Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, mamad napisał:

Przecież to nie było wieki temu a raptem parę lat9_9

Oj dupło w tedy z nieba:). Ja tam osobiście nie narzekam. Sezon narciarski rozpoczęty 7 grudnia (Kasprowy Wierch). Dzisiaj był czwarty dzień na nartach (Kasina Ski). W piątek Chopok albo Kasprowy Wierch. W niedziele planuje jakąś "ture" w Tatrach. Tak że jak na taką zimę to nie jest źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Ale to właśnie napisałem stronę czy 2 wcześniej. Niż który zasypało Alpy i Niemcy obstawiałem że przejdzie przez Polskę i teraz brakuje tych 50 cm właśnie za to my oberwaliśmy halnym kilkulecia i tyle. Nie zaskoczył mnie niż ale ścieżka jaką się przemieścił. Trudno takie życie. Ogolnie nie jest źle bo bywało dużo dużo gorzej (grudzień 2015) dlatego że na nartach można jeździć i w Wiśle i w Istebnej i w Szczyrku i to bez szkody dla nart. Faktem jest że TMR zawalił i to już wiemy ale nie popełnia błędów ten kto nic nie robi. Zgadzam się też że zdecydowanie mogli mieć 2 trasy ze śniegiem metr niż to co mają teraz i tu też zawalili. Lepiej byłoby to odebrane. Teraz nic nie chodzi bo znów wiatr. Na szczęście idzie lepsze od jutra pytanie czy to wykorzystają zobaczymy. Napewno ja osobiście spodziewłem się że lepiej to ogarną ale wolałem pojechać i porozmawiać z nimi niż klepać w klawiaturę i lać gorzkie żale. No i Szczyrk to też BSA i COS w którym są fajne na 4 warunki jeździ się super. Więc jak tu zaklinać rzeczywistość jak jeździć można. Nie ma ideału jak się spodziewałem ale jest dobrze. Byłe do jutra i znów wracam na stoki jeździć. Trzymam kciuki by i SON w końcu wykorzystał tą chwilę którą da natura i spokojnie wytrzymał do następnego ochłodzenia w okolicach 3 króli. Tego się trzymajmy i do zobaczenia na stoku bo możliwości mamy wystarczy chęć. 

P.S. Wieje bardzo i wiatr się zmaga więc może stanąć większość krzeseł.

Wiatr jest tylko dobrą wymówką. Jakoś sąsiedne Skrzyczne działa.. raczej chodzi o śnieg.. a dla koleji niewyprzeganych które są np w Wisle taki wiatr to żaden wiatr więc nie będzie to powód do zatrzymania wyciągów. Jedynie halny może do jutra dużo śniegu wziąść...

Edytowane przez vipowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym myślę że bajkowe święta to nie mżawka i deszcz przy dodatnich temperaturach.. bajkowa zima to panuje ale na Kasprowym. Nawet w Zakopanym, Szczyrku, Wiśle czy w Trojwsi śnieg leży tylko na trasach albo w zacienionych miejscach. Więc trochę pokory. Każdego pogoda zaskoczyła. Każdy liczył na normalną zimę ale niestety taka nie przyszła.. . I trzeba się do tego przyznać a nie iść w zaparte.

Edytowane przez vipowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mamad napisał:

Ale to właśnie napisałem stronę czy 2 wcześniej. Niż który zasypało Alpy i Niemcy obstawiałem że przejdzie przez Polskę i teraz brakuje tych 50 cm właśnie za to my oberwaliśmy halnym kilkulecia i tyle. Nie zaskoczył mnie niż ale ścieżka jaką się przemieścił. Trudno takie życie.....

Problem w tym że jak ktoś nie czyta wszystkiego lub ma problem z rozumiem tekstu to i tak wyciągnie inne wnioski.

Już było o tym niżu, i sypneło w Niemczech, przynajmniej tutaj gdzie mieszkam tak dużo śniegu w grudniu to już dawno nie było. Dla mnie była to akurat miła niespodzianka :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vipowice napisał:

A wczoraj to niby co? Skrzyczne i Beskid Arena jeżdżą a oni stali... i co? 

Byłem kiedyś w białce podczas wichury i wyciąg Pasieka Express stanął ludzi wywozili ratrakami i skuterami do góry żeby mogli do aut wrócić a wyciąg Jankulakowski działał jakby nigdy nic a oba maja stacje górne w tym samym miejscu. Tu chodzi z której strony wieje wiatr jak oddziałuje na wyciąg. Mam wrażenie że niektórzy myślą Ze jak wieje to wszędzie tak samo.... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Tymczasem w Hiszpanii

i taki niusy mnie najbardziej dołują :(  ,

wszędzie zima , nawet tam gdzie palmy rosną , tylko kurna nie u nas .

Nawet mamad mnie zawiódł ;) , bo mocno kibicowałem jego prognozom na  grudzień , a tu znowu dupa , jak przez ostatnie kilka lat ..... . Grudzień to jednak początek zimy , prognozy to TYLKO prognozy i jest zawsze szansa , że ten ciepły styczeń się nie sprawdzi ,  więc może się jeszcze karta odwróci na naszą , czyli narciarzy , stronę   :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za błąd Beskidy to oczywiście część Karpat.

Styczeń 2018 zapowiada się masakrycznie ciepło. Zima 2017/2018 po niezłym początku zapowiada się jako jedna z najcieplejszych w Europie od początku pomiarów. Przez najbliższe dni i godziny w górach pojawią roztopy znacznie pogarszające warunki narciarskie.

Oto prognoza jednego z modeli CFS na Styczeń 2018.

euT2mMonInd1.gif

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MAIKEL 1977 napisał:

No co ty

Między -34 a -44C.Nikt by u Nas z domu nie wyszedł. Takie temperatury jakie mają być w N.Y.  by wystarczyły https://www.wetteronline.de/wetter/new-york

Pomyśleć,że N.Y. ma średnią temperaturę stycznia za lata 1981-2010 około 0 do +1 a okolice Wisły i Szczyrku -3 do -5 stopni C. Liczę na 2 tygodnie mrozu w lutym i chłodną dużą część marca 2018r.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...