Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości
mamad

Prognoza pogody na sezon 17/18

Recommended Posts

Panowie : Mamad i Marek_kapica to w końcu jak z tymi modelami mamd twierdzi że się nie zmieniają, marek_kapica że szaleją powiem że trochę dziwna ta rozbieżność. Zobaczymy kto bardziej trafi z tymi opadami ale życie nauczyło rozwagi dlatego myślę że w Beskidach nie ma co liczyć na 25 cm śniegu to raczej porcja dla Bieszczad. Ale Panowie najlepiej to jakbyście się pomylili obydwoje i spało w całych górach naszych tak 0,5 m i to na razie wystarczyło by żeby ponartować w zasadzie na wszystkich trasach może nie w 100% ale w 95 na pewno, czego wszystkim życzę.

• Like 2

1 godzinę temu, Milzbi napisał:

Panowie : Mamad i Marek_kapica to w końcu jak z tymi modelami mamd twierdzi że się nie zmieniają, marek_kapica że szaleją powiem że trochę dziwna ta rozbieżność. Zobaczymy kto bardziej trafi z tymi opadami ale życie nauczyło rozwagi dlatego myślę że w Beskidach nie ma co liczyć na 25 cm śniegu to raczej porcja dla Bieszczad. Ale Panowie najlepiej to jakbyście się pomylili obydwoje i spało w całych górach naszych tak 0,5 m i to na razie wystarczyło by żeby ponartować w zasadzie na wszystkich trasach może nie w 100% ale w 95 na pewno, czego wszystkim życzę.

Kolego zapewne Ty patrzysz na ostrzeżenia IMGW. Oni mówią o 1 niżu dziś. Wejdzie i Bieszczady już dostaną porcję śniegu i Tatry. Mnie i nas w Beskidach interesuje 2 który wjedzie jutro popołudniu. I właśnie wtedy od popołudnia przez całą niedzielę ma sypać. W Tatrach i być może w Bieszczadach możliwe (ponda Tatry) pół metra więc Twoje życzenie ma szansę się w części sprawdzić. Tyle że IMGW powinno dziś wydać na cały weekend ostrzeżenia dla Podkarpacia, Malopolski, Górnego Śląska i Świętokrzyskiego oraz Lubelskiego. Jak widać wydali co wydali. Lepiej tego nie komentować.

Edit: Jestem w okolicach Grybowa i już sypie śnieg z deszczem.

Edytowano przez mamad

12 minut temu, mamad napisał:

Kolego zapewne Ty patrzysz na ostrzeżenia IMGW.

Muszę cię zmartwić ale ja kompletnie nie słucham IMGW, ani TVP ani TVN, nawet nie Polsat, żadne takie prognozy ostatnio znalazłem dość dobrze prognozujący pogodę dla Polskich gór na przestrzeni do tygodnia i powiem że ich prognozy sprawdzają się  tak w 90 % a to już dużo. Oni prognozują opady w Beskidach powyżej 1000 m około 14 15 cm natomiast do wysokości 1000 m odpowiednio około 9-10 cm przez cały weekend. Czy się sprawdzi zobaczymy. A tak na koniec to coś mignęło mi o intensywnych opadach śniegu na interi.pl, dokładnie nie czytałem ale może wieczorem spojrzę choć ich akurat prognoza jest mało sprawdzalna oczywiście mówię o prognozie na 5-7 dni. 

Wygląda ma to że opady nas miną, w mojej miejscowości już prognoza bez opadu a w Szczyrku śladowe ilości. Czemu ta pogoda robi nam na złość:|

33 minuty temu, marek_kapica napisał:

Wygląda ma to że opady nas miną, w mojej miejscowości już prognoza bez opadu a w Szczyrku śladowe ilości. Czemu ta pogoda robi nam na złość:|

Marku czemu stresujesz się czymś co nie miało miejsca. Chodź w sumie będziesz miał szanse być pozytywnie zaskoczonym. Więc to też fajne:)

• Like 1

Hey mamad i jak z tym niżem o którym pisałeś że wejdzie drugi po południu i całą niedziele będzie sypało ? Pytam ponieważ od 10 mam urlop więc pewnie wyskoczę na narty i liczyłem na Szczyrk i opady śniegu. Na kamerkach w Szczyrku nie widać opadów to chyba ten niż i opady gdzieś się zapodziały albo ? nie wiadomo co.

12 godzin temu, mamad napisał:

Marku czemu stresujesz się czymś co nie miało miejsca. Chodź w sumie będziesz miał szanse być pozytywnie zaskoczonym. Więc to też fajne:)

Panie kolego po "fachu" obyś tym razem miał rację.

