwlaszcza w ferie, kiedy bylo duzo ludzi i z powodu braku sniegu czesc tras byla zamknieta, a te co byly otwarte - pelne byly kamieni, lodu i mocno zatloczone.

Nie wiem, czy teraz takie sytuacje sie zdarzaja.

Powaznym minusem Chopoka jest dla mnie dojazd. Z Warszawy bez wlasnego samochodu skutecznie zniecheca.

Edytowane przez Tytus Atomicus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...