Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Uwazajcie jutro i pojutrze nad ranem w beskidach w kotlinach i na mrozowiskach może być poniżej -30 stopni. -25 pojawi się w wielu miejscach. Mi auto odmówiło gadania po 3 nocy z -21, -23 i dziś -24. W dzień ni h nie chce być więcej niż - 15. Do tego wiatr. Oj jeszcze przy bezwietrznej pogodzie oki ale nie tak jak teraz że zaspy po pas a niedaleko goła ziemia.
@mamad polubienie ode mnie za udzielenie ostrzeżenia a nie z uciechy

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie średnio znam na analizie mapek pogodowych ale zarówno Włosi jak i Ruscy i Amerykanie prognozują w przyszłym tygodniu pare dni ocieplenia ale potem noce mają juz byc zimne, do tego ma popadać i jesli bedzie to śnieg to do świąt mogą byc całkiem dobre warunki w naszych górach,

natomiast jesli chodzi o Alpy to warunki juz teraz sa pewne i wyjazd po swietach do takiego np Zillertal moze byc strzałem w "10"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2018 o 08:48, mamad napisał:

Jak widzicie z prognozowanej przez wielu wiosny ktora miała dziś przyjść wyszło znów wielkie g. Tak jak pisałem wiosna przyjdzie na 3 dni. U nas już od 5.03 do 7.03 pojawią się plusy w dzień jednak noce i ranki dalej mroźne takie przedwiośnie. Wiosny spodziewam się od 8.03 do 11.03 (a nie od dziś) i wtedy to mrozu nie powinno być też w nocy a średnia dobowa ma szansę przekroczyć 5 stopni. Od 12 powrot zimowych krajobrazów w dzień około zera w nocy mróz i opady śniegu. Potrwa to do okolo 18 marca. Później kolejne ocieplenie i być może znow na kilka dni będzie wiosennie ale to jeszcze NIE koniec zimy a początek wiosny. W 3 dekadzie znów wróci zima i znów snieg i mróz. Podobnie w 1 dekadzie kwietnia. Myślę że wiosna przyjdzie do nas w drugiej dekadzie kwietnia i to właśnie wtedy będzie można odtrabić nadejacie prawdziwej wiosny. Są szanse na pierwsze 20 stopni. To nieznaczy że później nie będzie już brak szansy na mróz i śnieg bo południkowy przepływ powietrza ma to do siebie że występują skrajności zależy czy naplywa z południa czy z północy ale z tym trzeba poczekać do kwietnia.

Zobaczymy czy się sprawdzi ten powrót bardziej zimowych krajobrazów po 11 marca. Póki co żadne modele tego  nie widzą. Nawet marca poniżej normy już nie widzą więc sezon narciarski Skończy się chyba wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mamad napisał:

No dokładnie zobaczymy. Do 11 marca sprawdzać się będzie idealnie. Później sprawa dalej otwarta dlatego nic nie zmieniam. Nie przywykłem co dzień wrzucać linki i zmieniać prognozy jak niektórzy. Zwłaszcza jak modele zmieniają jak chcą do tego zima cały czas jest bardzo blisko a na północy i wschodzie można powiedzieć że do teraz ma się dobrze. U nas też narazie jest jakoś tak normalnie marcowo lekki plus w dzień lekki minus w nocy. Powieje z południa to się zrobi przyjemnie i ciepło. Jednak w poniedziałek powinien wejść chłodny front ale sprawa jest otwarta jak głębokie będzie ochłodzenie. Na północy i wschodzie napewno zimno i sypnie co z południem zobaczymy.

No właśnie północ faktycznie dostanie zimy ale południe raczej nie. Poniedziałek był chyba ostatnim dniem z zimową pogoda i super warunkami. Po weekendzie już będzie bardziej brązowo na trasach niż biało. Ale co zrobić 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 09:40, mamad napisał:

No dokładnie zobaczymy. Do 11 marca sprawdzać się będzie idealnie. Później sprawa dalej otwarta dlatego nic nie zmieniam. Nie przywykłem co dzień wrzucać linki i zmieniać prognozy jak niektórzy. Zwłaszcza jak modele zmieniają jak chcą do tego zima cały czas jest bardzo blisko a na północy i wschodzie można powiedzieć że do teraz ma się dobrze. U nas też narazie jest jakoś tak normalnie marcowo lekki plus w dzień lekki minus w nocy. Powieje z południa to się zrobi przyjemnie i ciepło. Jednak w poniedziałek powinien wejść chłodny front ale sprawa jest otwarta jak głębokie będzie ochłodzenie. Na północy i wschodzie napewno zimno i sypnie co z południem zobaczymy.

Pewien portal pogodowy sugeruje że koło 3dekady marca może dojść do kolejnej blokady cyrkulacji jak to było niedawno. Wiadomo że nie w takiej skali ale jednak..  Ty jak to widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien portal pogodowy sugeruje że koło 3dekady marca może dojść do kolejnej blokady cyrkulacji jak to było niedawno. Wiadomo że nie w takiej skali ale jednak..  Ty jak to widzisz?
Dekada to 10 lat [emoji16] sorry nie mogłem się powstrzymać [emoji12]

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mamad napisał:

Halny jest słaby nawet zanika i to przyczyna. Może jutro jednak wróci taki jak miał być.

Widać, że na rowerze nie jeździsz... ;) xD

Nic nie zanikało, wręcz przeciwnie w stosunku do poranka. Trochę się napracowałem... ;) 

Póki co, pierwsza ogólna prognoza i tabelka pod tym, ostatnio sprawdza się w 100%! ;) 

http://bielsko-biala.infometeo.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wujot napisał:

Dekada (gr. déka: dziesięć) – pojęcie oznaczające pewien czas. Najczęściej wyrazudekada używa się dla okresu 10 lat. Można jednak tego określenia używać również dla dziesięciu miesięcy, tygodni lub dni.

 

Pozdro

Wiesiek

Wiem, tak mówi Wiki i internet i... niestety coraz więcej ludzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Ochłodzenie zwolnilo ale będzie systematyczne. Po kolei. Pierwsza dekada marca za nami i wyszła poniżej normy. Druga zaczyna nam się z wiosną. Jutro już na północy zacznie się robić chłodniej. W środę ochłodzenie przyspieszy i zacznie obejmować cały kraj. Istnieje duża szansa że za tydzień w niedzielę w większości kraju będzie całodobowy mróz. Ogólnie modele coraz śmielej powracają do zimna niektóre nawet szaleją. Dziś nawet na łonecie wywalili artykuł by nie chować ciepłych kurtek bo zima wraca. Ciekawe jaka ta Wielkanoc będzie.

A co po niedzieli? Oczywiście nie tej tylko przyszłej. Bo niektóre modele widzą 2 albo 3 dni zimy i potem znów ciepło..  a Ty jak? I spadnie coś śniegu? ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...