Życzę tego tobie sobie i nam wszystkim?

7 godzin temu, toppaner napisał:

Panie kolego po "fachu" obyś tym razem miał rację.

Życzę tego tobie sobie i nam wszystkim?

Chyba jednak nie. Te nize z południa to mnie w tym sezonie o palpitacje serca doprowadzą. Śniegu nawalilo ponad pół metra ale 300 km od Beskidów. Nad morzem może być więcej śniegu niż u nas. Ręce opadają. Pogoda chyba się wściekła na nas. Zobaczymy ile nasypie dziś. Warunki na drogach i tak są kiepskie chodź niewiele nasypało. Za to mrozi.

Edytowano przez mamad

47 minut temu, mamad napisał:

Chyba jednak nie. Te nize z południa to mnie w tym sezonie o palpitacje serca doprowadzą. Śniegu nawalilo ponad pół metra ale 300 km od Beskidów. Nad morzem może być więcej śniegu niż u nas. Ręce opadają. Pogoda chyba się wściekła na nas. Zobaczymy ile nasypie dziś. Warunki na drogach i tak są kiepskie chodź niewiele nasypało. Za to mrozi.

A mrozy też juz coraz słabsze pokazują.. . Coś ta zima nie chce do tych Beskidów przyjść.

1,5cm, w górach może 5.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Koniec w końcu wylegiwania się w łóżku. Start w nocy i jestem pierwszy raz w Wiśle, a konkretnie Wisła Stożek. Od Gliwic pada, a od Ustronia napieprza solidnie śniegiem. Stożek od dołu wygląda fajnie, zaraz sprawdzę jak jest z góry.

1517729248183.jpg.423b8b45a11ea4cbdda1d64e39232b1a.jpg

1517729230410.jpg.3795d228c91d4c0e4f45d858c171c977.jpg

1517729214727.jpg.a8779bf73571d7614aa06df5e15974c1.jpg

1517729201181.jpg.7079df234932924d174ddd3b1add6b40.jpg

1517729187146.jpg.29894c3285cf06b8f11338b71e7f3061.jpg

Miejsca na parkingu jeszcze są, tylko potrzebny dobry napęď by wjechać, lub łańcuchy...

• Like 7

Tu taki psikus. Wstałem o 3:30 i nadzieję straciłem jak wyżej napisałem. Jestem w pracy i nasypało przez 2 h 5 cm a zonka dzwoni że u nas już 10 cm i sypie. Może jednak z opóźnieniem. Jedyna wada że to konwekcja więc nie będzie rownomiernie sypać.

Screenshot_2018-02-04-08-47-54.thumb.png.6d7cd1bb321ae5834b81b2e0b520935b.png

Taki opad to sama radość.

Edytowano przez mamad

1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Pasuje wam teraz, na pewno śnieżą. Tylko, że niektórzy dachówkę kładąacac9b097eed002626bb7614ab751ba5.jpg

Oj to będzie w rączki zimno>:(;)

20180206_084542.thumb.jpg.e18e0ed4a63f5700ee5336d8354d758f.jpg

U mnie o 8:40 było ciut chłodniej;) O 6 rano - 19. Oczywiście awaria w domu i dopiero jade do Szczyrku. Dziś będę męczył czarnulke w BSA bo córki chcą by tata widział jak się w szkółce uczą. 

• Like 1

Nie warto jednak pisać o niżu z południa. Pogoda robi nam później na złość. W tym roku one doprowadzały mnie do wściekłości;) Więc teraz cicho i proszę jaki efekt przyszedł tam gdzie chcemy. To nie koniec ale cicho sza. Jutro napisze ze szczegółami bo miło pisać tak zimowe prognozy jak się zapowiada:) Końca nie widać do 20 lutego to chyba jest najlepsza wiadomość.

• Like 1

Cóż tu pisać o dalszej części lutego. Obecnie wygląda to na normalną zimę jak na luty przystało. Wschód i południe od 0 do - 6 w najcieplejszym momencie dnia przed najbliższe 15 dni. Jeśli pojawią się plusy to na godzinę dwie ale symboliczne. Zachód i północ do plus 4 może 5 w najcieplejsze dni. Nocami oczywiście mróz spory poniżej dychy przy rozpogodzeniach. Opady śniegu dość częste ale umiarkowane. Pytanie które zadają sobie wszyscy. Odwilż. Obecnie do około 23 nic nie widać. Raczej jak pisałem normalna zima bez odchyleń na plus czy minus. Ostatni tydzień lutego jest dość ciekawy ale na szczegóły trzeba poczekać bo to zbyt daleki termin. Modele kręcą ale z tendencją że dalej brak szans na wiosenne klimaty. Zobaczymy czy utrzyma się blokada. Jeśli chodzi o wiosnę to ciężko powiedzieć ale w marcu szału nie widać. Oczywiście pojawią się wiosenne dni tylko nie widać stałej wiosny a raczej marzec który idealnie dopasuje się do swojego przysłowia. Śnieg może być częstym gościem za oknami. Jeśli by tak było chyba byście się nie zmartwili:) 

