Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart skiturowych


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, cysiu napisał:

Zastanawiam się nad nartą 10-15 mm szerszą aby uprzyjemnić sobie zjazd. Myślałem o długości w okolicach 170 cm.

Pytanie brzmi czy będę widział znaczną różnicę w zjeździe i warto wymieniać sprzęt i wydawać kasę na nowy zestaw?

Taka różnica jest znacząca i odczuwalna. Ale to nie jest tak, że zawsze na plus. Jak zawsze coś za coś. Zyskasz w miękkich warunkach, stracisz w twardych (niewiele) i na podejściu (całkiem sporo).

Co do wymiany to niekoniecznie. Prędzej pomyślałbym o stopniowym kompletowaniu zestawu do innych zastosowań np. freetour. Albo wydał kasę na wyjazdy. Chyba, że pieniądze nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu. Choć wtedy też możesz podchodzić z szacunkiem do kosztów środowiskowych.

Sam użytkowałem Hagany 71 mm (do bardzo poważnego zużycia) da się na tym jeździć nawet po dużym opadzie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jeszcze nie określony, żona powiedziała że jak coś to mi trochę dołoży :)

Wstępnie zastanawiałem się nad:

- Hagan pure 87 (170 cm) (162 chyba będzie zbyt krótka- slalomkę mam 160)

- k2 wayback 88 (167 cm)/ ewentualnie 84 mm ale nie wiem czy nie będzie zbyt wąska (zbyt mała różnica w stosunku do obecnej narty)

- Atomic Backland 85

- Blizzard zero g 85

- Hagane core 89 lite carbon 170 cm (budżet znacznie wyższy ale znalazłem coś powystawowego w cenie samej narty z foką)

 

Czy te narty to praktycznie to samo czy są wśród nich modele znacznie lepsze/ gorsze?

 

wiązania np. atk crest 10 / marker alpinist 10 ze skistoperami.

Mój wzrost: 174 cm, waga 64 kg, poziom narciarski okolice 6- mniej więcej pomocnik instruktora PZN. Preferuję częste skręty niż prędkość.

 

Chciałem używkę aby redukować koszty ale sprawdzałem oferty z okolicy i nie wychodzą jakoś bardzo korzystnie cenowo, nawet okolice 2,5 tys- nie do końca wiadomo też jak były użytkowane np. wiązania. Nie wiem czy już lepiej nie dołożyć do nowego/ potestowego/ powystawowego. Chyba, że komuś zalega coś w piwnicy :)

Jeśli chodzi o długość to teraz mam zagwostkę. Byłem pewny że max -5 cm do wzrostu.

Zastanawiam się też nad obciążeniem przy podejściu. Mój obecny set 74 mm waży tyle co nowy set 87 mm więc może znacznie trudniej nie będzie.. (wiązania choć pinowe dynafity to mają 20 lat).

Wypożyczenie dobry pomysł, w Szczyrku mają k2 wayback 84/88. Wypożyczenie do 3h - 49 zł, chyba podjadę i potestuję.

Zestawu freetour nie skompletuję, bo ryzyko lawin jest dla mnie nieakceptowalne- tak samo jak jazda w głębokim, gęstym lesie z drzewami zamiast tyczek:)

 

 

Edytowane przez cysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiu napisał:

Chciałem używkę aby redukować koszty ale sprawdzałem oferty z okolicy i nie wychodzą jakoś bardzo korzystnie cenowo, nawet okolice 2,5 tys

Nowe, też tak sądzę,szczególnie że sporo jeździsz.

Tą nartę znam i polecam, jak cena z fokami to pewnie czeka na Ciebie  :) https://www.chili-sport.pl/narty-skitour-skitury/1413-3211atomic-backland-sl86-.html

ATK Crest aluminiowy i wypróbowany,  Marker Alpinist jak dla mnie za dużo plastiku.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cysiu napisał:

Budżet jeszcze nie określony, żona powiedziała że jak coś to mi trochę dołoży :)

Wstępnie zastanawiałem się nad:

- Hagan pure 87 (170 cm) (162 chyba będzie zbyt krótka- slalomkę mam 160)

- k2 wayback 88 (167 cm)/ ewentualnie 84 mm ale nie wiem czy nie będzie zbyt wąska (zbyt mała różnica w stosunku do obecnej narty)

- Atomic Backland 85

- Blizzard zero g 85

- Hagane core 89 lite carbon 170 cm (budżet znacznie wyższy ale znalazłem coś powystawowego w cenie samej narty z foką)

 

Czy te narty to praktycznie to samo czy są wśród nich modele znacznie lepsze/ gorsze?