P.S. Niż z południa?? >:(

Dnia 8.02.2018 o 12:56, mamad napisał:

Cóż tu pisać o dalszej części lutego. Obecnie wygląda to na normalną zimę jak na luty przystało. Wschód i południe od 0 do - 6 w najcieplejszym momencie dnia przed najbliższe 15 dni. Jeśli pojawią się plusy to na godzinę dwie ale symboliczne. Zachód i północ do plus 4 może 5 w najcieplejsze dni. Nocami oczywiście mróz spory poniżej dychy przy rozpogodzeniach. Opady śniegu dość częste ale umiarkowane. Pytanie które zadają sobie wszyscy. Odwilż. Obecnie do około 23 nic nie widać. Raczej jak pisałem normalna zima bez odchyleń na plus czy minus. Ostatni tydzień lutego jest dość ciekawy ale na szczegóły trzeba poczekać bo to zbyt daleki termin. Modele kręcą ale z tendencją że dalej brak szans na wiosenne klimaty. Zobaczymy czy utrzyma się blokada. Jeśli chodzi o wiosnę to ciężko powiedzieć ale w marcu szału nie widać. Oczywiście pojawią się wiosenne dni tylko nie widać stałej wiosny a raczej marzec który idealnie dopasuje się do swojego przysłowia. Śnieg może być częstym gościem za oknami. Jeśli by tak było chyba byście się nie zmartwili:) 

P.S. Niż z południa?? >:(

Od wczoraj stopniowo prognozy od następnego weekendu zaczynają iść w kierunku wiosennej aury jeśli chodzi o Beskidy. Opady deszczu, w dzień do +6. Myślisz @mamad, że to tylko brednie wypluwane przez GFS?

Co ja Ci mam napisać. W TV i necie pod koniec stycznia mówili że po chwilowym ochłodzenie idzie wiosna. Co jest widzisz. Co będzie zobaczymy. Ogolnie widzisz też że od miesiąca już mówią że idzie wiosna i jak widać wiosna w pełni;) Mnie bardziej zastanawia marzec. Wiem mówią że idzie wiosna. Jednak coraz bardziej myślę że będzie zimniejszy niż styczeń:x

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cody3223
      Cześć, mam w sumie krótkie pytanie.
      Jak wyglądają polskie stoki, szczególnie w miejscach takich jak Szczyrk (SMR) po godzinie 10:00, każdy wie. Tłok, mułdy, a na trasie 1 i 5 (czerwona sportowa i czarna bieńkula) bardzo często szerokie pola śniegowego betonu. Lubię jeździć carvingiem, ale zazwyczaj po godzinie 10:00 w tak trudnych warunkach trzeba zadowolić się stylem, o ile się nie mylę, klasycznym czyli po prostu prowadzaniem na zmianę nart w poślizg.
      Ostatnio przypadły mi do gustu zwykłe voelkl 163cm z wypożyczalni (mój wzrost 187/waga 70), bo dłuższe narty dla mnie są zbyt mało zwrotne na mułdach.
      Nie bardzo mam gdzie, kiedy i za co przetestować różne narty, moje krótkie pytanie - czy jakieś nowe "wynalazki" typu szerokie narty, płaski rocker albo ostre taliowanie mogą "odmienić moje życie"?
      Zaznaczam, że nigdy nie miałem z takimi nartami do czynienia, ale wydaje mi się że są one dobre, ale na szerokie przygotowane trasy, a nie spartańskie warunki SMRu.
    • Przez Sławek Nikt
      Panie i panowie.
      Zakupię tytułowe narty czyli Fisdher F 18 Progressor w długości 167 cm.
      Jeśli ktoś przypadkiem chce się pozbyć, sprzedać w dobre "nogi" 😀 to zapraszam. Warunek jest tylko jeden. Muszą być w bardzo dobrym stanie.
      Temat nie jest pilny. Cena do uzgodnienia.
      Z góry dziękuję.
      Z pozdrowieniami.
    • Przez JC
      Elan narty kolekcja 19/20
    • Przez JC
    • Przez JC
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018