Sprawdź wagi bo Hagany mogą być z 0,5kg lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, surfing napisał:

Nowe, też tak sądzę,szczególnie że sporo jeździsz.

Tą nartę znam i polecam, jak cena z fokami to pewnie czeka na Ciebie  :) https://www.chili-sport.pl/narty-skitour-skitury/1413-3211atomic-backland-sl86-.html

ATK Crest aluminiowy i wypróbowany,  Marker Alpinist jak dla mnie za dużo plastiku.

 

Niestety cena bez foki.

Duża będzie różnica między zwykłymi backlandami a SL?

 

Może kogoś zainteresuje:

https://www.skalnik.pl/zestaw-supertour-710784 z kodem PCH33 kosztuje 2680 zł. Narta jednak dosyć ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 13:43, cysiu napisał:

Wstępnie zastanawiałem się nad:

- Hagan pure 87 (170 cm) (162 chyba będzie zbyt krótka- slalomkę mam 160)

- k2 wayback 88 (167 cm)/ ewentualnie 84 mm ale nie wiem czy nie będzie zbyt wąska (zbyt mała różnica w stosunku do obecnej narty)

- Atomic Backland 85

- Blizzard zero g 85

- Hagane core 89 lite carbon 170 cm

Ciekawa oferta Salomon MTN Explore 88 169cm waży 1250g. 

sport2002.pl_Narty_Salomon_T_MTN_Explore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surfing dzięki za podpowiedzi.

Kusi mnie trochę ta Twoja Backland 86 sl. Możesz napisać jak sprawuje się w zjazdach?

Generalnie im lżejsza narta tym lepiej na podejściu ale spadają właściwości jezdne. Atomic są zdecydowanie najlżejsze, jak się na nich jeździ w miękkim śniegu/ puchu? 

 

Kojarzy ktoś wiązania marki g3? Moge kupić G3 ZED 9 ze skistoperem za 1500 zł.

Waga 345 gram + 80 ski stop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, christof napisał:

hmm to chyba nie jest mozliwe - to raczej waga zestawu (1 narty z wiazaniami) skoro na stronie w tabelce z waga podaja tez wymiar skorupy

W Majesty dopiero niedawno zaczęli robić narty skiturowe, chyba od dwóch sezonów. Wcześniej robili tylko narty freeride'owe więc wagi rzędu 2000g były normalne.

W jednym modelu (Supernova) mieli w 2019 spore różnice wagowe w zależności czy wersja carbon  (1300g) czy nie (1700g).

Edytowane przez AndRand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cysiu napisał:

Backland 86 sl. Możesz napisać jak sprawuje się w zjazdach?

Generalnie im lżejsza narta tym lepiej na podejściu ale spadają właściwości jezdne. Atomic są zdecydowanie najlżejsze, jak się na nich jeździ w miękkim śniegu/ puchu? 

Sam sobie odpowiedziales.

To jest zbyt lekka narta aby dobrze zjeżdżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 14:19, cysiu napisał:

@surfing dzięki za podpowiedzi.

Kusi mnie trochę ta Twoja Backland 86 sl. Możesz napisać jak sprawuje się w zjazdach?

Generalnie im lżejsza narta tym lepiej na podejściu ale spadają właściwości jezdne. Atomic są zdecydowanie najlżejsze, jak się na nich jeździ w miękkim śniegu/ puchu? 

 

Kojarzy ktoś wiązania marki g3? Moge kupić G3 ZED 9 ze skistoperem za 1500 zł.

Waga 345 gram + 80 ski stop.

 

Tutaj sprawdzałeś?

NARTY ATOMIC BACKLAND 86 SL+SKIN 85/86 /BLACK/RED (muszakski.com.pl)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Uderzający jest twój brak szacunku do własnej niewiedzy.

Na obrazku masz odpowiedź.

35DF64AE-1131-4D52-A239-1EFA0A83166E.thumb.jpeg.f9fa3772c885af592004738975e1fe04.jpeg

Z 33 modeli tylko 3 skiturowe, z czego lekkie tylko w specjalnych wersjach (https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,majesty.html)

Te Werewolfy w normalnej wersji są z topoli i jesionu, a nie paulowni.

Jesteś typowym trollem, który będzie z firmy specjalizującej się w nartach freeride'owych robił producenta sprzętu skiturowego. Czym się zajęli dopiero od kilku lat.

Edytowane przez AndRand
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, AndRand napisał:

Z 33 modeli tylko 3 skiturowe, z czego lekkie tylko w specjalnych wersjach (https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,majesty.html)

Te Werewolfy w normalnej wersji są z topoli i jesionu, a nie paulowni.

Jesteś typowym trollem, który będzie z firmy specjalizującej się w nartach freeride'owych robił producenta sprzętu skiturowego. Czym się zajęli dopiero od kilku lat.

Cytat: „Majesty dopiero niedawno zaczęli robić narty skiturowe, chyba od dwóch sezonów.

Prawda: Majesty robi narty skiturowe od 7 lat, zaczynali od jednego modelu.

Prawda: Majesty budował się na rynku freeride i freski.

Dzisiaj: Majesty ma 7 modeli nart skitour/freetour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 14:19, cysiu napisał:

@surfing dzięki za podpowiedzi.

Kusi mnie trochę ta Twoja Backland 86 sl. Możesz napisać jak sprawuje się w zjazdach?

Generalnie im lżejsza narta tym lepiej na podejściu ale spadają właściwości jezdne. Atomic są zdecydowanie najlżejsze, jak się na nich jeździ w miękkim śniegu/ puchu? 

Kojarzy ktoś wiązania marki g3? Moge kupić G3 ZED 9 ze skistoperem za 1500 zł.

Waga 345 gram + 80 ski stop.

Stare Dynafity nie zapewniały mi stabilnego (bezpiecznego) trzymania podczas ześlizgu lub obskoków w stromych zlodzonych wiosennych żlebach, to zadecydowało o wymianie nart na nowe. 86 spełniły swoje zadanie, w żlebie jest większa kontrola podczas ześlizgu, obskoków.  

Szukałem nart najtwardszych w wadze lekkiej. Backlandy 85 (86 nie było) spasowały mi już podczas testów z wypożyczalni, w miękkim śniegu super,  radość jazdy porównywalna do moich zjazdowych Vantage X80.  Mam wrażenie że w puchu i na miękkim o większym komforcie decydują raczej buty zjazdowe niż powyższe narty.

85 też są ok i na miękkim mogą być dla Ciebie lepsze od 86.

Wiązania G3 u nas nieznane (jak z ew serwisem) ale wyglądają na solidne, waga 425g, harszle nie pasują od Dynafit lub ATK i kosztują prawie 5 stówek. Dołóż 200zł i kup   ATK Crest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 16:37, cysiu napisał:

dla 166 cm- 1830 gram. 91mm pod butem. Na początku myślałem, że to waga zestawu ale tyczy się to samej narty

ciekawe, bo znalazłem info (sport-conrad) odnośnie wiązań AKT Crest 10:

According to manufacturer bindings are ideal for:
75 - 108 mm ski waist
800 - 1500 g ski weight
50 - 90 kg skiers weight

 

btw czy ktoś ma jakiś patent, jak uniknąć w tym wiązaniu (AKT Crest 10) blokowania skistopera w ski-mode? czasem po wypięciu buta nie odskakuje (zakładam, że może to być spowodowane jakąś kombinacja ujemnej temperatury i specyfiki śniegu, który się tam dostaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krjs napisał:

ciekawe, bo znalazłem info (sport-conrad) odnośnie wiązań AKT Crest 10:

According to manufacturer bindings are ideal for:
75 - 108 mm ski waist
800 - 1500 g ski weight
50 - 90 kg skiers weight

 

btw czy ktoś ma jakiś patent, jak uniknąć w tym wiązaniu (AKT Crest 10) blokowania skistopera w ski-mode? czasem po wypięciu buta nie odskakuje (zakładam, że może to być spowodowane jakąś kombinacja ujemnej temperatury i specyfiki śniegu, który się tam dostaje)

 

Generalnie w minimalistycznych wiązaniach skiturowych takie rzeczy będą się zawsze zdarzać. To co można robić, to odladzać, wydłubywać śnieg na przepince z takich miejsc gdzie on się tam gromadzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...